Socialinės situacijos stebėjimas

Socialinės situacijos stebėjimas

Rugsėjo 29 diena. Penktadienis. 16 valanda. 20 laipsnių šilumos. Vaikų žaidimų parkas. Jis yra prie Naujosios Vilnios psichiatrinės ligoninės. Šiame parke, kiekvieną popietę, susirenka labai daug žmonių su vaikais. Dauguma jų yra mamos bei vaikų senelės. Vaikų žaidimų parkas pilnas yra įvairiausių spalvingų atrakcionų. Čia yra smėlio dėžės, kurių senelės aplaužytos, gelėžinės supynės, nudažytos geltona bei žalia spalva, kalniukai, prie kurių visada yra buris mažų vaikučių. Yra krepšinio aikštelės, kurios tokių paros metų dažniausiai buna tuščios, tik kai kada per ją pe

e
erbėga koks nors benamis, visiškai sulysęs šuo. Aplink yra dvyračių takeliai bei suoliukai, kur susirenka pensininkės su anukais, o taip pat ir beveik viso rajono mamos.
Tuo tarpu aš stoviu su savo sunėnu šalia vaikiško, išmarginto kalniuko. Šalia manęs dar stovi ir kelios mamos su vaikais.
Bandau stebėti moterį su vaiku. Ilgiau stebint supratau, kad tai yra jos vaikas, jos sunūs, nes jis į moterį kreipiesi “ Mamutė”. Moteris atrodo labai tvarkingai. Jos juodi plaukai yra ant tiek sušukuoti, kad jie atrodo, lyg ką ti
i
ik iš vandens išlindusio bebrio kailis. Jos plaukai labai ilgi, sušukuoti į uodegą, kuri panaši į arklio, kuris tuoj turi išeiti į arklių parodą, uodegą.
Jos veidas yra tarsi iš žurnalo. Nesimato nei vieno mažo spogelio, nei kokios kitos demeles. Akys jos, gražiai padažytos, bl
l
lakstienos kaip iš reklamos. Lūpos labia plonos, viršūtinė yra šiek tiek storesnė. Nudažytos rauduona spalva, kuri jos lūpoms suteikia šiek tiek putlumo.Nosytė yra šiek tiek užlenkta, tarsi erelio. Iš pirmo žvilgsnio atroda, lyg būtų iš žurnalo viršelio
Apsirengusi šviesiom kelnem, ir su žalsva, idealiai išliginta palaidinė. Žiūrėti į tą moterį yra labai malonu, nes ji atrodo labai tvarkingai. Jos bateliai ant mažo ir tvarkingo kulniuko, šviesiai rudos spalvos, kurios atrodo, lyg ką tik pirkti.
Jos vaikelis, kaip supratau, yra maždaug 2 metų amžiaus, taip pat su šviesiom kelnytėm ir šviesia strukyte, kuri irgi atrodo, kaip nauja, stovi šalia ir stebi kitus žaidžiančius, išdykaujančius vaikus. Kai jis tik pabando eiti prie kalniuko, mama ji sudrausmina, aiškindama:” – Esi jau didelis, turi būti visada švarus ir tvarkingas, st
t
tovėk, išsipurvinsi, ar supratai?”. Jis paklusniai lieka stovėti šalia mamos. Bet jo veide matosi, kažkoks liudesys. Jo mažos, net labai mažos akytės blizga, kai jis žiūri į kitus, išdykaujančius vaikus. Jo judesiai parodo, kad jis turi žinoti, kad jis turi būti suaugęs, kad jis jau nebe mažas vaikas, o vyras. Jis stovi labai įsitempęs, tarsi bijodamas, kad jeigu ne taip ką padarys, tai bus nubaustas. Atrodo tarsi jam būtų 10 metu.
Kita moteris, šios mamos pašnekovė. Ir matomai pasivaikščiojimų draugė, vilkinti melinus, sudraskytus dž
ž
žinsus, sportinius marškinėlius bei kedus. Su trumpais, rudais plaukais. Atrodo taip, kaip tikra pašielusi mama, kuri pasiryžusi žaisti, išdykauti kartu su vaikais.
Šios dvi moterys mielai kalbasi tarpusavy. Bet iš jų veidų galėčiau spręsti, kad jų dialogas, yra tik tam, kad palaikyti savo santykius. Pastorosios vaikas yra maždaug tokio pat amžiaus, kaip ir pirmosios. Jis jau gerokai išsipurvinęs, bando visur lipti, bėgioti, viską matyti, matomai nori daug visko sužinoti, patikrinti. Jis visiškai nekreipia dėmėsio į , savo mamos pasivaikščiojimų drauges, vaiką. Tačiau jo mamytė jį nesudrausmina, ji su šypsena veide leidžia jam eiti ir lipti beveik visur, kur jis nori, tik prižiūri, kad jam nieko neatsitiktų.
Mamos stovi ir kalbasi apie savo vaikus, apie tai, kaip jie valgo, kaip elgiasi namuose, kada serga ir tt. Labiausiai man patiko vieną ištrauką iš jų dialogo :
– .bet kaip tu gali ji taip laisvai leisti išdykauti, jis gi išsipurvins.
– Asta, juk jau sakiau, kad tai tik rūbai, mažas, smalsus.
– Bet kas, tegul, o mikrobai, girdėjai kiek dabar vaikų serga įvairiasiomis ligomis infekcinėmis
– Asta, Asta sto suzdeno, tomu ne izbezat! “
Pasakydama šiuos rusiškus žodžius, nubėgo pas sunų, kuris nuvažaivo nuo kalniuko. Kita mama ištraukė iš kišenės baltą servetelę, ir išvalė sunui nosytę, kuri prieš tai buvo švari. Atsisveikino su savo pašnekovė su žodžais „- buk atsargesne, iki rytojas.“ Ir nuėjo, paėmusi ant rankų savo sunų.

Komentaras
Ši situacija mums parodo kokie yra įvairūs ir skirtingi žmonės. Viena mama pedantė, net galėčiau pasakyti, kad per didelė pedantė, o kita tiesiog mama. Jauna mama, atrodo, kad žinanti ko vaikui reikia.
Bet ne man spręsti, koks mamos vaidmuo yra tinkamaiusias. Ar griežtos pedantiškos mamos, ar tiesiog pašielusios mamyte. Visur yra sv pliusų bei minusų.
Taigi tai dar karta įrodo, kad mūsų visuomenė, mūsų žmonės yra labai skirtingi, nes kiekvienas iš jų yra ar buvo auklėjamas savaip.