Planai planeliai…

Vieną gražią dieną mane pražudys įprotis viską planuoti! Man pačiai sunku paaiškinti, iš kur turiu tokią savybę, nes mano šeimoje įtartinai besielgiančių ar šiaip laikrodukų maniakų lyg ir nėra.

Jeigu esu atsakinga už kokį nors darbą, kurį reikia atlikti etapais, sumąstau ištisą veikimo strategiją ir atsarginį veiksmų planą. Juk ką gali žinoti..? Kai mano paniškas planavimas siekia tik mano darbo ir studijų reikalus, viskas yra gerai. Beveik jokių „deadlin‘ų“ ir paskutinės minutės idėjų. Ir net iš šalies pastebimas pavyzdingas pakartotinis tikrinimas, analizavimas, perskaičiavimas.

Tačiau yra vienas didelis BET T.

Kai aš imuosi planuoti savo atostogas viskas kaipmat komplikuojasi! Dar likus keliems mėnesiams iki atostogų, aš kiekvieną savaitę perkratau savo biudžetą ir skiriu taupomąjai sąskaitai minimalią finansinę paramą. PLANUOJU per tuos kelis mėnesius sukaupti reikiamą sumą atostogoms. Kai iki atostogų lieka trys mėnesiai, aš pavyzdingai skaitau visų kelionių agentūrų pasiūlymus ir išsamiai juos analizuoju. Galite paklausti, kodėl nesirenku kelionės su draugais? Atsakau, su draugais irgi visai neblogai, bet agentūros skelbia išvykimo ir grįžimo datas, tad viską galima puikiai SUPLANUOTI. Kai pagaliau išsirenku kelionę ir jos datą, įju ungiu savo mokymosi motyvaciją, nes juk visas atostogas sugadintų NEPLANUOTA akademinė skola.

Kai viskas vyksta PAGAL PLANĄ, lieka smagiausia dalis: ką nusipirkti iki kelionės, kokių drabužių man prireiks, kokią knygą tuomet skaitysiu.

Manau, kad dabar mane laikote truputį kvaištelėjusia. Tuoj pasitaisysiu.

Yra toks pos

sakis: jei nori prajuokinti Dievą, atskleisk jam savo planus. Matyt, pažvelgęs į mano gyvenimą Dievas juokiasi susiėmęs už pilvo! Ir nieko aš nekaltinu, kad kasmet išvykimo išvakarėse tenka laikyti neplanuotai nukeltą egzaminą, o būtinus kelionei daiktus pirkti paskutinės dienos vakare ir naktį prieš išvykstant skubiai lėkti pas ašarojančią draugę, nes kitaip sąžinė užgrauš. Nieko čia baisaus!

P.S. Jei Jums įdomu, šiuo metu esu agentūrų pasiūlymų skaitymo ir datos planavimo etape, nes iki atostogų liko TIK keturi mėnesiai ir daug ką dar reikia suplanuoti.

5 thoughts on “Planai planeliai…”

 1. Bet kaip man nepatinka, kad norint pigiau keliauti lėktuvo bilietus tenka pirkti laaabai iš anksto. O jei tą savaitgalį būsiu peršalusi? Jei neturėsiu nuotaikos niekur važiuoti? Uch… Turiu yda iš anksto apsvarstyti visas galimas ir negalimas kelionės komplikacijas… [Agnė]

  Reply
 2. Nesupratau kur problema… Jeigu pavyksta išvykti ir gerai pailsėti, tai šaunu. Ir planuok sau į sveikatą 🙂 Pats esu išbandęs abu variantus – ilgą planavimą ir visišką ekspromtą. Kiekvienas savaip nuostabus. Nors įpūdžiai išvažiavus netikėtai ir nesiruošus buvo žymiai stipresni. Viskas priklauso nuo to kur keliauji ir su kuo. Jei vienas į Turkiją, tai ką ten ruoštis? 🙂 Jei su draugais į poliarinį uralą, tai nesiruošus ir neplanavus, geriau iš traukinio nelipti…
  Planavimas, – savotiškas saugumo jausmas, situacijos valdymo iliuzija.. Bet, jei 30procentų iš to ką suplanavau, pasiteisina kelionėje, reiškia viskas liuks.
  Neduok dieve tokią kelionę, kuri pilnai pavyktų pagal planą….

  Reply
 3. Tiesa sakant, man si istorija irgi nepasirode problematiska. Na, susiplanuoji savo keliones. Tai juk saunu! Ne visi zmones tai sugeba! Kiti tai nuolat ir lekia, bega atlikineti savo niekaip nepabaigiamu laiku neatliktu darbu… Planavimas, manau, dorybe 😉

  Reply
 4. kartais gerai viska suplanuoti, ypac jei turi tik kelias poilsio dienas. as esu tokia smulkmeniska ir planuotoja, ypac atostogas suplanavome. is geradovana.lt nusipirkom keliu dienu poilsi Druskininkuose, po to vyksime i kita sali aktyviai leisti laika

  Reply

Leave a Comment