Apie ką kalbėti per pasimatymą, o ką nutylėti?

Pasimatymas iš dalies primena pokalbį dėl darbo. Vertinant kandidatą į darbo vietą, galima jam pateikti klausimų sąrašą, į kurį šis turi tiksliai ir aiškiai atsakyti. Vis dėlto tokia pokalbio strategija netinka vertinamajam pasimatymui. Juolab, kad jo metu tenka šį bei tą papasakoti ir apie save.

Ką nutylėti?

JAV psichologai David Copeland ir Ron Louis rašo, jog per vertinamąjį pasimatymą nederėtų užsiminti apie vedybų svarbą, nes niekas nenori po kelių dienų pažinties svarstyti įsipareigojimus. Netiktų kalbėti ir apie norą turėti vaikų, nes nuoširdus vyras prisipažins, jog apiie tai šiuo metu negalvoja, o melagis pasakys, kad labai žavisi vaikučiais ir apie juos svajoja. Pirmuoju atveju galima atstumti rimtą kandidatą, o antruoju – apsigauti.

Tokio pokalbio metu savaime iškils klausimas, kodėl tokia patraukli moteris, toks solidus vyras vis dar ieško savo antrosios pusės. Kuo išsamiau į jį bus atsakyta, tuo blogiau. Protingiau šio klausimo aptarimą palikti kitam kartui.

Nuoširdumo ribos

Nuoširdumas be abejo patrauklus. Pasakojadami apie savo keistus polinkius, ligas, sutrikusios psichikos giminaičius, manome esantys itin sąžiningu. Bet drauge taip tarsi pranešame, jog benndravimas nebus sklandus ir malonus.

Todėl geriau mažiau kalbėti apie save ir skatinti kitą išsipasakoti. Kadangi kiekvienam malonu pasamprotauti apie savąją gyvenimišką patirtį, tiktų pasiteirauti, kuo labiausiai didžiuojamasi ir kas galvojama apie kurią nors klausiančiam svarbią vertybę (pavyzdžiui, pinigus ar laimę). Po

to galima papasakoti ką nors liūdno ir romantiško, bet ne asmeniško ir tragiško (pavyzdžiui, melodramiško kino filmo siužetą). Pagal reagavimą į jį gana lengva spręsti apie emocionalumą. Jį bei šeimos gyvenimui būtiną kantrybę parodo ir elgesys su aptarnaujančiais žmonėmis bei piktas ar atlaidus požiūris į nežymų vėlavimą.

Ką kalbėti?

JAV psichologė Mariana Rokech mano, kad itin veiksminga, kai atėjusiai į pasimatymą moteris prisipažįsta, jog truputį nervinasi. Atidus vyras pasistengs jai padėti nusiraminti ir patikės esąs stiprus, galintis globoti moterį. O jei jam dar bus padėkota už supratimą, tai pasijus itin svarbus. Jei vyriškis nekreips dėmesio į užuominą, kad moteris nesijaučia laisvai, veikiausiai ir ateityje nesugebės atsižvelgti į jos jausmus.

M.Rokech tvirtina, kad daugeliui moterų/vyrų užtektų įžvalgumo suprasti, su kuo susitiko. Tam tereikia savęs paklausti, ką nori apie jį//ją sužinoti, nes į tiksliai sau užduotus klausimus atsakymas anksčiau ar vėliau randamas, o jei tie klausimai tik numanomi tai ir atsakymai lieka miglose. Belieka šiomis mintimi vadovautis.

18 thoughts on “Apie ką kalbėti per pasimatymą, o ką nutylėti?”

 1. As esu uz atviruma. Todel man labai svarbu, kad nuo pat draugystes pradzios galeciau issipasakoti, nebijodama, kad mane palaikys per daug plepia. Deja, kartais atrodo, kad kitiems atvirumas nera toks svarbus ir daug svarbiau tampa kazkokios paslaptys, mistika…

  Reply
 2. Tiesiog labai naudingi patarimai žmogui , kuris kurį tai laiką buvo nustumęs savo asmeniį gyvenimą į antrą ar trečią planą…Kada ko nors netenki prarandi orientaciją dalykuose iš pažiūros atrodančiuose visais paprastais..

  Reply
 3. Taip pritariu Agnei tikrai gana keistokai nuskambetu ir mano ausim jei kokia mergina per pirma pasimatima man pradetu kalbeti apie musu vestuves. Itarciau kad ji visai pamete realybes suvokima. O tai jau nera gerai.

  Reply
 4. na kiekvienam viskas pasirodo per pirma pasimatyma savaip,as asmeniskai neskubu pazint zmogaus per pirma sustikima…tiesiog nesivadovauju pirmu ispudziu…nes zmones daznai buna su kaukem,nebutinai blogom,tiesiog man smagiau,kai zmogus atsipalaiduoja ir parodo pats koks jis yra…reikalingas tiek saikingas atvirumas,tiek saikingas paslaptingumas…:)

  Reply
 5. Lazuritai, yra toks vyrų tipas, kurie nesugeba normalių santykių su moterimis užmegzt. Paprastai jie jaučiasi kaip išduotos aukos, yra nukankinti vienatvės ir desperatiškai kabinasi į kiekvieną sutiktą patinkančią merginą. Mane tokie nervina.

  Reply
 6. ai jai man nepatinka sutiktoji,tai priskiedziu nebutu dalyku,tokiu kurie jai baisus… 🙂 tai daugiau ir nelenda 🙂

  Reply
 7. Per pirmą pasimatymą reikia kuo daugiau makaronų viens kitam prikabinti. O po to galvoti, kaip už juos atsigriebti. Juokauju, žinoma, bet kartais taip būna. Nesijuokit, nes tai rimta!

  Reply
 8. Man patinka atviri ir nuosirdus zmones, taciau nereiktu persistengt. Teko susipazint su vienu zmogum kurio atvirumas tikrai pribloske. Gal per antra susitikima pradejo pasakot apie savo prostatos problemas ir kaip jam ten viskas buna. Tai… pazintis greit pasibaige.

  Reply
 9. Jei matau kad mergina pradeda makaronus kabint iskarto juokas ima, tada daugiau sypsausi negu kalbu 🙂 galiu net pradeti nepastebimai saipytis is to, is tikruju labiausiai vertinu naturaluma, nuosirduma ir pastangas palaikyt pokalbi 🙂 Galima kalbetis apie bet ka, gal tik nereikia perdaug isijaust i kokia nors viena tema 🙂 Visi mes netobuli, jei mokam prisitaikyt vienas prie kito, tada verta bendraut toliau, jei ne tai ne 🙂 Bus tu pasimatymu 🙂 Taip pat patiko Mariana Rokech nuomone apie tai ka kalbeti (straipsnio gale) Man patiktu tokios uzuominos.

  Reply
 10. Uztektinai uztenka per pirma pasimatima kalbeti apie nieka,siep apie viska ir po truputi.Asmeniniu daliku turetu vienas kito neliesti.

  Reply
 11. Manau, kiekviena asmenybe turi kozkoki savo arkliuka, kuo gali suzaveti. Reikia daryti, tai ka moki geriausiai(nes pvz: jeigu tu esi tylenis,(ir atvirksciai) ir badysi plepiu atrodyt,tai manau gali buti tada daug nesekmingu pasimatymu). Be jokios abejones, lengva paslaptis pasimatymo negadina .

  Reply
 12. :))))

  Man tai rodos, zmones taip pervertina ta pirma pasimatyma, o kai galetu buti zymiai daugiau ju, ir nebutinai tai reikstu kazkoki isipareigojima, tiesiog gal norisi kita zmogu pazinti, pasiziuret atidziau i jo asmenybe…

  Visi taip ziuri standartiskai – na jeigu jau taip tada as zinau, kokia bus ateitis… o niekas nieko nezino is tiesu…

  Taip juokinga buvo girdeti pokalbi vieno vaikino su konsultante “man tai uztenka 20 minuciu, ir as jau matau zmogu, koks jis yra, galiu vos ne viska apie ji pasakyti”. Na taip, kitiems viso gyvenimo neuztenka kad pazinti vienas kita o cia akylasis atsirado, suprantate… 🙂

  ir nepamirskit, kad jum gal atrodo nesamone ka mergina sneka, o gal tai jai – pats svarbiausias dalykas gyvenime, ar bent vienas is svarbiausiu. 🙂 Paziurekit nauju zvilgsniu 😉 Jei zmogus apie kazka nori sneketi, gal jam tai svarbu, o ir kitai pusei, atejusiai i pasimatyma, gali pasirodyti reiksminga pagalvojus. 🙂

  Reply
 13. Inga 20 minuciu yra tikrai pakankamas laiko tarpas, kad susidarytum nuomone apie zmogu. Zinoma negali sakyti, kad ji yra galutine, taciau gali pasakyti bent elementarius charakerio bruozus, jausmus tavo atzilgiu (pvz ar ta visa veida puosianti sypsena tera kauke maskuojanti,skausma/panieka ir t.t., bei nora kuo greiciau nuraukti si susitikima), ji dominancius dalykus ir t.t. I perdeta atviruma per pasimatyma as ziuriu skeptiskai, reiktu visada jausti riba, ziureti kaip reaguoja pasnekovas stenktis atvirauti tik tiek, kiek jis to reikalaujia. Ta pati situacija su jausmais/emocijomis – kitose kulturose (jei neklystu Korejoje) emociju demonstravimas laikomas silpnumo zenklu. Nesakau kad reiktu i viska ziureti pavirsutiniskai ir abejingai, taciau buti “skysta bala”(kokios ji gimines bebutu- moteriskos ar vyriskos) nera tas tipas, kuris galetu suzaveti. (Nors velgi aukos vaidmuo kartais buna labai veiksmingas bendraujiant su moterimis, kurios turi perdeta “motiniskumo” instinkta)

  Reply
 14. Mano nuomone,merginos per daug ziuri i pinigines stori,bent jau siais laikais…

  is esmes,kiekviena mergina yra pasiekiama,reikia tik tiketi,kad tu esi vertas jos.

  O jeigu ir lieki atstumtas,nieko baisaus, reiskias ta mergina neverta taves!!!!!

  Be to merginu yra daugiau negu vyru 😉 tad tikrai savaja turetum susirast…

  Reply
 15. mano taktika yra tokia moteris visada rekia linksminti ir stenktis jas prajuokinti tai yra viena is prizasciu kur moteris nori buti ilgiau per pasimatima.tai yra viena is mano priezasciu;D. IR BEJA VISADA TURI SIPSOTIS IR BEJE BUTI LINKSMAS.;DDD

  Reply

Leave a Comment