Ar reikėtų susirūpinti, jei artimas žmogus kalba apie mirtį, sako, esą jaučia,kad šioje žemėje neilgai bus. Jis tikrai negalvoja apie savižudybę, greičiau, kad jam gali kas nutikt. Kaip galėčiau jam padėt?

Be abejo reikia susirūpinti, nes tokios kalbos gali buti ketinimo nusižudyti požymis (nors Jums taip ir neatrodo). Pagalba – paskatinti kreiptis į gydytoją (jeigu kalbama apie konkrečią ligą) arba psichoterapeutą (jeigu konkrečios ligos nežinot).

10 thoughts on “Ar reikėtų susirūpinti, jei artimas žmogus kalba apie mirtį, sako, esą jaučia,kad šioje žemėje neilgai bus. Jis tikrai negalvoja apie savižudybę, greičiau, kad jam gali kas nutikt. Kaip galėčiau jam padėt?”

 1. Turejau draugu, kurie taip kalbedavo (pvz., dar mokyklos laikais). Po keliu metu vienas zuvo autoavarijoje, kitas – nuo staigios ligos. Taigi, jie nesizude, bet atsitiko tai, ka nujaute. Manau, kazkas tame tikrai yra…

  Reply
 2. …man taip sunku ir sudėtinga rasti vietą po saule…ką bedaryčiau gyvenime, bet man nesiseka, tai gana dažnai pagalvoju, kad ilgokai užsibuvau šioje žemėje, nors man tik 44m.turiu suaugusį sūnelį, bet jo šalia nėra, nes jis už jūrų marių,ir aš jaučiuosi visiškai sugniuždyta…vyro kaip draugo nesutinku, kuris man patiktų ir taip jau 11 metų…kaip man gyventi?

  Reply
 3. Miela Danguole,

  Esu išgyvenusi žymiai baisesnių dalykų per pusę metų mirė man brangiausi žmonės, išėjo vyras, praradau darbą, atrodė, tarsi atsidūriau kažkokios duobės dugne, bet visa tai išgyvenau. Sunkumai užgrūdino, sustiprino ištobulino dvasią. Dabar neturiu šalia savęs esančio draugo, bet turiu darbą, kuriame realizuoju save, esu reikalinga kitiems. Linkiu ir tau pradėti mąstyti pozityviai ir gyvenimas po truputį pasikeis.

  Pagarbiai Laima

  Reply
 4. Jei kas pakištų stiprią, gerai pamuiluotą virvę nebesikartų, pabėgtų ir dar visokiais žodžiais išvadintų.
  Nelaimėliai, man gaila tokių žmonių, turi labai nekokią fantaziją, norėdami atkreipti dėmesį į save.

  Reply
 5. Nekalbėkim lengvabūdiškai tokiu atveju.Manau,reikia bent trumpai bandyti išsiaiškinti,kodėl taip kalba.Net kartu su tokiu žmogumi nueiti pas gydytoją,arba į kokią vietą gamtoje.Pasikalbėti.Tik pastaruoju metu,kai man 44,suprantu,ką reiškia bendravimas.Vis prisimenu,kad mokyklos laikais draugei esu pasakiusi,:,,traukia žemė,tai bėk,pulk po ratais,gatvė čia pat,,.14 metų ji jau neturėjo nei tėvo,nei motinos.

  Reply
 6. Taip,pagalba būtina,bet reikia būti nuoširdžiam draugui ją suteikiant,ne pasityčioti,o pagelbėti ir suprasti kaip tas žmogus jaučiasi,nors ne visi tai gali suprasti,jei jų pačių tokios bėdos neištiko,bet nuoširdus bendravimas,gal būt atsargus nesavanaudiškas patarimas,tam žmogui suteiktų nors truputį gerų emocijų,vilčių,gal būt po to jis galėtų tavimi pasitikėti,taip sugrąžintų jo pačio pasitikėjimą savimi ir po to su juo sutikus galima būtų kreiptis gal būt medicininės pagalbos,bet viskas palaipsniui,neskubinant įvykių kokie jie bebūtų,tik laikas visagalis sudėlios viską į savo vietas.Nepalikite draugų bėdoje vienų,nors jums atrodytų,kad šiuo metu neturite tam laiko,susimąstykite,juk nei vienas iš mūsų nėra nuo to apsaugotas.Linkiu nuoširdžios draugystės,o joje supratimo ir paguodos.

  Reply
 7. Yra toks dalykas pasąmonė, ką žmogus dažnai galvoja tai ir įvyksta.Domėjausi,tokiais dalykais , bet gana dažnas
  atvejas ,kad jauni žmonės miršta ar žūna, dažnai kalbėje apie mirtį,Poeto Mačernio eilėraščius skaičiau,kiek daug jų parašyta apie mirtį. J.Ivanauskaitė ne tik rašė apie mirtį bet paskutinės knygos viršeliui parinko piešinį,kur ji guli jauna ir negyva.
  Sunku atskirti kur nuojauta,o kur žmogus nesamoningai
  kuodoja save mirčiai ar nelaimei.Bet nevienam žmogui patarus pakeisti savo mąstymą, po to dėkoja , ir sako kad labai padėjau. Bet jie patys padėjo sau.Pakalbėk,kad tikrai gali viskas pasikeisti jei pakeis isitikinimus, paskaitykite knygų kurios tikrai padės gauti pasitikėjimo pvz;’Jūsų pasamonės galia.”
  Tik nenuleiskit rankų ir padėk brangiam žmogui.

  Reply
 8. mano draugas kartą ištarė, kai bėdos užpuolė “eisiu po obelim pasikabint, bus geriausia”. Pasijuokėm, pabariau.
  Po 3 dienų radau pasikabinusį.

  Reply

Leave a Comment