Vyrai nori kalbėti… Bet…

Tikriausiai nebūsiu pirmas pripažinęs, kad su mumis, vyrais, nėra taip jau paprasta susikalbėti. Ypač kai reikalai pakrypsta apie jausmus. Kaip dažniausiai būna,  kalbai pakrypus panašia tema, atsiranda barjeras, kuris trukdo tolimesniam pokalbiui ir net kalbėdami su artimu žmogumi (turiu omenyje priešingą lytį) dažnai nutylime ir nepasakome, ką norėtome.

Ar tai reiškia, kad mums nerūpi, ką ji galvoja ar jaučia? Atsakymas – NE. Tiesą sakant, netgi atvirkščiai, kuo mergina labiau patinka, tuo dar sunkiau apie ją kalbėti.

Moteriškajai lyčiai siūlyčiau įsivaizduoti vyrą pasakojantį apie tai kai ip jis blogai jaučiasi, kaip jam sunku ar tai, kad jaučiasi nesaugus. Taip pat šalia įsivaizduokite vyro stereotipą: stiprus, uždirbantis pinigus, besirūpinantis šeima. Kurį geriau rinktumėtės?.. Manau daug galvoti neteks- verkšlenančio niekam nereikia.

Panašiai ir iš vyriškosios pusės. Vyras nenori tapti silpnas ir pažeidžiamas, todėl nėra linkęs iki galo atsiskleisti. Tiesiog pagal nerašyta vyriškumo kodeksą netinkama verkti ar kitaip rodyti savo silpnumą . Esmė ta, kad vyro vaidmuo būti stipriam- tai yra būti ramsčiu, o ne pačiam ramstytis ant kažkieno kito peties.

Ką aš noriu pasakyti šiuo įrašu? Ogi tai, kad norėdamas likti stiprioji lytis vyras dauguma atveju buna nekalbus, kai reikalai pakryps apie jausmus, nors dažnu atveju jis netgi gali norėti paatvirauti.

Ką daryti moteriškajai pusei? Šito klausimo negaliu vienareikšmiškai atsakyti, bet mano subjektyvia nuo

omone reiktų, kad kalbai pakrypus jausmų linkme vyriškoji pusė nebūtų spaudžiama, o kaip tik būtų sukuriama konfortabili aplinka/situacija, kurioje būtų galima atvirai pasikalbėti, taip kad bendravimo metu vyriškoji pusė  nesijaustų silpna ir pažeidžiama.

Tikiuosi atsiras ir moteriškosios ir vyriškosios kritikos išsakytai nuomonei ir gal bent iš dalies pavyks rasti atsakymą į klausimą, tai kaip geriausia prakalbinti vyrą?

35 thoughts on “Vyrai nori kalbėti… Bet…”

 1. to,kuris nekalbus/nemegstantis atvirauti neprakalbinsi ne tinkama muzikini fona parinkus, ne krastovaizdi pakeitus, ne ant galvos atsitojus. Yra linke bendrauti apie jausmus zmones(ir prie ko cia tik vyrai?) ir yra nelinke. Asmeniskai, jei suprantu, jog zmogui isreiksti savo jausmus zodziais yra sunku, ziuriu i jo darbus /poelgius. gi ne zodziais, o darbais mes tevyne mylim:) jei nesuprantu ne jo poelgiu, negirdziu jo smegenu vingiuose srovenanciu minciu isreikstu zodziuose – paprasta. Sakau next. Pasenusi stereotipa, manau, Kestuti, paemet:) Ir kalba tie vyrai, ir verkia. Ir aciu Dievui:)

  Reply
 2. Kad stereotipas pasenęs – faktas. Bet vis tik, jis dar ir dabar trukdo bendrauti. Aš manau esu jausmus linkęs išsakyti žmogus, bet kai ateina laikas rimtai šnekėti, kažkas sustabdo ir nė iš vietos. Nežinau, čia gal tik man vienam taip? Hmm…? O apie vyrus rašiau žiūrėdamas per savo prizmę, nesakau, kad panašiai negali būti ir moterim. O dėl teiginio mažiau kalbų daugiau darbų tai 100% sutinku!

  P.S. Dėkoju, Ramune, už nuomonę 😉

  Reply
 3. mes ne žodžiais, o darbais tėvynę mylim!
  kaip tai pasenęs stereotipas? tol, kol yra esama padėtis (berniukų ir mergaičių santykiai tokie), tol stereotipai nesikeis. nes jie padeda gyventi.
  o dėl kalbų… na, norisi kartais pasakyti ar išgirsti, bet stringa nors tu ką…
  čia gal dėl to, kad vyrai apskritai mažiau kalbūs. fiziologiškai.
  o gal ir ne.
  o jei ne, tai kalbėti galim 🙂

  Reply
 4. iki siol maniau, kad stereotipai trukdo gyventi. na, bet jei kazkam padeda – reiskia jie neveltui:) bet cia ne apie juos.

  dar del kalbu – faktas,kad iskalba kartais stringa visiems. stringa ir moterims. net ir pacioms didziausioms pleputems. viskas priklauso nuo situacijos subtilumo, nuo to, del kurio stringa etc… bet cia nupiestas jau toks “nabagiskas” vyro paveikslas:) – vargsiuko, kuris nori kalbet, bet nedrista, todel reikia jam tinkamai sokti, ploti ar dar kitaip suktis, kad tik jis islementu koki sakini su nuoroda i jausmus. Hiperbolizuoju,aisku, tiesiog man nepatiko straipsnelio mintis tokia, kokia as ja pagavau – kalbantis vyras sulyginamas su silpnu ir pažeidžiamu, todėl nelinkusiu iki galo atsiskleisti…
  nors velgi – kiekvienas vertina is savo matymo prizmes – gal as tiesiog nesutikau tokiu “neprakalbanciu”, todel man ir sunkiau suprasti iraso pagrindine minti:)

  Reply
 5. Man nepatinka, kai vyrai verkslena, dejuoja, kaip sunku, skauda, kaip negali susitvarkyti, daug kas ne nuo ju priklauso ir panasiai…Kyla klausimas: kodel as, moteris, turiu buti jam uzuoveja, kunigas ir guodeja? Juk tu vyras, atrask, pagalvok, o as gal patarsiu ar tiesiog issakysiu savo nuomone. Juk jus vyrai turit kelia skinti. Pritariu, kad vyro stiprybe ir patrauklumas gludi jo samoningam nutylejime, sprendimu suradime, poelgiuose. Mes moterys daugiau gal jausmingesnes, todel ir turime dievo dovana pajausti tai, ko zodziais nebutinai reikia issakyti. Svelnus prisilietimas, gelyte, jaudinanti zinute gali daugiau pasakyti, negu kalba. Be to, buna dalyku, del kuriu gal ir nereikia moters jaudinti, tiesiog patyleti…

  Reply
 6. Manau,vyras kalbeti apie jausmus bijo,del baimes prarasti vyriskuma…
  Stabdo…regis pasakyt nori,o uzstringa-suveikia vyrisko orumo saviginos instinktas…kas jei ji tai priims visiskai priesingai,nei tikejaisi…taip mintyse ir svyruoja “vyriskas vyras” ir “isskydes vyras”:)

  Reply
 7. man irgi nelabai patiko straipsnio sudarytas vyro stereotipas – neva toks, kuris neverkia, yra tvirtas ir t.t. deja, nuo vaikystės mes mokomi “neverk, vyrai neverkia” ir po to nebemokam jausmų kitaip išlieti. einam gerti ar moterų mušti (norėjau parašyti blogiau…).
  štai čia susiduriame su dar vienu stereotipu, kuris moterims tik į naudą: jei ji viena eina vakara gatve, ir vienoje pusėje mato grupelė necenzūriškai kalbančių jaunuolių, o kitoje – vieišą vyrą, kurią pusę pasirinks? kitą. nes stereotipiškai, tas vienišas vyras gali būti tiesiog vienišius, o grupelė – agresyviai nusiteikę narkomanai. toks stereotipas galsti moterį. bet jei jis neteisingas…. jei tas vienišius – tai seksomanas manijakas moterų žudikas, o tie jaunuoliai – tiesiog humoristų kompanija, norinti visoms sutiktoms damoms padovanoti gėlių, tiesiog. esant tokiai situacijai stereotipas jau trukdytų…
  tad tuo ir žavus gyvenimas – nežinai, kaip teisingai jį nugyventi 🙂
  (einu paverkti. sako, mažiau sysio tada norisi)

  Reply
 8. Kęstutis, kaip tikras stiprus, visa atlaikysiantis vyras, ryžtingai pranešė, kad tikisi sulaukti moteriškos ir vyriškos kritikos smūgių !! Jo mielos bendradarbės tokių lūkesčių neturi… 🙂
  Bet iš tiesų, turbūt daugeliui vyrų patinka paguosti, nuraminti ir kitaip padaryti laimingas moteris, jei tik jos leidžiasi. Ir nelabai patinka geležinės ledi, mokytojos, tvirto būdo ar dar kaip nors stiprios. O moterims atvirkščiai. Na tikrai, verkšlentojai ir bailiai nepatrauklūs…
  Aš tai sakyčiau, man nepatrauklus vyras, kuris verkšlena, nesaugiai jaučiasi etc. daugiau už mane. Norėčiau, kad jis būtų vos vos už mane stipresnis.
  O jei žmogus nemoka apie savo jausmus pasakyti – blogai, lauk tada nemalonių netikėtumų.

  Reply
 9. kestutis visa tiesa parase apie vyrus,mano vyras lygiai taip pat elgias,bet man noretusi,kad bent kartais pasakytu ka man jaucia,ka as jam reiskiu ir kad isipasakotu man,as tikrai jo nelaikyciau ne vyrisku.

  Reply
 10. 🙂 sakyciau, kad visko buna ir visko reikia. tiek stipriu vyru silpnoms moterims, tiek silpnu vyru stiprioms. svarbiausia nesistengti buti kazkuo kitu negu esi del baimes, stereotipu, isitikinimu ar tiesiog todel, kad kazkas kazka sake :).

  Reply
 11. Klausykit, kas čia šitoj svetainėje darosi? Vakar kai komentavau, jokios kitos Danutės nebuvo. Buvo Ramunė po 17 val. ir Nerijus su Roku maždaug vienu metu kaip ir aš. Mano komentaras išėjo septintas. Ir vakar vakare dar septintas buvo. O šįryt jau aštuntas! Įdomu, kokiu būdu kita Danutė įsiterpė tarp jau esančių komentarų? Būčiau bent Danute2 pasirašiusi… Gerai, kad bent rašyba skiriasi. Ir apskritai, jau ne pirmas sykis. Kyla man klausimas, kodėl prisijungusi negaliu čia dalyvauti vartotojo vardu? Danutė-dainelė

  Reply
 12. Na,nebūtina tiems vyrams daug šnekėti:-)Ir nereikia verkšlenti.Turėjau draugą.Aš kalbėdavau 10 minučių,guosdavausi(aišku kalbėdavau apie jausmus,o ne apie buitį),o jis,sulaukęs tarpelio pasakydavo vieną sakinį.Bet tookį!Jis būdavo išmąstytas,apgalvotas ir akimirksniu viskas nušvisdavo šviesiom spalvom.Kartais kalbėti apie jausmus galima taip trumpai,bet taip gražiai.O dažniausiai kalbėti ir nereikia-tą parodo kūno kalba ir poelgiai.Aišku,moterims norisi atvirumo ir aiškumo,bet tam nebūtina nuolat įtikinėti savo jausmais-mes tą jaučiam.
  Kitas dalykas,jei bandoma pasakyti apie tai,kas nėra tiesa-tada žodžių ir pritrūksta.
  O kai labai sunku,vyrai verkia ir tikrai nematau tame nieko blogo,jei tos ašaros iš tikrų išgyvenimų.Mylinti moteris visada tai supras.

  Reply
 13. Danute, labai dėkoju už pastabas. Kai jūs parašėte komentarą administratorius turėjo jį patvirtinti, dėl to ir “nušoko” Jūsų rašyta žinutė. Patvirtinimas reikalingas tik pirmą kartą nurodžius naują el.paštą. Kitais atvejais tokio “uždelsimo” nebus. Dalyvavimas vartotojo vardu yra galimas, tiesiog iškilo techninių nesklandumų, kuriuos kaip tik dabar ir mėginama pašalinti.

  Reply
 14. Kęstuti, tamstos atsakymai manęs nepatenkina. Nušoko šįkart ne mano vienos, o trys komentarai (kurie po 19val. parašyti). Be to, aš nurodau visada tą patį el.adresą, tad manęs tvirtint jokio reikalo nebūtų… Laukiu, kada galima bus naudotis unikaliu – vartotojo – vardu. 🙂

  Reply
 15. Darni pora komanda, ir vėl eilinį kartą skriaudžiate Danutę? Kiekgi galima? Kas čia per portalas, kad žmogus šitiek skriaudžiamas??? Siaubas kažkoks. Aš pasibaisėjusi, tuoj pati iš jūsų išsiregistruosiu. Ir Dainelę skriaudėte. Tik tas dvi, bet po to paaiškėjo, kad vieną. Kodėl tokia diskriminacija? Tai skriauskite visus arba nieko!
  Miela Danute, parašiau jums atsakymą po anuoju straipsniu “Kaip mes šventėme”, jei kartais pati ten nebeužeitumėt.

  Reply
 16. Danute ir Jinais Jinais, malonu, kad taip aktyviai reiškiatės ;). Žinokit tikrai specialiai “neskriaudžiame” Danutės ar ko kito, atvirščiai, stengiamės pašalinti visus nepatogumus, kuriuos tik išsakote. Problemoms išspręsti reikia laiko. Nesijaudinkite ir nepanikuokite. Viskas bus gerai 🙂

  Reply
 17. Atsiprašom, Kęstuti, kad nukrypom nuo temos 😉
  Ačiū, Jinais, perskaičiau. Ir parašiau 🙂
  Kaži, ar Darnioje Poroje atsiras koks vyriškis, maždaug mano bendrametis ar kiek vyresnis, kuriam būčiau priimtina su visom baisiom savo replikomis??
  Miela Danutė :)))

  Reply
 18. Čia turbūt klausiat vyriškių, o ne manęs?:)))
  Aš tik norėjau pasakyti – man atrodo, kad jūs norite bendrauti, jums trūksta žmonių. Bet kažkodėl jūs juos puolate. Ir jie pabėga. Ir jūs liekate viena. Čia ir yra tas prieštaravimas, kurį minėjau. O čia juk pažinčių svetainė…

  Ar būna vyrų, kurie mėgsta puolimą? Aš nežinau. Tegu patys atsako. Jei klausiat mano nuomonės, tai dažniausiai vyrai vertina moterų švelnumą, bent kiek man teko girdėt. Na, bet gal vertina ir puolimą – pvz, gal per aistringą seksą? Tegu ateina vyrai ir atsako, nes aš nežinau. Pačiai man įdomu dabar.

  Reply
 19. O dėl to “Miela Danutė”, tai… šiuo metu jūs man atrodot visai nepikta:) Man net atrodo, kad jūs šypsotės, tik per internetą nesimato:)

  Reply
 20. mano nuomone tiek vyrai, tiek moterys yra žmonės ir turi tokius pačius jausmus. tik kažkodėl gyvenimas taip sudėliojo taškus, kad vyrai turi būti stiprūs, neverkiantys ir neparodantys jokių “skystų” emocijų ar jausmų. manau tai didelė klaida. manau, kad tai netgi gali būti priežastis dėl ko vyrai miršta anksčiau!(nes sukauptos emocijos laikomos savyje kenkia širdžiai). jie neigali atsiverti, išsiverkti, išlieti savo emocijų civilizuotais būdais, kaip tai daro moterys. juk mes visam pasauliui apskelbiam kas mums gerai, o kas blogai. o vyrai tyli ir bijo bijo bijo ir patys turbūt ne visada supranta kodėl. manau tikrai yra moterų kurios išklauso savo vyrų ar vaikinų žodžius, jų emocijas. ir tikrai visos nori žinoti ką jie joms jaučia. kad ir kaip būtų sunku kalbėkit ir sakykit moterims viską ką norit. nebijokit būti nesuprasti, nes jei jūsų nesupras toji gražuolė neverta būti šalia jūsų!!!!

  Reply
 21. Atsiprasau, kad 18.57val 2008 01 12 del mano nepatvirtintos zinutes atsirado siek tiek nemalonumu ir nukrypome nuo temos. Nereikia pykti, kad pasaulyje yra daugiau tokiu paciu vardu. Manau technines kliutys bus pasalintos.
  Pagarbiai,
  Danute

  Reply
 22. Nesuprantu, kodel iskyla diskusija apie stereotipus? Cia juk ASMENINE autoriaus nuomone. Taip autorius atsako i klausima, kodel jis pats ir tikriausiai jo aplinkos zmones (siuo ateju – vyrai) nekalba apie jausmus. Ir zinote ka? As, nors ir budama moteris, taip pat nemegstu kalbeti apie jausmus. Tai neproduktyvus ir per daug ilgi pokalbiai. Ju metu nepasigincysi. Aptariant jausmus negali isreiksti savo nuomones, o tik… jausmus. Ir cia nieko nepadarysi – turiu sutikti su Jusu pasisakymais, jog vieni megsta apie tai sneketi, o kiti – ne. Kategoriskai nepritariu nuomonei, jog apie jausmus kalbeti butina. Nebutina, nes bet kuris jausmas yra momentinis, priklausantis nuo daugelio aplinkybiu ir gal net nuo auklejimo. Tad kam kalbeti apie tai, kas “ant liezuvio galo”? Laiko svaistymas…

  Reply
 23. Labai ačiū Kęstučiui už tą straipsniuką. Manau,jog parašyta absoliuti tiesa. Vyrai net nesiginčija:)
  Čia komentuojančioms merginoms pasiūlyčiau suprasti, kad vyrai absoliučiai kitaip mąsto nei moterys ir reikėtų pabandyti perprasti tą jų mąstymą, o ne bandyti įsivaizduoti, kad vyrai ir moterys vienodi.
  Jeigu gali Kęstutį parašyk dar daugiau apie tą vyrišką mąstymą, nes tos mintys labai padeda 🙂

  Reply
 24. ir idomu danute kodel mes vyrai turim jusu klausytis kai verklenat ar toli per apylankas kalbat apie tai ko norit?
  ir klausyt kad didziausia tragedija savaites yra jusu nuluzes nagas?

  Reply
 25. Labai gerbiu vyrus,kurie isdrista sau leisti ir paverkti,ir silpnu pabuti,ir issipasakoti…ir visai ne stereotipai cia kalti,o moterys-mamos :).Pabukit saziningos ir atviros pacios sau pirmiausia…Tiesiog atkreipkit demesi kaip auginate ir auklejate berniukus!?…As esu darzelio aukletoja ir esu maciusi tokiu vaizdu,kad…tiesiog be sazines grauzaties atimciau mitinystes teises kaikurioms mamoms vien uz tai ,kad berniukus “antzmogiais” daro…Vyrai kaip ir moterys ir jausmus turi,ir sirdi….zinoma jie kaip ir moterys gali buti “zliumbikais”,kurie niekam nepatinka…o kad masto jie kitaip…todel mes ir be ju gyvent negalim :)))))…..

  Reply
 26. Vyras ar Moteris , koks skirtumas ??? Sakot vien vyrai nemoka jausmu reikst ? Klystate 🙂 Sudaryti kvaili dar is postkomunistiniu laiku uzsilike stereotipai kurie yra priesingybe siu dienu kulturoje .Vyrai zudosi daug dazniau , kodel ? Nes i[prasta pas mus jog vyras – finansinis, psichologinis ramstis. Tokiems vyrams butina psichologo pagalba , jeigu ju moteris galvoja jog visiskai normalu tai .Apskritai pazvelgus giliau i seima , jos gyvenima is sono , daug ka suprastumete ir puse cia rasiusiu moteru rasytu visiskai ka kita .

  Reply
 27. Labai norisi pasisakyti sia tema!:)
  Man labai patinka atviri vyrai, o vyriska asara man -deimantas.Tik yra vienas”tik”.Turejau toki miela sirdziai vyriski, kuris buvo atviras, nuosirdus, ir apie jausmus ir apie skausmus galejo kalbeti.BET-tik jis! Mano jausmai ir skausmai , o net ir dziaugsmai jam buvo neidomus.Jis tik uz tai mane ir mylejo, kad isklausydavau ir paguosdavau.
  Pabandzius kurti lygiavercisu santykius ir panorus isgirsti jo uzuojauta, paklausti jo nuomones ir gauti jo pagalbos..netekau vyruko:)Tiesiog tapo uzimtas, nepasiekiams, o pagaliau pasake, kad jis jau turejo moteri(buvusia zmona) kuri ji “gruzindavo”…
  Kitas vyrukas buvo “kietas”.Niekad neliudi, visad paitempes,verslas sekasi, pinigu yra, mano esas gerbiamas, visi konkurentai-zasinai,zodziu-tikras muras. O karta-pradingo.Skambinu, ieskau-netasako.Paskambinau jo kolegai(pazinojau,nes per ji susipazinom)pasake, kad psichneurologinej ligoninej.Nes jau kokius metus sirgo depresija ir pagaliu-nebeislaike.Tiek laiko mes ir bendravom su juo.Dar kolega pasake, kad neiciau lankyti-isizeis.
  Pamastykim ir isvadas padarysim kiekvienas sau.

  Reply
 28. Mano nuomone, kad cia biski plakat 2 dalykus i viena. Viena yra verkslenti (skustis, guostis, virkalioti ir t.t.), kita yra pripazinti klydus, kad kazkas nesiseka, yra ne taip, liudna, pikta ir t.t. Na, tiesiog bandyti konstruktyviai sneketis, isreiksti savo nuomone, jausmus ir pan. Antrasis dalykas, manau, bet kuriam solidziam vyrukui suteiks dar didesnio solidumo ir pagarbos. Ir jokio materis tokio vyro neturetu laikyti silpnu ir pan. O del pirmojo- nemanau, kad ir vyrai megsta pastoviai verkslenancias del visko 😉 Tik gal vadovaujantis tais senaisiais stereotipais tiesiog negirdi ir nekreipia demesio, juk “taip turi buti” 🙂

  Reply
 29. Reikia maziau verkslenti, o jei kazkam kyla noras, eit i sporto sale ir ant stangos uzsimesti maksimum svorio kaip mat nuims verkslenimus. ir is vis as nesuprantu kaip galima verkslenti, kokia cia nesamone ir dar vyrui. Man asmeniskai nesuvokiama. Yra geras posakis kas manes nenuzudo, mane padaro tik stipresniu. Aplamai paemus jei paprastoj situacijoj verksleni, tai kas bus kaip atsidursi rimtoje situacijoje i kelnes gal pridesi.

  Reply
 30. neperskaiciau visko, kas cia buvo parasyta, bet noriu paskyti, kad nesusisneku su savo vyru, su kuriuo gyvenu…30 ar daugaiu metu…Manau, jei vyras neturi ko slepti, visad su savo moterim susikalbes…O maniskis- menininkas, kazkodel tureciau tuo viska p-ateisinti, man- 50, bet atrodau tikrai ne pgal metus- atrodo- dziaukis, mylek savo zmona- ia ko gi daugiau…- na, nukrypau nuo temos:)

  Reply

Leave a Comment