Verslo plano sumanymas

KAUNO KOLEGIJA KRAŠTOTVARKOS FAKULTEAS

Kaunas – 2002

Turinys

1. Reziumė 2psl.2. Įmonės charakteristika 3psl.3. Įmonės valdymas 4psl. 4. Konkurentai 4psl. 5. Rinka 5psl.6. Įmonės prekė 5psl.7. Įmonės reklama 6psl.8. Išvados 6psl.9. Literatūros šaltiniai 7psl.10. Priedai 8psl.

Reziumė

Kiekviena įmonė tikisi gauti gerą pelną, “turėti gerą vardą”, ir sėkmingai klestėti. Tai tartum būtų visų įmonių tam tikras tikslas, kurio tikisi kiekvieną akimirką, kiekviename žingsnyje, nes jie tam “atsidavę”, tam įmonės asmenys yra pasišventę ir jie tikisi paties geriausio. Mano įkuriama personalinė (individuali) įmonė padės man ir mano “padėjėjams” pasiekti šių tikslų. Aš kaip ir visi kiti UAB, AB ar kitų personalinių įmonių atstovai stengsiuos daryti taip, kad būtų gerai ne tik man, bet ir visai visuomenei, kuri galės vartoti mano teikiamas prekes. Mano firmos veikla yra susijusi su gėlėmis. Mano sukurtos įmonės pavadinimas “Rojaus kampelis”. Aš pardavinėsiu gėlėmis, tai bus ir gėlių puokštės, gėlių krepšeliai, gedulingi vainikėliai, gedulingos puokštelės, taip pat galima užsisakyti pagal užsakymą, taipogi bus teikiama paslauga išmokti pasidaryti tai, kuo yra prekiaujama(galima bus išmokti pasidaryti bet kokiai progai puokšteles, vainikus ir visa kitą). Tai tartum “užklasinis” būrelis – kurie gali įgyti šiokių tokių įgūdžių. “Rojaus kampelis” teiks ir paslaugas:bus taikomos nemokamos paslaugos pvz.: nemokamas pristatymas taikant užsisakiusiems dideliais kiekiais, galės grąžinti nepatikusią puokštę ar kitą “daiktą”, tada bus grąžinami pinigai arba padarysime kitą pvz. Puokštelę, bus taikomos nuolaidos užsisakiusiems dideliais kiekiais. Tai bus teikiamos paslaugos visiems visuomenės asmenims, kuriems jos reikės. Su visais klientais be išimties bus malonus “elgimasis”. Labai svarbu pasirūpinti ir įmonės reklama. Reklama padės mums “pakviesti” daugiau klientų, daugiau “sugundys” asmenų ir kartu padės galbūt sukurti gerą įmonės vardą.

Reklama. Kas tai bus:Tai bus iš pat pradžių tik lankstinukai, kuriuose bus nuotraukos (pastato išorės, vidaus, dirbančių asmenų), laikas (nuo kada iki kada dirbame), adresas, telefono numeris ir teikiamų paslaugų planelis. Vėliau padarysime reklaminius plakatus, kuriuose atsispindės tai kas nebuvo pasakyta lankstinukuose. Bet be visa to reikia atsižvelgti į dar vieną labai svarbų “epizodą” t.y. – konkurencija. Į šį faktorių reikia atsižvelgti ne tuomet kai jau įmonė įkurta, bet prieš įkūrent įmonę. Mano įmonė “Rojaus kampelis” įsikurs Vytauto gatvėje 50. Artimiausi mūsų konkurentai nėra tokie “baisūs”, nes tai yra nelabai didelės firmos, kurios mums galėtų labai pakenkti ir tokios didelės konkurencijos kaip ir ne turėtų būti. Mūsų konkurentai įsikūrę Taikos gatvėje. Ši firma mums nėra tokia “pavojinga” todėl, kad ji teikia mažesnes paslaugas nei mūsų. Mano firmos paslaugos visuomet geros kokybės(tai bus patvirtinama labai dažnai), kainos šiek tiek mažesnės nei konkurentų, bet parduodamų prekių geresnės kokybės. Taip pat yra labai svarbu turėti “gerą vardą”, ir gerus ryšius su kitomis šalimis. Stengsimės palaikyti visuomet gerus santykius, turėti gerą atmosferą su “užsieniečiais”. Bandysime palaikyti gerus ryšius su Olandijos tiekėjais. Nes aš manau, kad visi sutiktų su manimi, jog turėti gerų ryšių su užsienio šalimis yra didelis pliusas. Stengsimės palaikant ryšius gauti prekes be didesnių tarpininkų. Tai aš manyčiau, kad irgi būtų didelis pliusas. Žinoma, kad viskas taip gerai iškarto nebus. Turime būti optimistais, nenuleisti niekuomet rankų ir eiti vis pirmyn. Iš pradžių bus aišku ir nusivylimų, gerų ir blogų akimirkų, bet visuomet reikia tikėtis, kad bus viskas gerai. Turėtume pagalvoti ir apie tai kada mūsų firma turėtų atsipirkti, kiek parduosime pirmais, o kiek antrais metais. Taip pat turime pagalvoti ir apie tai kam ir kur mes panaudosime gryną pelną. Ar patalpoms ar transportui ar dar kam nors.
Firmos “Rojaus kampelis” savininkė būsiu aš Jurgita Kanapkytė. Firmoje dirbsiu aš ir man padės mano šeimos nariai. Firmoje “Rojaus kampelis” dirbs energingi žmonės, kurie norės pasiekti tikslą ir, kurie bus tam pasišventę, ir kurie skirs tam visas savo jėgas. Kiekvienas turi profesijas. Buhalteris turi turėti supratimą savo darbe, sekretorė turi būti atkakli ir visi kiti darbuotojai turi būti atkaklūs. Išvada: Jei santykiai visų bus nuoširdūs, bus visi pasišventę darbui tuomet įmonė klestės.

Charakteristika

Jau nuo seno žmonės maino, parduoda, perka. Kuo toliau tuo daugiau atsiranda vis naujesnės prekės, įvairesnės paslaugos. Nuo pat senų laikų jau vyrauja prekyba įvairiomis prekėmis. Nuo seno žmogus mainė, pirko ir pardavė. Bet ar nekyla jums klausimas, o kaip “pasiskelbti”, kad mes prekiaujame kokiomis tai prekėmis? Iš karto galime ir atsakyti, kad tai reklaminiu būdu. Reklamą mes galime padaryti įvairiu būdu, tai įvairūs lankstinukai, stendai, reklaminiai plakatai, pranešimas televizijoje ar radijuje ar visais kitais būdais. Reklamos pagalba mes galime pranešti kuo prekiaujame ir kokias paslaugas teikiame. Tai geras būdas “suvilioti” klientų. Pats įmonės pavadinimas turi maloniai nuteikti, kad būtų malonu užeiti. Kadangi aš turiu pradinį kapitalą(tai šeimos nuopelnas, nes kadangi ir ji su manimi dirba kartu, tai jie šią pradžią ir padarė), bet man jo įkurti įmonei nepakaks todėl galima imti paskolą, juk aš jeigu bankrutuosiu atsakau savo asmeniniu turtu ir nenukenčia pašaliniai asmenys, kaip pvz.: Uždarojo akcinė bendrovė. Bet taip aš galiu prarasti savo asmeninį turtą. Įmonės patalpos mūsų nuosavos, todėl nuomoti nereikės ir papildomų išlaidų nebus. Patalpos kaip sakiau įsikūrę Vytauto gatvėje 50. Tai bus netoli miesto centro, labai geras susisiekimas, neturėtų sudaryti sunkumų šią įmonę rasti, nes ruošiamės iškabinti ir iškabą virš pastato, kad tikrai visi pamatytų, susidomėtų ir “nepasipuikuotų” užeiti, taip pat kaip minėjau nėra labai “stambių” konkurentų ir taip visai “neblogos sąlygos”. Mažesnės, bet yra!

Minėtu reklaminiu skelbimu stengsimės pritraukti kuo daugiau klientų, juos kaip minėjome maloniai priimti ir palikti gerą įspūdį po pirmojo apsilankymo.Patalpų sudėtis: a)pagrindinė salė: sekretorei, dizainerei. b)pagalbinės patalpos: sandėlis, tualetai ir kt. c)administracinis: buhalteriui, vadovui. d) patalpa – “mokymui” Dizainerė praves “pamokėles”, visuomet pasirengusi patarti kas ir kaip būtų geriau.

Valdymas

Kiekvienoje įmonėje yra dirbantis personalas, kuris reikalingas tos įmonės valdymui. Personalą sudarys: a)direktorė – Jurgita Kanapkytė, b)buhalteris c)sekretorė d) pagalbiniai darbuotojai.Kiekvienas vykdo savo pareigas ir darbas turi klostytis pakankamai neblogai.

Konkurentai

Niekas nevyksta be konkurentų “veiksmų”. Todėl viskas labai svarbu, kad būtų išsiaiškintos įmonės silpnosios ir stipriosios savybės. Gali atsirasti priešų dėl to, kad bus taikomos įvairios nuolaidos, naujausios medžiagos, kadangi daugiausiai visi naudojasi senomis medžiagomis, o mes keliausime su naujomis medžiagomis. Bet viso to nepaisant mes stengsimės daryti taip, kad visiems būtų gerai ir taip trauksime vis naujus ir naujus klientus. Pildysime klientų norus, patarsime kas ir kaip bus geriau bei šiuolaikiškiau.Pagrindinis “Rojaus kampelio” objektas – pildyti visų klientų norus. Pagrindinis tikslas: Tinkamai aptarnauti, pasirūpinti jais kaip geriau ir pritraukti vėlgi kuo daugiau klientų. Klientus išlaikyti pastoviais. Aptarnavimas turi būti kuo palankesnis.

Rinka

Rinka taip pat svarbu, nes mes turime išsiaiškinti kur mano įmonė parduos prekes. Svarbu išsiaiškinti išorinius ir vidinius veiksmus.Išorinis veiksmas – tai veiksmas, kurio negalime pakeisti, bet privalome įvertinti pvz:. konkurenciją. Konkurencija svarbu! Kaip minėjau mano konkurentai įsikūrę Taikos gatvėje. Jie prekiauja mažesniais kiekiais, dirba trumpiau nei mes ir pan., bet kaip sakiau iš pat pradžių mūsų teikiamos paslaugos “aukštesnės kokybės”. Būsime optimistais ir tikėsimės, kad visi šie patogumai ir teikiamos paslaugos patenkins klientus ir visada naudosis mūsų teikiamomis paslaugomis.

Vidiniai veiksmai – tai veiksmai, kuriuos mes galime “tvarkyti”, trumpai tariant galime kontroliuoti (patikimų tiekėjų pasirinkimas). Mūsų įmonė pasirengus dirbti iki 24val., bet atsiradus problemoms galima priimti bet, kuriuo paros metu (tereikia tik pasiskambinti duotu telefonu).Pagal užsakymą atvešim ir maloniai pateiksime. Tuo mes pelnysime po truputį klientų pasitikėjimą ir įrodysime, kad mes siekiame ne tik sau, bet visai visuomenei gerovės.Išvada: Pasiekti tai kas bus gerai ir mums ir klientams. Visada išlikime toki kokiais esame ir pildykime duotus pažadus.

Prekė

Žinoma ne taip lengva patenkinti visų klientų norus, nes kiekvienas turi savo principus. Bet kartu mes išsiaiškinsime kokios gėlė labiau perkamos ir kas jiems labiausiai patinka. Sužinosime, kokios gėlės turi didesnę paklausą ir kartu pirkėjų “skonį”. Mes gėles gausime iš Olandijos. Gėlės tikrai bus visada geros kokybės, bet todėl gali būti ir šiek tiek aukštesnės kainos nei konkurentų, bet viskas atitiks “pagal aukštus standartus” .Mes užtikrinsime, kad puokštės ar pavienės gėlės išsilaikys ilgesnį laiką ir grožį.

Reklama

Prieš atidarant kokią tai nors įmonę mes turime pamąstyti apie reklamą.Reklamos tikslas: siekti reklaminiu būdu pritraukti kuo daugiau būsimų klientų, kad kuo daugiau visi sužinotų apie mūsų įmonę.Tai bus: • Iš pat pradžių išsiuntinėti reklaminiai lankstinukai, vėliau plakatai, stendai ir t.t. Lankstinukuose bus nurodytas laikas, telefonas, brošiūra su įmonės pavadinimu ir teikiamomis paslaugomis, bei nuotraukos. •Taip pat bus reklama paduota į dienraščius. Reklama mes stengsimės padaryti sau ir kitiems gero.

Išvados

Kurdama verslą aš ir mano šeimos nariai “prikūrėme” tikrai labai daug. Sumanėme gal būt visai neblogų idėjų ir įvairių minčių tik, kad viskas pasisektų įgyvendinti tai tikrai būtų labai malonu. Jei šis tikslas tikrai gerai pavyktų padarytume daug gero ne tik sau, bet ir visiems Lietuvos žmonėms. Manyčiau, kad daug būsimų klientų liktų patenkinti teikiamomis paslaugomis ir parduodamomis pavienėmis gėlėmis, gedulingais vainikėliais, proginėmis puokštelėmis, darbo laiku ir šiltu priėmimu.

Bet, kad ir kaip bebūtų gražu ir miela aš tikrai nesiimčiau jokio verslo, nes tai nepaprastas “žaidimas”, kurį pradėjus gali mesti, jei tau kas nors nepasisekė. Tai tikrai ne mano jėgoms.