Meilė iš pirmo žvilgsnio – tik literatūroje?

Meilė iš pirmo žvilgsnio – tik literatūroje?

Dažnai gyvenime išsiskiria žmonių nuomonės tema „meilė iš pirmo žvilgsnio“. Kas yra meilė iš pirmo žvilgsnio ir ar ji egzistuoja?

Vieni tvirtina, kad ji egzistuoja, kiti, kad tai tiesiog susižavėjimas, treti, kad tai aistra nepažįstamajam, likę sako, kad jos nėra ir būti negali. Anot jų, meilė ateina laikui bėgant, o visa kita tėra vaizduotės vaisius. O Viljamo Šekspyro dramoje „Romeo ir Džuljeta“ tokia meilė baigėsi tragedija.

Aš manau, kad tokios meilės iš tiesų nėra. Tikinantys ją pajutę, daažniausiai būna išvaizdūs žmonės, o juos patraukia kvapas, veido bruožai, drabužiai. Taip atsitiko ir Romeo su Džuljeta – „.staiga Romeo sustojo priblokštas vienos šokančios merginos grožio; Savo šviesa ji užtemdė žibintus, jos veidas spindėjo nakties tamsoje tarsi briliantas mauro ausy. Tas tobulas grožis buvo nežemiškas, neįtikėtinas, ji švietė greta draugių tartum baltasniegis karvelis tarp juodų varnų.“ Bet ar tokį susižavėjimą galime vadinti meile? Manau, kad ne, nes vidinių savybių pamatyti negalime, o pirmasis susižavėjimas išore greitai išblėsta. Grožis miršta pirmiausiai, ilgam liieka tik tikrieji dalykai, vidinės savybės, žmogaus charakteris.

Net jei žmonės pajunta tokią meilę, ar gali ji būti laiminga? Mano manymu, tai lyg loterija. Vieni išlošia, kiti ne. Čia taisyklių nėra, nes kiekvienas atvejis – individualus. Neabejoju, kad pasaulyje yra iš pirmo žv

vilgsnio įsimylėjusių porų, kurios kartu praleidžia visą gyvenimą. Bet tai tik atsitiktinumas, o tokios draugystės trunka trumpai, nėra rimtos, jomis dažniausiai nusiviliama.

Individualiu atveju galime pavadinti ir Romeo ir Džuljetos meilę. Nors ji ir buvo tyra bei laiminga, vis dėl to nuo pat pradžių buvo pasmerkta dėl šeimų nesantaikos („..Nes myliu tą, kurio vardą prakeikiau“) ir baigėsi tragišku įvykiu – „Aš mirštu. Krinta ant Romeo lavono ir miršta“.

Vis dėl to mano nuomonė lieka tų, kurie netiki meile iš pirmo žvilgsnio ir tvirtina, kad ji egzistuoja tik literatūroje, pusėje, tačiau tikiu, kad yra meilė nuo pirmo žodžio, pirmos ištartos frazės. Kalbu ne apie balsą – kartais žmogų gali įsimylėti nuo to, ką jis pasako.

Leave a Comment