Picerijos verslo planas

Įvadas

Verslo planas – tai dokumentas, kuriame pagrindžiama verslo idėja, nurodomas reikalingas lėšų kiekis verslo pradžiai ar plėtrai, numatomi finansavimo šaltiniai ir kt.

Verslo plano paskirtis – supažindinti darbuotojus ir kitus suinteresuotus asmenis su svarbiausiais įmonės siekiais. Šis dokumentas potencialiems verslo partneriams parodo įmonės galimybes bei ateities perspektyvas. Be to, verslo planas dažnai padeda įtikinti investuotojams ir kreditoriams lėšų investavimo tikslingumu.

Verslo planas turi parodyti, kaip efektyviau iš dabartinės padėties pasiekti norimą padėtį, parodyti tik esamus, tiek ir trejų – penkių metų įmonės siekius. Išorės verslo pl

l
lano sudarymo prielaida. Norint nuosekliai išdėstyti verslo planą, patartina atskirti išorinius ir vidinius tikslus.

Verslo planas:
 Leidžia sutelkti visas pastangas numatytiems tikslams pasiekti;
 Sumažinti netikėtumo efektą, įvykus pokyčiui išorinėje aplinkoje;
 Visiems įmonės darbuotojams duoda konkrečius orientyrus;
 Didina valdymo efektyvumą, verčia skirtingų padalinių darbuotojus derinti savo veiksmus.

Tačiau verslo planas:
 Nėra tiksli ateities prognozė;
 Negali apsaugoti nuo visų klaidų;
 Negali atsakyti į visus iškilusius klausimus. Vadovas turi sugebėti pats priimti operatyvius sprendimus.
 Nesudaromas visam laikui, nes neįmanoma sudaryti. Keičiantis sąlygomis planus reikia koreguoti.

Taigi aš aprašysiu verslo planą, kurio pagalba noriu įsteigti savo ka

a
avinę UAB „Angelas“ ir gauti iš banko paskolą.

Santrauka

Piceriją numatoma įrengti pastate, esančiame Palangoje, Kretingos gatvėje 54. Tuo tikslu planuojama nupirkti šį pastatą už 650 000 Lt.

Projekto vertė – 750 000 Lt. Iš jų 700 000 Lt. Įstatinis kapitalas, 50 000 Lt. banko paskola. Paskolos grąžinamo terminas – penkeri metai (ji grąžinama lygiomis da

a
alimis kiekvienais metais), metinė palūkanų norma 3,5 %. Paskolos panaudojimo tikslas – baro įrengimas ir eksponavimas.

Projekto techniniam parengimui reikalinga suma – 49 418 Lt.

Pirmaisiais projekto metais planuojama maisto produktams skirti 120 000 Lt.

Prognozuojama pirmųjų metų apyvarta 967 6800 Lt.

Įmonės personalą sudarys administracijos ir gamybinis personalas, susidedantis iš 36 žmonių: baro valdytojas, buhalteris, 14 padavėjų, 2 barmenių, 2 administratoriai, 8 virėjų, 4 virtuvės pagalbiniai darbininkai, 4 valytojos.

Prognozuojama infliacija:
1 lentelė
Pavadinimas 2006m. 2007m. 2008m. 2009m. 2010m.
Elektros energija – 5% 4% 5% –
Vanduo – 5% 3% – –
Reklama – 10% 5% – –
Kuras – 10% 3% – –
Darbo užmokestis – 20% 10% – 10%

1. Įmonės profilis, veikla ir tikslai
1.1. Verslo srities aprašymas

Mano planuojama įrengta kavinė bus UAB „Angelas“. Uždaroji akcinė bendrovė “Angelas” bus visuomeninio maitinimo įmonė. Ją planuojama atidaryti 2006 metais birželio 1 d.

Vadovybė tikisi, kad lankytojai neretai kantriai lauks net po keletą valandų, kad galėtų praleisti laiką „Angele“. Tai bus impulsas žengti kitus – dar drąsesnius ir tvirtesnius žingsnius.

Įmonė nuolat tobulinama maisto pristatymo į namus paslaugą. Išskirtinis UAB „Angelas“ bruožas – jog visi gaminiai bus kepami pagal originalias, ši

i
ios įmonės specialistų sukurtas receptūras. Maistas visada bus šviežias ir skanus.

LR įstatymai sudaro palankias sąlygas mūsų verslo vystimosi, mūsų įmonės teisės taip pat gina LR vyriausybės priimti įstatymai.

1.2. Verslo tikslai, galimybės ir orientyrai

Įmonės tikslas – tapti populiariausiu, lankomiausiu baru Palangos mieste, o gal būt ir patraukliausiu Klaipėdos apskrityje, bei mažesnėmis sąnaudomis patiekti savo produkciją, kurios kainos būtų prieinamos kiekvienam piliečiui. Pirkėjų pasitikėjimas bus laimimas labai gera gaminių kokybe. Ir jauną, ir seną vilios šviežių, šiltų picų, desertų ar kitų patiekalų įvairovė. Nuolat to

o
obulinamos gamybos technologijos, bus kuriamos naujos receptūros, kurios suteiks produktams naujų atspalvių.

Įmonė stengsis bendradarbiauti su „Žemaitijos pienu“; „Sanitex“, Coca cola“, „Kalnapiliu“, „Švyturiu“, „Heinz“, „Pieno žvaigžde“, „Augma“, „Mineraliniai vandenys“, „Dorena“ bei „Litbana“ ir taip tiekti savo produkciją vis didesniam ratui vartotojų. UAB „Angelas“ maisto produktų tiekėjams kels aukštus kokybės reikalavimus. Tai svarbiausias kriterijus, pagal kurį pasirenkami produktai, kuriuos siūlys savo klientams. Svarbu tiekėjo patikimumas, gebėjimas operatyviai spręsti kilusius klausimus, turima logistikos sistema. Pageidaus, kad tiekėjas suteiktų tam tikrų nuolaidų, mokėjimo atidėjimo terminus. Visuomet pabrėš, kokių sąlygų tiekėjas privalo laikytis.

„Angelas“ picerijos lankytojai galės būti visiškai tikri, kad jie visuomet valgys kokybišką, šviežią, tinkamai paruoštą maistą, bus puikiai aptarnauti ir gerai jausis.
1.3. Paslaugos aprašymas

UAB „Angelas“ gamins plataus asortimento produkciją: daugiau kaip 50 rūšių picų, kepsnių ant grotelių, salotų, sriubų, užkandžių prie alaus ir gaiviųjų kokteilių. Vasaros metu kvies svečius į erdvią lauko terasą, kurioje juos gaivins švelnus vasaros vėjelis. Mūsų bare bus gaminamas maistas geros kokybės, nes darbui samdysime tik aukštos kvalifikacijos virėjus, o patiekalų ruošimui naudosime tik šviežius maisto produktus. Gamybos ceche bus pati moderniausia įranga, tai leis užtikrinti aukščiausią maisto kokybę. Nuolat bus diegiami naujausi gamybos metodai. Gamybos procesas truks tik 5 – 10 minučių. Specialioje kameroje visos į gaminio sudėtį įeinančios medžiagos veikiamos aukštos temperatūros ir slėgio. UAB „Angelas“ viešojo maitinimo įstaiga per dieną planuoja aptarnauja daugiau kaip 2500 klientų.

Darbas bare bus organizuotas dviem pamainom. Planuojama, kad baras kiekvieną dieną dirbs nuo 10.00 iki 22.00 valandos. Kiekviena pamaina dirbs po savaitę laiko ir susidės iš šių 36darbuotojų: baro valdytojas, buhalteris, 14 padavėjų, 2 barmenių, 2 administratoriai, 8 virėjų, 4 virtuvės pagalbiniai darbininkai, 4 valytojos. Kiekvienai padavėjai teks per dieną aptarnauti apie 312 žmones.

Lankytojams pageidaujant, kavinėje numatoma teikti šias paslaugas:
 Po 22 valandos pratęsiamos darbo valandos;
 Iškviečiami taksi;
 Priimami užsakymai uždariems vakarams;
 Suteikiama galimybė klientui pasirinkti [patiekalo sudėtį pačiam.

2. Marketingas
2.1. Rinkos analizė

UAB „Angelas” apyvarta 2006 m. planuojama, kad pasieks 9676 800 Lt. UAB „Angelas” nuolatinį apyvartos augimą lems spartus didėjantis lankytojų srautas. Atsižvelgiant į kitų panašaus profilio įstaigų patirtus planuojamus naujai kuriamo baro gamybinius pajėgumus numatoma, kad baro dienos apyvarta sudarys 26880 Lt.(9676800 per metus). Manoma, kad pardavimo pajamos antraisiais metais padidės 3%, p trečiaisiais pajamos padidės 5%.

1 metai 9676800

2 metai 9676800 + 3% = 9967104

3 metai 9967104 + 5% = 10465459

4 metai 10465459

5 metai 10465459

Remiantis šiais duomenimis nustatomos metinės apvartos 5 metams

Picerija „Angelas“ virs lankytojų gyvenimo dalimi, susitikimų ir malonaus laisvalaikio vieta. Piceriją numatoma plėsti.

Potencialūs vartotojai. Įmonės gaminių potencialūs vartotojai – visi asmenys nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, pajamų, išsilavinimo, užsiėmimo, gyvenamosios vietos, būdo. Produkcijos pasirinkimą riboja tik asmeniniai žmonių poreikiai, pomėgiai, sveikatos būklė ir, žinoma, pasiūla. Picų ir salotų atsargos bus nekaupiamos. Šiame rinkos segmente aktualu nuolaidų sistema, savalaikis tiekimas ir, aišku, kokybė.

Potencialūs konkurentai. Svarbiausia konkurentų grupė būtų smulkios kavinukės, gaminančios tokią pačią produkciją. Prieš šią konkurentų grupę įmonė turi tokius pranašumus:
 galės lengviau persiorientuoti į vartotojų poreikius ir pakeisti asortimentą,
 geresnė produktų kokybė,
 mažesnės kainos,
 galimybė operatyviai tiekti šviežią produkciją.

2.2. Konkurencijos analizė

UAB „Angelas“ kasmet susidurs su vis didesniu ratu konkurentų, kurie taip pat stengiasi įdiegti kuo naujesnes technologijas ir mažesnėmis sąnaudomis gaminti gaminius. Ši produkcija bus populiariausia Palangos gyventojų tarpe. Visi būsimi „Angelo“ konkurentai yra išvardinti 1 lentelėje.
2 lentelė
Strateginės grupės
Tiesioginiai konkurentai Netiesioginiai konkurentai
„Čili pica“, „Delano pica“,
„Bambola“, „Mama pica“, „Mambo“, „Brodvėjqus pica“, „Forto pica“, „Pas Paolą“. Sumarinai, čeburekai, kebabai, mėsainiai, dešrainiai.
Pagrindiniai konkurentai
„Čili pica“, „Delano pica“, „Mambo“,
2.3. Pardavimų prognozė

UAB „Angelas” apyvarta 2006 m. planuojama, kad pasieks 9676 800 Lt. UAB „Angelas” nuolatinį apyvartos augimą lems spartus didėjantis lankytojų srautas.2007 m. „Angelas” apyvartą planuoja padidinti dvigubai nei 2006 metais.
Picerija „Angelas“ virs lankytojų gyvenimo dalimi, susitikimų ir malonaus laisvalaikio vieta. Piceriją numatoma plėsti.
Pagrindiniai lankytojai bus gaunantys vidutines aukštesnio lygio pajamas, aplinkinių mikrorajonų gyventojai, norintys susitikti su pažįstamais. Lietuvos gyventojai bendrovės gaminius pamėgs, nes jie bus gaminami be konservantų, iš lietuviškos žaliavos, dalis produkcijos įeis į sveikos mitybos produktų grupę, tai irgi patrauks vartotojus.
Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, visuomeninio maitinimo sferoje, bei pasiūlos – paklausos santykį, daroma prielaida, kad perspektyvoje tokio pobūdžio įstaigų paklausa smarkiai išaugs, t.y.; vystantis šalies ekonomikai ir kylant bendram žmonių pragyvenimo lygiui bei patenkinę būtinuosius kasdienius poreikius, atsiras vis daugiau žmonių norinčių išleisti tam tikrą sumą pinigų pramogoms bei laisvalaikiui.
3. Marketingo planas
3.1. Paslaugos pateikimo strategijos

“Angelas” svarbiausia – kad svečiai būtų patenkinti. Stengiasi padaryti daugiau, nei klientai tikisi. Visų restoranų, picerijų ir kavinių interjerai įrengti taip, kad būtų saugūs ir gerai jaustųsi jų klientai. Prekybos įmonėms ar konkretiems asmenims pageidaujant, produkcija yra pristatoma tiesiai į nurodytą vietą, klientui patogiu laiku.
Picerijoje esančių klientų vaikai taip pat galės linksmai praleisti laiką, nes joje bus įrengtas vaikam atskiras žaidimų kambarys. Mamos galės ramiai ten palikti savo vaikus pažaisti ir nebijoti, kad jiems kas atsitiks.
3.2. Kainodaros strategija

Nustatant produktų kainas mūsų įmonė pasirinks “vidutinio lygio strategiją“, t.y.; gerai produkto kokybei nustatoma vidutinė kaina. Šiuo atveju pelną garantuoja ne paslaugos brangumas, bet paslaugos paklausa ir klientų teigiamas požiūris į kainų politiką, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų lygį.

Įmonė taikys tokias kainas, nes jos yra sudaromos atsižvelgiant į žaliavų kainas. Taip pat įmonės produkcijos kainos priklausys ir nuo transporto išlaidų, nes eksportuojant produkciją į kitus miestus ar miesto viduje, kuro sąnaudos atima nemažą dalį pajamų. Gaminių kainas įtakos ir reklama, nes pateikti savo prekę vartotojui reikės nemažai investuoti į įvairaus pobūdžio reklamas. Galime paminėti ir kitus, kainas sąlygojančius veiksnius, tokius kaip: išlaidos skirtos administracijos darbuotojų užmokesčiui, patalpų apšildymui, apšvietimui, naujų technologijų išlaikymui bei jų įsigijimui ir kt. Kaina nustatoma taip pat atsižvelgiant į vieneto savikainą bei konkurentų kainas.
Gaminių kainos čia vyraus nuo 2,50 lt iki 26 lt. Jų tikslesnės kainos pateiktos 1 priede.
3.3. Reklama ir rėmimas

UAB „Angelas” kaip ir daugelis įmonių nemažą dalį investuos reklamai, savo prekės ženklo tobulinimui.

Įmonė bus aktyvaus visuomeninio gyvenimo dalyvis, visų pirma rūpinsis tuo, kas šalia jų. UAB „Angelas“ aktyviai dalyvaus įvairiose rėmimo programose, prisidės prie labdaringų, šviečiamųjų ar kultūros akcijų. Skirs lėšų ir negailės įdėti darbo vykdant infrastruktūros plėtros projektus, organizuojant šventinius, kultūros ir sporto renginius.

UAB „Angelas“ pati inicijuos labdaros projektus, ypač tuos, kurie skiriami vaikų ir jaunimo fiziniam bei kultūriniam ugdymui, taip pat visomis išgalėmis palaiko gražius ir konstruktyvius kitų sumanymus.
4. Paslaugos teikimas
4.1. Vietos analizė

Įmonė bus įsikūrusi labai patogioje vietoje, nes pro ją praeina ar pravažiuoja labai daug žmonių. Patogus privažiavimas prie picerijos. Ją atrasti bus galima važiuojant iš Klaipėdos į Palanga pagrindiniu plentu, Klaipėdos plentu visada tiesiai, pravažiavus pirmąją sankryža, kurios abiejose pusėse stovi benzino kolonėlės (kairėje pusėje „Statoil“ ir dešinėje„Lukoil“). Pravažiavus sankryžą iš kart po kaire matosi UAB „Angelas“ . Įmonę bus galima rasti šiais duomenimis:
Kretingos 54,
Palanga, Lietuva
Tel.: +370 460 48844
Faks.: +370 460 40012
El. paštas: feliksas@feliksas.lt
4.2. Patalpos ir įrengimai

Picerijos pastatas nupirktas, kurio vertė bus 650 000 Lt. iš savininko santaupų. Picerijos patalpos sudaro 185 m2 . Pačią kavinės dalį su terasa į balkonėlius sudaro 50 m2, dvi virtuvės 120 m2, vaikų žaidimų kambarys15m2.. Dalis įmonės įrangos pirkta iš savininko santaupų. Projekto įgyvendinimui planuojama įsigyti įranga:
3 lentelė
Įrengimai Kiekis, vnt. Jų vertė, Lt. Bendra suma, Lt.

Kavos aparatas
Stalai ir kėdės
Baro įranga
Šaldytuvai su šaldikliu
Indai ir stalo bei virtuvės įrankiai
Kepimo krosnis
Kasos aparatas
1
1kompl.
1 kompl.
1 kompl.
2

2
1
800
12 000
8000
8000
2000

5000
3018
800
12 000
8000
8000
300

10 000
3018

Iš viso: 49418

4.3. Įmonės transportas

UAB “Angelas“ turės savo transportą, kurį nusipirko už 2000 Lt. Įmonės vairuotojas išvežios maistą į klientų namus su wolvagen golf automobiliu, kurio techniniai duomenys pateikti 2 priede. Per diena jis suvažinės maždaug apie 73 km, per mėnesį 32263 km, į metus 27 156 km. Mašina važiuoja benzinu. Automobilio nusidėvėjimo suma per metus siekia180 Lt.
Produkciją į namus vairuotojas pristato nuo 15 iki 30 min. Laikas priklauso nuo kliento gyvenamos vietos atstumo nuo picerijos.

4.4. Teikiamų paslaugų savikaina

Aprašysiu kiekviena iš patiekalų rūšies po vieną patiekalą. Pirmasis patiekalas bus pica „Saliamio“. Į jos sudėtį įeina: pomidorų padažas, sūris, saliamis, dešrelės, pievagrybiai, svogūnai, konservuota paprika, šparaginės pupelės. Visos šios picos kaina yra M (maža) 7 Lt., L (normali) 12 Lt., XL (šeimyninė) 24 Lt. Savikaina paskaičiavus jos sudedamuosius produktus būtų M 5 Lt., L 8 Lt., XL 20 Lt. Kitas aprašomasis patiekalas – šaltieji užkandžiai, salotos „Graikiškos“. Į jų sudėtį įeina: pomidorai, agurkai, salotų lapai, mėlynieji kopūstai, paprikos, svogūnai, juodosios alyvuogės, feta, graikiniai riešutai, citrinų ir aliejaus padažas. Jų kaina sieks apie 7 Lt, bet jų savikaina 5 Lt. Sekantis patiekalas butų karštasis. Iš karštųjų patiekalų aprašysiu kiaulienos šonkauliukus su „Barbeque“ padažu. Į jo sudėtį įeina: kiaulienos šonkauliai, bulvių lazdelės, karštos daržovės arba trejų salotų rinkinys ir padažas. Šitų šonkauliukų kaina sieks apie 11 Lt, o savikaina apie 8 Lt.

Toliau aprašysiu turbūt vaikams mėgstamiausius patiekalus – desertus. Ledų bus dviejų rūšių, su vaisiais ir su šokoladu. Ledų kaina sieks 4 Lt. Na o savikaina apie 2,50 Lt. Dar bus dviejų rūšių pyragaičių: obuolių ir šokoladinis. Čia jau kainos truputi skirsi. Obuolių kainuos apie 7 Lt., o šokoladinis apie 4 Lt. Taip pat galima prie vaikų mėgstamiausių patiekalų priskirti ir gėrimą „Coca Cola“, „Fanta“, „Sprite“ kurių kaina 0,5l. 3 Lt., o 2 l 6Lt. Tai savikaina siekia 2 – 4 Lt.

Žmonės, kurie yra sulaukę daugiau nei 18 metų neatsisakys atsigerti ir truputį stipresnių gėrimų, pvz. alaus ar sidro. Alaus kainos svyruos nuo 2,60 Lt iki 3,60 Lt. Ši kaina priklausys nuo alaus rūšies. Sidras kainuos apie 3 Lt. Tai alaus ir sidro savikaina apie 2 Lt. Prie tokių gėrimų galėsim pasiūlyti ir užkandžių. Visiems jau pamėgtos keptos duonos su sūrių ir panašių patiekalų. Duonos su sūriu kaina 6 Lt, jos savikaina 4 Lt.

5.Organizacinis planas
5.1. Darbuotojų parinkimas

UAB „Angelas“ darbuotojams taip pat kaip ir kitose įmonėse yra keliami šiokie tokie reikalavimai. Tai mano įmonei reikalavimai būtų keliami tokie:
Pagrindiniai reikalavimai:
 Aukštesnysis arba aukštasis išsilavinimas;
 Darbo patirtis;
 Anglų, vokiečių bei rusų kalbos žinios;
 Komunikabilumas;
 Sąžiningumas;
Buhalterėms ir administratorėms yra tokie patys kaip ir kitų profesijų specialistų, bet dar yra keliami specialūs išskirtiniai papildomi reikalavimais:
 Buhalterio ar administratoriaus diplomas;
 Darbas kompiuteriu įvairiomis kompiuterinėmis programomis;
 Orientacija į rezultatus;
 Ne mažesnė nei 3 metų darbo patirtis
5.2. Darbuotojų darbo užmokesčio apskaičiavimas

UAB „Angelas“ darbuotojų darbo užmokestis priklausys nuo užimamų pareigų, kuris yra pateiktas 3 lentelėje. Nebus nei vienas nuskriaustas, niekas negaus nei daugiau nei mažiau. Žinoma barmenių atlyginimai kils nuo jų pačių užsidirbtų arbatpinigių.

Žinoma šitoje įmonėje darbuotojai turės galimybę plėsti savo žinias, bei akiratį. Dėl jų įmonė stengsis vis plėtoti savo verslą, o nestabdyti. Tikimasi, kad visi darbuotojai gerai sutars, bus draugiškas kolektyvas. Darbuotojai dirbs po 12 valandų per parą.

4 lentelė
Pareigų pavadinimas Žmonių skaičius Uždarbis, Lt. Suma, Lt
Baro valdytojas
Buhalteris
Barmenai
Padavėjai
Administratoriai
Virėjos
Virtuvės pagalbiniai darbininkai
Valytoja 1
1
2
14
2
8
4

4 3000
2000
1000
1000
1200
1300
900

700 3000
2000
2000
14 000
2400
10 400
3600

2800
Iš viso: 36 40 600

6. Įmonės valdymas
6.1 Organizacinė firmos struktūra

Mano aprašomos įmonės organizacinė struktūra bus funkcinė. Tokia valdymo struktūra taikytina didelėse įmonės, kurios gamina plataus asortimento produkciją. Funkciniai padaliniai savo kompetencijos klausimus daro įtaką kiekvieno produkto gamybiniams padaliniams.

Funkcinės struktūros privalumai:
 Galimas vertikalus valdymo funkcijų koordinavimas.
 Sumažėja valdymo kaštai;
 Galima efektyviau valdyti inovacinę politiką;
 Darbo pasiskirstymas pagal funkcijas sudaro sąlygas darbo našumui didinti;
 Funkcinių skyrių specialistai yra aukštos kvalifikacijos ir jie gali sparčiai įgyti naujų žinių šioje srityje.
Funkcinės struktūros trūkumai:
 Palyginti sunkus valdymo funkcijų horizontalus koordinavimas;
 Kiekviena funkcinė tarnyba savo klausimus kelia į pirmą vietą, dažnai ignoruodama bendruosius tikslu;
 Tarp vadovo ir valdomo objekto atsiranda barjerai;
 Pasunkėja įvertinimas atskirų funkcinių padalinių indėlio į bendrą rezultatus, o tai gali sumažinti atsakomybę.
7. Rizikos veiksniai
7.1. Galimos problemos ir kliūtys

UAB “Angelas“ turbūt didžiausia problema ir kliūtis bus pinigai. Įmonė planuoja plėsti savo veiklą. Rizika ta, kad įmonės savininkai investuos pinigus į plėtimą ir ar plėsis veikla negali nieko spręsti. Jie planuoja, kad žmonės eis į piceriją ir užsisakinės vis daugiau jų gaminių.

Dar viena problema ta, kad konkurentai gali mažinti savo kainas ir taip prisivilioti daugiau klientų. Tuo pačiu turės atsakyti ir ši įmonė. Įmonės prognozuotos pardavimų apimtys mažės ir gali priversti net iki labai mažų kainų smukimo arba bankroto.

7.2. Alternatyvi veikla

Mano kuriama įmonė stengsis dirbti pelningai, ir niekada nepasiduoti. Ji atsižvelgs ir į konkurentų keliamas sąlygas. UAB “Angelas“ skatins klientus vis grįžti pas juos dėl savo staigmenėlių švenčių dienomis, gimtadieniais. Retkarčiais padarys nuolaidas. Planuojama ateityj padaryti nuolatiniam klientam nuolaidų kuponus. Šventėmis rengti visokius prizus – siurprizus. Žinoma vaikų tikrai nepamiršime. Ruošime daugiau ne tėvam, o vaikam staigmenų, nes mažylius taip pat reik nustebint. Mūsų manymu jei vaikai norės sugrįžti į mūsų piceriją, tai tėveliai niekur nedings ir grįš, nes tėvai visada nori savo vaikams gero.

8.Finansinis planas
8.1 Lėšų poreikis ir šaltiniai

Šiuo metu UAB “Angelas“ reikėtų atlikti šiokį tokį remontą, remontas bus atliekamas savo jėgomis. UAB „Angelas“ taip pat reikėtų įsigyti dvi naujesnes bei tobulesnes kepimo krosnis, picom kepti, kurios kaina 10 000 Lt. Pagal sanitarinės higienos reikalavimus būtina produkciją laikyti iki 2 – 8 laipsniu šilumos, todėl būtina įsigyti ir du šaldytuvus su šaldikliu, kurių kaina 4600 Lt. Žinoma reikia ir pastato rekonstrukcijai apie 35 000 Lt.

Atsižvelgus į nenumatytas aplinkybes prašau rasti galimybę skirti 50 000 (penkiasdešimt tūkstančių) litų kreditą. Kaip garantą kredito padengimui įmonės vadovas Jonas Jonaitis užstato asmeninės nuosavybės teise priklausantį 1 kambario butą 30 m2 esantį Palangoje Bangų gatvė 5 – 15. Šeimos narių sutikimas yra.
5 lentelė
Turtas Suma, Lt Nuosavybė Suma, Lt
Ilgalaikis turtas
Įrengimai
Pastatas
Baldai
Automobilis
Trumpalaikis turtas
Atsargos
Grynieji pinigai 701418
29418
650 000
20 000

2000
48582
10 000
38582 Įstatinis kapitalas
Banko paskola 700 000
50 000
Viso: 750 000 750 000

Paskola grąžinama lygiomis dalimis per 5 metus, palūkanų norma – 3,5 %.
6 lentelė
Metai Palūkanos paskola Likutis
0 – – 50 000
1 1750 10 000 40 000
2 1400 10 000 30 000
3 1050 10 000 20 000
4 700 10 000 10 000
5 350 10 000 –

8.2. Pelno ir nuostolio ataskaitos
7 lentelė
Rodikliai 2006 m. 2007 m. 2008 m. 2009 m. 2010 m.
Pardavimo pajamos
Pardavimų savikaina
Bendras pelnas
Veikos sąnaudos
Veikos pelnas
Finansinė ir investicinė veikla
Kita veikla
Įprastinės veiklos pelnas
Ypatinga veikla
Pelnas prieš apmokestinant
Pelno mokestis
Grynasis pelnas 9676800
5806080
3870720
809129
3061591
1750

3059841

3059841
458976
2600865 9967104
5980262
3986842
945946
3040896
1400

3039496

3039496
455924
2583572 10465459
6279275
4186184
1028080
3158104
1050

3157054

3157054
473558
2683496 10465459
6279275
4186184
1029390
3156794
700

3156094

3156094
473414
2682680 10465459
6279275
4186184
1113752
3072432
350

3072082

3072082
460812
2611270

8.3 Planuojamas balansas, Lt

8 lentelė
Turtas 2006 m. 2007 m. 2008 m. 2009 m. 2010 m. Turtas 2006 m. 2007 m. 2008 m. 2009 m. 2010 m.
Ilgalaikis turtas
Pastatas
Įrengimai
Baldai
Automobi-lis 659358

609557
30759
17222
1820 610098

569114
24900
14444
1640 560838

528671
19041
11666
1460 511578

488228
13182
8888
1280 462318

447785
7323
6110
1100 Akcinis kapitalas
Įstatinis kapitalas
Rezervai
Nepaskirs-tytas pelnas


3059841

1000
3039496

1000
3157054

1000
3156094

1000
3072082
Trumpa-laikis turtas
Atsargos
Pinigai
Pirkėjų skolos

18000
3120751
5000

20000
3141301
3200

17000
3301264
1000

15000
3340836
2800

18000
3289562
4300 Įsiparei-gojimai
Skola bankui
Skolos tiekėjams

1098
Iš viso: 3803109 3774599 3880102 3870214 3774180 Iš viso: 3803109 3774599 3880102 3870214 3774180

9. Reziume

Taigi mano kuriamo projekto vertė – 750 000 Lt. UAB “Angelas“ planuojamas pelnas pirmaisiais gyvavimo metais 9676 800 Lt. Tikimasi, kad per dieną bus aptarnauta 2184 klientas.

Įmonė bus aktyvaus visuomeninio gyvenimo dalyviai, visų pirma rūpinsis tuo, kas šalia mūsų. UAB „Angelas“ aktyviai dalyvaus įvairiose rėmimo programose, prisidės prie labdaringų, šviečiamųjų ar kultūros akcijų.

Tikimasi, kad verslas seksis metam bėgant vis geriau ir bus galimybė plėsti savo apartamentus ir galimybes.

Su konkurentais stengsis bendradarbiauti ir į kainų reguliavimą labai nesikišti.

Priedai
1 priedas

Ypač geros alaus kainos Lt EUR
Kalnapilis GRAND 0.3l 2.60 0.75
Kalnapilis GRAND 0.5l 3.60 1.00
Švyturio EKSTRA 0.3l 2.60 0.75
Švyturio EKSTRA 0.5l 3.60 1.00
Sidra KISS 0.3l 3.00 0.90
Picos M
maža, Lt L
normali, Lt XL
šeimyninė, Lt
Prie alaus/ Beer 3.50 6.00 11.00
Margarita/ Margherita 4.00 6.00 12.00
Studentiška/ Studio 4.00 6.00 12.00
Vegetariška/ Vegetariana 5.00 8.00 16.00
Dešrelių/ Wurst 5.00 8.00 16.00
Džiuljeta/ Juliet 5.00 9.00 18.00
Vaisinė/ Frutti 5.00 8.00 16.00
Vaikiška/ Bambino 6.00 10.00 20.00
Tuno/ Tuna 6.00 10.00 20.00

Havajietiška/ Hawaii 6.00 10.00 20.00
Sočioji/ Copious 6.00 10.00 20.00
Skanioji/ Delicious 6.00 10.00 20.00
Meksikietiška/ Mexicana 6.50 11.00 22.00
Draugų/ Amigo 7.00 12.00 23.00
Saliamio/ Salame 7.00 12.00 24.00
Direktoriaus/ Direttore 7.00 12.00 23.00
Romeo/ Romeo 7.00 12.00 23.00
Labai aštri/ Very hot 7.00 12.00 23.00
Jūrų/ Mari 8.00 15.00 28.00
Šaltieji užkandžiai Lt EUR
“Graikiškos ” salotos 7.00 2.00
Šviežių daržovių salotos 5.00 1.40
Salotos su krabų lazdelėmis 5.00 1.40
“Studentiškos” bulvių salotos 4.00 1.15
Silkė su karštomis bulvėmis 5.50 1.60
Silkė po daržovių patalais 5.00 1.40
Tetos Aldonos užkandėlė prie degtinėlės 6.00 1.70
Sriubos Lt EUR
Šios dienos sriuba (paklauskite padavėjo) 3.45 1.00
Karštieji pateikalai Lt EUR
Pipirinis steikas 26.00 7.50
Kepta lašiša su baltojo vyno padažu 18.00 5.20
Troškintas sterkas su daržovėmis 17.00 4.90
Kepta sprandinė su grybų- kumpio padažu 15.00 4.30
Lietuviškas karbonadas 13.00 3.80
Kiaulienos šonkauliai su “Barbeque” padažu 11.00 3.20
Kepta vištos krūtinėlė 12.00 3.40
Bulviniai blyneliai su kepta šonine ir raugintu agurku 7.00 2.00
Koldūnai su mėsa 7.00 2.00
Varškėtukai su padažu 6.00 1.70

Desertai Lt EUR
Obuolių desertas 7.00 2.00
Ledai su vaisiais 4.00 1.15
Ledai su šokoladu 4.50 1.30
Pieno, ledų ir sulčių kokteilis 3.00 0.90
Šokoladinis tortas 4.00 1.15
Varškės spurga 1.20 0.35

Užkandžiai prie alaus Lt EUR
Čičinsko kepsneliai su padažu 7.00 2.00
Kepta suona su česnaku 2.50 0.70
Kepta duona su užlydytu 6.00 1.80
Rinkinys prie alaus 6.00 1.80
Virti žirniai su spirgučiais 3.00 0.90

2 priedas

Automobilio tecniniai duomenys:
Automobilio gamintojas: Volwagen
Modelis: golf
Metai: 1989
Kėbulo tipas: hečbekas
Durų skaičius: 5
Spalva: raudona
Techninė apžiūra: iki 2008 m.
Variklio galia: 1.6 l
Kuras: benzinas
Pavarų dėžė: mechaninė

Automobilio nuvažiavimo galimybės:
UAB “Angelas“ turės savo transportą, kurį nusipirko už 2000 Lt. Įmonės vairuotojas išvežios maistą į klientų namus su wolvagen golf automobiliu, kurio techniniai duomenys pateikti 2 priede. Per diena jis suvažinės maždaug apie 73 km, per mėnesį 32263 km, į metus 27 156 km. Mašina važiuoja benzinu Automobilio nusidėvėjimo suma per mėnesį siekia180 Lt.

Literatūra

1. Makštutis. “Veiklos vadyba“ teorija ir praktika. Vilnius. 1999
2. Leonienė „Verslo pradmenys“. Kaunas. 1998
3. B.Martinkus, V.Žilinskas „Ekonomikos pagrindai“. Kaunas. 2001
4. J.A.F. Stoner, R. E. Freeman, Daniel R. Gilbert. „vadyba“. Kaunas. 1999
5. Sakalas „Personalo vadyba“. Kaunas. 2001
6. V. Butkus “Organizacija ir vadyba“. Vilnius
7. Z. Gineitienė „Verslo kūrimas ir valdymas“. „Rosma“ Vilnius. 2005