Kai tenka bendrauti su buvusiojo meile…

Šiandien atsiminiau vieną situaciją iš savo gyvenimo. Viduje iškart užviriau ir sukilo seniai nuslopinti skausmingi jausmai. Tai įvyko prieš kelis metus. Išsiskyriau su vaikinu. Mylėjau jį, ilgai draugavom, bet dėl nesuderinamo požiūrio į mūsų santykius galiausiai teko atsisveikinti. Tai buvo skausmingiausios skyrybos mano gyvenime. Randai nesugijo iki šiol ir vis dar pagalvoju, kas būtų buvę jeigu.

Apsilaižiusi žaizdas buvau pasiryžusi drąsiai gyventi toliau. Bet atsitiko labai nemalonus dalykas – mano buvęs susirado naują merginą iš mano aplinkos. Na, ji nebuvo mano draugė, bet pažžįstama, su kuria tekdavo bendrauti universitete.

Vieną dieną mergaičių būrelyje valgykloje gėrėme arbatą ir kažkaip užsimezgė kalba apie naująjį jos vaikiną. Iš detalių dėliojausi jo vaizdą, kai staiga lyg šaltas dušas persmelkė mintis, jog tai mano buvęs! Akimirksniu užvirė jausmai: pyktis, pavydas, skausmas. Mergina iki tos dienos buvusi tiesiog pažįstama staiga tapo mano prieše. Atidžiai stebėjau ją ir nuolat lyginau su savimi. Kuo ji pranašesnė? Kodėl jiems pavyko būti kartu, o mums ne?

Mane sukrėtė mano pačios reakcija į šią situaciją. Tiesiog nemaniau, kadd galiu būti tokia pagiežinga. Negalėjau įsivaizduoti judviejų kartu, man buvo šlykštu. O ji elgėsi su manimi ir toliau labai draugiškai lyg nieko nebūtų atsitikę. Ir man buvo taip sunku jos nekęsti, nes ji iš tiesų nėra blogas žmogus. Skausmingas lai

ikas. Kaip būti to, kurio dar iki galo nepaleidai, meilužės drauge? Kaip pakelti mintis apie juos kartu? Kai draugauju su žmogumi mane apima toks vienovės ir priklausomybės jausmas – tik aš galiu jį taip paglostyti, taip prisiglausti, esu jam artimiausia. Ir staiga mano vietoje kita.

Taigi tokia mano skausminga patirtis. Ilgai mane dar persekiojo jų draugystės šešėlis. Jei šalia nebūtų buvę jo naujosios mylimosios, viskas būtų pasimiršę daug lengviau. Gyvenimas tapo vaikščiojimu per stiklo šukes. O blogiausia buvo tai, jog ji, ko gero, nebūtų taip piktai reagavusi mano vietoje. Taigi likau blogietė su visai netyrais jausmais. Dar šiandien kartu burnoje.

18 thoughts on “Kai tenka bendrauti su buvusiojo meile…”

 1. Visada daug lengviau,kai kuo maziau bendrauji su ex ir giliniesi i tai,kaip gyvena dabar,su kuo susitikineja ir t.t.

  Reply
 2. Skyrybos bet kuriuo atveju nelengvas dalykas, bet dėl tokios kiaulystės panosėje tik dar sunkiau. Agne, nemanau, kad esi blogietė, tiesiog tau reikia paleisti tą savo ex, o dar geriau susirasti naują draugą

  Reply
 3. manau, jog viena iš santykiams (o ypač – jiems nutrūkus) kenkiančių žmogiškų savybių – savininkiškumo jausmo. “aš tau atsidaviau, dabar tu visa(-s) mano”.
  nenumanau, kaip pergalėti šį jausmą. ir savyje.

  Reply
 4. As visiskai pritariu Nerijui- kuo maziau giliniesi i tai, kaip ex gyvenima, ir ka dabar myli, tuo geriau. Juk skaudu matyti, kaip jo akys ziba del kitos.. Tai kam tada i jas ziuret..?

  Reply
 5. Sveika, Agne,
  kaip supratau, judu išsiskyrėte, nes nesutapo jūsų požiūriai į santykius. Dabar gal jau būtų ir kitaip – jis pasikeitė, tu pasikeitei. Bet netinka dabarties požiūrių taikyti praeičiai. Praeities sąlygos buvo vienokios, dabar – kitokios.

  Kai artimas žmogus palieka, tarsi “išbrokuoja”, turbūt visuomet iškils savivertės klausimas. Tada tenka žiūrėti į savo gyvenimo visumą. Man atrodo, labai retai būna, kad visose sferose viskas būtų puiku. Tad pasiguodi neblogais reikalais kitose srityse, o šitoje… gal ilgainiui susiformuos nauji artimi santykiai, gal sumažės kitų žmonių svarba…
  Meilės jėgą, mumyse glūdinčią, mes galim nukreipti įvairiom linkmėm, jei tik motyvacija yra.

  Reply
 6. Agne,
  jeigu dar “ir šiandien kartu burnoje”, tai reiškia – nepasikeitei? Jei kas nors panašiai pasikartotų, taip pat jaustumeis ir elgtumeisi? Pvz., galbūt galėtum tai merginai, jeigu ji draugiška, pasakyti apie savo padėtį ir jausmus.
  Aš kai pasižiūriu praeitin, irgi matau visokių kvailysčių, bet nekartu burnoje, nes žinau, kad tada elgiausi pagal tuometinį savo supratimą. Ir žinau, kad šita diena po kurio laiko irgi atrodys netobula, pilna klaidų.

  Reply
 7. Stenkis kuo maziau bendrauti su ta mergina ir kuo maziau galvoti apie ex. Negalvok kad esi blogesne, kaip tik geresne, nes daznai vaikinai ilgai buna su patogiomis panelemis, o ne su tomis, kurios kazkokios ypatingos:))

  Reply
 8. Užjaučiu…Bet…juk kažkada pati tą košę virei.Kartu virėte.Teks išvalgyti tą “gardėsį”.Gali guostis tik tuo,kad ir jam :).

  Reply
 9. Danute, manau tai merginai sakyti apie savo jausmus būtų didžiulis savęs pažeminimas ir mazochizmas. Negana to, kad ją tenka matyti, dar tektų ištverti ir tai, kad ji manęs gailisi ir visai be reikalo skatinti bendravimą su ja.

  Reply
 10. Jaunysteje labai mylejau viena vaikina, tuokemes, kai atsivijo kita, pareiske,kad laukiasi ir mano vestuves isiro. KAIP AS ISGYVENAU!!! Su ja tekdavo bent karta metuose dalyvauti viename renginyje. Ji arogantiskai praeidavo pro mane. Su juo nekalbejau 24 metus, nes vis neatleidau. Jie gal po 7 metu issiskyre. Ir karta, neatpazinusi, ji pavezejau, baisus, prasigeres.

  Reply
 11. O ka daryti tokioje situacijoje, kai tu pazisti mergina, per ja nespecialiai susipazisti su jos buvusiuoju ir kazkas pradeda megzstis??

  Reply
 12. Agniete, nemaloni situacija. Jei tai būtų mano draugė, jokiu būdu neleisčiau kažkam megztis, o jei tiesiog pažįstama…

  Reply
 13. Įsivaizduoju kaip sunku matytį buvusįjį su kita… Man yra panaši situacija, tik sakyčiau dar baisesnė… Dabar aš savo ex matau su viena iš savo geriausių draugių. Kiekvieną mielą ir netaip mielą dieną… Ką gi… Ir vis tos gyvenimo šunybės.

  Reply
 14. UŽDARAS EMOCINGAS INTYMUS KATINO MYLIMOSIOS
  SIELOS GYDYMO KELIO DIENORAŠTIS.
  TIK KATINUS MYLINČIOMS SUŽEISTOMS ŠIRDIMS

  Reply
 15. Siūlantys kuo mažiau galvoti apie savo ex (ir jo naują draugę???) iš esmės siūlo tau bėgti ir slėptis nežinia nuo ko. Pats sau aš supratau gyvenime vieną tiesą – jei atsisuki į “baubus” veidu, pamatai juos tikrojoj šviesoj, baimės nelieka. Priešingu atveju tai tave amžinai persekioja…

  Pati juk supranti, kad tavo reakcija visiškai iracionali – tu pati norėjai jį palikti – negi tikėjaisi, kad jis neturės kitų merginų? Taip pat negi nuoširdžiai galėtum pasakyti, kad tavo draugė turi su juo nedraugauti, vien todėl, kad su juo draugavai tu?

  Kviečiu niekur nebėgti. Atsisuk į tai, kas (dabar) tave skaudina, įvardink viską savo vardais, priimk ta skausmą (tokį laikiną) kaip dalį savęs. Jei padarysi tai dabar, daugiau niekda nereikės bėgti…

  Reply
 16. O man visai kitaip,siuo metu kovoju del savo vaikino suu…geriausia drauge!na zinoma,man ji nebegeriausia,tieisog viena diena paresike:nesimaisyk mano kely,uzkariauti jam sirdy,ir tada plyso sirdis man..ne del vaikino,o del jos..

  Reply

Leave a Comment