“Samsono” asortimento analizė

TURINYS

ĮVADAS 3
1. UAB „SAMSONAS“ 4
2. UAB „SAMSONAS“ ASORTIMENTO ANALIZĖ 5
3. UAB „SAMSONAS“ SITUACIJOS RINKOJE ANALIZĖ 7
IŠVADOS 9
LITERATŪRA 10ĮVADAS
UAB „Samsonas“ – stabiliai auganti maisto produktų gamybos, prekybos, paskirstymo ir logistikos kompanija, veiklą pradėjusi 1991 m.
Šiandien įmonė yra viena didžiausių mėsos perdirbėjų Lietuvoje, turinti nuolat plečiamą „Samsono“ mažmeninės prekybos tinklą, specializuotą maisto produktų importo-eksporto terminalą bei logistikos centrą. Bendrovė teikia tarptautinių pervežimų paslaugas, užsiima didmenine prekyba vaisiais, daržovėmis ir kitais maisto produktais.
Pasirinkau šią įmonę, nes lankstumu pagrįsta „Samsono“ darbo kultūra bei investicijos į įmonės modernizavimą užtikrina konkurencinį atsparumą, stabilumą ir patikimumą. Šiuolaikinių technologijų taaikymas, efektyvus santykių su klientais valdymas, nuolatinė vartotojų poreikių analizė sudaro prielaidas naujų produktų ir paslaugų kūrimui bei stabiliam įmonės augimui.
Taigi šio darbo objektas – UAB „Samsonas“ ir šios bendrovės produkcija. Na, o šio darbo tikslas – išanalizuoti UAB „Samsonas“ asortimentą.
Siekiant šio tikslo yra formuluojami šie uždaviniai:
• Pateikti trumpą UAB „Samsonas“ aprašymą;
• Paanalizuoti UAB „Samsonas“ produkcijos asortimentą;
• Pateikti UAB „Samsonas“ situacijos rinkoje analizę.
Tyrimo metodas – UAB „Samsonas“ reklaminių katalogų analizė.1. UAB „SAMSONAS“
Prieš dvylika metų įkurta UAB „Samsonas“ mėsos perdirbimo įmonė yra viena didžiausių Lietuvoje. Po 2004 metų attliktos rekonstrukcijos ir modernizavimo bendrovė tapo modernia, atitinkančia Europos Sąjungos keliamus sanitarinius bei higienos reikalavimus mėsos perdirbimo įmone.
Įmonės rekonstrukcija ir modernizavimas leido 30 proc. padidinti gamybos pajėgumus, diegti naujas technologijas, naudoti naujus gamybos ir fasavimo metodus. Į įmonės rekonstrukciją ir modernizavimą investuota da

augiau kaip 11 mln. litų. Per mėnesį UAB „Samsono“ mėsos perdirbimo įmonė pagamina per 700 tonų mėsos gaminių.
Įdiegtos maisto saugos ir kokybės vadybos bei rizikos veiksnių analizės ir svarbiausių valdymo taškų (RVASVI) sistemos garantuoja efektyvią kokybės kontrolę, gamybos procesų valdymą. Modernizavus įmonę, atsivėrė galimybės mažinti gamybos sąnaudas bei produkcijos savikainą, rinkai pasiūlyti naujų gaminių.
Į mėsos perdirbimo įmonę priimami tik sertifikuota, veterinarinės tarnybos patikrinta skerdiena, kurią teikia atnaujinta UAB „Samsonas“ gyvulių skerdykla. Gyvuliai perkami tik iš modernių Lietuvos ūkių ir kompleksų, todėl aukščiausios kokybės gaminiams naudojama lietuviška skerdiena. Ilgalaikės gyvulių tiekimo sutartys leidžia efektyviau kontroliuoti skerdienos kokybę. Visi importuojami prieskoniai ir jų mišiniai turi kokybės sertifikatus, o gaminių apvalkalai atitinka keliamus saugumo reikalavimus.
„Samsono“ siekį gaminti sveikus, saugius ir kokybiškus produktus padeda realizuoti daugiau kaip 7550 kryptingai dirbančių ir motyvuotų darbuotojų komanda. Dėl nuolatinių investicijų į kvalifikaciją ir efektyvios vidinės komunikacijos priemonių UAB „Samsono“ darbuotojai pasiekė itin aukštą profesinį brandumą ir profesionalumą.
UAB „Samsonas“ dirba su įvairaus dydžio prekybos tinklais ir parduotuvėmis, užsakymus priima, bet kuriuo užsakovui patogiu būdu (telefonu, faksu, elektroniniu paštu), mėsos gaminius bei kitus maisto produktus pristato per 24 valandas į bet kurią Lietuvos vietovę. Šiuo metu ši bendrovė tiekia mėsos gaminius daugiau kaip 1900 prekybos taškų. Įmonė prekes veža į 260 miestelių ir miestų.
UAB „Samsonas“ yra gavęs 9 apdovanojimus „Lietuvos me
etų gaminio“ konkurse. 6 apdovanojimai „Lietuvos metų gaminiams“ – 1999 m., 2001 m., 2003 m., 2004 m., 2005 m. ir 3 „Lietuvos metų gaminių diplomai“ – 2001 m., 2002 m.2. UAB „SAMSONAS“ ASORTIMENTO ANALIZĖ
Šiandien „Samsono“ mėsos produktų asortimentą sudaro daugiau kaip 100 pavadinimų gaminiai, atspindintys unikalių skonio tradicijų bei modernių gamybos technologijų dvasią.
UAB „Samsono“ tikslas, mano manymu, pateikti išsamų prekių asortimentą. Įmonę mažiau jaudina, jeigu kuri nors asortimento prekė ir neduoda pelno, kadangi jos asortimentas yra labai platus, be to ši bendrovė nuolat stengiasi sukurti naują produktą, kuris pritrauktų dar daugiau vartotojų. Ši bendrovė yra gerai žinoma tarp tų žmonių, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą bei nemėgsta sintetinių maisto produktų, nes visi „Samsono“ mėsos gaminiai – tai aukščiausios kokybės, unikaliai prieskonių mišiniais praturtinti gaminiai, kuriuose nėra mėsos pakaitalų. Šios bendrovės populiariausi gaminiai – „Tarybiniai“, nes šie mėsos gaminiai pasižymi: išskirtiniu skoniu nepriekaištinga kokybe, kuri yra pasiekiama praturtinant senas klasikines receptūras geriausiais Europos prieskonių mišiniais bei naudojant šiuolaikinės mėsos pramonės gamybos technologijas ir įrengimus. Laiko išbandytų ir naujų gamybos būdų sąjunga „Tarybinių“ mėsos produktų išskirtinumas.
Mano nuomone, UAB „Samsonas“, kuria tik aukštos kokybės gaminius (ir tai nuolat akcentuoja, kad visi produktai yra natūralūs ir sveiki), kurių kaina, priklausomai nuo skerdienos, svyruoja, tačiau ši bendrovė visuomet stengiasi sukurti kažką naujo, kas patenkintų vartotojų poreikius bei nustebintų juos (a
asortimento plėtimas tik aukštyn).
UAB „Samsonas“, kurdamas naujus gaminius siekia tokių tikslų:
• Pastangos gauti papildomą pelną (turbūt neatsirastų nei vienos įmonės, kuri to nesistengtų padaryti, kuriant naujus gaminius tai puikus būdas tai pasiekti, tik žinoma iš pradžių reikėtų atlikti vartotojų apklausą, kurios metu būtų išsiaiškinta ar tas produktas turės paklausą, nes kitaip tai gali būti labai rizikingas ėjimas);
• Noras panaudoti nepanaudotus pajėgumus (visada sukūrus, kokį nors naują gaminį yra manoma, kad jį buvo galima sukurti dar geriau, taigi tai skatina nuolat ieškoti tobulėjimo ir plėtros perspektyvų);
• Mėginimas tapti pagrindine firma, turinčia platų prekių asortimentą (UAB „Samsonas“ gali didžiuotis, kad iš tikrųjų yra viena iš populiariausių firmų Lietuvoje, kuri gamina mėsos gaminius. Dėl to nuolat gamindama naujus gaminius, stengiasi neprarasti šios vietos rinkoje);
• Noras neįsileisti konkurentų.

Asortimento plotis – prisotinimas (gylis)
Virtos dešrelės – „Tarybinės pieniškos“ (vakuume, sveriamos), „Tarybinės ekstra“ (vakuume, sveriamos), „Vaikiškos magiškos“ (sveriamos), „Lietuviškos pieniškos“ (sveriamos), „Frankfurto“ (sveriamos), „Kepamos barbekiu“ (sveriamos).
Karštai rūkytos dešrelės – „Lietuviškos GRILIO“ (sveriamos), „Tarybinės medžiotojų“ (vakuume, sveriamos), „Lietuviškos medžiotojų“ (sveriamos), „Smetoniškos“ (sveriamos).
Šaltai rūkyta dešra – „Tarybinė“ (visa dešra), „Lietuviška“ (visa dešra), „Kaimiška skilandinė“ (visa dešra), „Dzūkiška“ (visa dešra), „Kleboniška“ (visa dešra), „Smetoniška“ (visa dešra), „Močiutės“ (visa dešra), „Peperoni“ (visa dešra).
Virta dešra – „Tarybinė Panerio“ (visa dešra, sveriama), „Tarybinė daktariška“ (visa dešra, sveriama), „Tarybinė pieniška(visa dešra, sveriama)“, „Vaikiška ma

agiška“ (visa dešra), „Lietuviška Panerio“ (visa dešra, sveriama), „Lietuviška daktariška“ (visa dešra, sveriama).
Virta dešra su lašinukais – „Tarybinė mėgėjų“ (visa dešra, sveriama).
Virtos sardelės – „Tarybinės pieniškos“ (sveriamos).
Virta – rūkyta dešra – „Tarybinis servelatas“ (visa dešra), „Tarybinis saliamis“ (visa dešra), „Lietuviška saliami“ (visa dešra), „Servelatas“ (visa dešra), „Gardžioji Palangos“ (visa dešra), „Kauno saliami“ (visa dešra).
Karštai rūkytas kumpis – „Tarybinis“ (sveriamas), „Aukštaičių“ (sveriamas), „Roskildo“ (sveriamas).
Karštai rūkyta nugarinė – „Smetoniška“ (sveriama), „Tarybinė delikatesinė“ (sveriama).
Karštai rūkyta sprandinė – „Tarybinė“ (sveriama).
Virtas kepeninis paštetas – „Vaikiškas magiškas“ (visas paštetas), „Karali.škas“ (visas paštetas).
Šaltai rūkyta tepama dešra – „Pikantiška“(visa dešra), „Lašiniuotis“ (visa dešra).
Karštai rūkyta krūtinėlė – „Samsono jautienos“ (sveriama).
Virtas slėgtainis – „Samsono ausų – liežuvio“.
Virtas vyniotinis – „ Samsono kiaulienos“ (visas vyniotinis, pusė vyniotinio), „ Samsono jautienos su slyvomis“ (visas vyniotinis, pusė vyniotinio), „Samsono rūkytų kulniukų“ (visas vyniotinis, pusė vyniotinio), „Bajorų“ (visas vyniotinis, pusė vyniotinio), „Pirklio“ (visas vyniotinis, pusė vyniotinio).
Forminis kumpis – „Samsono kiaulienos“ (visas kumpis).
Karštai rūkyta šoninė – „Samsono kiaulienos“ (sveriama), „Dzūkų užkanda“ (sveriama).3. UAB „SAMSONAS“ SITUACIJOS RINKOJE ANALIZĖ
Iš šios bendrovės logotipo galime suprasti, kad tai įmonė gaminanti mėsos gaminius, nes logotipe pavaizduotas, maloniai besišypsantis senukas su balta prijuoste, primenantis mažos mėsos parduotuvėlės pardavėją – gyvulių skerdėją, na, o pavadinimas „Samsono“ – tai to senuko pavardė, o užrašas viršuje „Mano pasirinkimas numeris 1“ parodo, kad įmonė gamina aukščiausios kokybės produktus, nes vartotojai renkasi tik tokią prekę, kuri yra aukštos kokybės.
UAB „Samsono“ mėsos asortimentas yra platus jį sudaro apie 100 įvairių pavadinimų gaminių, taip pat šiame asortimente galima aptikti tokių gaminių, kurių nei viena įmonė dar nekuria kaip, pavyzdžiui, „Elnienos“ dešrelės, kurias bendrovė sukūrė puoselėdama nacionalines vertybes ir norėdama propaguoti lietuvišką kulinarinį paveldą. Taip pat ši bendrovė be mėsos produktų gamybos dar užsiima prekybos, paskirstymo ir logistikos paslaugomis. Taigi ši įmonė ne tik gamina produkciją, bet ir suteikia paslaugas.
Pagrindinis vartotojas į kurį UAB „Samsonas“ sutelkia visą dėmesį – tai žmogus, kuris pirmenybę teikia sveikiems gaminiams bei yra priešiškai nusiteikęs prieš gaminius, kuriuose yra naudojami sintetiniai priedai. Pajamos šios bendrovės tipiškų pirkėjų turėtų būti vidutinės ir aukštos, nes kadangi šie gaminiai yra gaminami tik iš aukšto kokybės skerdienos bei prieskonių, naujausių technologijų, tai kainos nėra žemos. Na, o šiaip šie mėsos gaminiai gali būti perkami ir kasdieniam vartojimui ir taip pat gali būti patiekiami ant šventinio stalo.
Mano nuomone, UAB „Samsono“ gaminius perka didelė auditorija pirkėjų, tai vidurinioji ir darbininkų klasė (šeimos), kurių amžius apytiksliai 24 – 45 metai. Tai šeimos, kurias sudaro 2 – 4 žmonės, kurie žino, kas jiems yra geriausia ir sveikiausia t.y. kokius produktus jiems yra vertingiausia vartoti. Mano manymu, pirkėjų šiai bendrovei netrūksta, kadangi ji yra laikoma viena iš stipriausiai rinkoje besilaikančių įmonių. Vartotojų išsilavinimas tiek aukštasis tiek profesinis, darbai labai įvairūs, nuo įstaigų, įmonių darbuotojų iki darbininkų, bet savo srities specialistų.
UAB „Samsonas“ pirkėjai – žmonės mėgstantys aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, jiems rūpi jų sveikata. Tai žmonės, kurie mėgsta skaniai, gerai ir sočiai pavalgyti, mėgsta įvairias iškylas į gamtą ar ekstremalias keliones. Kadangi didžiausią dalį pirkėjų sudaro šeimos tai, mano manymu, šeimos vertybės – vienos iš svarbiausių vertybių jų gyvenime. Religiją būtų galima sugrupuoti į dvi dalis, jaunesnė karta religijai neskiria per daug dėmesio vis daugiau atsiranda ateistų, na, o vyresnioji karta, didelį dėmesį skiria jai. Politika – šiais laika turbūt labai mažai žmonių atrasime, kurie vis dar domėtųsi bei tikėtų šia sfera. Savo pajamas pirkėjai leidžia pramogoms, kelionėms, būtiniausiems poreikiams patenkinti.
UAB „Samsono“ gaminius neperka, kainai jautrūs vartotojai – žemiausioji socialinė klasė, nes kaip buvo minėta anksčiau, šios bendrovės produkcija nėra itin pigi. Vartotojai atsisakytų šios bendrovės produkcijos, jos nebepirktų dėl šių priežasčių:
• Jei labai stipriai pakiltų kainos;
• Jei pradėtų gaminti, tik žemos kokybės mėsos gaminius;
• Jei būtų išsiaiškinta, kad įmonė meluoja, kad gamina produkciją iš aukščiausios kokybės skerdienos bei prieskonių mišinių;
• Jei įsivyrautų Lietuvoje autokratinis rėžimas ir būtų uždrausta šios bendrovės produkcija;
• Jei sužinotų, kad yra alergiški kuriam nors gaminamos produkcijos priedui;
• Gautų mažesnes pajamas, taptų jautrūs kainoms vartotojai;
• Išvyktų gyventi į užsienį.
Šios įmonės konkurentai:
• UAB „Sistem“;
• UAB „Natanga“;
• UAB „Agrovet“;
• UAB „Utenos mėsa“;
• UAB „Krekenavos agrofirma“;
• AB „Klaipėdos maistas“.
UAB „Samsonas“ konkurentais galėtų tapti įmonės, kurios taip pat akcentuoja gaminių kokybiškumą bei sveikumą, nors iš tikrųjų tapti stipriais konkurentais šiais laikais yra gana sunku, nes pirmas dalykas, kuris trukdo yra įsitvirtinimas rinkoje.IŠVADOS
Nagrinėdama UAB „Samsonas“ asortimentą padariau tokias išvadas:
UAB „Samsonas“ šiandien yra viena didžiausių mėsos perdirbimo įmonių Lietuvoje, turinti nuolat plečianti „Samsono“ mažmeninės prekybos tinklą, specializuotą maisto produktų importo – eksporto terminalą bei logistikos centrą. Bendrovė teikia tarptautinių pervežimų paslaugas, užsiima didmenine prekyba vaisiais, daržovėmis ir kitais maisto produktais. Tačiau svarbiausia šios bendrovės veikla yra aukščiausios kokybės mėsos produktų gamyba.
Šiuo metu bendrovės mėsos produktų asortimentą sudaro daugiau kaip 100 pavadinimų gaminiai, atspindintys unikalių skonio tradicijų bei modernių gamybos technologijų dvasią. Virtos dešros ir dešrelės, karštai rūkytos dešros ir dešrelės, virti vyniotiniai, šaltai rūkytos dešros ir kiti gaminiai papuoš stalą ir suteiks džiaugsmo ne vienai šeimai.
Kokybiškai suderinęs vakarietiškų technologijų brandumą ir lietuviškąją mėsos produktų gamybos patirtį UAB „Samsonas“ siūlo tik natūralius, nepriekaištingos kokybės, savito skonio mėsos gaminius. Šios savybės buvo pastebėtos ir įvertintos neviename konkurse ir parodoje.
Šios bendrovės pagrindiniai pirkėjai – tai šeimos mėgstančios skaniai, sveikai ir sočiai pavalgyti, kurių gyvenimo būdas yra aktyvus. Jų pajamos yra vidutinės ir aukštesnės, nes gaminiai nėra itin pigūs, tačiau kokybė „šneka“ pati už save.
Pagrindiniai konkurentai: UAB „Sistem“, UAB „Natanga“, UAB „Agrovet“, UAB „Utenos mėsa“, UAB „Krekenavos agrofirma“, AB „Klaipėdos maistas“.LITERATŪRA
1. 2006. UAB „Samsonas“ gaminių katalogas.
2. UAB „Samsonas“ reklaminiai lankstinukai.
3. www.samsonas.lt.

Leave a Comment