Tikėjimas, viltis, meilė

Dar pamenat, kaip būdami išdykę pradinukai ruošėmės pirmajai komunijai? Tikybos mokytoja išmokė tris svarbius žodžius: Tikėjimas, Viltis, Meilė. Trys dieviškos dorybės. Prisiminiau po daugelio metų, kad galėčiau kitomis akimis pažvelgti ir iš naujo išgyventi, tai reiškia man dabar.

Vakar nutiko tai, kas man nutinka retai. Dalyvavau Šventų mišių aukoje. Yra tokia jauki bažnytėlė Vilniuje, kur mišiose iš tiesų dalyvauja visi susirinkusieji. Kur visi kartu ir po vieną prašo Viešpaties palaimos, kur niekas netyli skambant giesmei. Buvo jauku ir šilta. Pritapome visi: akli, kurti, luošiai ir raiši – kaip buvo skaaitoma vakaro pamoksle. Giedra, kai didelis ir mažas, pasiturintis ir vargšas paduoda vienas kitam ranką, šypseną.

Retai kreipiuosi į Dievą. Atrodo lyg tai būtų neteisinga. Prašyti jo paguodos, kai manyje kirba abejonės krikščioniškomis dogmomis. Niekada, tikrai niekada nepriimsiu požiūrio, jog viskas Dievo valioje. Tikiu, kad žmogaus gyvenimui daugiau nei kas kitas įtakos daro jis pats. Asmens ryžtas, sprendimai, gyvenimo būdas, darbai – tai didžiąja dalimi lemia likimą. Aš nelinkusi sėdėti ir laukti malonių iš dangaus. Aš prašau Dievo stiprybės, kad surasčiau jas pati. Kai drįstu prašyti. Ar tai nėra viena iš diddžiųjų nuodėmių – godumas? Gal teisingiau melsti stiprybės kitiems.

Dar daug tokių abejonių sukdavosi mano galvoje, bet vakar jos staiga dingo. Tiesiog nutilo, nurimo. Klausiausi Biblijos skaitinių ir jaučiau, jog viskas taip teisinga. Aš buvau verta būti ten tą akimirką, aš priklausiau tai bendruomenei. Aš buvau priimta

trong>tokia, kokia esu. Ir mano ašaros. Turbūt iš pykčio. Aš tiek tikėjimo, vilties ir meilės sudėjau į prašymus, Viešpatie, kad praeitų sunkus metas man, kad be skausmo gyventų jie. Tie, už kurių sveikatą degiau žvakutes. Aš taip prašiau stebuklo ir verkiau, nes jis neatėjo. O gal nepastebėjau..? Nes kartais didelis stebuklas susideda iš daugybės mažų stebukliukų: tikėjimo, kad ateitis šviesi; vilties, kad per Kalėdas snigs; meilės, kuria dalinuosi šiais dienoraščiais. Vakar paaugau, leidusi sau vaikiškai pravirkti savo menkumo ašaromis. Nusišypsojo man dangus. Kažkas pasijautė truputį geriau.

8 thoughts on “Tikėjimas, viltis, meilė”

 1. Manau, pagrindinė ir neginčijama tiesa biblijoje yra ta, kad Dievas gailestingas. Tik mes patys iš baimės ar gėdos, kad nuo jo nusisukome, apipiname jį įvairios bauginančiomis funkcijomis: kad nubaus, kad nepriims.. O iš tiesų Jis laukia mūsų, leidžia klįsti ir su meile priima. Nes Jis – Dievas.

  Reply
 2. koki tikejima turesi savyje, taip tau ir bus atlyginta. jai linkesim visiems tik geru dalyku, ta pati gausim ir mes patys.

  Reply
 3. Manau, kad tai, ka vadiname Dievu, yra ne kazkas apciupiamo vieno didelio, o po gabaleli isbarstyta kiekviename musu ir, kai prasome kazko Dievo, is tiesu stengiames ikvepti stirybes tai dalelei, kad ji padetu mums nepaklysti ir matyti vilti, net kai sviesa tunelio gale laikinai isjungta. Tikiu, Agne, kad Jus tikrai atrasite tai. Tik tikekite ir pasaulis bus toks, koki noresite ji matyti.

  Reply
 4. Aš pritariu idėjai, kad patys esame atsakingi už savo poelgius, sėkmes ir nesėkmes. Kai kreipiamės į Dievą, iš tiesų kreipiamės į savo vidinį pasaulį, ieškome ramybės ir harmonijos. Jas pasiekę, surandame ir atsakymus ir mums kylančius klausimus.

  Reply
 5. Kodėl žmonės mano, kad Dievą sutrukdys savo prašymai..juk Dievas yra meile Kristus sakė ateikite pas mane visi kokie esate ir tada padėsiu jums pasikeisti. Tai kodėl abejojame jo pažadu.Juk pats Tėvas mus myli. Jai Dievas padare tiek daug dėl savo kūrinio kad mirę ant raja mirtimi tai nejau mes negalime sutrukdyti…Tikėjimas pasitikėjimas kaip vaikas pasitiki tėvais…viltis kad jis nemeluoja ir ištesės pažadus ir busime amžinybei tie kurie norime būti ir meile kuri nugali visas kliūtis kas begali būti galingiau…Stiprybes ir ramybes tavo širdžiai Agne.

  Reply
 6. Manau, kad viskas gerai-ar tai Dievas, ar tai joga, ar tai darzu ravejimas-kad tik padet:)Paprastai i Dieva apeliuojame tada, kai nebesutariam su savimi.As asmeniskai tada ieskau psichologo.

  Reply
 7. O aš tikiu Dievu.Jis mane katik išgydė.Man tris mėnesius skaudėjo koja dėl karpos,darė operaciją,bet ji vėl atsirado…Skaudėjo man taip kad visa koja pajudint negalėjau,bet tėvas pasake kad pasimelsčiau,meldemės kartu ir per maldą aš pajutau šaltį ..tai buvo Dievas.Jis išgydė man koją.as tai jum rašau dabar..nes va tai ivyko dabar..Jis katik mane išgydė.IR ŽINOT KA,JEJ JUM YRA PROBLĖMOS NEIEŠKOKIT ATSAKYMŲ KUR NORS O EIKIT IŠKART PAS DIEVA MALDOJE.Pasakykit tai kas jum rūpi,kas jūs slegia..tikrai padės,tik turėkit tikėjimą, meilę ir viltį.

  Reply
 8. Nereikia religinių dogmų ir griežtų taisyklių besąlygiškai priimti. Jos kartais prieštarauja žmogiškąjai prigimčiai. Visi viduramžių didžiausi karai vyko su kryžiu rankose. Tai religija. Visai kas kita – tikėjimas. Supratau kad tikėjimas ir religija visiškai skirtingi dalykai. Aš tikiu Dievu. Man jis reikalingas kad išgyvenčiau, kad mylėčiau, kad supraščiau. Kartais atsitinka kad nebebūna į ką kreiptis. JIS visada šalia.

  Reply

Leave a Comment