Idealus partneris

Noriu idealaus

Kaip įsivaizduojate idealų partnerį? Gražus, seksualus, lovoje eržilas, mandagus, rūpestingas, iš idealios šeimos, turintis pinigų,… Galima tęsti ir tęsti, bet ar verta? Ar tokių žmonių yra? Ar Jūs pats norėtumėte, kad Jums keltų tokius pačius reikalavimus? Net anekdotas yra:

„-Mama, noriu vyro – gražaus, protingo ir turtingo. -Tada, dukrele, teks tekėti tris kartus.“

Aišku, čia ironija ir tam tikri reikalavimai partneriui yra natūralus dalykas, tačiau reikėtų dėmesį sutelkti į tuos kriterijus, kurie yra Jums svarbiausi.

Tarkim, jei pasirinktas partneris neatitinka išsilavinimo kriterijų, Jūs jo atsisakote, o galbūt tai idealus žmogus, tiesiog subalansuotas Jums, o Jūs jam.

Taigi, gali būti taip, kad po kurio laiko paaiškėja, jog išsilavinimas nebuvo toks svarbus Jūsų reikalavimų sąraše, o tik trukdė renkantis tinkamą partnerį.

Partnerio paieškos

Nuo ko pradėti ieškant antrosios pusės, kad tos paieškos būtų tikslingesnės ir produktyvesnės? Visų pirma reikia gerai pažinti save. Kaip galima žinoti, kokio partnerio ieškai, jei nežinai, kas toks pats esi. Tada reikia užduoti sau klausimus apie tai, ko iš tikrųjų norime. Ar ieškome santuokinio ar žmogaus vienai nakčiai. Taip pat begalės savybių – išvaizda, branda, stabilumas, pomėgiai, gyvenimo būdas, charakteris, žalingi įpročiai, buvusios santuokos ir vaikai. Norite meilės ar idealaus meilužio?

Dar vienas patarimas, į sąrašą įtraukite privalumus. Trūkumai lai lieka šalia privalumų, kaip atsvara, kai Jūs turėsite konkretų žmogų ir galėsite spręsti, kuri svarstyklių pusė nusveria.

Pergalvokite visus santykius, kuriuos turėjote. Kas Jums patiko ir su kuom negalėjote susitaikyti.

Įsitikinkite, kad apžvelgėte įvairialypį vaizdą. Tarkim, jei norite jaunatviško ir linksmo žmogaus gyvenimui praskaidrinto, tai kažin ar norite tokio gyvenimo palydovo.

Savo būsimo partnerio portretą įamžinkite popieriuje aprašydami jį. Tą aprašą kas savaitę ar kas kelias dienas koreguokite. Galite net sekti, kaip laikui bėgant tolstate nuo pradinio savo įsivaizdavimo.

Vienatvė

Klausite, kam Jum kurti tokius aprašus, jei galima tiesiog sutikti žmogų ir pajausti, kad jis skirtas Jums? Galima sutikti ir būti laimingiems iki gyvenimo pabaigos, o galima suklysti, vėl daryti tas pačias klaidas. Ir vėl gailėtis. Ir čia patenkate į uždarą ratą.

Vienišus žmones kartais gali apimti panika, desperacija, depresija, neviltis. Tada sutikę bet kokį partnerį, jie nebemato jo trūkumų arba nesuderinamumų ir bando statyti santykius, jie sugriūna, dėl pastarųjų priežasčių, o Jūs kankinatės užduodami sau klausimus – „kodėl?“, „ir vėl?“ ir pan. Arba atvirkščiai tampama apatiškais, ir užsikeliamos per aukštos kartelės, o tinkami partneriai praeina pro šalį.

Optimizmo galia

Niekada neužverskite partnerio paieškų kitam (mane pamatys, pastebės, suras, įvertins, aš gyvensiu ir meilė ateis). Santykius kuria du žmonės. Iniciatyvą rodyti reikia. Jūs kuriate savo gyvenimą. Būkite aktyvūs, nes gyvenate vieną kartą. Neleiskite sau prarasti vilties. Puoselėkite save. Gyvenkite, ieškokite ir džiaukitės tuo, ką darote. Džiaukitės pačiu procesu, o ne tariamais jo rezultatais.

Turite daug įrankių – internetas, darbas, skirtingi hobiai, įvairios aplinkos, kuriose Jūs galite atsidurti, draugai, draugų draugai. Galų gale Jūsų šypsena kalba pati už save. Neikite nudelbę akių. Puoškitės. Maži dalykai traukia didelius.

Tą sąrašą, kurį kuriate (gal pradėsite kurti), priimkite kaip realybę, kaip tai, kas jau įvyko. Šventai tikėkite, kad sutiksite tokį partnerį, kokio ieškote ir elkitės taip, tarsi jau sutikote. Tai labai paprasti žodžiai, atrodytų, labiau tinkantys pasakoms, nei realybei, bet tai veikia.

Sėkmės, mielieji.

Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais.

Kristina Leščinskaitė