Sunkumai, kurie laukia susitikinėjant su užsieniečiu

Esate skaičiusi ne vieną laimingą istoriją, kai lietuvaitės išteka už užsieniečių ir gyvena kaip pasakoje, o šie jas nešioja ant rankų ir dievina už darbštumą ir supratingumą? Ir jūs svajojate sutikti tokį tobulą vyrą, kuris jums padėtų pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių ir susikurti naują gyvenimą?

Žinoma, jis tikrai neturėtų būti lietuvis, nuo kurio neša stipriu alumi ir kuris, ko gero, tik kartą gyvenime prisipažintų mylįs (o kam kartotis, jei jausmai nepasikeitė?) Deja, svetimam darže bulvės visada gražiau dera, o realybė dažnai būna visai kitokia. Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt primena, su kokiais sunkumais turėsite susidurti susitikinėdama su užsieniečiu.

Kalbos barjeras. Net jei labai gerai mokate jo kalbą, turėsite pragyventi daugybę metų jo šalyje ir bendrauti ta kalba, kol jūsų kalbos mokėjimo lygis taps artimas gimtakalbio kalbos mokėjimui. Nereikia pamiršti ir to, kad kalbos mokėjimas susijęs ir su kultūriniais reiškiniais, taigi norint puikiai mokėti kalbą svarbu pažinti šalies kultūrą.

Na, o jei jūsų kalbos žinios vidutinės, tuomet nesistebėkite, kad jūsų poroje gali kilti daug nesusipratimų. Juk kartais dėl kalbinių dalykų nesusipratimų kyla net tarp tos pačios tautybės atstovų. Nebent jums idealūs santykiai yra tokie, kai partneriai mažai kalbasi tarpusavyje, tačiau, žinoma, apie harmoningus ir darnius santykius tokiu atveju kalbėti nė neverta.

Kultūriniai skirtumai. Net jei užaugote panašioje kultūrinėje aplinkoje, jūsų abiejų pažiūros į kai kuriuos dalykus gali labai skirtis. Na, o jei esate užaugę labai skirtingose kultūrose, tuomet jūsų poroje gali kilti tikrai nemažai problemų. Tad susitikinėjant su užsieniečiu svarbu kuo anksčiau aptarti požiūrį į šeimą, vaikų auklėjimą, sutuoktinių vaidmenis šeimoje ir kitus panašius dalykus. Kokia kalba kalbės jūsų vaikai? Kokią religiją jie išpažins? Jei kažkuriuo klausimu jūsų nuomonės labai skiriasi, tuomet svarbu rasti kompromisą ir iš karto susitarti, kaip elgsitės.

Atstumas. Jei jūs gyvenate tėvynėje, o jūsų mylimasis – kitoje šalyje, tuomet santykių išsaugojimas gali tapti tikru iššūkiu. Santykiai per atstumą įmanomi tik tam tikrą laiką ir tik tuo atveju, jei abu partneriai labai stengiasi išsaugoti tokius santykius. Reti susitikimai ir gyvenimas kitoje aplinkoje gali pakišti koją jūsų bendravimui. Sakysite, esate pasirengusi keltis gyventi į kitą šalį? Pagalvokite, ar tikrai norite apsigyventi su žmogumi, kurį taip mažai pažįstate. O tam, kad jį pažintumėte, gali prireikti nemažai laiko, ypač jei bendraujate per atstumą.

Vaikai. Jei jau buvote susituokusi ir turite nepilnamečių vaikų iš pirmos santuokos, prieš nuspręsdama kurti santykius su užsieniečiu ir keltis gyventi pas jį pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie juos. Dėl staigaus aplinkybių pasikeitimo vaikai gali patirti didelį stresą. Jiems teks prisitaikyti ne tik prie naujos aplinkos, bet ir mokyklos, kurioje turės mokytis užsienio kalba. O ir jums ar bus lengva prisitaikyti ir ar tikrai galėsite gyventi toli nuo savo gimtųjų namų? Taip pat pagalvokite ir apie tai, kas bus, jei jūsų santykiai su mylimuoju vis dėlto nesusiklostys ir jūs išsiskirsite.

Artimųjų reakcija. Kartais artimieji kategoriškai nepalaiko savo šeimos narių noro tuoktis su kitos tautybės partneriu. Jei jūsų abiejų šeimos turi neigiamą nuomonę apie santuokas su užsieniečiais, tai gali apsunkinti judviejų bendravimą su artimaisiais. Žinoma, jūs turite teisę susitikinėti su kuo tik norite, tačiau pasiruoškite galimiems ilgiems pokalbiams su jais apie jūsų asmeninį gyvenimą, kol pavyks pakeisti jų nuomonę.