Skirtingi, bet kartu

Vyro ir moters skirtumų susidūrimas teikia pagrindo tiek mažiems, kasdieniniams, tiek rimtiems konfliktams. Nuo to, kaip sugebame priimti kito asmens skirtingumą bei nugludinti aštrius, žeidžiančius skirtumų kampus, priklauso santykių tvarumas ir dermė, sugebėjimas augti drauge ir išgyventi tikrą buvimo kartu džiaugsmą. Štai keletas pradinių gairių, galinčių padėti tos dermės siekti.

Ar tai kas erzina, nėra kartu ir patrauklu?

Pirmiausia, pravartu susimąstyti, ar tai, kas mylimame žmoguje erzina ar net žeidžia, nėra patraukliųjų savybių tęsinys. Tai nereiškia, kad tas nemalonus elgesys ar savybė taps automatiškai patrauklūs. Tai nereiškia, kad nieko nereikia keisti. Tačiau vien jau suvokimas, kad tai, kas erzina ir kas patrauklu, priklauso tam pačiam savybių dariniui, nuims dalį kylančios vidinės įtampos. O gali atsitikti ir taip, kad tai iš tiesų nebeužklius.

Tarkim, mus žavi mylimo žmogaus meniškumas, tačiau erzina jo išsiblaškymas ar neapdairumas kasdieninėje buityje. Suvokus, kad abi šios savybės yra neatsiejamos, galbūt, tai, kas erzino, taps netgi savotiškai patraukliu savitumu, į kurį galėsite žiūrėti su mylinčiu atlaidumu.

Kitas pavyzdys – jus žavi mylimo žmogaus veržlumas, aistra, tačiau jis karštai užsiplieskia, kilus konfliktui. Vėlgi, tai nebūtinai taps geistinu ir visiškai priimtinu reagavimo į konfliktinę situaciją būdu, bet bent jau galėsite žiūrėti atlaidžiau ir kartu ieškoti sprendimų.

Daugelis turbūt yra ne kartą atsidūręs tokioje situacijoje, kai nuomonių susikirtimas vienu ar kitu klausimu iš pradžių reiškiasi kaip žaismingas ginčas, kuomet, rodos, rimtai konfliktuoti nei viena, nei kita pusė nenusiteikusi. Nejučia žaismingumas perauga į piktumą, o neigiamos emocijos ima aštrėti ir perauga į tikrą konfliktą. Jei mums pavyksta išlaikyti tą paslėptą skirtumų kovos malonumo ar net erotinio žaismingumo gaidelę, toks ginčas veikiausiai baigiasi vienas kito supratimu, o gal aistringu bučiniu. Čia į pagalbą ateina tam tikras lengvumas, jumoro jausmas. Tuo tarpu savos nuomonės sureikšminimas įgauna itin rimtą išraišką ir žaismę paverčia karu.

Tiksliai įvardykite, kas Jums nepatinka

Antra, susidūrus su jums užkliuvusiu skirtumu, nuoširdžiai paklauskite savęs, ar tai sukėlė jumyse priešišką reakciją todėl, kad jums tikrai iš esmės nepatinka, ar tik dėl to, kad tas elgesys yra kitoks, nei elgtumėtės jūs.

Mes esame linkę nesąmoningai laikyti save pavyzdžiu. Tame ir slypi paradoksas – iš pradžių skirtumas mus patraukia, tačiau priartėję prie jo pakankamai, kad geriau pažintume, mes linkę automatiškai bandyti tai suniveliuoti, perkeisti, paversti panašumu.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 453 žodžiai iš 898 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?