Išdidūs ar tiesiog įkalinti

Kadangi per šventes teko apsilankyti Lietuvos jūrų muziejuje, tai nusprendžiau šiame įraše papasakoti apie vieną išdidų gyvūną, kuris mane ganėtinai nustebino.

Tai buvo karališkasis pingvinas. Kaip žinia dabar pingvinai peri kiaušinius. Atrodytų viskas normalu, stovi jie sau nejudėdami poromis ir tiek. Bet tas karališkasis pingvinas išskirtinis tuo, kad jis stovėjo vienas. Kaip papasakojo muziejaus prižiūrėtoja, pingvinai dažniausiai sudaro pastovias poras, o šitas vienintelis jau daug metų vienas pats stovi sau išdidus. Net nėra aišku ar jis vyriškos ar moteriškos giminės, nes tik poravimosi ritualo metu išaiškėja tikroji lytis. Trumpai apie šį pingviną  galima pasakyti tiek, kad ji  buvo užkietėjęs viengungis ir stovėjo sau pakėlęs snapą.

Toks gyvūno elgesys man priminė žmones, kurie užsidaro savo pačių narvuose ir bendrauja tik su nedideliu žmonių skaičiumi. Nepaisant to, kad nenori išlįsti iš „narvo“, vis tiek išlieka išdidūs ir nerodo iniciatyvos priešingai lyčiai. Tokie žmonės dažnai ir lieka vieni stovėti kampe.

Pingvinas negali pasirinkti būti jam narve ar ne, o žmonės tikrai turi tokią galimybę. Nors daug kas to nevertina ir vis tiek būna vieniši, nors ir neįkalinti kaip tas pingvinas. Taip kad laikas susimąstyti ar tikrai aplink tiek mažai galimybių, kad stovime išdidūs kampe. Gi taip galite ir likti vieniši visam gyvenimui, kaip tas pingvinas…