Darnių santykių abėcėlė (I dalis)

Darnių santykių paslaptis – mokėti mylėti ir save, ir savo partnerį bei sugebėti rūpintis abiejų interesais vienu metu. Žinoma, pasakyti daug lengviau nei padaryti. Todėl pateikiame kelis patarimus, kaip pasiekti, kad jūsų santykiai būtų harmoningi ir darnūs.

Išlaikyti santykius tikrai nėra lengva, nes partnerių interesai ne visada sutampa. Tuomet apima beviltuškumo jausmas, kai atrodo, kad niekas nepavyksta gerai, kai imi abejoti, ar esate skirti vienas kitam. Apima neviltis todėl, kad reikia įdėti tiek daug pastangų, juk jūs tiesiog norite būti laimingi, mėgautis santykiais.

Niekaip nesuprantate, kodėl išsaugoti santykius kartais yra taip sunku ir kartais nebenorite stengtis dėl to, kam galbūt neverta išlikti. Juk svajojate bent kartą gyvenime sukurti tvirtus, darnius santykius, kai jūs ir jūsų partneris vienas kitą papildote, o ne skaudinate. Tiesa, kad jei jūsų santykiai harmoningi, juose ir jūs, ir jūsų partneris turite augti kaip asmenybės, o ne žlugdyti vienas kitą.

Deja, ne viskas gyvenime yra taip paprasta. Žinoma, tik jūs galite nuspręsti, ar verta stengtis dėl darnių santykių, ar jūsų santykiai nebeturi ateities. Tačiau yra keletas dalykų, kaip galime pagerinti ilgalaikius santykius. Tiesa ta, kad mes negalime pakeisti kito žmogaus, tačiau galime pakeisti save. Galbūt nuo to reikėtų ir pradėti.

Taigi pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums pasikeisti taip, kad jūsų santykiai taptų geresni, darnesni, sveikesni ir intymesni:

1. Mylėkite save ir aplinkinius, mokėkite suprasti ir užjausti. Kai norisi pykti ant viso pasaulio ir visus kritikuoti, įsivaizduokite save vaikystėje, kai jums kas nors nepavyko. Tada įsivaizduokite save suaugusį ir tai, kaip apkabinate tą liūdintį vaiką (save). Pasakykite tam vaikui, kad jį mylite, kad viskas bus gerai. Šis pratimas paskatins jūsų meilę aplinkiniams, švelnumą ir užuojautą.

Kai tik norite pasielgti savanaudiškai, atlikite šį pratimą. Jis padės jums išmokti mylėti ir gerbti save ir aplinkinius. Nepamirškite, kad kuo labiau mylėsite ir gerbsite save, tuo labiau mylėsite ir gerbsite aplinkinius. Sakoma, kad kai kurie žmonės myli tik save, tačiau tokie žmonės iš tiesų savęs nemyli, o po egoistiškumu tik slepia tą nemeilę.

2. Mokėkite būti čia ir dabar, kai esate su savo mylimuoju. Labai svarbu mokėti džiaugtis šia akimirka. Kai esate su savo antrąja puse, pamirškite kitus rūpesčius ir bėdas, nustokite galvoti, kas jūsų laukia rytoj, ir bent kelias akimirkas būkite čia ir dabar, mėgaukitės šiuo buvimu kartu. Tai reiškia, kad turite klausytis jo (ar jos) atidžiai, nenutraukti jo (ar jos) ir išgirsti, ką jis (ar ji) jums norti pasakyti, išgirsti ne tik žodžius, bet ir jų prasmę. Kai bendraujate, išjunkite mobilųjį telefoną, televizorių, kompiuterį – tegul niekas jums netrukdo. Parodykite savo partneriui, kad jis jums svarbiausias pasaulyje.