Apie daiktus: einam apsipirkti?

Kas valdo mūsų gyvenimą? Daiktai. Ką veikiame laisvalaikiu? Apsipirkinėjame. Ko norim? Naujesnio, gražesnio, tobulesnio. daikto.

Tokios ir panašios mintys mane užplūdo praleidus dieną parduotuvėse. Reikėjo nusipirkti kelis DAIKTUS, o nusipirkau keliolika. Kodėl? Kažkas nesuvokiamo vyksta, kai užeini į blizgučiais, kvailom dainom ir akcijom atrakcijom viliojantį “Akropolį”. Tada prasideda: šitas daiktas man nebūtinas, bet kaip nenusipirksi, jei 50 proc. nuolaida, o šį galėčiau padėti savo kambaryje kaip papuošimą, ir dar tas kitas, kurio kažkada gyvenime gali prireikti. Ir patuštėja piniginė keliais šimtais litų. Grįžusi namo nesuprantu kam m man reikėjo pirkti tiek šlamšto, juk jau ir taip turtas į spintas nebetelpa, o prieš akis dar žiemos išpardavimai.

Kodėl mums tokie svarbūs tapo daiktai? Panašu, kad esame visų pirma vartotojai, tik po to – žmonės.Gal taip rodom savo pranašumą? Kažkaip liūdna man žiūrėti, kai vyrai keičia automobilius ar būsto interjerą tik dėl to, kad nebemadingi. O moterų silpnybės. Mano vienu iš mėgstamiausių užsiėmimų tapo parduotuvėse matuotis skudurus. Ir esu tikra, kad užtektų pusės tiek kosmetikos, kiek naudoju. Velnias, įsitraukiau.

Bet beviltiškiausias ir liūdniausias vis suomenės reiškinys yra šeimos šeštadienis prekybos ir pramogų centre. Tėvai su mažais vaikais tamposi po parduotuves, o po to eina valgyti picos ir žiūrėti kino. O kodėl jie nesiilsi gamtoje? Kodėl negali tiesiog visi kartu pabūti namuose?

Šiandien viskas atrodo taip net

tikra ir sintetiška: Kalėdos, šaldytos bulvytės fri, šuniukai stikliniuose akvariumuose gyvūnų parduotuvėse, farmacijos pramonė, švietimo sistema. Pasigendu šilto paprastumo. Bet gal viskas vyksta taip, kaip turi būti, nes tik ant to, kad perkame, laikosi visuomenė.

0 thoughts on “Apie daiktus: einam apsipirkti?”

 1. Turiu liūdnai pastebėti, kad nors didelis vartojimas trumpu laikotarpiu ir veikia ekonomiką teigiamai, ilgu laikotarpiu tai yra peilis, ypač jei patys nieko nesukuriame. Ypač tai akivaidzu visokių krizių akivaizdoje, kad vartojimas drastiškai krenta, o kitų būdų pagyvinti ekonomiką kaip ir neturime. Taigi, labai norečiau visus jus paskatinti kuo mažiau vartoti – pradžiai tai ekonomikai gal būtų ir šokas, bet po to verslas persiorientuotų į investicijas ar kokybiškesnę gamybą, kas būtų naudinga mums visiems. Aš asmeniskai perku tik tada, kai gerai žinau, kad to daikto man reikia. Į visokių niekučių pusę, alle namams papuošti, net nežiūriu.

  Reply
 2. Atrodo, ekonomikoje ir prasideda lūžis, kai vartojimas sumažės ir, tikiuosi, žmonės labiau atsigręš vienas į kitą.
  O šiaip vartojimas priklauso tik nuo mūsų pačių – nekaltos nei reklamos, nei Akropoliai, jei mes norime būti apgauti.

  Reply
 3. Jooo.. perskaičiau Ingos tekstą ir vos nepaspringau obuoliu…:))Viskas tapo daug aiškiau 🙂
  Šiaip tai, bet koks pirkimo procesas man sukelia lengvą paniką ir įsiūtį..
  Akropolyje mėgstu gerti kavą ir stebėti akcijinius žmones… O didelis kiekis daiktų bent trumpam padeda nejausti tos vidinės tuštumos…

  Reply
 4. Ką veikiame laisvalaikiu? Apsipirkinėjame??? Na jau tik ne aš. Dar nebuvau Akropolyje, taip pat ir daugiaaukštėse prekyvietėse nuo buv.Vaikų pasaulio imtinai iki katedros. “Europoje” buvau gal dusyk. Parduotuvės – dar blogesnis laiko praleidimas už naršymą internete.
  Tiesa, rūbus matuotis malonu ir linksma – nes panašu į maskaradą, gali akimirką pabūti kuo tik nori… O tuo pačiu ir mankšta – apsivilk, nusivilk, pasisukiok, pasimaivyk 🙂

  Reply
 5. Inga, gal ekonomistė? 🙂

  Štai taip beveik filosofinis pamąstymas gali tapti Lietuvos ekonomikos gelbėjimo planu 🙂 Kažin ar Kubilius čia užsuka? :)))

  Reply
 6. NPCRIZ – tai profesionali sveikatingumo, grožio, jaunystės ir tinklinio marketingo kompanija.
  visų pirma natūralių peptidų, gaminamų Sankt-Peterburgo Bioreguliacijos ir Gerontologijos moksliniame tyrimo institute, distributorius. Ši kompanija yra bendraautorius, kuriant išskirtinę kosmetologinę liniją, naudojant natūralius peptidus, maisto papildus, ajurvedines arbatas. Visa ši produkcija patikimai apsaugota nuo klastočių. Dėl aukštos kainos ir neprieinamumo šio instituto produkcijos preparatus galėjo vartoti tik nedaugelis. Dabar dėka NPCRIZ ši produkcija prieinama daugeliui.
  http://www.npcriz.eu/lt/kletochnaja-kosmetika/zhidkie-peptidy.html registracija verslas56@gmail.com

  Reply

Leave a Comment