Santykių statybos procesas

Kuriant santykius reikia statyti dygliuotą tvorą prieš visokias blogybes. Susitikus su nauju žmogumi pradedi dėlionę. Kiekviena akimirka ir visas tolimesnis bendravimas susideda iš smulkmenų.

Meilės apraiškos

Kaip mes kalbėsime, kiek pastangų įdėsime, ką rengsimės – visi šie dalykai sukuria bendrą vaizdą. O ilgainiui dažniausiai pavargstame stengtis – išlenda įvairios ydos, trūksta kantrybė, nebesipuošiame ir nebesistengiame, pradingsta baimė prarasti mylimą žmogų ir prasideda kandūs juokeliai bei bevaisiai ginčiai dėl nereikšmingų dalykų.

Norint išlaikyti gražius santykius reikia juos puoselėti – reikia nepamiršti mažyčių dovanėlių, palepinti vienas kitą netikėtu dėmesiu, pasakyti gražų žodį, pašmaikštauti ir nusileisti mylimam žmogui. Atnešti kavos į lovą ar pagaminti vakarienę žmonai, pamerkti gėlių vyrui ant darbo stalo, padaryti masažą po sunkios darbo dienos, surengti romantišką vakarą. Pasiūlymų yra be galo daug ir net tie, kurie skundžiasi fantazijos stoka, galėtų atrasti paprastų kasdieniškų džiaugsmų, kurie paglostytų mylimojo širdį.

Svarbu puoselėti ritualus, kuriuos kartu sukuriate, nes jie tampa jūsų santykių autentiškumo požymiu. Kai jie sukuriami ir puoselėjami, tada jaučiamas saugumas. Tada belieka apipinti tuos ritualus ne ką mažiau maloniais pokalbiais, švelnumu ir dėmesingumu.

Kodėl reikia stengtis?

Santykius reikia pastoviai gaivinti, tai kaip augalas, kuris nelaistomas miršta. Tikriausiai ne vienas iš savo patirties esate patyrę, kaip užgęsta aistra ir dingsta bet koks noras būti kartu, kai įsipina rutina, įsibėgėja konfliktai ir partneris neberodo pastangų ir jausmų.

Tada pradeda kankinti abejonės. Iš pat pradžių bandai užkrėsti savo antrąją pusę meile pats rodydamas iniciatyvą ir darydamas visokius žygdarbius. Bet ilgainiui pabosta ir tau.

Grubus atsakymas ar ne toks žvilgsnis gali įskaudinti, sužeisti ir nuliūdinti. Tai gali būti paskutinis lašas, kurio norom nenorom laukia tavo bendražygis, kad išsuktų iš bendro jūsų abiejų grįsto kelio.

Sakysite sunku visą laiką nepratrūkti? Bet negi Jūs tikrai norite pratrūkti? Negi Jūsų partneris kaltas dėl nesėkmės darbe? Negi norite pavirsti neurotiku isteriku? Nejaugi pakeltas tonas ir nemalonūs žodžiai priartins Jus prie darnesnių santykių? Negi Jūs pats norite tokio pat elgesio Jūsų adresu?

Sakysite, kad viskas turi gautis natūraliai? Natūraliai atsiranda aistra, sužiba ugnis akyse, bet net karčiausias jausmas ir stipriausia meilė gali užgesti dėl taip pat natūraliai atsirandančių ir santykius griaunančių procesų.

Sugriūna nerenovuojami namai, nepravažiuojami neremontuojami keliai, sugenda neprižiūrimas automobilis, su meile viskas taip pat – tad negailėkite medžiagų, laiko ir fantazijos. Šie ištekliai gali kainuoti žymiai mažiau, nei išsiskyrimo žaizdų gydymas. Kas jau kas, o išsiskyręs bent kartą žmogus tai patvirtins.

Ir tada, kai jau norėsite nuleisti rankas, pagalvokite – ar su kitu žmogumi nesusidursite su tomis pačiomis ar dar didesnėmis problemomis. Tai kodėl gi nepadaryti visko, kas įmanoma šiuose santykiuose? Bent jau dėl to, kad žinotum, jog padarei viską, kas įmanoma.

Kristina Leščinskaitė

Comments are closed.