Kiek metų trunka meilė?

Didelė galimybė, jog poros, kurios dažnai ginčijasi arba yra viena nuo kitos nutolusios, išsiskirs. Didžiausia rizika išsiskirti – per pirmuosius septynerius bendro gyvenimo metus ir po keturioliktųjų.

Jūs įsimylėjęs? Galbūt netgi nusprendėte susituokti? Tačiau tikrai pažįstate porų, kurių santuoka buvo nesėkminga. Kaip žinoti, ar jūsų santuoka bus laiminga?

Konfliktai, tyla ir skyrybų priežastys

Galbūt jums pagelbės „American Journal of Marriage and the Family“ žurnale išspausdintas amerikiečių tyrimas, kuriame dalyvavo aštuoniasdešimt porų, santuokoje gyvenančių nuo penkerių iki keturiolikos metų. Po keturių metų išsiskyrė septynios poros. Po dešimties metų – dar trylika. Taigi buvo nustatyti du rizikoje esančių grupių tipai: poros, kurios dažnai ginčijasi, ir poros, kurių tarpusavio santykiai labai šalti. Tiek vienos, tiek kitos poros atrodo netinkamos ilgalaikiams ryšiams..

Du rizikingi periodai

Tyrimo metu atskleisti du pavojingieji periodai. Pirmasis susijęs su pirmaisiais septyneriais santuokos metais, kada skyrybų tikimybė yra labai didelė. Antrasis silpnumo periodas nustatytas apie keturioliktuosius santuokos metus. Anot psichologų, taip yra dėl vis didėjančio vaikų savarankiškumo, suteikiančio tėvams laiko apmąstymams apie jų tarpusavio santykius bei išvadoms apie santuoką.

Nustatyta, jog dažnai besiginčijančios poros yra tos, kurios išsiskiria pirmaisiais savo santuokos metais, o per daug nutolę partneriai – maždaug po keturiolikos bendro gyvenimo metų.

Vienerios iš trejų vedybų baigiasi skyrybomis

Tikėkimės, kad žinios apie šiuos du silpnumo periodus kai kurioms poroms suteiks galimybę išsaugoti santuoką. Pagal nacionalinį demografinių tyrimų institutą (INED), maždaug 35% vedybų baigiasi skyrybomis, 1998 metais užregistruota 116000 skyrybų, o 1999 metais – 280000 vedybų. Europos Sąjungoje vidutiniškai apskaičiuotos vienerios skyrybos iš trejų santuokų, tuo tarpu, prieš 40 metų pasitaikydavo vienerios skyrybos iš 15 santuokų.

Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais.