Kaip dirbti laukiant atostogų?

Vasara – atostogų metas. Kadangi to “meto” ne taip ir mažai – visi trys mėnesiai – ko gero dalis Jūsų jau mėgavotės poilsiu. Tačiau tikrai yra tokių, kurie dar laukia savo aukso valandos. Aš – viena iš jų. Tad šiandien noriu pasamprotauti – o kaip prisiversti dirbti, kai iš tiesų galvoje jau sukasi saldžiausi pasaulyje žodžiai “greit atostogos”..?

Žiūriu į knygą, matau….

Šį žinomą posakį sau pritaikyti gali tikrai ne vienas. O prieš atostogas gebėjimas “atsijungti” ir nuskrieti į savo fantazijų pasaulį statistiškai reikšmingai pagerėja.

Regis, atsisėdi prie kompiuterio, įsijungi reikiamą programą, jau beveik įsijauti į darbą ir…. Nuskrieji mintimis prie jūros, ežero, į sodybą miške ar dar kur nors, kur nusimato nepakartojamai geras laikas. Ką daryti tokiais atvejais..? Svarbiausia – “išlaikyti veidą” ir neišsiduoti, kad Jūsų galvoje ne konkurentų analizės ar reklamos sprendimų klausimai. Maskuokite pasitenkinimo kupinas šypsenėles atsidūsėjimais, kurie galėtų reikšti, jog beveik sukūrėte planą, kaip padidinti įmonės įplaukas ir niekas nė neįtars, kas iš tiesų verčia Jus šypsotis. Tada ir aplinkiniai bus patenkinti, ir Jūs galėsit savo būsimu poilsiu pradėti mėgautis iš anksčiau.

Spaudžiantis laikas padeda pasitemti

Ne visuomet atostogų laukimas užslopina norą dirbti. Kartais įtampa, susidaranti dėl to, kad laiko iki atostogų mažėja, o darbų – ne, veikia net labai teigiamai. Regis atsiranda trečias kvėpavimas, kuris padeda ne tik susitvarkyti su per laiką susikaupusiais reikalais, bet ir nuveikti šį tą į priekį. Tai – labai sveikintina, nes grįžę po atostogų galėsite dar kurį laiką dirbti ne pačiu didžiausiu pajėgumu ir į vėžes įsilieti palaipsniui.

Jos niekada neateis….

Būna ir taip, kad nesibaigiantys darbai ir pareigos nuslopina atostogų džiaugsmą. Pradeda atrodyti, kad JOS visai nebeateis. Tai būtina įveikti! Jeigu iki Jūsų atostogų teliko savaitė, bet nejaučiate jokio džiugaus laukimo, pamėginkite prisijaukinti mintį apie tai, kas Jūsų laukia.

Tai galima padaryti paprastomis priemonėmis. Pasidovanokite sau daugiau vasaros: pasimerkite gėlių, atsineškite nuotraukų iš praėjusių atostogų, dažniau pasidarykite kavos pertraukėles ir per jas sukrimskite sultingą vaisių.

Ir dar – jokių viršvalandžių. Sako, jei neprivalgei tai ir neprilaižysi. Todėl išmušus darbo pabaigą reiškiančiai valandai, susirinkite daiktelius ir – namo. Labai sveikintina, jei vakarus leisite relaksuodami – pasiplaukiojimas ežerėlyje (upėje, jūroje – pagal galimybes), pasivaikščiojimas ar susitikimas su draugais tikrai padės Jums atitrūkti nuo darbo ir priminti sau, kad atostogos tikrai ateis.

Noriu dar!

Būna ir taip, kad naujų atostogų pradedame laukti vos grįžę į darbą. Ir tai nėra labai blogai. Praeis šiek tiek laiko, ir tikrai grįšite į darbo ritmą. O grįžę darbus nudirbsite operatyviau ir kokybiškiau. Kol noras dirbti dar negrįžo, tiesiog mėgaukitės atostogų prisiminimais – rodykite atostogų nuotraukas bendradarbiams, vaišinkite juos atsivežtomis lauktuvėmis… Visi nedirbsite maždaug vienodai, tad ir pykti nebus kam.

Štai tokie mano rimti-nerimti patarimai tiems, kurie laukia nesulaukia atostogų.