JAV

Amerika yra viena didžiausių pasaulio valstybių. Jos plotas 9372614 km2 . Ją 1542 m atrado Kristupas Kolumbas. Tai palyginus jauna šalis, jos valstybei tik kiek daugiau kaip 200 metų, o seniausiam miestui, pirmąjai sostinei, Filadelfijai šiais metais sukaks 380 metų. JAV yra stipriausia ir galingiausia pramonės šalis pasaulyje. JAV labai išvystyta pramonė. Detroitas yra didžiausios pasaulyje automobilių gamintojos GMC sostinė. Čikaga didžiausias pasaulio upių uostas. Dideli pasiekimai kosmoso tyrynėjimuose. JAV astronautas Armstrongas pirmasis pasaulyje žmogus žengęs mėnulyje. Amerikoje labai populiari transporto priemonė lėktuvas. JAV yra 600% visų pasaulio skrydžių. Čia yra didžiausi pasaulio aerouostai. Didžiausias yra Oharo aerouostas Čikagoje, antras Los Angeles. JAV labai turtinga gamtiniais ištekliais: nafta, auksu, deimantais, variu ir t.t.
Amerikoje gyvena 300 milijonų gyventojų. JAV sudaro 50 valstijų. Jos visos labai skirtingos, skiriasi papročiai ir net įstatymai. Kiekviena valstija turi savo sostinę. Daugiausai gyventojų gyvena Kalifornijoje 33 milijonai. Čia labai graži gamta ir šiltas oras, čia amžina vasara. Vasarą temperatūra siekia apie +30oC, o žiemą apie +16oC. Tačiau JAV yra ir kitokio klimato valstijos, kaip paavyzdžiui Aliaska. Čia vasara būna trumpa ir šalta, oras įšyla iki +12oC, o žiema ilga ir šalta apie – -35oC. JAV didelė šalis, kurioje gyvena visos pasaulio tautos. Pietinėse valstijose daugiausiai gyvena išeiviai iš Pietų Amerikos, todėl be anglų kalbos čia vy

yrauja ispanų kalba. Šiaurinėje dalyje, rytuose, antra pagal svarbą prancūzų kalba. JAV sutelpa visos pasaulio kultūros, kiekviena tauta švenčia savo šventes.

Leave a Comment