Ką kalbėti, ką nutylėti?

1227 0

Pshichologas dr. Gediminas Navaitis
2006 Gruodžio 15 d.
Vertinant kandidatą į darbo vietą, galima jam pateikti klausimų sąrašą, į kurį šis turi tiksliai ir aiškiai atsakyti. Tokia pokalbio strategija netinka vertinamajam pasimatymui. Juolab, kad jo metu tenka šį bei tą papasakoti ir apie save.

Jau minėti JAV psichologai David Copeland ir Ron Louis rašo, jog per vertinamąjį pasimatymą nederėtų užsiminti apie vedybų svarbą, nes niekas nenori po kelių dienų pažinties svarstyti įsipareigojimus. Netiktų kalbėti ir apie norą turėti vaikų, nes nuoširdus vyras prisipažins, jog apie tai šiuo metu neegalvoja, o melagis pasakys, kad labai žavisi vaikučiais ir apie juos svajoja. Pirmuoju atveju galima atstumti rimtą kandidatą, o antruoju – apsigauti.

Tokio pokalbio metu savaime iškils klausimas, kodėl tokia patraukli moteris, toks solidus vyras vis dar ieško savo antrosios pusės. Kuo išsamiau į jį bus atsakyta, tuo blogiau. Protingiau šio klausimo aptarimą palikti kitam kartui.

Nuoširdumas be abejo patrauklus. Pasakojanti (-is) apie savo keistus polinkius, ligas, , sutrikusios psichikos giminaičius mano esanti(-is) itin sąžiningu. Bet drauge tarsi praneša, jog bendravimas su ja/juo nebus sklandus irr malonus.

Jiems tiktų patarimas – mažiau kalbėti apie save ir skatinti kitą išsipasakoti. Kadangi kiekvienam malonu pasamprotauti apie savąją gyvenimišką patirtį, tiktų pasiteirauti, kuo labiausiai didžiuojamasi ir kas galvojama apie kurią nors klausiančiam (-iai)svarbią vertybę (pavyzdžiui, pinigus ar laimę). Po to ga

alima papasakoti ką nors liūdno ir romantiško, bet ne asmeniško ir tragiško (pavyzdžiui, melodramiško kino filmo siužetą). Pagal r

. . .

Join the Conversation

×
×