Abortai ir jų pasekmės

3298 0

Vilniaus pedagoginis universitetas

psichologijos pedagogikos fakultetas

psichologijos didaktikos katedra

Specialiosios psichologijos

Referatas

Abortai ir jų pasekmės

Profesorius, habilituotas dr. V. Gudonis

Neakivaizdinio skyriaus

II-ojo kurso studentas

Marius Nanartonis

Vilnius 2005

Turinys

ĮVADAS 3

ABORTAI IR BAISI MISTINĖ BŪTYBĖ – ATSAKOMYBĖ 3

ABORTŲ RŪŠYS 4

MEDIKAMENTINIS ABORTAS 5

RU-486 TABLETĖ 6

STATISTIKA 8

ABORTINIS IR KONTRACEPTINIS MENTALITETAS 12

ABORTO PASEKMĖS 13

ABORTAS VIZUALIAI 15

REZIUMĖ 16

INFORMACIJOS ŠALTINIAI: 17

Įvadas

Pasaulyje nuolatos vyksta diskusijos dėl abortų. Veikia įvairios organizacijos, ginančios moters teisę į abortus, ir kitos, saugančios kūdikio teisę į gyvybę. Lietuvoje daugiausia kalbama apie abortus tik iš neigiamos pusės, tačiau kas ketvirtas nėštumas mūsų šalyje nutraukiamas būtent šiuo būdu. Gal dėl to, kad antiabortinės organizacijos nepateikia paakankamai objektyvios informacijos apie nėštumo nutraukimą ir pernelyg dažnai remiasi bažnyčios požiūriu, kuris yra griežtai neigiamas ne tik abortų, bet ir kontracepcijos klausimu ir gana dažnai neatitinka nūdienos situacijos?

Abortai ir baisi mistinė būtybė – atsakomybė

Aborto debatų esmė yra ne moters teisė pačiai rūpintis savo kūnu ir ne vaisiaus teisė būti visiškai apsaugotam įstatymu. Koncentruotis labiau vertėtų į faktą, kada vaisius tampa žmogumi.

Moksliniai duomenys rodo, kad užsimezgusios gyvybės širdis pradeda plakti 18 – 25 parą po apvaisinimo, apie aštuntą gyvenimo savaitę susiformuoja visos kūno siistemos, tarp 9 – 10 savaitės negimęs kūdikis kraipo akutes, ryja, judina liežuvėlį, o bakstelėjus jam į delniuką – sugniaužia kumštelį. Dėl teiginio, kad toks vaisius atlieka sąmoningus judesius, vis dar ginčijamasi, nes proabortinės organizacijos pateikia įrodymų, kad tie judesiai – tik nevalingi refleksai. Antiabortinės organizacijos, re

emdamosios medicininiais tyrimais, teigia, kad jau dvylikos savaičių kūdikis jaučia skausmą. Kita vertus, abortų šalininkai pateikia duomenų, kad pilkosios smegenų ląstelės, kurios reaguoja ir sukelia skausmą, padengia besivystančias smegenis tik 24-25 nėštumo savaitę.

Mediciniškai negimęs kūdikis nėra motinos kūno dalis. Visų pirma, motinos įsčiose atsiradus vaisiui, pradeda veikti jos imuninė sistema, kad motinos kūnas prisitaikytų prie naujo organizmo jos viduje. Zigota jau turi savitą genetinį „antspaudą“ ir tuo skiriasi ir nuo motinos, ir nuo tėvo ląstelių ir yra naujo, unikalaus organizmo pradžia.

Ši nauja gyvybė yra visiškai priklausoma nuo motinos ir jos kūno, užimanti vietą joje, kol bus ten subrandinta ir galės išvysti pasaulį. Tik jau gimęs kūdikis yra biologiškai mažiau priklausomas. Abortų šalininkai teigia, kad kūdikis, esantis moters kūne, mintantis maaistu, kurį ji valgo, kvėpuojantis oru, kuriuo ji kvėpuoja, nėra atskiras asmuo.

Kompromiso vis nerandantys medikai negali nustatyti momento, kai embrionas tampa žmogumi. Bendriausia jų prieita išvada ta, kad biologiškai gyvybės pradžia yra organizmo susiformavimas. Tačiau juk besivystantis embrionas nėra vien motinos kūno dalis – tai visiškai skirtingas biologinis darinys, esantis joje. Tiesa, šio darinio gyvybingumas dar nereiškia, kad teisiškai vaisius jau yra žmogus. Embrionas neturi jokio teisinio statuso, kol įstatymuose jis nėra įvardintas kaip asmuo. Iki to motina gali elgtis su
u juo kaip ji pati nori. Įvairios valstybės nustato skirtingą laikotarpį, iki kurio vaisius gali būti pašalinamas: Prancūzijoje vaiko gyvybė pradedama ginti nuo 10 savaičių, Danijoje ir Lietuvoje – nuo 12 savaičių, Švedijoje – nuo 20, Anglijoje – nuo 28 savaičių.

Bažnyčios požiūris į abortus griežtai neigiamas. Šventasis Tėvas Jonas Paulius II embriono pašalinimą iš motinos organizmo prilygino žmogžudystei. Biblijoje nėra apibrėžtas abortas ar nustatytas konkretus laikas, kada prasideda žmogaus gyvybė. Apskritai Biblija žmogaus gyvenimą laiko šventu dalyku, kurio nutraukti nederėtų, nepaisant, ar žmogus išėjęs iš motinos įsčių, ar dar tebėra jose.

Abortus galime nagrinėti ir moraliniu aspektu. Moralė nėra vienoda visiems žmonėms. Kiekvienas turime savo asmeninius moralinius principus. Žmogaus moraliniai principai leidžia jam, pavyzdžiui, vogti, kad galėtų išmaitinti savo šeimą. Ar tai reiškia, kad jo vagystės nekenkia kitiems žmonėms? Juk tokiu atveju nukenčia tie, kuriuos jis apvogė. Panašus ir moralinis klausimas dėl abortų. Ar tikrai niekas dėl jų morališkai nenukenčia?

Antiabortinių organizacijų požiūris, kad abortus reikėtų uždrausti įstatymais, gali turėti labai neigiamų pasekmių. Įsivaizduokime – jei abortai būtų uždrausti, atsirastų daugybė nelegalių, nesaugių kriminalinių abortų, kurių metu nutrūktų ne tik kūdikio, bet ir motinos gyvybė. Net dabar yra žmonių, atliekančių šias operacijas nelegaliai, vos ne buitinėmis sąlygomis, ir moterų, kurios naudojasi jų paslaugomis. Visiškas abortų uždraudimas atneštų katastrofiškų pa
adarinių.

Tai anaiptol nereiškia, kad abortai yra teigiamas dalykas. Deja, jis yra neišvengiamas. Racionalu būtų nebent stengtis didinti visuomenės sąmoningumą, rūpintis seksualiniu švietimu ir tuo pačiu mažinti tokių nėštumo nutraukimo atvejų skaičių. Dabar pas mus tuo rūpinamasi tikrai per mažai. Jaunos merginos ryžtasi kriminaliniams abortams dėl savo neišmanymo ir nepatyrimo. Baimė, netikrumas, visokeriopų garantijų nebuvimas, pavėluotas apsisprendimas atsisakyti kūdikio pastumia merginas darytis abortus.

Jauni žmonės nesupranta, kad yra atsakingi už tai, ką daro, kad malonumais reikia naudotis tuo pačiu įvertinant pasekmes ir stengiantis jų išvengti, kol dar ne per vėlu. Dėl to galėtume kaltinti sovietinį palikimą – iškreiptą mūsų žmonių požiūrį į atsakomybę, nes daugumai atrodo, kad atsakomybė – baisi mistinė pabaisa, kurios reikia stengtis kuo greičiau atsisakyti.

Abortų rūšys

Šiais laikais moteris gali nutraukti nėštumą tiek chirurginio, tiek medikamentinio aborto pagalba. Chirurginių abortų metu atliekamas išsiurbimas (vakumo pagalba) arba valymas. Medikamentiniam abortui gydytojas paskiria preparatus, kurie sustabdo nėštumo vystymąsį ir iššaukia savaiminius gimdos raumenų susitraukimus. Rezultate gimda nuo vaisiaus išsivalo pati. Tuo metu pastebimas gausus kraujavimas ir kraujo tro trombai.

Medikamentinis abortas galimas tik labai ankstyvajame nėštume. Jei nusprendėte atlikti abortą, svarbu neuždelsti. Kuo anksčiau jis bus padarytas, tuo lengvesnės pasekmės ir komplikacijų tikimybė. Pavėluoto aborto pasekmės gali tapti stacionarinis gydymas ar net nevaisingumas.

Rūšys:

1) Vaikas supjaustomas į

gabalus ir išgramdomas. Atliekamas iki 12 savaičių.

2) Vakuuminis išsiurbimas. Irgi atliekamas iki 12 savaičių. Pirmiausia paraližiuojami gimdos kaklelio raumenys, po to ištempiami. Tai sunku, nes raumenys nepasiruošę natūraliam atsivėrimui. Po to į gimdą įkišamas vamzdelis su peiliu antgalyje. Siurblys suplėšo kūdikį į gabalus, nuo gimdos sienelės nupjauna giliai priaugusią placentą. Siurblio galingumas 29 kartus didesnis už buityje naudojamo dulkių siurblio. Šis metodas nėra saugus, kaip kas bando tvirtinti. Pirmomis dienomis po išsiurbimo smarkiai kraujuojama.

3) Mikroadsorbcija. Moteriai, nesulaukusiai mėnesinių, atliekamas siurbimas. Kai žinoma, kad žmogaus širdis po 4 dienų nuo neįvykusių mėnesinių jau plaka. Ne viena moteris tvirtina, kad darant adsorbciją reikia iškęsti kur kas didesnį skausmą negu gimdant.

4) Tarp 12-16 savaičių abortai paprastai nedaromi, nes vaikas per didelis pjaustymui (tai rizikinga motinos gyvybei) ir per mažas druskos nuodų injekcijai. Po 16 savaičių plačiausiai naudojama druskos injekcija.

Injekcijos metu ištraukiama 200 ml vaisiaus vandenų ir įšvirkščiama 20 ml 20% druskos tirpalo. Po 1-1,5 val. vaiko širdis nusilpsta ir sustoja. Tarp 12-72 val. po injekcijos motina pagimdo negyvą kūdikį.

5) Jei druska nepavyksta nunuodyti, atliekamas Cezario pjūvis. Vienas gydytojas, ištraukęs judantį, rėkiantį, kvėpuojantį kūdikį, užmetė ant jo placentą ir uždusino.

6) Prostoglandino abortai. Specialūs vaistai sukelia bet kuriame nėštumo mėnesyje gimdymą. Ir po šitų abortų komplikacijos sunkios: gimdos trūkimas, kaklelio sudraskymas, staigi mirtis, konvulsijos, širdies ir kvėpavimo sutrikimai, vėmimas, aspiracija, apopleksija (paralyžius), ūmus inkstų veiklos sutrikimas, vaisiaus vandenų embolija ir kraujo trombai plaučiuose.

7) Ru-486. Tai vaistai, kurie sukelia abortą. Jie sukliudo gyvybinėms maitinančioms medžiagoms pasiekti kūdikį, ir jis miršta

8) Dalinio gimimo. Atliekami vėliausiame nėštumo laikotarpyje. Ištraukiamos vaiko kojos ir liemuo. Tuomet iš galvos išsiurbiamos smegenys. Kaušas subliuška ir visas kūnelis ištraukiamas.

Medikamentinis abortas

Daugiau kaip prieš 10 metų pasaulyje pradėtas taikyti medikamentinis abortas. Tai abortas, kurį sukelia tam tikri preparatai, gimda išsivalo pati, todėl nereikia jos grandyti. Pasaulio sveikatos organizacija pripažįsta medikamentinį abortą kaip gerą alternatyvą chirurginiam. Esant iki 8 savaičių nėštumui, medikamentinio aborto efektyvumas siekia 95 proc. Būtent iki tokio laikotarpio įvyksta daugiausia savaiminių persileidimų. Klinikiniu požiūriu medikamentais sukeltas persileidimas nesiskiria nuo savaiminio. Nepastebėta, kad šis metodas, priešingai nei chirurginis, turėtų įtakos pastojimui ar didintų persileidimo tikimybę ateityje. Medikamentinis abortas taikomas Europoje (taip pat ir Latvijoje bei Rusijoje), Šiaurės Amerikoje, Kinijoje, Vietname. Prieš metus šis metodas sukėlė nepaprastai karštas diskusijas ir Lietuvoje, tačiau tie preparatai taip ir liko neregistruoti.

Statistikos duomenimis, Lietuvoje per metus legaliai padaroma apie 20 tūkst. abortų. Visi jie atliekami chirurginiu būdu. Net šalyse, kuriose gydytojams neišduodamos licencijos žudyti negimusį kūdikį, moterys randa būdų, kaip apeiti įstatymą. “Moterys ant bangų” (Women on Waves) — organizacija, kovojanti už moters teises spręsti savo kūno ir nėštumo likimą. Ją įkūrė gydytoja Rebecca Gomperts, ilgą laiką dirbusi organizacijai “Greenpeace” priklausančiame laive. “Greenpeace” taktika — būti įvykių vietoje ir kovoti su vietos valdžia — buvo pritaikyta ir šiame projekte. Olandijai (čia nedraudžiama daryti abortą iki 22 nėštumo savaitės) priklausantis laivas “Langenort” plaukia į valstybių, kuriose uždrausti abortai (Lenkija, Airija, kai kurios Pietų Amerikos, Afrikos šalys), uostus, pasiima pacientes — joms neutraliuose vandenyse padaromi abortai.

Šiame pasaulyje silpnų, negalinčių apsiginti žmogiškųjų esybių žudymas dėl patogumo tapo pavyzdžio neturinčiu genocidu. Indijoje abortą pasidariusios moterys niekinamos. Vyras turi teisę būti neištikimas, bet privalo minimaliai išlaikyti taip žemai puolusią žmoną. Tokia moteris rengiama skarmalais, miega atskirai nuo šeimos, valgo išėdas. Kita vertus, neturtingoje šeimoje gimusi mergaitė neretai būna pasmerkta mirčiai arba gali būti parduota už 100 JAV dolerių iš Vakarų atvykusioms vienuolėms. Senovės Egipte abortą padaręs gydytojas galėjo netekti gyvybės. Žymus eutanazijos šalininkas Philipas Nitschke’as jau užsiminė apie “plaukiančios mirties ligoninės” galimybę. JAV įstatymai šalies piliečiu pripažįsta bet kurį žmogų, gimusį net tik JAV, bet ir šaliai priklausančiame laive. Atrodo, sausumos gyventojas žmogus svarbiausius savo gyvenimo etapus — gimimą, mirtį ar net būsimo vaikelio nužudymą — bando perkelti arčiau atvirų vandenų.

.

Ru-486 tabletė

Ru-486, arba mifepristonas, yra vaistas, sukeliantis abortą. Jau kuris laikas jį bandoma įregistruoti mūsų šalyje. Kol kas nesėkmingai. Tačiau vaistų gamintojų rankos ilgos. Ar jums teko girdėti, kad pačiame Seime būtų rengiamos konferencijos dėl kokio nors analgetiko ar antibiotiko? Ru-486 sulaukė tokios garbės. Konferencija virto skandalu paaiškėjus, kad įstatymų leidėjai pažeidžia net kelis įstatymus, reklamuodami šalyje nelegalų vaistą.

Išstumti į rinką abejotiną preparatą stengiamasi ir kitais būdais: tam pasitelkiamos įvairios asociacijos bei draugijos, garsiai šaukiama apie moterų, kurios tiesiog negali egzistuoti be Ru-486, teises. Kol mes naiviai svajojame apie stebuklingą piliulę, išvaduosiančią iš visų problemų, farmacininkai žeriasi milijonus.

Karas dėl tabletės

Bet gal Ru-486 išties vertas dėmesio? „Lietuvoje jis neregistruotas. Kam kalbėti apie tai, ko nėra?“ — klausimu į klausimą atsakė gydytoja ginekologė Audronė Usonienė. „Bet aktyviai stengiamasi, kad jis atsirastų vaistų sąraše. Ką jūs manote apie Ru-486 ir cheminį nėštumo nutraukimo metodą?“ „Jei pasaulyje jis naudojamas, vadinasi, gali būti ir Lietuvoje. Šalyje, kur leidžiama nutraukti nėštumą, moteriai turėtų būti prieinami visi įmanomi metodai.“ „Ar Ru-486 nesukelia kokių nors pavojingų komplikacijų?“— bandau kapstyti giliau. „Komplikacijų pasitaiko bet kuriuo būdu nutraukiant nėštumą“, — atsako gydytoja.

Tuo tarpu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovas Donatas Stakišaitis teigia, kad kalbos apie Ru-486 saugumą bei efektyvumą yra moterų klaidinimas ir dezinformacija.

„Nėra gero aborto. Abortas yra blogybė iš esmės, todėl nereikėtų aklai tikėti teiginiais, kad kažkuris metodas yra geresnis, saugesnis. Jei vaistas gali nutraukti gyvybės siūlą, jis negali neturėti jokių padarinių“, — sako gydytoja ginekologė Gražina Drąsutienė.

Vakaruose dėl šio 1980 metais gydytojo Etienne-Emile Baulieu sukurto vaisto verda karštos diskusijos. Nesutaria ne tik abortų smerkėjai ir jų gynėjai: šių dviejų stovyklų kova, matyt, amžina. Todėl šįkart nenagrinėkime moralinių aspektų, bet pasidomėkime, kokį poveikį Ru-486 daro moterų sveikatai.

Piliulė žudikė

2003 metais išgėrusi Ru-486 mirė 18-metė amerikietė Holly Patterson. Jos tėvas Monty Pattersonas pasakojo, kad kartu su juo gyvenusi dukra neprasitarė esanti nėščia. Jis sužinojo apie tai vos kelios valandos prieš mirtį. Holly pradėjo gerti persileidimą sukeliančius vaistus šeštadienį. „Sekmadienį ji verkė ir skundėsi spazmais bei bloga savijauta“, — pasakojo Pattersonas „San Francisco Chronicle“ žurnalistui. Jos vaikinas nugabeno draugę į vietos medicinos centrą. Ten jai davė skausmo malšinamųjų ir išleido namo. Antradienį Holly paguldė į ligoninę. Kitą dieną ji mirė. Autopsija parodė, kad mirties priežastis buvo infekcija ir sepsis.

Žinoma, kad pavartojusios mifepristoną Šiaurės Amerikoje mirė keturios moterys, o praėjusių metų kovą tragedija įvyko Švedijos mieste Udevaloje. Ligoninėje išgėrusi persileidimą sukeliančių vaistų moteris jautėsi pavargusi ir silpna, didžiąją laiko dalį miegojo. Nustačius, kad abortas įvyko, pacientė buvo išleista namo. Po poros dienų medicinos sesuo veltui mėgino jai prisiskambinti. Praėjus šešioms dienoms moteris rasta negyva savo namuose. Ji mirtinai nukraujavo.

Jau girdžiu skeptikų balsus, kad fatališkų padarinių gali pasitaikyti ir operuojant anginą. Tačiau spaudoje teigiama, kad mifepristono gamintoja Prancūzijos farmacijos kompanija „Danco Laboratories“ pati pranešė, jog nuo 2000-ųjų, kai mifepristonas buvo įteisintas JAV, šis vaistas čia sukėlė mažiausiai 400 komplikacijų. Prancūzijoje trys pacientės patyrė širdies smūgį. Liberaliosiose Vokietijoje ir Olandijoje vaistas taip ir neišpopuliarėjo. Praėjusį lapkritį JAV maisto ir vaistų administracija paskelbė naujų duomenų apie Ru-486. Jo gamintojų paprašyta papildyti vaisto charakteristiką: įspėti apie bakterinės infekcijos, sepsio, kraujavimo riziką. Taip pat pranešama, kad toliau bus stebimas Ru-486 poveikis moterų sveikatai.

STATISTIKA

Gimdymai ir abortai Lietuvoje

1960 1970 1980 1985 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000

Gimdymai 62 200 55 200 53 000 58 300 56 000 56 100 53 600 47 300

Abortai 36 500 45 300 45 300 42 000 50 000 45 900 48 400 42 023 36893 37655 34019 30559 28450 26759 23683

Iš jų mini abortai 19 300 – 19 800

Savo noru 40 400 40 400 34 800 27671 22428 18741 14030

Iki 18 metų 2 400 1 100 700

Nuo abortų 1993 metais mirė 2 moterys.

Abortų dažnis:

Daugiau tų moterų, kurios tai daro ne pirmą kartą.

Nurodytos abortų priežastys (Iš gyd. R. gyvenimiškos patirties):

a) dauguma ištekėjusių: dėl ekonominių priežasčių;

b) dauguma netekėjusių: neturi vyro;

c) ypač rudenį, žiemą: vartojo vaistus, bijo, kad nepakenktų;

d) bendrai: vartojo alkoholį, bijo apsigimimų.

Abortų kaina:

2001 m. aborto kaina klinikose buvo 146 lt. 2002m. valstybinėse gydymo įstaigose abortas su bendra nejautra kainuoja 115,22 lito, su vietiniu nuskausminimu – 69,13 lito.

Tik oficialus abortų skaičius 1000-ui fertilinio amžiaus moterų:

1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999

49,02 51,66 45,17 39,82 40,3 36,49 32,68 30,28 28,35

Abortai pagal tipus

Skaičius % Skaičius % Skaičius % Skaičius

1993 1997 1999 2000

Pagal moters norą 34 864 83,0 22428 73.4 18 741 70 14 030

Pagal medicinines indikacijas 342 0,8 252 0.8 105 0.4 81

Savaiminiai persileidimai 5 061 12,0 5798 19.0 5 771 21.6 5 243

Ektopiniai nėštumai 927 2,2 1061 3.5 1 034 3.9 964

Abortai 2000 metais preliminarūs duomenys

moters amžius iš viso iki 14 metų, 15-19 m. 20-24 m. 25-29 m. 30-34 m. 35-39 m. 40-44 m. 45m.

viso 21503 6 1456 4568 5347 4804 3635 1502 185

1 nėštumo abortas 1573 5 526 722 193 83 36 7 1

negimdinis nėštumas 964 0 29 147 291 280 164 48 5

savaimin. abortas iki 12 sav. 5243 0 323 1012 1254 958 766 378 34

daugiau 12 savaičių 518 0 46 119 145 132 54 22 0

moters pageidavimu 14030 5 992 3000 3291 3166 2468 977 131

dėl medic. indikacijų 81 1 5 18 23 14 12 6 2

dėl medic. indik. iki 12 sav. 45 1 3 9 14 9 6 1 2

dėl medic. indik. 13-21 sav. 36 0 2 9 9 5 6 5 0

Abortai 1994 metais (iš viso – 36893)

Iš viso Iš jų iki 18 m.

Pagal moters norą 13212 698

1 nėštumo nutraukimas 1595 353

Pagal medicinines indikacijas 221 286

Savaiminiai persileidimai 4778 12

iš jų 1 kartą nėščios 1115 176

Ektopiniai nėštumai 876 94

mirė 1 7

Iš bendro abortų

skaičiaus mini abortai 16918 134

Iš viso iki 18 m.

Vilnius 10212 130

Kaunas 4118 77

Klaipėda 4014 86

Šiauliai 1100 48

Panevėžys 3050 62

Druskininkai 25 2

Palanga 144 –

Neringa 3 –

Vilniaus zona 4446 60

Kauno zona 4358 87

Klaipėdos zona 2499 91

Šiaulių zona 1593 42

Panevėžio zona 1294 13

Rajonai (visos zonos) 14190 293

Abortų skaičius 100 gimusiųjų (vidurkis) :1995-91,30; 1996-86,43; 1997-80,47. 1998-76,45; 1999-73,63

ABORTŲ SKAIČIUS 1000 GYVENTOJŲ 1994m.

Duomenys panašūs ir 2000m.

Sparčiai mažėjant gimstamumui Lietuvoje paskutiniame XX a. dešimtmetyje mažėjo ir legalių abortų moterims pageidaujant (iki 12 sav.) ir abortų dėl medicininių indikacijų.

Ar tai abortinės situacijos gerėjimas?

Deja, abortų ir gimdymų koeficientas Lietuvoje 2000 m., palyginti su ankstesniais, yra sumažėjęs nuo 0,7 iki 0,4, bet, palyginti su Europos šalimis, jis 3 kartus didesnis. Lietuvoje per metus tūkstančiui vaisingų 15 – 49 metų moterų vidutiniškai tenka 40,53 aborto, o Europos šalių vidurkis – 14 (Elta, BNS – Vilnius, vasario 20 d.).

Abortinis ir kontraceptinis mentalitetas

Vadinamojo „saugaus“ aborto propaganda ir šeimos planavimo įvairia kontracepcija įkarštis neaplenkia ir Lietuvos.

1997 m. abortų skaičius pasaulyje siekė 53 milijonus, šiandien jau kalbama apie 55 milijonus. Dėl legalių ir n

. . .

Aborto pasekmės:

1. Mirtis. Žurnale ,,British Medical Journal” (1970 m. gegužė) paskelbtos 8 nuo abortų mirusių moterų mirties priežastys: kraujo krešuliai plaučiuose – 2, anestezinė (nuskausminimo narkotikų) mirties – 1, širdis – 1, nežinoma priežastis – 1, komplikacijos po nelegalaus aborto – 1, savižudybė po legalaus aborto – 2.

2. Infekcija. Gana dažna – 27%. Gali būti lokalizuota (gimdos gleivinės, kiaušintakio, priegimdžio ir kiti uždegimai), netolima (įvairūs dubens ir pilvaplėvės uždegimai: tromboflebitas, peritonitas, eiliulitas) arba tolimesnė (plaučių, endokardo uždegimai, septinė embolizacija į plaučius ar smegenis).

3. Kraujo perpylimas.

4. Hepatitas.

5. Embolizmas. (Embolija – kraujagyslės užsikimšimas krešuliais, trombais).

6. Kraujavimas.

7. Gimdos kaklelio suplėšymas.

8. Apsinuodijimai. Pasitaiko moterų, kurios pačios darosi abortus:

a) į gimdą susileidžia primuilinto vandens.

b) kai kurios moterys geria įvairius vaistus, žolelių nuovirus, net nuodus, naudoja sierą nuo degtukų galvučių ir kalio permanganato tirpalą.

9. Psichikos sutrikimai.

Abortas vizualiai

Reziumė

Abortas — žalingiausias visų laikų reiškinys. Vienu ar kitu būdu jis užmuša ar pakenkia 60-90 % visų šalių visai populiacijai. Bejėgiai, nekalti kūdikiai užmušami, moterys sužalojamos, vyrai jaučiasi nugalėti, vyriausybės tampa nevertos pasitikėjimo, ir milijonai išlikusiųjų po aborto turi didelių sunkumų ir negali nei pasitikėti savimi, nei jais galima pasitikėti. Mes ignoruojame, nekreipiame dėmesio į bejėgį negimusį kūdikį, kuris yra pavojuje. Laikas atsiminti, kad tik rūpindamiesi pačiais bejėgiškiausiais mes patys bręstame ir mūsų visuomenė tampa civilizuotesnė.

Informacijos šaltiniai:

1. http://www3.vdu.lt

2. http://www.nedelsk.lt

3. http://www.ieva.lt

4. http://www.gyvybe.lt

5. http://www.mttu.com/abort-pics

Join the Conversation

×
×