Klaipėdos pasiekimai

Nuskambėjęs III “Vivat akordeon”Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje 2002m. spalį baigėsi tris dienas trukęs III tarptautinis akordeono muzikos festivalis “Vivat akordeon”, – vienintelis respublikoje renginys, suburiantis žymius Lietuvos ir užsienio akordeonininkus bei akordeono muzikos mėgėjus. Ryškiausia III akordeono muzikos festivalio žvaigžde tapo svečias iš Ukrainos V. Murza.

Vokalistų konkurse karūnuotos klaipėdietėsUostamiestis siekia džiazo sostinės pozicijų.Trečiojo džiazo atlikėjų konkurso „Jazz voices-2004“ tarp prizininkų atsidūrė net dvi aukščiausius apdovanojimus pelniusios Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Džiazo katedros studentės.Pirmosios vietos bei žiūrovų simpatijų apdovanojimus pelnė Rasa Veretenčevienė. Pagrindinį prizą komisija atidavė Kristinai Jatautaitei. Ši atlikėja ne tik dainuoja vokaliniame kolektyve “Cappella’A”, bet ir prieš kelis mėnesius pelnė trečiąją vietą Rygoje vykusiame Baltijos šalių džiazo atlikėjų konkurse.

2002m. liepą su jubiliejumi Klaipėdą sveikino prezidentai ir menininkaiUostamiesčiu šventės metu domėjosi ne viena užsienio valstybė. Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje buvo surengtos Klaipėdos miesto prezentacijos.Atskrido Lenkijos prezidentas A. Kvasnievskis, Latvijos vadovė Vaira Vykė Freiberga, Estijos prezidentas A. Riuiteris. Iš Londono atvyko garsus švedų muzikantas P. Jablonsky, kuris miestui padovanojo savo koncertą.

2002m. Klaipėdos džiazo festivalio koncertuose buvo apie 60 tūkst. žmoniųPaskaičiavimais, iki šeštadienio vakaro vien tik Teatro aikštėje apsilankė apie 17 tūkstančių džiazo muzikos mėgėjų., o visus festivalio koncertus išgirdo apie 60 tūkstančių žmonių. “Tai pats didžiausias, sulaukęs daugiausiai publikos festivalis per visus devynis jo egzistavimo metus”, Net du trečdaliai festivalio dalyvių prašėsi į kitas Lietuvos uostamiesčio džiazo muzikos šventes.Per tris dienas Teatro aikštėje publika išgėrė net 6 tūkstančius litrų “Faxe” ir “Tauro” alaus.

Klaipėdoje koncertavo žymiausi Europos vargonininkaiKlaipėdoje vyko tarptautinis vargonų muzikos festivalis, kuriame dalyvavo Danielis Zaretskis iš Sankt Peterburgo. Romanas Slauzys, iš Lenkijos. Žinomas Vokietijos vargonininkas, klavesinininkas Bernhardas Romeris, Hansas Korintas, Julia Narozhna. Latviams atstovavo Ligita Sneibe.

Stipriausių chorų dešimtuke „ aukuras“- trečias ( 2002m.)Klaipėdos muzikos centro mišrus choras “Aukuras” grįžęs iš tarptautinio chorų festivalio Korke (Airija), pelnė III vietą. Tai pats seniausias festivalis Europoje. Galimybę dalyvauti turėjo tik 10 chorų iš viso pasaulio,

„Dramos klasė“ verta pasaulinio universitetų teatro vardo…KU teatras “Dramos klasė” grįžo iš Kanados, kur vyko Tarptautinis festivalis “Les Fetes Theatrales du Suroit”, Sakė, jog spektaklis – didelis darbas, gražus rezultatas, kad jų darbo metodai labai įdomūs. Apie spektaklį ilgai klausinėjo žurnalistai, kritikai. Sulaukė teigiamų atsiliepimų Monrealio spaudoje – Žanui Markui labai patiko spektaklio muzika. Juos priėmė į universitetų teatrų asociaciją. Lietuvos universitetų teatrų asociacija dar neįstojo, o juos jau priėmė be nario mokesčio.

Sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“Sportinių šokių kolektyvas „ Žuvėdra“ nuo 1988 metų kasmet dalyvauja Europos ir pasaulio ansamblių čempionatuose, kuriuose nuo 1994 metų užima tik prizines vietas, o 1999 metais laimėjo Europos ir pasaulio auksą. 2001 m. antrą kartą tapo Europos čempionais. 2002 m. antrą kartą laimėjo pasaulio čempionatą, 2003 m. – vėl Europos ir pasaulio čempionai. 2004 m. vėl apgynė Europos čempionų titulą.

Kultūrinių renginių parama šiemet

Šiemet valstybė parems daugiau Lietuvoje vykstančių tarptautinių profesionalaus meno festivalių ir konkursų nei pernai. Kultūros ministerija iš dalies finansuos 26 tarptautinius meno renginius, tarp kurių yra ir 4 tradiciškai vykstantys mūsų pajūryje. Visiems projektams paskirstyta 800 tūkst. litų. Pernai valstybės parama teko 21 festivaliui ir konkursui.Kultūros ministerijos paskelbtame konkurse dėl valstybės paramos 2004 metais varžėsi 66 projektai. Atsižvelgusi į ekspertų komisijos rekomendacijas, Kultūros ministerija nusprendė paremti vos daugiau nei trečdalį.

Iš valstybės biudžeto 50 tūkst. litų paramą gaus Klaipėdos muzikinio teatro rengiamas 7-asis tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. 20 tūkst. litų skirta ir tarptautiniam mažųjų kino formų festivaliui „Tinklai“. Dar po 10 tūkst. litų atseikėta 11-ajam tarptautiniam Klaipėdos pilies džiazo festivaliui bei 8-ajam tarptautiniam Tomo Mano festivaliui Nidoje

Turinys:

1. Įžanga2. Dėstymas:• Penkioliktasis „ Auksinis amūras“• Nuskambėjusi III „ Vivat akordeon“• Vokalistų konkurse karūnuotos klaipėdietės• 2002m. liepą Klaipėdą su jubiliejumi sveikino prezidentai ir menininkai• 2002m. Klaipėdos džiazo festivalio koncertuose buvo apie 60 tūkst. Žmonių• Klaipėdoje koncertavo žymiausi Europos vargonininkai• Stipriausių chorų dešimtuke „ Aukuras“- trečias• „ Dramos klasė“ verta pasaulinio universitetų vardo… 3. Pabaiga:• Kultūrinių renginių parama šiemet