Santykių statybos procesas

Kuriant santykius reikia statyti dygliuotą tvorą prieš visokias blogybes. Susitikus su nauju žmogumi pradedi dėlionę. Kiekviena akimirka ir visas tolimesnis bendravimas susideda iš smulkmenų.

Meilės apraiškos

Kaip mes kalbėsime, kiek pastangų įdėsime, ką rengsimės – visi šie dalykai sukuria bendrą vaizdą. O ilgainiui dažniausiai pavargstame stengtis – išlenda įvairios ydos, trūksta kantrybė, nebesipuošiame ir nebesistengiame, pradingsta baimė prarasti mylimą žmogų ir prasideda kandūs juokeliai bei bevaisiai ginčiai dėl nereikšmingų dalykų.

Norint išlaikyti gražius santykius reikia juos puoselėti – reikia nepamiršti mažyčių dovanėlių, palepinti vienas kitą netikėtu dėmesiu, passakyti gražų žodį, pašmaikštauti ir nusileisti mylimam žmogui. Atnešti kavos į lovą ar pagaminti vakarienę žmonai, pamerkti gėlių vyrui ant darbo stalo, padaryti masažą po sunkios darbo dienos, surengti romantišką vakarą. Pasiūlymų yra be galo daug ir net tie, kurie skundžiasi fantazijos stoka, galėtų atrasti paprastų kasdieniškų džiaugsmų, kurie paglostytų mylimojo širdį.

Svarbu puoselėti ritualus, kuriuos kartu sukuriate, nes jie tampa jūsų santykių autentiškumo požymiu. Kai jie sukuriami ir puoselėjami, tada jaučiamas saugumas. Tada belieka apipinti tuos ritualus ne ką mažiau maloniais pokalbiais, šveelnumu ir dėmesingumu.

Kodėl reikia stengtis?

Santykius reikia pastoviai gaivinti, tai kaip augalas, kuris nelaistomas miršta. Tikriausiai ne vienas iš savo patirties esate patyrę, kaip užgęsta aistra ir dingsta bet koks noras būti kartu, kai įsipina rutina, įsibėgėja konfliktai ir partneris neberodo pas

stangų ir jausmų.

Tada pradeda kankinti abejonės. Iš pat pradžių bandai užkrėsti savo antrąją pusę meile pats rodydamas iniciatyvą ir darydamas visokius žygdarbius. Bet ilgainiui pabosta ir tau.

Grubus atsakymas ar ne toks žvilgsnis gali įskaudinti, sužeisti ir nuliūdinti. Tai gali būti paskutinis lašas, kurio norom nenorom laukia tavo bendražygis, kad išsuktų iš bendro jūsų abiejų grįsto kelio.

Sakysite sunku visą laiką nepratrūkti? Bet negi Jūs tikrai norite pratrūkti? Negi Jūsų partneris kaltas dėl nesėkmės darbe? Negi norite pavirsti neurotiku isteriku? Nejaugi pakeltas tonas ir nemalonūs žodžiai priartins Jus prie darnesnių santykių? Negi Jūs pats norite tokio pat elgesio Jūsų adresu?

Sakysite, kad viskas turi gautis natūraliai? Natūraliai atsiranda aistra, sužiba ugnis akyse, bet net karčiausias jausmas ir stipriausia meilė gali užgesti dėl taip patt natūraliai atsirandančių ir santykius griaunančių procesų.

Sugriūna nerenovuojami namai, nepravažiuojami neremontuojami keliai, sugenda neprižiūrimas automobilis, su meile viskas taip pat – tad negailėkite medžiagų, laiko ir fantazijos. Šie ištekliai gali kainuoti žymiai mažiau, nei išsiskyrimo žaizdų gydymas. Kas jau kas, o išsiskyręs bent kartą žmogus tai patvirtins.

Ir tada, kai jau norėsite nuleisti rankas, pagalvokite – ar su kitu žmogumi nesusidursite su tomis pačiomis ar dar didesnėmis problemomis. Tai kodėl gi nepadaryti visko, kas įmanoma šiuose santykiuose? Bent jau dėl to, kad žinotum, jog padarei vis

ską, kas įmanoma.

Kristina Leščinskaitė

8 thoughts on “Santykių statybos procesas”

 1. Sveikas, Sauliau. Ačiū už komentarą. Specialiai tau italic šriftu išskyriau tai, ką patariu daryti, kad santykiai nesugriūtų ir neatvėstų.

  Aišku konkrečių patarimų galėtų būti begalės, bet tai jau labai individualu. Vienai kas savaitę dovanojamos gėlės glostys širdį ir jokiu būdu neatsibos, o kita tai vertins kaip bereikalingą išlaidavimą.

  Bet reziumuojant patarimas vienas – reikia rodyti meilės apraiškas ir stengtis bei kiekvienoje smulkmenoje išreikšti savo jausmus. Neįsibėgėti su rutina ir nepakelti balso ar nepasakyti nereikalingo žodžio, kuris įskaudintų.

  Ir dar vienas svarbus dalykas – kalbėti mylimo žmogaus meilės kalba. Suprasti, kas yra svarbu jam, o ne tik tau. Na tarkim – jei tau geriau nueiti į kitą ar į krepšinio varžybas, jai gal geresnė dovana kvepalai ar spa procedūros, nei bilietai į varžybas. Jei jai patinka švelnumas, geriau padaryti masažą, užuot užsakius picą. Bet tai individualu ir patarimo konkretaus kaip ir negali būti. Nes jei jis būtų, tai vieniems tiktų, bet tikrai atsirastų begalės tų, kuriems netiko ar netinka…

  Tikiuosi atsakiau į klausimą.

  Kris

  Reply
 2. Geras straipsnis, galia, kad kartais vis nepavyksta nepratrūkt ir nebėra jėgų statybai… ir tik merdėjo po darbo paslikas ir stebi, kaip griūna tavo santykiai.

  Reply
 3. Statyt santykius turi noret abu zmogeliukai o ne vienas, jei tai bando daryt tikvienas, tada niekad nieko nebus…. ka tik patyriau pats ta savo kailiu…

  Reply
 4. straipsnis tai geras,bet tikrai cia abiem pusem reik ji perskaityti…
  kaip nepratruksi,jeigu statai statai paskui dar paremontuoji santykius,o kita puse paima ir per viena diena viska sugriauna…paemi issireki ir kita diena vel pradeti statyti… cia is patirties…o is kur tos kantrybes paimti kartais nebezinai…

  Reply
 5. Straipsnis Tikrai geras,
  Pasiskaicius ir isigilinus,tikrai galima isvengti, ar bent pabandyti tai padaryti, (pagerinti santykius).
  Bet Manau Jei (jau kazkas minejo) tai nores padaryti tik viena puse tai bus sunku, laikina, ar net neimanoma.
  iseiti bei sprendima manau turi bandyti surasti abu zmoguciai

  Reply
 6. Kai prasideda santykiai, atrodo, kad tas noras niekada nesibaigs – daryti staigmenas ir pan, bet paskiau kažkaip nebeatsiranda laiko tam…

  Reply
 7. Staciau, lipdziau, ramsciau kokius 5 metus, ta kortu nameli, manydama, kad to reikia abiems. Supratusi, kad reikia tik man, viska i skutus sudraskiau, nesulipdomai ir paleidau. Dabar lengviau…nors ir viena, nors ir sunku, bet vistiek lengviau. Gailiuosi, kad anksciau to nesupratau. O dabar statau tvirtove, i kuria nebezinau ar ka beisileisiu.

  Reply

Leave a Comment