Bermudų trikampio pavadinimo kilmė

Bermudų trikampis – tai trikampis rajonas Vakarų Atlante, netoli JAV pietryčių pakrantės, nusidriekiantis nuo Bermudų salų šiaurėje link pietų Floridos, o iš ten į rytus per Bahamų salas palei Puerto Riką iki 40laipsnių vakarų ilgumos ir atgal į Bermudus. Ši vietovė anksčiau vadinta įvairiai: Mirties trikampiu, Atlanto kapinėmis, Velnio trikampiu ir pan. Bermudų trikampiu pradėta vadinti tik nuo 1945m gruodžio 5d.

Tą dieną iš Fort Laudedale (JAV) jūrų laivyno oro bazės pakilo 5 lėktuvai, turėję atlikti eilinį treniruočių skridimą. Šis skrydis turėjo kodinį pavadinimą SKRYDIS-19. Pe enkis lėktuvus valdė penki karininkai pilotai. Be jų eskadrilėje buvo dar devyni nariai. Kiekvienas lėktuvas vežėsi kuro daugiau kaip tūkstančiui mylių. Oras buvo tiesiog idealus. Pilotai ir kiti įgulų nariai buvo patyrę lakūnai, todėl niekas nei lėktuvuose, nei žemėje nesuko galvos dėl “Skrydžio-19”.

Tačiau 15val 15min Fort Lauderdale bazėje kilo sąmišis – priimta neįprasta radiograma. Skrydžio vadas pranešė nukrypęs nuo kurso, nemato žemės. Štai koks buvo jo pokalbis su bokštu:
LĖKTUVAS: ”Šaukiu bokštą. Mūsų padėtis avarinė. Atrodo, nukrypome nuo kurso. Nematome žemės. Kartoju. Ne egalime įžvelgti žemės.”
BOKŠTAS: “Kur esate?”
LĖKTUVAS: “Nesame tikri dėl mūsų buvimo vietos. Nežinome, kur esame. Ko gero, pasiklydome.”
BOKŠTAS: “Laikykitės vakarų kurso.”
LĖKTUVAS: “Nežinome, kur vakarai. Nieko neišeina. keista. Visiškai negalime nustatyti krypties. Net vandenynas atrodo neįprastai.”

Tolimesnius pranešimus buvo sunku suprasti dėl atmosferinių tr

rukdžių. Visgi jie buvo fiksuojami. Bokštas girdėjo pokalbius tarp lėktuvų, tačiau net galingas siųstuvas nesugebėjo užmegsti ryšio nei su vienu lėktuvu.

Žemėje visi suprato, jog dedasi kažkas negera. Buvo išsiųstas didžiulis dvimotoris gelbėjimo hidroplanas su 13-os žmonių įgula. Tačiau šis, po kelių minučių ramiai pranešęs, jog 6 tūkst. pėdų aukštyje pučia stiprus vėjas, amžiams dingo iš radarų.

Tuo tarpu “Skrydžio-19” vadas nusprendė apsigrežti 180 laipsnių kampu ir skristi atgal, bet jiems atlikus šį manevrą perdavimas ėmė silpnėti ir galiausiai dingo visiškai.

Tą pačią dieną pradėtos intensyvios paieškos, Tačiau niekas neaptiko jokių pėdsakų, jokių gelbėjimosi plaustų, sudužusių lėktuvų liekanų, naftos dėmių. Keletą savaičių kasdien buvo tikrinami Floridos ir Bahamų paplūdimiai, tačiau bangos neišmetė jokių nuolaužų. Įvykis taip ir liko neišaiškintas.

Taigi, Bermudų Trikampiu šį rajoną pradėta vadinti, kadangi minėto sk krydžio, kurio maršrutas irgi buvo trikampio formos, pirmoji kryptis iš Fort Lauderdale bazės baigėsi ties Bermudais, o šiek tiek ir dėl to, kad Bermudai buvo tarsi šiaurinė riba teritorijos, kurioje anksčiau, o ir dabar labai neįprastomis aplinkybėmis digsta laivai ir lektuvai.

Leave a Comment