Flirto paslaptys

507 7

Žodis “flirtas” kilęs iš prancūzų kalbos žodžio, kurį galima versti ir kaip “žydėjimą”. Kodėl nepasistengus, kad aplink būtų daugiau žydinčių gėlių, o tuo pačiu ir džiaugsmo?

O tam, kad flirtas suteiktų Jums džiagsmo dera prisiminti, kad tarp susipažinimo ir prisipažinimo įsiterpia smagus ir kupinas įtampos flirto laikas. Flirtas tarsi žaidimas. Geriausi žaidimų ekspertai vaikai nesistengia žaidimu nieko pasiekti, netgi ne visada nori laimėti. Jiems džiugu būti kartu.

Ar verta gaišti laiką tokiems niekams kaip komplimentai, užuominos, juokai ir pokštai, kuriuos teisingai prilyginame vaiikiškiems žaidimams? Jei norit, kad Jūsų santykiuose būtų smagaus neapibrėžtumo laikotarpis – verta.

O kad geriau flirtuotumėt pravartu žinoti kelias šio žaidimos taisykles.

Pirmoji: malonių įspūdžių kaupimas .Mūsų kūnas sugeba “prisiminti” anksčiau išgyventas emocijas. Kai mintyse iškyla saulėlydis, matytas drauge su mylimu žmogumi, tai nėra vien vaizdas, bet ir tuo metu patirtų malonių emocijų atkūrimas.

Psichologai tyrė žmonių, žiūrėjusių romantiškus kino filmus, imuninės sistemos pokyčius. Tyrimas paliudijo, jog, stebint meilės scenas, įvykstantys hormoniniai kitimai trumpam sustiprina imunitetą, o tiems, kurie vaizduotėje susiedavo filmą su savvo maloniais prisiminimais, šis imuniteto pastiprinimo efektas išlikdavo virš valandos.

Flirtas yra užuomina apie galimą artumą, o tuo pačiu ir buvusių malonių išgyvenimų sąmoningas ar nepilnai suvoktas prisiminimas.

Antroji: atvirumas sau, flirtas su savimi. Norint flirtuoti su aplinkiniais, reikės su jais dalintis jau

usmais ir mintimis. Ar tai pavyks, priklauso nuo to, kaip bendraujame patys su savimi. Kai skauda dantį, kai griaužia mintys apie negrąžintą kreditą, linksmai pokštauti vargu ar pavyks.

Todėl svarbiausia sėkmės flirte sąlyga yra gera nuotaika ir noras ja pasidalinti su kitais. Daug žmonių kažin kodėl yra įsitikinę, jog jų nuotaika priklauso nuo kitų bei aplinkybių, o ne nuo jų pačių. Todėl ir nenori būti už ją atsakingi.

Apsisprendimas kurti savo gerą nuotaiką – sėkmingo ir malonaus flirto pagrindas.

Kita flirto atrama – jautrumas aplinkai. Nuolat būdami mintimis ir jausmais tai “ateityje”, tai “praeityje”, net ir atsidūrę dabartyje, nesinaudojame visais savo pojūčiais. Pakanka bent retkarčiais paklausti savęs, ką matau (kokias spalvas, formas, atspalvius, smulkias detales), ką girdžiu (krebždesius, tolimus garsus), ką užuodžiu (benzino kvapą, praeinančios motters kvepalus) ir pasaulis taps tarsi ryškesnis, o drauge įdomesnis. Toks pasikartojantis susikaupimas pojūčiams padės atsiriboti nuo anksčiau buvusių rūpesčių, o gręsiantiems skirti tik tiek laiko kiek reikia, nei daugiau, nei mažiau.

Nemažiau veiksmingas būdas pasirengti flirtui – vidinė šypsena. Visi žino, kad pardavėjui liepta nuolat šypsotis. Dirbtinė šypsena vargina ir besišypsantį, ir ne visiems patinka. Nors ir net ji geresnė nei rūsti išraiška.

Vidinė šypsena skirta sau. Jos esmė – nusišypsoti nekeičiant veido mimikos, nebent vos vos, įsivaizduoti, kad mūsų viduje yra linksmas, bes

sišypsantis mums žmogus. (Tokius patarimus reikia vykdyti nedelsiant, todėl turėtumėt tuoj pat sau nusišypsoti).

Trečioje: būdama geros nuotaikos pereikit prie flirto su kitu.

Psichologinėje konsultacijoje suvaržytas, sunkiai bendraujantis, be

. . .

Uždavus jausmingą klausimą, veikiausiai teks į jį ir atsakinėti. Tai ir yra flirtas – kai užuominomis kalbama apie galimus jausmus ir galimą artumą.

Sumanios gundytojos šiomis temomis kalba tarsi antruoju asmeniu. Jos sako:

“Gera jausti, kad esi kam nors reikalinga.” Bet nekalba apie Petrą ar Joną, su kuriais anksčiau susitikinėjo.

Flirtas taps sunkiu darbu, jei teks tiksliai “pasverti” kiekvieną žodį. Jis tampa smagus, jei vadovaujamasi paprasta taisykle – jausmai keičiasi, o todėl jie nėra pasižadėjimas. Pasakius, kad vyras nuostabus, kad su juo šią akimirką gera ir saugu, yra tik padėkota už esamą laiką, bet neįsipareigota ateičiai ir nesuteikta jokių teisių. Gal todėl vertinančios dabartį, bet nesvarstančios būsimų santykių, gali nesivaržydamos girti ir dėkoti? Taigi ir pačios susilaukia komplimentų bei smagiai leidžia laiką.

Join the Conversation

7 comments

 1.    Reply

  mokantis flirtuoti kur kas geriau nei medi suvalges idiotas stovintis kampe 🙂

 2.    Reply

  agne nieko tu nesupratai..

 3.    Reply

  Aušra, mokėjimas flirtuoti tau svarbiausias kriterijus?

 4.    Reply

  Ir draugaudama su vaikinu daznai pasigendu to pazinties pradzios flirto. Dauguma sako, kad jis – nebeimanomas, nes draugaudamas pasikeiti pats ir taip toliau. Taciau as ieskau to tobulo, kuris moketu su manimi flirtuoti ir po 30 metu…

 5.    Reply

  Labai paprasta flirtuoti kai su zmogum smagu ir kai jauti, kad tu jam patinki 🙂 savaime atsiranda didelio vidinio dziaugsmo pojutis ir kokios tai dideles jegos ar organizme besigaminancios medziagos tampa varikliu. Velniskai grazus tas flirto metas 🙂 Visiems linkiu, kad tuo santykiai neuzsibaigtu.

 6.    Reply

  Taip, is tiesu svarbios ir naudingos pamokos. Taciau kartais einant i pasimatyma nugali visai kiti jausmai – baime, ar gerai atrodai, nerimas, ar viskas pavyks gerai. Ir tada tas surepetuotas flirtas nei kiek nepadeda. Nes paprasciausiai pamirsti, kaip, kada ir ka reikia sakyti, sypsotis ir pan… Bet bet kokiu atveju – reikia sias idejas, issakytas cia, isidemeti! 🙂

 7.    Reply

  Na, tikrai gerai zinoti mazu paslapteliu, kaip flirtuoti. Tik va butu idomu, kaip vyktu pasimatymas, kai abu naudoja tuos pacius budus 🙂 Manau, butu juokinga.