Kas yra meilė?

Meilė. Ją suprasti žmonija bando jau šimtmečius. Kas tai yra? Kaip atsiranda? Ką reiškia? Poetai ir dailininkai, filosofai ir dvasininkai, pastaruoju metu net biologai ir chemikai vis dar negali pateikti vieno tikslaus apibrėžimo. Ir niekas negali pasakyti, ar kada nors tai pavyks.

Meilei skiriami skambiausi žodžiai ir kilniausios mintys. Skirtingose kultūrose šiek tiek kitokie. Vakarų žodžio meistrai teigia, kad meilė kantri ir maloninga. Meilė nepažįsta pavydo, nesididžiuoja ir savęs neaukština. Ji mus saugo, gina ir padeda įžvelgti šviesiąją būties pusę. Meilė pamaitina iša alkusią sielą. Ji išmoko mus linkėti geriausio kitam. Meilė nesisavina, bet išlaisvina.

Dauguma filosofų teigia, kad gyvenimo tikslas yra jaustis laimingiems. O tai suvokiama kaip ėjimas vieninteliu keliu: mylėti ir būti mylimam. Vis tik jausmą lengviau patirti nei apibūdinti.

Šis ypatingas ryšys, meilė, gimsta tarp dviejų ar daugiau žmonių: poros ar didelės šeimos. Sujungia juos pasitikėjimo ir intymumo saitais. Meilę reikia ne tik pajausti, bet ir patirti visa esybe. Jos gylio ar pločio neįmanoma išmatuoti kaip neįmanoma įvertinti besąlygiškos motinos meilės savo kūdikiui.

Mokslo žmo onės, analizuojantys meilę, skirsto ją į įvairias rūšis: romantiška, platoniška, šeimyniška, religinė. Stipriausiai ir intensyviausiai iš jų paprastai išgyvename būtent jausmą priešingos lyties asmeniui, kai mus užvaldo gili, intensyvi ir, atrodo, begalinė meilė. Mylėdami partneriui galime suteikti maksimalų emocinį, dvasinį ir fizinį pas

sitenkinimą. Bet meilė dažnai painiojama su seksu. Nieko keisto, jog tuomet žmonės nebežino, ką daryti su atsivėrusia dvasine tuštuma.Žinoma, seksualumas čia vienas svarbiausių elementų, bet dar svarbesnis sugebėjimas visiškai atsiverti ir atsiduoti partneriui.

Psichologai meilę nagrinėja kaip socialinį reiškinį ir išskiria tris jos komponentus: intymumą, atsidavimą ir aistrą. Beje, mokslininkai neigia teiginį, kad priešingybės traukia – žmonėms patinka panašūs į juos asmenys. Tačiau yra specifinių sričių, pavyzdžiui, imuninė sistema, kur mieliau renkamės partnerį, nepanašų į mus, nes tai garantuoja, kad būsimas poros kūdikis turės geriausią derinį paveldėtą iš abiejų tėvų.

Biologiniai meilės aiškinimo modeliai šį jausmą apibūdina kaip biologinį instinktą, tokį pat kaip alkis ar troškulys. O naujausi mokslininkų atradimai liudija, kad kai žmogus įsimyli, smegenys duoda signalą organizmui gaminti tam tikras chemines medžiagas (feromonus, dopaminą, serotoniną ir kitas), kurios veikia kaip. anfetaminas: stimuliuoja smegenų malonumo centrą ir sukelia tokius šalutinius poveikius kaip pagreitėjęs širdies plakimas, apetito praradimas, nemiga, intensyvus pasitenkinimo jausmas. Tyrimai rodo, kad tokia būsena paprastai trunka nuo pusantrų iki trejų metų. Taigi teiginys, kad meilė trunka trejus metus, turi realų pagrindą.

Išsiaiškinome, kad meilė gali veikti kaip narkotikai. Be to, nauji santykiai paprastai labiau remiasi fiziniu potraukiu, o bėgant laikui ši reakcija mažėja, aktyviau dirbant kitoms smegenų sritims, atsakingoms už ilgalaikius santykius ir įsipareigojimus.

44 thoughts on “Kas yra meilė?”

 1. Jaučiu, kaip kalba Tavo skausmas ir nusivylimas… Kažkada ir aš bandžiau pasirinkti tokią pozą. To pasekmės sunkios. Iš tiesų tai meilės visos norim, tik prarandam tikėjimą ja dėl patirtos kančios.

  Reply
 2. O kaip gyvena tie, kurie negali įsimylėti ir mylėti? Turiu omeny ne tuos, su kuriais sieja kraujo ryšys? Ar jie nepakankamai vertingi? Ar tie meilės priešingos lyties partneriui ideologai neperša mums stereotipo, kad tik taip žmogus yra pilnavertis? Monogaminės šeimos modelis baigia subyrėti, mes jau senokai gyvename kitaip, bet luošiname save ir ypač vaikus, programuodami juos vertybe laikyti pasenusį modelį, o visa kita -anomalija, verta paniekos, pagailos arba pataisos. Požiūris, kad nesusiporavę – tai nevykėliai arba blogi žmonės, yra diskriminacinis ir visiškai neteisingas. Patys pažįstame daugybę šeimų nesukūrusių arba išsiskyrusių žmonių, kurie visą save atidavė kitiems, darė tai nuoširdžiai ir talentingai. Bet apie tokius sakoma: deja, nesukūrė šeimos arba deja, išsiskyrė. Kodėl deja? Ar nepagalvojame, kad jie to nepadaro ne dėl to, kad negali, o dėl to, kad tai nėra jų svarbiausiais tikslas? Išsiskyrusi nugyvenau daugiau kaip 20 metų, ir be paliovos jaučiau spaudimą: kodėl "tokia moteris" gyvena viena? Iš tikrųjų ne viena, o su dviem vaikais. Atsakymas – kaip tik todėl, kad su vaikais. Pirma, niekam nereikėjo moters su dviem vaikais, antra, mano vaikams nereikėjo tėvo pakaitalo. Pasistengiau, kad jų meilė išliktų ir dariau tai dėl vaikų. Nekęsti savo tėvo – kas gali būti baisiau ir labiau luošinančio? Mano gyvenimas užpildytas su kaupu, bet jame nėra vietos kitam vyrui. Tačiau ne tiek iš vidinių paskatų, kiek, matyt, dėl visuomenės spaudimo vis dar darau žingsnius kažką susirasti (pagal modelį "taip turi būti"), nors suprantu, kad tai kvaila.
  Tokia pažiūra yra ne tik pas mus – vienas mano pažįstamas anglas yra spaudžiamas vesti, nors pats nėra tikras, ar tikrai to nori, dėl karjeros. Pasirodo, į kai kurias aukštesnes pozicijas, ypač susijusias su darbu užsienyje, neskiriamas nevedęs. Juokinga? Nelogiška? Juk nevedęs labiau gali atsiduoti kompanijos interesams, neskaičiuoti laiko, jo nekamuoja namų ilgesys ir sutapoma išlaidų kelionėms namo bei šeimos narių apsilankymams. Jis gali daryti sprendimus kompanijos naudai nesitaręs su šeima ir t.t. O štai prestižas svarbiau. Nesvarbu, kad tas vedęs ir ne visai padoriai gyvena (nevedęs bent jau neveidmainiauja ir nieko neapgaudinėja). Toks stereotipas – įteisinta veidmainystė, melas, kuriame auga mūsų vaikai. Ir mes jiems kalbame apie meilę?

  Reply
 3. Nejaugi imanoma nuo pusantrų iki trejų metų gyventi nemiegant, nevalgant??! 🙂 tik bunant isimylejus ir patenkintam, nes veikia chemines medziagos?idomu…maniau tokia busena stipraus isimylejimo netrunka ilgiau keliu menesiu..
  isproteti galima,ka manote jus?:)

  Reply
 4. "O naujausi mokslininkų atradimai liudija, kad kai žmogus įsimyli, smegenys duoda signalą organizmui gaminti tam tikras chemines medžiagas (feromonus, dopaminą, serotoniną ir kitas), kurios veikia kaip… anfetaminas…:)
  Bukit tokie malonus, nerasykit nesamoniu ir nedarykit gramatiniu klaidu naujienlaiskiuose, kuriuos siuntinejate visiems!
  Feromonai nesigamina tik susijaudinimo fazeje, jie zzmogaus organizme yra visada, o amfetaminas rasosi su "m".

  Reply
 5. Ka cia daug kalbeti ..Meile neturi apibrezimo , kiekvienas ja gali apibrezti skirtingai.Bet kiekvienas sutiks , jog tai Jausmas , pries kuri nulenkiam galvas visi.

  Reply
 6. Meile- psichine liga, nuo kurios nera vaistu. Pati tai patiriau, myliu zmogu, kuris to nevertas ir negaliu saves nugalet. Cia tikras apibrezimas – PSICHINE LIGA

  Reply
 7. Meile tamapa liga kai jinai yra per dau isaukstinama… Tada taip ji liga, bet jei viskas su saiku tai puikus jausmas.
  Jeigu prisirišame prie asmens, tai gali virsti meilės manija.

  Mes turime būti išmintingi reikšdami savo meilę. Visi esame skirtingi, todėl ir mylime skirtingai. Kokie mes – tokia ir mūsų meilė!

  Reply
 8. Tikrai Vile, tai baisi nepagydoma psichine liga.Ir geriau ja nesusirgt .Du metai myliu zmogu beprotiskai nesuvokdama nei uz ka nei del ko..zinau , jog jis manes nevertas.., su juo nebusiu kartu ..,bet su savim nieko padaryti negaliu. Negaliu duoti jokio demesio zmogui , kuris mane myli ..nematau kitu zmoniu aplink..,ziauriai kankinuos ir nezinau , kaip pamirst Ta , kuris Vieni ntelis man rupi.Ir kaip buti ismintingu reiskiant savo meile , ezaza?? Jei tai tikras jausmas tai nugales sirdis , ne protas.Nemanau , kad visi mylime skirtingai…tiesiog vieniems yra skirta pajusti Tikra Meile , kitiems kruva Netikru.

  Reply
 9. Sima, sako (ir rašo), kad meilė trunka 3 – 4 metus. Vadinasi, kankintis ne tiek daug liko…..

  Reply
 10. Miela,,sarkastiskoji,, Rasa ,kazkaip nematau , kad buciau parasius , jog Meile trunka 3-4 metus.Ir kiek suprantu , Jums tas Jausmas svetimas …
  Ma nau , Ji trunka VISA GYVENIMA ..taip , kad kankintis teks turbut dar ilgokai…

  Reply
 11. Tikrai, mane sarkazmas dažnai gelbsti, ypač, kai ašarėlės nori pasirodyti. Matyt blogai mintį suformulavau. Tiesiog daug kur rašo (šiame straipsnyje irgi), kad meilė trunka 3 – 4m. O ši meilės liga, kai protas su jausmais nesusikalba man pažįstama. Skaičiau Jūsų žodzius, kaip savo parašytus. Tik man po 4 metu atsirado protas, kuris įsake jausmams liautis. Labai gaila tų gerų vaikinų, kurie laukė manęs, o aš, lygindama juos su savo didžiaja aistra, nusprendžiau, kad jie negali suteikti man to, ką suteikė anas vyras. Beje, jis manęs nemylėjo – jam buvo tik įdomu. "Teisingai" vedė bankininko dukrą. Esu kelis kartus sutikusi. Jis kalba tik apie uošvį ir iš jo "nureketuotus" pinigus, namo statybą. Dabar man mano "meilės" istorija atrodo kvaila, bet turiu prisipažinti, kad kūnas į jo feromonus vis dar reaguoja…

  Reply
 12. Kaip pavydziu toms ar tiems, kas to jausmo nepatyre ir nepatyrs….Kaip jau rasiau, myliu saves neverto….MYLIU!!!! ir tikejau kad jis myli, laukiau….tikejau ka sako, nors sirdim jauciau, kad melas. Bet gera buna salia, jauciuosiu laiminga, nors zinau, kad neistikimas!!!!!! Moteru pas ji daug, bet tipo as brangiausia, mieliausia,mylimiausia. Is pradziu jis sake, net neslepe, kad turi draugiu, as irgi turiu draugu, bet draugyste yra draugyste, tikejau. …Bet nelemta vakara perskaiciau smsus, buvau soke….Kaip galima metytis meiles zodziais, visoms. As sakiau zodi myliu is visos sielos, atsidavimo, o jis pasirodo tyciojosi. Pasakykit kaip issipainioti is siu pinkliu. Vis tiek myliu ji……………………Va tau ir meile, o kaip toliau….Nesutinku su ezazos teiginiu – Kokie mes – tokia ir mūsų meilė! Tai negi budamas jausmingas, ieskantis silumos zmogus, gauni pagal nuopelnus "bejausmi melagi, kuris tik sugeba tyciotis is tavo jausmu" Meile meilei nelygu, sutinku, bet tregul nesitycioja….Nereiks ir kenteti nuo jos

  Reply
 13. Buvau dukart istekejus , nemylejau nei vieno…ir tikrai jauciaus laimingesne…Dabar myliu zmogu, nors jo kartais visiskai nesuprantu , jo jausmu taip pat…Aisku , po kazkiek metu , nebendraujant sis jausmas pribles …bet sirdis visvien liks pazeista…Manau, jog daugelis vyru neverti , jog juos myletume..jie patys to nesugeba ar nenori jausti…todel pradeda naudotis musu meile, demesiu…, o mes kankinames ir jauciames vienisos ..kartais kyla mintis , gal pas vyrus smegenys kitaip sudarytos ar ten truksta kokios medziagos , kad jie sugebetu Tikrai Nuosirdziai myleti neapgaudinedami saves ir kitu…

  Reply
 14. idomiai ir graziai pasnekejote kas yra meile. ir kiekviena is jusu yra teisi. nes kiekvienai is jusu butent taip ir egzistuoja meile o ne kitaip. zinoma yra ir panasiu matymu. bet tai retai. tad mielos moteris ir merginos, kiekvienos meile ir yra pati teisingiausia tik jai paciai vienai. o tobuliausia meile mes galime ieskoti tik pas Dieva.

  Reply
 15. Rasa bus tu problemu. nes pradesime burbeti ant Dievo kodel jis toks ar anoks nesoka pagal musu dudele. 🙂

  Reply
 16. Tikrai gražiai mergaitės pakalbėjot apie meilę. Tik aš manau kad nereikia gailėtis ką, kaip ir kiek mylėjot. Juk žmogus mylėdamas nieko neprarandi, tiesa meilėje tirpsta egoizmas, o kai jis tirpsta labai skauda, ne duok dieve prarasim savo ego 🙂
  Tik supraskit viena, ego iki galo neištirps, kol neišmoksit ir save mylėti. Mylėdamos save tikrai realizuosit save ir būsit laimingos.

  Reply
 17. As manau, isvis neverta myleti.Tai tik bereikalingas kankinimasis , visvien tai kazkada baigsis, be to vyrai nemoka myleti. Geriau myleti Tik SAVE , gyventi sau apie nieka negalvojant.

  Reply
 18. Meilė susijusi su dabartimi. Mylėti galima tik dabar. Jei mūsų santykis su dabar mylimu zmogumi laikui begant keiciasi, galimas dalykas, meiles jausmas kis (stipres/silpnes). Tai negalioja kai zmogus nera prisirises prie saves – yra pasiruoses pokyciams (dazniausiai itakotiems antros puses). Todel tik neeogistai sako, jog mele maloninga, ji kantri.

  Reply
 19. Niekada nesuprasiu tų moterų kurios(jokiu būdu neteisiu ir nekaltinu)žinodamos apie mylimo žmogaus neištikimybę vis dar būna su juo.Iš karčios patirties galiu pasakyti kai mano mylimas žmogus lovoje mane pavadino svetimu vardu-trenkė kaip žaibas ir jokie atsiprašinėjimai ir teisinimasis jau nebepadėjo-kaip toj dainoj”akyse pradingo spalvos”…palikau jį kad ir kaip skaudėjo….skaudėjo abiem,bet taip geriau,nes kad ir kiek turėtum kantrybės mylėdamas,ji baigiasi…..paskui pradedi neapkęsti ir t. t.O Daivai galiu pasakyti,kad meilė neklausia ko tu nori ar nenori,verta ar neverta,įsitaiso tavo širdutėje ir nieko nepadarysi.Žmogus iš prigimties sutvertas gyventi ne vienas,mylėti ne tik save vieną…prieš prigimtį nepašokinėsi

  Reply
 20. manau, kuo žmogus dvasiškai turtingesnis, tuo ir jo meilė stipresnė, ir jei tikrai žmogų myli, tai daug atleidi, bet, deja, nepamiršti…pati tų karčių meilių turėjau, ir kas tuo metu atrodė nepakeliamai sunku, šiandiena kartais šmėkšteli kaip praeities prisiminimai, ir daugiau nieko.jei žmogų myli, o jis tave žemina ir skaudina, reikia daug stiprybės tiems santykiams nutraukti, bet tikrai ištverti įmanoma, nors ir kaip dienos lėtai eitų, ir kojas, rankos ir širdis tabaluotus:). ir į tą laisvą vietelę tikrai žmogus ateis, tik nereikia jos laikyti užimtos tam, kuris jaučiame, kad to nėra vertas. tiesiog ramiai išlaukim to savo žmogaus, su kuriuo bus gera barščius srėbti;)

  Reply
 21. Oi nereikia pavydeti tiems ir toms, kurios (-ie) niekada nera patyre meiles ir galbut nepatirs…Man dar tik 20 metu, nedaug, bet dauguma tokio amziaus merginu jau nors po viena karta buvo pamilusios, o man taip dar ir nepasitaike tokia laime…Galbut todel daznai ir jauciu kazkokia tustuma sirdyje, atrodo viskas buna puiku, viskas sekasi, bet vis tiek ta tustumayra yra…todel as manau, kad geriau myleti ir buti iskaudintam, negu niekada nemyleti….
  Nesutinku su tokiu pasakymu, kad vyrai nemoka myleti. NESAMONE! Visi zmones moka myleti. Mano drauges vaikinas labai myli mano drauge, ir net nereikia jo klausti ar jis ja myli, ir taip puikiai matosi. MAtosi is to kaip jis su ja kalba, kaip laiko apkabines, kaip i ja ziuri….tad prasau nekalbekit tokiu nesamoniu, kad vaikinai nemoka myleti.

  Reply
 22. Gintare, 20 metų labai nedaug. Tokio amžiaus aš irgi dar nebuvau turėjusi rimtesnių santykių, tik naivius vaikiškus įsimylėjimus.

  Reply
 23. „Meilė neatsiranda iš nieko, neateina pas visus. Tiksliau, mes visi galime mylėti, potencialiai turime šią savybę, bet nedaugelis ieško meilės, ją randa ir įgyvendina, nes gebėjimas mylėti auga kartu su asmenybės augimu. Nei viena, nei kita neduodama kaip dovana, neatsiranda kaip netikėtas įvykis (…) Tik pažinę pačius save, galime pažinti meilę“. /V.Albisetti/ Taigi iš šios koncepcijos galima sakyti, kad įsimylėjimas susijęs su gyvuliškąja žmogaus prigimtimi, o meilė – su asmenybės branda. Įsimylėjimo požymiai: seksualinė trauka, realybės iškraipymas (rožiniai akiniai), priklausomybė nuo aistrų objekto, nuolatinio artumo ir susiliejimo siekis, praradimo baimė. Pasibaigus įsimylėjimo periodui, žmogus išgyvena tuštumą, skausmą, atstūmimą… Meilėje seksas neužima pirmos vietos; realybė – neatsiejama santykių dalis; vidiniai abiejų partnerių pasauliai autonomiški; meilė valdoma. Tokiu būdu įsimylėjimas turi jausminį pagrindą, o meilė – racionalų.
  Įsimylėjimas iš savo prigimties išimtinis, o meilė – universali. Įsimylėjus dingsta sveikas protas, o meilėje jis svarbus. Įsimylėjimas sukuria augimo iliuziją, o iš tikro yra tik stotelė. Meilė pati savaime jau žymi asmenybės augimą.
  Už įsimylėjimo slypi didelė vidinė vienatvė, žmogus siekia būti kartu su partneriu, kad jaustųsi gyvas, o meilėje žmogus autonomiškas, nepriklausomas nuo partnerio.
  Štai tokios mintys apie įsimylėjimą ir meilę. Darykite išvadas: ar jūs dabar patiriate meilę, ar įsimylėjimą. Ir ko jums reikia: jausmų ar proto?
  http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_women/she_and_he/article.php?id=16616863

  Reply
 24. Alvydai, aš kaip ir Agnė, manau, kad įsimylėjimas kaip pumpuras prieš žydėjimą. Ir man įsimylėjimas gražus, neįsivaizduoju meilės, kuri yra kilusi vien iš proto. Pasaulyje geriausia pusiausvyra, harmonija. Jei gėlę laikysi saulėje, nes ji mėgsta šviesą ir nepalaistysi – ji žus, jei ją laikysi vandenyje ir saugosi nuo karštų saulės spindulių – ji žus.. 🙂 Daugiau lankstumo!

  Reply
 25. Pritariu,jog įsimylėjimas pirmoji meilės stadija..norisi kad vėliau ji peraugtų į tikrą meilę! juk meilė blaivi,protinga-tarsi siekianti naudos,iš išslkaičiavimo ar pan..Ne ne..noriu romantiškos meilės pradžios pereinančios į brandžią ir visokią kitokią..:)
  Įsimylėkime, mylėkime ir būkim mylime!! SUn pavasariu, mielieji:-)

  Reply
 26. Meile gimsta tarp dvieju ar daugiau zmoniu ? Hmmm… visa laika maniau kad meile pirmiausia yra mano busena ir gimsta ji manyje, kaip ir pyktis. Narkotikai yra priklausomybe, ir jai meile yra priklausomybe, tada ir pyktis ir dziaugsmas ir kitos mano busenos taipogi.

  Reply
 27. Na kaip čia geriau pasakius,ar meilė iš viso egzistuoja,ištekėjau 18 metų,meilės nesupratau ir net nepajutau,kad būtų atėjusi į mano širdį.Tačiau išgyvenau su vienu vyru 40 metų ,tai tikrai nuostabu,užauginome santuokoje 2 vaikus,aš labai tuo nesigailiu,nes vaikai nuostabūs ir labai geri,mano meilė nežinau kur pasiklydusi,gal neranda kelio pas mane,o gal ir neras.Čia tik vienas DIEVAS žino,aš savo meilę paaukojau savo vaikams ir tuo esu patenkinta,o jei dar pasibels į mano širdį tikroji,ta nesuprastoji meilė,tikiuosi jos neatstumsiu,ir kas gali žinoti,ko tikėtis ir ko laukti…

  Reply
 28. galima daryti isvada,kad meile vienu,kitu budu vistiek gyvenime pasireiskia ir retai tai buna tarp vyro ir zmonos sita chemija.ji pasireiskia ir per vaikus ir t…t

  Reply
 29. Pavizdziui as nezinau kas ta meile, isimyliu o po metu man wiskas isgaruoja… ir taip su wisais.. paskui biski pasikankinu ir wel su kitu, vel kartojasi wiskas… nzn kas man yra… jau su vaikinu twarkomes, kuriames, o as nezinau kas ta meile… sakau jam myliu, nors nezinau…:(

  Reply
 30. Nežinau kas ta meilė yra. Mylėjau žmogų labai karštai, bet po metų su puse išsiskyrėm, savaitę pasikankinau, o paskui lyg niekur nieko gyvenau. Atrodo jog meilės nėra.

  Reply
 31. Apskirtai paaiškinkit, kas ta meilė? iš moterų pasisakymo, suprantu, kad ji tapatinama su vergystę vyrui ir taikymusi būti jo išnaudojama, taikytis su jo išdavystėmis, taikytis su pažeminimu, nes yra matote Dievas, jei bus sunku keliais aplink bažnyčią kryžiaus kelią eisi , bus dėl ko pagodoti…
  Vyrai kaip nekeista tyli, nes jie nemyli, jie tik naudojasi ir išnaudoja, tenkina savo fiziologiją. Jie tokiu būdu tik kuriasi sau komfortą: kaip šaunu turėti nuosavą tarnaitę, turėti nuosva skalbėja, virėja, namų tvarkytoją, o jeigu dar ir kurtizanė, tai irgi šaunu – PAGEIDAUTINA… Bet kur mes važiuojame???
  Mano manymu, meilė tai yra pirmiausia būdas gyventi taikoje, būdas mokėti nekonfliktuoti ir jaustis vienas šalia kito komfortiškai, be jokių “man nuobodu” ir be jokių “kairėn-dešinėn”. Meilė tai ATSAKOMYBĖ, būti ATSAKINGU už save ir kitą. Čia tas pats, kas kopti į kalną ir žinoti, kad tau bus ištiesta ranka ar numesta virvė, kai netvirtai padėjęs koją krisi žemyn. Čia tas pats, kas kariui pasitikėti kitu kariu, kai esi minų lauke. Kiek tame romantikos? Jos nėra, yra tik ATSAKOMYBĖ.
  Man jau šiek tiek daugiau nei trisdešimt, neturiu šeimos, neturiu vyro, bet kartis neisiu ir pirmo pasitaikiusio negriebsiu, man svarbu komfortas, svarbu supratimas, svarbu sugebėjimas sutarti, sugebėjimas bendrauti taip, kad tam kažkam rastum žodžių kiekvieną dieną…
  O dėl to, kad šalia nieko nėra ir nėra kas myli, tragedijos nedarau. Juk kai tavo smegeninėje nėra romantikos, loginis mąstimas geriau dirba, nėra papildomų rūpesčių ir panašiai [juk mes amžnai verkiančių tauta, vadinasi nėra bereikalingų papildomų ašarų ir godų]. Tad siūlau ir daugeliui susimąstyti, meilė ne siekis ir ne pats didžiausias pasaulio tikslas, o jeigu jau taip smarkiai jauti potraukį, mylėk tą, kas tau po ranka. Kapstykis žemėje, augink gėlytes, šuniukus ir katytes – bus kuo rūpintis,ta pati meilė, ta pati ATSAKOMYBĖ, tik laidoti ne ką lengviau nei žmogų… O jeigu tai siejama su reprodukciniais aspektais, tai čia ne meilė, čia tik poreikis ir fiziologija. Žmogus protinga būtybė, ne gyvulys, vadinasi ir fiziologija ne kliūtis gyventi ramiai ir saugiai be beisbolo lazdų ir papildomų ašarų. Vistiem mes gimstame ir miršatem vieni, tad nereikia tos filosofinės tragedijos. Viskam savas laikas.

  Reply
 32. kaip meile ateina,tai protas iseina.Myleti yra kančia ir žinoti,kad tas žmogus tik žaidžia su tavim.Baisiausia buna tada kaip sužinai,po daug metų jis niekada neves taves.Esi tik jo astra,nes esi l.graži,kad kiti vyrai žiuri i tave…deja nieko nematai tik lauki jo,baisu…Istrini visas zinutes,viska,paskui jis tau vel pasuka…Vel lauki,nes myli,deja esi jo žaislas….

  Reply
 33. Meiles nera isimylejimo nera tiesiog zmones tiki kad jie yra ir sau isikalba oi kaip myliu ir pan dar labiau vadinamieji “jausmai” sustipreja kai nori turet kazkoki zmogu o jam px ant taves tada tu is vis suzvereji ir maisai tai su meilem isimylejimais..

  Reply
 34. Tiek vyrai tiek moterys yra žmonės. Jie turi jausmus ir širdį ir tai jog kažkas tave kartą įskaudino, nereiške, kad galima uždėti statusą, jog visi vyrai vienodi.
  Vieni žmodės mums atnešą laimę, o kiti skausma, bet dėl to negalima užsidaryti savyje ir atsiskirti nuo pasaulio. Manu kad likimas mums atsiunčia išbandymus, kurie mus sustiprina. Ir tuomet kai surandamę tikrają laimę sugebamą ją įvertinti ir į gauti pasitikėjimo tuo žmogumi, kuris mums patinką 🙂 Sugebame tam žmogui atiduoti savo mintis, jausmus, šypseną, bučinus, šrdį, sielą ir visą save 🙂

  Reply

Leave a Comment