Psichologo komentaras: ką daryti, jei aplankė meilė be atsako…

Man 20 metų, o viduje toks chaosas, rodos, daugiau nebegaliu… Ir viskas dėl tos meilės. Esu be galo įsimylėjusi vaikiną, su kuriuo mes esame tik draugai, pažįstami. Susitinkame retai ir man tai labai nepatinka.

Pažįstami esame jau kokie 2 metai, esame vienmečiai. Kai iš pradžių susitikinėdavome, aš jam visiškai dėmesio nerodydavau, buvau šalta, abejinga, o jis man rodė neapsakomą dėmesį, net pamiršti negaliu, o dabar viskas atvirkščiai. Kai susitinkame, aš jam rodau dėmesį, o jis man – nebe tokį, kokio norėčiau. Po susitikimų jis man nerašo, mane ignoruoja. Rodos, manęs vengia net kai netyčia susitinkame. Nesuprantu tokio jo elgesio.

Man labai skaudu, kad jis taip elgiasi. Norėčiau jį pamiršti, bet negaliu, galbūt neišeina, nes pernelyg dažnai tenka jį pamatyti, susidurti akis į akį. Po kiek laiko jis man vėl rašys, skambins, jau tai žinau. Kyla klausimas, kodėl jis taip elgiasi su manimi ir kaip man toliau elgtis?

Atsako šeimos psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė

Panašu, kad jūsų požiūriai vienas į kitą gan stipriai skiriasi. Sakote, kad esate įsimylėjusi šį vaikiną, tačiau iš to, ką rašote, nepanašu, jog vaikinas yra įsimylėjęs jus. Jis su jumis elgiasi taip, kaip jis jaučiasi jūsų atžvilgiu – kartais jam norisi su jumis bendrauti labiau, kartais mažiau – panašu, kad jis bendrauja su jumis kaip draugas su drauge ir artimesnių santykių su jumis jam nesinori. Galbūt dėl to kartais jis jūsų vengia arba jums atrodo, kad vengia, kadangi jis neatliepia jūsų poreikio būti artimesniame santykyje.

Ar bendraudamas jis jums suteikia pagrindo manyti kitaip? Manyti, kad jis jums taip pat jaučia romantiškus jausmus? Nepanašu, kad suteiktų. Tad ką jums daryti šiuo atveju, kai romantiškus jausmus jaučiate tik jūs? Ką norėtumėte daryti? Ką galite daryti? Ką jums duoda jausmų jam puoselėjimas? Panašu, kad pati tuos jausmus jam kurstote, pati sau suteikiate vilčių, pati įtikinėjate save. Ką tai jums duoda?

Rašote, kad norite jį pamiršti, tačiau negalite, nes pernelyg dažnai su juo susiduriate. Ar tikrai tik dėl to sunku jį pamiršti? Kas slypi po tuo? Kokie užslėpti motyvai? Ką jūs gaunate iš šių santykių? O ką galėtumete gauti, jei juos nutrauktumėte? Pabandykite atsakyti sau į šiuos ir panašius klausimus, gal tai padės jums susigautyti savo jausmuose ir mintyse ir suprasti, kaip jums elgtis šioje situacijoje.