Psichologo komentaras: paliko mergina, kaip pamiršti praeitį?

Laba diena. Mane neseniai paliko mergina. Ir priežastis, ji pasakė, yra ta, jog ji niekaip negali pamiršti skaudžių praeities dalykų, nors, pasak jos, labai daug bandė dirbti su savimi, kad visa tai pasimirštų. Mes su drauge pragyvenome kelerius metus drauge ir nors visko yra buvę mūsų santykiuose, bet, kaip draugė įvardino, prieš išsiskiriant jau pakankamai ilgą laiką ji pastebėjo dideles mano pastangas kuriant kokybiškesnius santykius ir juos puoselėjant, nes aš nebeleidau tiesiog viskam savaime vystytis, o dėjau įvairias pastangas gilinantis į galimas problemas ir jas šalinant. Sakykite, ar yra koks nors veiksmingas būdas ar priemonė padėsianti jai pamiršti skaudžią praeitį? Ir kitas klausimas, ar gali būti, kad praėjus keleriems draugystės metams jai tiesiog išgaravo tyra meilė, nors ji tvirtina, kad draugystės pradžioje ji taip mane mylėjo, kad buvo įsitikinusi, jog bet kokias negandas ir kliūtis galės įveikti būnant su manimi?

Atsako psichoterapeutė Birutė Didžiokaitė:

Jums sunku susitaikyti su tuo, kas įvyko, t.y., kad ilgametė jūsų draugė nusprendė jus palikti, todėl suprantama, kad ieškote būdų, kaip atitaisyti susidariusią padėtį ir rasti paaiškinimą, kodėl taip atsitiko.

Kai norima pamiršti skaudžią praeitį, tai reiškia, kad norima išsivaduoti iš skausmingų išgyvenimų, susijusių su prisiminimais. Juk gali būti taip, kad mes prisimename tai, kas įvyko, tai, kaip mes jautėmės tada, bet dabartiniu metu to nebejaučiame, nes jausmai gali pasikeisti. Panašu, kad nežiūrint jūsų pastangų, jūsų draugei tai nepavyko. Dvasinės žaizdos, kaip ir fizinės, gali užgyti savaime, kai tam yra palankios išorinės ir vidinės sąlygos. Visgi gali būti, kad prisiminimų skausmą sukelia kažkokie dabarties dalykai ir tai neleidžia žaizdai užgyti. Turbūt reikia pripažinti, kad,nežiūrint jūsų pastangų spręsti dabarties problemas santykiuose, jums su drauge tai nelabai sekėsi.

Greičiausiai jūs esate teisus, kad jūsų draugės jausmai jums pasikeitė. Galbūt tie išbandymai, kurie tenka jos jausmams, yra jai per sunkūs.

Comments are closed.