Vladimiras Putinas

Vladimiras Vladimirovičius Putinas

Vladimiras Vladimirovičius Putinas (rus. Владимир Владимирович Путин) gimė 1952 m. spalio 7 d. Leningrade, dabar – Sankt Peterburgas. Jis – dabartinės Rusijos Federacijos prezidentas.
Apie jį rašyta daug knygų. Vienos knygos autorius, vertindamas Rusijos prezideną V.Putiną, gana taikliai pastebėjo: „Jame kiekvienas gali rasti tokį prezidentą, kokį nori matyti“.
1975 m. baigė Leningrado universiteto Teisės fakultetą.
1985 m. baigė Maskvos aukštąją mokyklą.
1975-1990 m. kaip KGB karininkas dirbo Vokietijoje.
1990 m. dirbo rektoriaus padėjėju Leningrado universitete tarptautiniais klausimais.
1994 m. dirbo pirmuoju pavaduotoju Sant Peterburge.
1996 m. atvažiavo į Maskvą ir pradėjo dirbti Rusijos vyriausybėje. 1998-1999 m. ėjo Rusijos Federacinės saugumo tarnybos (rus. – FSB) direktoriaus pareigas.
1999 m. tapo Rusijos ministru pirmininku, įvedė kariuomenę į Čečėniją.
1999 m. gruodžio 31 d. po B. Jelcino atsistatydinimo tapo laikinai einančiu prezidento pareigas.
Buvo to dukart išrinktas Rusijos prezidentu: 2000 m. kovo 26 d. ir 2004 kovo 14 d.

1983m. jis vedė Liudmila Aleksandrovna. Su žmona (gimusi 1958 m.) turi dvi dukras – Mariją ir Кateriną, gimusias Drezdene, Vokietijoje. 2006 sausį Heiligendame, Vokietijoje Putinas nusipirko prabangią vilą, kurioje 19 amžiuje lankėsi Rusijos caras.

Rusijos prezidentas yra suklastojęs savo biografiją – nutylėjo kai kuriuos faktus. Jiis nuslėpė, jog jo tikroji motina rusė gyvena Gruzijoje, nes yra ištekėjusi antrą kartą – už gruzino, kuris labai nemėgo jos pirmojo vaiko – V.Putino. V.Putino vaikystė, pasirodo, buvo labai skurdi, sunki, jį, nenorėdama pyktis su naujuoju vyru, išdavė motina. Jam teko ir

r vaikų namuose gyventi. V.Putino tikroji motina – Vera, patėvis – Georgijus. Vera ir Georgijus susilaukė dviejų dukrų, tad V.Putinas turi dvi netikras seseris.
Dar prieš tai, antrasis pasaulinis karas pakeitė V. Putino šeimos likimą.
Per 900 dienų trukusią Leningrado blokadą, V. Putino tėvai turėjo labai daug iškentėti. Per miesto apsiaustį Rusijos prezidento brolis žuvo, o tėvas per netoliese vykusius mūšius buvo smarkiai sužeistas. Leningrado (dabartinio Sankt Peterburgo) blokados metu V. Putino motina nuo alkio ir šalčio ypač išseko, tačiau ją išgelbėjo būsimojo prezidento tėvas.
“Laidojimo pareigūnas jos kūną padėjo prie lavonų krūvos ir rengėsi gabenti į kapines. Tačiau ji vis dar buvo gyva ir mano tėvas ją ištraukė. Mano motina išgyveno tik dėl to, kad tėvas užleido jai savo vietą ligoninėje”, – prisiminė Rusijos vadovas.

Leave a Comment