Laisvalaikio kelionės
Sudėtinga pateikti laisvalaikio turizmo apibrėžimą dėl didelės keliautojų motyvų įvairovės, pasireiškiančios laisvalaikio kelionių metu. Noras pailsėti gamtoje, noras būti sveikiems, noras praleisti laiką su šeima ar draugais, užsiimti hobi, noras aktyviai praleisti laiką skatina žmones keliauti po savo šalį ir į užsienio šalis. Laisvalaikio poreikius tenkinantis verslas jungia pačias įvairiausias verslo šakas, pradedant nuo valčių, dviračių ir kitų laisvalaikio leidimo priemonių gamintojų ir pardavėjų ir baigiant publikacijomis vietiniuose laikraščiuose apie laisvalaikio leidimo galimybes artimiausioje aplinkoje. Valstybės ar savivaldybių organizacijos – parkai, bendruomenės namai ir kiti – taip pat sudaro sąlygas laisvalaikio poreikiams realizuoti.Laisvalaikio turizmą skatina įvairios nevyriausybinės organizacijos ir mėgėjiški klubai, organizuodami keliones savo nariams, turintiems tuos pačius interesus.
Atrakcijų verslas
Žodis atrakcija kilęs iš lotyniško attractio – patraukimas. Šiuolaikinės atrakcijos interpretacija reiškia patraukų renginį, renginį ar veiklą.Atrakcijų verslą sudaro kilnojami ir stacionarūs atrakcionų parkai, įvairūs renginiai. Kilnojami ir stacionarūs atrakcionų parkai dažniausiai būna privatūs. Tarptautinės Pramogų parkų ir atrakcijų asociacijos (IAAPA) duomenimis, pasaulyje šių parkų pelnas skaičiuojamas milijardais dolerių, o lankytojų skaičius – šimtas milijonų žmonių. Šiame versle įdarbinta šimtai tūkstančių žmonių.Patys žymiausi atrakcionų versle – Disneilendas ir Disnėjaus pasaulis, kurie visame pasaulyje yra vertinami kaip labiausiai pavykusios įgyvendinti pramogų idėjos.Atrakcijų verslui priklauso vandens parkai, teminiai parkai, pramogų parkai, mini kruizai vaizdingais maršrutais, restoranai, muzikos festivaliai, industrinės ekspozicijos, kurortų kompleksai, vandens šou, masiniai pramoginiai renginiai.
Teminiai parkai
Teminių parkų pradžia – 1955 metai, kai buvo atidarytas lankytojams Disneilendas Kalifornijoje. Šis įvykis pakeitė iki tol vyravusią pramogų parko, kaip pasivažinėjimo vežimaičiais, jodinėjimo ir festivalių vietos, sampratą. Nuo tada parkas tapo nuolatinio šou , parduotuvių, kavinių ir restoranų, nuotykių, istorinio pobūdžio atrakcijų, fantastikos įgyvendinimo ir fantazijų kūrimo vieta.
Disneilendo sėkmė paskatino „ Disnėjaus pasaulio „ – didžiausio pasaulyje teminio parko įkūrimą. Šiame teminiame parke įgyvendintos įvairios idėjos – 7500 akrų plote įkurta pelkėtų žemumų faunos ir floros saugoma teritorija, pateikiamas eksperimentinis ateities visuomenės prototipas, sukurta Malonumų sala, Šou vitrina, kurioje įvairių šalių atstovai demonstruoja savo šalies atrakcijas ir kultūros elementus.Vandens parkai
Vandens parkų kaip pramogų komplekso statyba buvo populiari Europos šalyse 20 amžiaus 7-ojo dešimtmečio – 8-ojo pradžioje. Vien Olandijoje buvo pasatyti 29 vandens parkai, o Vokietijoje priskaičiuojama daugiau kaip 60 vandens parkų kompleksų.Iš visų Vakarų Europos šalių vandens parkų verslas labiausiai išvystytas būtent šiose šalyse. Vokietijoje vandens parkai yra ypač populiarūs tarp vietinių gyventojų ir turistų, kurie sudaro net iki 80% , vandens parkų lankytojų. Statistika liudija, jog apie 40%lankytojų apsilanko tam pačiam vandens parke daugiau nei 20 kartų per metus.