Psichologo komentaras: „Išsiskyrėm prieš 9 metus, bet vis dar negaliu jo pamiršti…“

Noriu paklausti, kaip pamiršti vaikiną, su kuriuo draugavau beveik trejus metus? Mes išsiskyrėme prieš devynerius metus. Buvau nuo jo pastojusi.

Per tuos 9 metus buvau ištekėjusi už kito, susilaukiau 2 vaikų, bet santykiai nesisekė, išsiskyrėm. Net kai gyvenau santuokoje, negalėjau pamiršti pirmojo draugo, jaučiau, kad vis dar jį myliu. Jei apie jį negalvoju, pradedu naktimis sapnuoti. Kiek žinau, ir jam šeimyninis gyvenimas nepasisekė. Beje, susituokėme tą pačią dieną, tik kelių valandų skirtumas… Ko galiu tikėtis, pamiršti ar laukti jo?

Atsako šeimos psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė

Jūs klausiate, ar jums tikėtis ir laukti jo, ar pamiršti. Panašu, kad šiuo metu jūs būtent tai ir darote, kad tikitės ir laukiate. Ar verta tai daryti? Dažniausiai ne, nes taip užkertate sau galimybę būti laiminga su kitais žmonėmis. Tiesą sakant, tikėtis ir laukti neverta ir tuo atveju, jei iš tiesų jis vieną dieną pas jus sugrįš. Jei nesitikėsite nieko ir nelauksite, liks mažiau tikimybės nusivilti tais tiek laiko lauktais ir tikėtaisis santykiais.

Klausiate, kaip pamiršti jį. Vargu, ar jums būtina jį pamiršti. Svarbu būtų ne pamiršti jį, o rasti jam adekvačią vietą savo galvoje ir širdyje. Norėdama tai padaryti, pirmiausia pamėginkite atsakyti sau į klausimą, kas laiko jus prie jo? Gali būti, kad negalite užmiršti arba prisimenate savo pirmąjį vaikiną todėl, kad nesusiklosto vėlesni santykiai su vyrais. Nors gali būti ir atvirkščiai, kad negalite sukurti kokybiškų santykių su kitais, kadangi vis dar nesate užbaigusi santykių su savo pirmuoju vaikinu.

Tačiau gali būti ir taip, kad jums iš esmės sunku kurti artimus santykius su vyrais ir mylėti draugą per atstumą jums atrodo saugiau, dėl to toks saugus ryšys taip ilgai ir tęsiasi. Juk artimas santykis su juo taip pat kažkada nepavyko. Gali būti ir daugiau variantų, kodėl vis dar laikotės įsikabinusi santykių su pirmuoju vaikinu iliuzijos.

Tačiau kas tiek laiko prabėgus vis dar laiko jus prie jūsų pirmojo vaikino, sunku atsakyti iš tiek informacijos, kiek pateikėte, tad pamėginkite į šį klausimą atsakyti pati. Tai tikrai svarbus ir tikriausiai esminis klausimas jums, į kurį radus atsakymą daug kas gali pasikeisti. Galbūt tuomet pavyks rasti savo galvoje ir širdyje buvusiam vaikinui tinkamą buvusio vaikino vietą.

Comments are closed.