Flirto paslaptys

773 0

Pshichologas dr. Gediminas Navaitis
2007 Liepos 13 d.
Žodis “flirtas” kilęs iš prancūzų kalbos žodžio, kurį galima versti ir kaip “žydėjimą”. Kodėl nepasistengus, kad aplink būtų daugiau žydinčių gėlių, o tuo pačiu ir džiaugsmo?

O tam, kad flirtas suteiktų Jums džiagsmo dera prisiminti, kad tarp susipažinimo ir prisipažinimo įsiterpia smagus ir kupinas įtampos flirto laikas. Flirtas tarsi žaidimas. Geriausi žaidimų ekspertai vaikai nesistengia žaidimu nieko pasiekti, netgi ne visada nori laimėti. Jiems džiugu būti kartu.

Ar verta gaišti laiką tokiems niekams kaip komplimentai, užuominos, juokai ir pookštai, kuriuos teisingai prilyginame vaikiškiems žaidimams? Jei norit, kad Jūsų santykiuose būtų smagaus neapibrėžtumo laikotarpis – verta.

O kad geriau flirtuotumėt pravartu žinoti kelias šio žaidimos taisykles.

Pirmoji: malonių įspūdžių kaupimas .Mūsų kūnas sugeba “prisiminti” anksčiau išgyventas emocijas. Kai mintyse iškyla saulėlydis, matytas drauge su mylimu žmogumi, tai nėra vien vaizdas, bet ir tuo metu patirtų malonių emocijų atkūrimas.

Psichologai tyrė žmonių, žiūrėjusių romantiškus kino filmus, imuninės sistemos pokyčius. Tyrimas paliudijo, jog, stebint meilės scenas, įvykstantys hormoniniai kitimai trumpam sustiprina imunitetą, o tiems, kurie vaaizduotėje susiedavo filmą su savo maloniais prisiminimais, šis imuniteto pastiprinimo efektas išlikdavo virš valandos.

Flirtas yra užuomina apie galimą artumą, o tuo pačiu ir buvusių malonių išgyvenimų sąmoningas ar nepilnai suvoktas prisiminimas.

Antroji: atvirumas sau, flirtas su savimi. Norint flirtuoti su aplinkiniais, re

eikės su jais dalintis jausmais ir mintimis. Ar tai pavyks, priklauso nuo to, kaip bendraujame patys su savimi. Kai skauda dantį, kai griaužia mintys apie negrąžintą kreditą, linksmai pokštauti vargu ar pavyks.

Todėl svarbiausia sėkmės flirte sąlyga yra gera nuotaika ir noras ja pasidalinti su kitais. Daug žmonių kažin kodėl yra įsitikinę, jog jų nuotaika priklauso nuo kitų bei aplinkybių, o ne nuo jų pačių. Todėl ir nenori būti už ją atsakingi.

Apsisprendimas kurti savo gerą nuotaiką – sėkmingo ir malonaus flirto pagrindas.

Kita flirto atrama – jautrumas aplinkai. Nuolat būdami mintimis ir jausmais tai “ateityje”, tai “praeityje”, net ir atsidūrę dabartyje, nesinaudojame visais savo pojūčiais. Pakanka bent retkarčiais paklausti savęs, ką matau (kokias spalvas, formas, atspalvius, smulkias detales), ką girdžiu (krebždesius, tolimus garsus), ką užžuodžiu (benzino kvapą, praeinančios moters kvepalus) ir pasaulis taps tarsi ryškesnis, o drauge įdomesnis. Toks pasikartojantis susikaupimas pojūčiams padės atsiriboti nuo anksčiau buvusių rūpesčių, o gręsiantiems skirti tik tiek laiko kiek reikia, nei daugiau, nei mažiau.

Nemažiau veiksmingas būdas pasirengti flirtui – vidinė šypsena. Visi žino, kad pardavėjui liepta nuolat šypsotis. Dirbtinė šypsena vargina ir besišypsantį, ir ne visiems patinka. Nors ir net ji geresnė nei rūsti išraiška.

Vidinė šypsena skirta sau. Jos esmė – nusišypsoti nekeičiant veido mimikos, nebent vos vos, įsivaizduoti, kad mū

ūsų viduje yra linksmas, besišypsantis mums žmogus. (Tokius patarimus reikia vykdyti nedelsiant, todėl turėtumėt tuoj pat sau nusišypsoti).

Trečioje: būdama geros nuotaikos pereikit prie flirto su kitu.

Psichologinėje konsultacijoje suvaržytas, sunkiai b

. . .

Join the Conversation

×
×