Diagnozė: “Skirtingi!” || G.Navaičio seminaras

Jau nuo amžių amžinųjų aišku, kad vyrai ir moterys – tai du priešingi poliai. Tačiau tuo pat metu jie traukia vieni kitus. Matyt, tuo gyvenimas ir žavus.

Visgi, gana neretai mes nemokam tuo džiaugtis, o viskas, su kuo susiduriam, tebūna nesusipratimai ir nesusikalbėjimais. Būtent todėl vyrų ir moterų santykius plačiai tiria psichologai. Gali pasirodyti, kad tema banali ir nėra čia ką tirti. Visgi nemažai mokslinių nagrinėjimų jau pateikė ne vieną įdomią moterų ir vyrų skirtumų analizę.

O svarbiausia čia tai, kad tokie moksliniai darbai iš tiesų skirti mūsų kasdienio bendravimo gerinimui. Žinodami, kuo vieni nuo kitų skiriamės, galime ne tik operatyviau spręsti kylančius nesutarimus, bet ir taip organizuoti bendravimą, kad nereikėtų pyktis ir vieniems kitų keikti.

Todėl ir mes, DarniPora.lt kolektyvas, nusrendėme pasidomėti šia įdomia sritimi ir suorganizuoti seminarą “Moterų ir vyrų psichologija. Kaip sėkmingai pasinaudoti skirtumais“. Seminaras jau šį šeštadienį. Gal ir gerai būtų palikti šiek tiek paslapties, tačiau pamaniau, kad visai neprošal praskleisti paslapties šydą ir papasakoti, apie ką visa tai. Juk ne visus DarniPora.lt narius galėjome pakviesti.

Tai štai, seminare pamėginsime kruopščiai pagvildenti moterų ir vyrų skirtumus iš įvairių pozicijų – biologinės, genetinės, socialinės. Gali kilti klausimas – kam to reikia? Atsakymas vienas – nemažai mūsų elgesio ypatumų lemia kiti veiksniai, o ne mes patys. Žinojimą, nuojatą, kaip elgtis, ne tik atsinešame iš vaikystės, gauname per auklėjimą, bet ir tiesiog TURIME tarsi užprogramuotus savyje.

Jie mus “persekioja” nuo tada, kai mūsų protėviai dar karstėsi medžiais. Daugiausia sąsajų su pirmykščio žmogaus gyvenimu ir įpročiais turi, kaip keista bebūtų, mūsų flirto būdai. Taip, šiandien jie įvilkti į sukultūrintus rūbus, papuošti socialiai pageidautino elgesio elementais, tačiau visgi šaknys ir prasmės tokios, kurias be vargo suprastų ir kailiais apsikarstęs mūsų proproproproprosenis.

Kovoti su tuo, ar tiesiog priimti? Sprendžiame patys. Tačiau aišku viena – svarbu tokius dalykus žinoti. Žinojimas netrukdo. Tiesiog suteikia daugiau galimybių.

Tai ką – iki susitikimo seminare.

Comments are closed.