Internetas- vartai į pasaulį

XX amžiaus antrosios pusės technikos stebuklas- kompiuteris. Jis pateikia glaustą informaciją, daug žinių, aprėpia viso pasaulio erdvę… Be abejo- tai žmogaus proto kūrinys.
Kaip gyveno žmonės prieš penkiasdešimt metų ir dabar? Žinoma, gyvenimas ir pasaulis nepaprastai pasikeitė. Anksčiau būdavo viskas slapta, o jei kokias žinias ir buvo galima pamatyti televizijos ekranuose, tai buvo parodoma toli gražu ne viskas, o informacija iškreipta. Dabar yra priešingai- informacijos galime gauti daug ir įvairios. Ir be vargo tai galime padaryti internete. Per kelias sekundes galime sužinoti, kokie bus rytoj orai, kas naujo Lietuvos politikoje. Privalumas-tai, kad nereikia laukti vakaro žinių, o galime paprasčiausiai mums patogiu laiku prisėsti prie kompiuterio ir internete viską rasti.
Neapsiribokime tik ties Lietuva. Jei mus domina naujausi kinai, sukurti Holywood’e, ar norime sužinoti, kokios dainos dabar yra populiariausios Vokietijoje ar Prancūzijoje- taip pat ne problema. Tereikia tik atsiversti tinkamą interneto puslapį ir žinoti, ką norime surasti. Savaime aišku, daug naudingos informacijos galima rasti anglų ar kitomis užsienio kalbomis. Ne visi užsienietiški puslapiai verčiami i lietuvių kalbą, tad tai yra viena iš interneto problemų.
Trečias privalumas, ką galime daryti greitai ir patogiai internete- mokytis užsienio kalbos. Pateiksiu pavyzdį. Mano mama žavisi Europos pietinių šalių kultūra, menu. Jos svajonė- trupmai pagyventi Ispanijoje. Todėl dabar mama užsisakė ispanų kalbos pamokas, kurias gauna elektroniniu paštu. Padariusi namų darbus, nedelsdama išsiunčia atliktas užduotis ir laukia rezultatų. Kai kalbos įgudžiai pagerės, tuomet ji jau galės kalbėti su žmonėmis, kurie taip pat mokosi ispanų kalbos per mikrofoną. Kad ir kaip gaila, bet tokios pamokos yra mokamos, nors kita vetrus, šiais laikais už bet kokias paslaugas reikia susimokėti.
Internete sunku nustatyti galimybių ribas. Tad jei nesuprantame pavyzdziui anglų ar kitokios užsienio kalbos- ne problema. Yra sukurtos specialios svetainės, kurios verčia tekstus i norimą kalbą. Žinoma, vertimas nebus idealus, nes dažnai žodis turi daug prasmių, o programa nėra tobula, todėl pasitaiko, kad vertimas netikslus. Tačiau esmę suprasti galime, o tai ir yra mūsų tikslas.
Neseniai teko padėti draugui ieškoti automobilio. Jis važiavo i Gariūnų, Marijampolės ir Radviliškio turgų. Ten nuvažiuoti ir parvažiuoti- kainuoja, o internete galime rasti tai, ko ieškome greitai, sugaišdami mažai laiko, ir pigiai. Internetas ypač padeda skubantiems žmonėms. Ieškant automobilio, galima nustatyti, kokios markės bus ieškoma, kokių metų ir kitus duomenis. Taip sutaupome laiko, užuot peržiūrėdami visus automobilius, kurie mūsų nedomina, kaip yra turguje. O naudodamiesi internetu, galime ne tik pirkti, bet ir parduoti ar keisti.
Internete gausu pokalbiu svetainių. Atsitinka ir taip, kad žmonės susipažįsta internete ir net susituokia. Yra programa “mirc”, kurioje galima bendrauti su įvairiais žmonėmis, vėliau rengiamas daugelio žmonių susitikimas ir tokiu būdu draugų ratas plečiamas. Nors bendravimas internete yra nepakeičiamas ir nepalyginamas su realiu bendravimu, tačiau atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių susirasti naujų pažinčių tokiu būdu.
Internetas- vartai i pasaulį. Taip, mes atsidarę įvairias svetaines, galime net keliauti, pavyzdžiui, jei mus domina Egiptas, galime grožėtis įvairiais vaizdais, skaityti istorijas, domėtis kultra, menu, tradicijomis ir t.t. Tačiau tikros kelionės suteikia pasigerėjimo, taip galime pailsėti, o prie kompiuterio praleistos valandos, gali net pakenkti mūsų sveikatai. Tačiau internetas turi ne tik trūkumų, bet ir privalumų, kurių yra išties daug daugiau. Šis stebuklas taupo mūsų laiką, taip galime surasti bet kokią infotmaciją greitai ir patikimai.