10 įdomių faktų apie santuoką

10 dalykų apie santuoką, kurių Jūs, ko gero, nežinojote.

 1. Vedę žmonės darbe pradeda dirbti daug sunkiau ir atsakingiau. Taip pat jie ima daug rečiau keisti darbus, vartoti mažiau alkoholio ir kitų nelegalių medžiagų.
 2. Vedusios poros gyvenančios nuomojamuose butuose ar namuose išsiskiria 45% dažniau nei poros, gyvenančios savo nuosavuose namuose.
 3. Vedę vyrai gyvena ilgiau. 90% vedusių trisdešimties metų vyrų sulaukia jų 65 gimtadienio, kai tuo tarpu tiek nugyvena vos 75% nevedusių trisdešimtmečių.
 4. Ginčai kenkia širdžiai. Priekabūs sutuoktiniai sukelia širdies problemas. Tai galioja abiems lytims.
 5. Vedę žmonės turi daugiau ir geresnio sekso nei nev vedę.
 6. Vokietijoje vadovaujantį darbą dirbančios ištekėjusios moterys uždirba vidutiniškai 13% daugiau nei vienišos to paties lygmens pareigas užimančios kolegės.
 7. Kuo ilgiau pora būna susituokusi, tuo sunkiau tampa atspėti, kaip jaučiasi sutuoktinis per ginčą.
 8. Dauguma vedusių žmonių elgiasi daug draugiškiau su nepažįstamu žmogumi nei su savo sutuoktiniu. Tai galioja ir poroms, kurios teigia, kad gyvena sėkmingoje santuokoje.
 9. Vedusios poros pykstasi daug dažniau ir daug stipriau nei nevedusios poros gyvenančios kartu.
 10. Monogaminės santuokos rekordininkas – baptistų dvasininkas Glynn‘as Wolfe‘as, gyvenantis Kalifornijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jis buvo vedęs 29 kartus, kol būd damas garbingo 88 metų amžiaus numirė 1997 metais.

7 thoughts on “10 įdomių faktų apie santuoką”

 1. Zinau dar viena cia nepamineta fakta – ilgalaike santuoka su tuo paciu sutuoktiniu lemia geresni prisitaikyma senatveje – t.y. senatves pozymiai buna lengvesni. 🙂

  Reply
 2. “Dauguma vedusių žmonių elgiasi daug draugiškiau su nepažįstamu žmogumi nei su savo sutuoktiniu.” – va čia klaida, kurią daro tikrai dauguma… Kai žmogus tampa toks savas, kad net neįsivaizduoji kad šalia jis gali ir nebebūti, imame su juo nebesiskaityti: sakyti, kas šauna ant liežuvio, nebesistengti, rodyti kaprizus, kurių net prie draugų privengiame. O tada vieną dieną atsibūndi ir supranti, kad vis dėlto šalias jis gali ir nebebūti… tik dažnai per vėlu.

  Reply
 3. Esu tikras, kad reikia tuoktis kuo velesniame amziuje, kad turetum ganetinai nemazai patirties ir galetum ja tikamai pritaikyti ivairioms situacijoms. Jei abu sutuoktiniai apypygio amziaus, taciau abu vyrelesni, mana daug daugiau dalyku yra issprendziami.

  Reply
 4. Įdomiai parašyta, bet ne viskas atitinka. Juk 100% teisybės niekada nebus, kad ir kokie mokslininkai bedarytų tyrimus. Bet su pirmu teiginiu visiškai sutinku 🙂

  Reply

Leave a Comment