Kosmetikos įmonės Verslo planas

Turinys

Santrauka 2
1. Verslo idėja 5
2. Misija 6
3. Tikslai 6
4. Rizika 7
5. Marketingas 8

5.1. Situacijos analizė 8
5.1.1.Mikroaplinka 9

Tiekėjai 9

Tarpininkai ir pagalbininkai 10

Klientai (vartotojai) 10

Konkurentai 10
5.1.2. Makroaplinka 12

Ekonominė aplinka 12

Teisinė-politinė aplinka 15

Socialinė-kultūrinė aplinka 16

Technologinė aplinka 17
5.2. Marketingo strategija 18
5.2.1 Prekės (paslaugos) 18
5.2.2 Kaina 18
5.2.3 Pateikimas 19
5.2.4 Rėmimas 19
5.3. Marketingo biudžetas 20
5.4. Funkcijos (operacijos) 21
5.4.1 Patalpos ir įrengimai 21
5.4.2 Atsargos 22
5.4.3 Pirkėjų aptarnavimas 23
5.5. Personalas 23
6. Finansiniai skaičiavimai 25
Priedai 38

Santrauka
Kuriamos verslo įmonės:
a) Pavadinimas: ,,Jūsų grožiui”
b) Adresas: Povilaičio g. 20, Vilnius
c) Nuosavybės forma: UAB

Verslo:
a) Pobūdis:mažmeninė prekyba
b) Rūšis: mažmeninė prekyba kosmetikos ir higienos prekėmis
c) Papildomos paslaugos: dovanų pakavimas

Potencialūs vartotojai: Atvykstantys ir vietiniai gyventojai, nuo 12 iki 60 ir daugiau metų, turintys nedideles, vidutines ir aukštas pajamas.

Verslo pasirinkimo motyvai:
a) sukauptos žinios ir atitinkama patirtis prekybos srityje;
b) pakankamas nuosavo kapitalo kiekis;
c) kuriamos įmonės išskirtinumas (specializuota parduotuvė, labai platus assortimentas).

Misija: Patenkinti savo klientų poreikius, suteikti geriausią aptarnavimą, kokybiškiausius gaminius ir saviraiškos galimybę, kad jie jaustųsi sveiki ir gražūs, patenkinti savo išvaizda ir pasitikintys savimi.

Tikslai:
a) pelno maksimizavimas;
b) laipsniškas realizacijos apimties didinimas;
c) rinkos pozicijų konkurentų atžvilgiu stiprinimas;
d) įmonės įvaizdžio ir prestižo kūrimas;
e) kaštų mažinimas.

Rizikos veiksniai:
a) stichinės ir kitos nelaimės (gaisras, nelaimingi atsitikimai, sprogimas, įsilaužimas, vagystė);
b) įstatymai (įmonės įstatai, mokesčių įstatymai, muitų įstatymai, draudimo įstatymai);
c) rizika, susijusi su prekių realizavimu (aštrėjanti konkurencinė kova, paklausos sumažėjimas pardavinėjamoms prekėms);
d) finansinės veiklos rizika (apyvartinių lėšų trrukūmas, valiutų kursų svyravimai, prekių kainų padidėjimas, palūkanų normos padidėjimas, infliacija, komunalinių mokesčių padidėjimas, įsipareigojimų nevykdymas kreditoriui);
e) rinkos rizika (rinkos nestabilumas);
f) bankrotas.

Marketingo strategija:

a) Prekės (paslaugos). Kuriamos parduotuvės siūlomos prekių grupės ir paslaugos yra šios:veido priežiūros priemonės, kūno priežiūros priemonės, kvepalai, de

ekoratyvinė kosmetika, higienos prekės, plaukų priežiūros priemonės, nagų priežiūros priemonės, gydomoji kosmetika, dovanų įpakavimas.Ypatingą dėmesį skirsime veido ir kūno priežiūros priemonėms. Jų asortimentas bus vienas iš plačiausių. Bus siūlomos prekės, kurios maksimaliai tenkintų vartotojų poreikius ir norus. Be to mūsų kuriama įmonė teiks dovanų pakavimo paslaugas. Tai irgi turėti pritraukti klientus, nes jie nupirkus dovaną iš kosmetikos, galės iš karto ją supakuoti. Mūsų parduotuvė orientuojasi į įvairius rinkos segmentus, kurie buvo pasirinkti pagal šiuos požymius: amžius, užsiėmimas, pajamos ir kitus kriterijus. Iš siūlomų prekių gali išsirinkti tiek jauni, tiek pagyvenę žmonės. Toks platus prekių asortimentas, manau, turės paklausą, nes šalia panašių parduotuvių nėra.
b) Kaina. Prekių kainas nustatysime, remdamiesi konkurentų kainomis bei atsižvelgdami į vartotojus. Išlaidų minimizavimas bus pagrindinis veiksnys ir priemonė mažinant kaainas. Mūsų nustatytos kainos turės padengti visas numatomas išlaidas ir duoti pelno. Parduotuvės prekių kainos bus kiek įmanoma lanksčios, kad juos galima būtų mažinti ir didinti atsižvelgiant į įvairius veiksnius bei susidariusią tam tikrą situaciją. Kadangi UAB ,,Jūsų grožiui” orientuojasi į įvairius vartotojų segmentus su skirtingomis pajamomis, tai siūlomų prekių kainos turėtų atitikti kiekvieno kliento poreikius ir galimybes. Nors kai kurių siūlomų prekių kainos gali būti ir kiek aukštesnės negu konkurentų, manau, kad šį kainų skirtumą turi kompensuoti aukšta prekių kokybė, aptarnavimas ir ge
eriau patenkinti poreikiai. Parduotuvės lankomumą skatinsime taikydami įvairias nuolaidas ir loterijas. Steigiamos parduotuvės politika bus derinama su reklamos ir skatinimo programomis. Aktyvesnio reklamavimo ir skatinimo laikotarpiu kainos bus mažinamos. Manau, kad tokia kainodaros strategija bus efektyvi ir sulauksime gerų rezultatų.
c) Pateikimas (vieta) UAB ,,Jūsų grožiui” kuriasi Vilniaus miesto Karoliniškių mikrorajone, Povilaičio g. 20. Įėjimas iš gatvės pusės. Pastatas yra dviejų aukštų, didelis, vadinamas ,,Saturnas”. Jame taip pat įsikūrusi RIMI parduotuvė bei įvairios kitos įmonės (vaistinė, virtuvės baldų salonas, Karoliniškių biblioteka, buitinės technikos salonas, kirpykla, fotografijos paslaugų įmonė). Manau, kad mūsų kuriamai įmonei yra naudingas toks didelis įvairiausių įmonių susibūrimas. Žmonės eidami, pavyzdžiui, į kirpykla ar vaistinę, gali užsukti ir į mūsų parduotuvę. Be to, čia atvažiuoja žmonės ir iš kitų mikrorajonų, nes yra nemažas buitinės technikos ir virtuvės baldų salonas. Kitos įmonės pritrauks klientus ir į mūsų parduotuvę. Pasirinkta vieta yra labai gerai pasiekiama tiek nuosavu, tiek viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šalia parduotuvės nemaža automobilių stovėjimo aikštelė. Dėl visų aukščiau išvardintų priežasčių, manau, kad įmonės vieta buvo labai gerai parinkta.
d) Rėmimas. Potencialus vartotojas gali nuspręsti pirkti prekę ar jos nepirkti tik tada, kai turi apie ją pakankamai informacijos. Vartotojui būtina suteikti informacijos apie parduodamą prekę ar paslaugą, jos kainą, pateikimo vietą ir laiką, paskatinti ją
ą pirkti. Tam ir yra reikalingas rėmimas. Pagrindiniai rėmimo veiksmai, kuriuos vykdo UAB ,,Jūsų grožiui” yra asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas ir reklama. Asmeninis pardavimas apima tiesioginį pardavėjo ir kliento bendravimą, kurio metu pardavėjas gali daryti įtaką pirkėjo sprendimams. Kadangi pardavėjo veiksmai gali paskatinti arba atvirkščiai – priversti atsisakyti prekės pirkimo ir vartojimo, įmonė ,,Jūsų grožiui” kelia didelius reikalavimus parduotuvės darbuotojams ir jų kvalifikacijai. Pardavėjos-konsultantės turės gerai žinoti pirkėjų psichologiją ir mokėti profesionaliai patarti ir pasiūlyti jų poreikius atitinkančias prekes bei suteikti visą reikiamą informaciją. Be to, turėsime savo parduotuvės interneto puslapį, kuriame galima bus rasti visą reikalingą informaciją. Taip pat įmonė naudos ir reklamą. Periodiškai bus spausdinami skelbimai laikraščiuose, spausdinami lankstinukai ir bukletai, katalogai. Pirkėjų lankomumą skatinsime įvairiomis akcijomis ir nuolaidomis, bus rengiamos loterijos ir žaidimai. Reklamos ir skatinimo kampanijos bus organizuojamos atsižvelgiant į finansinę padėtį ir kitus veiksnius.

Numatoma sukurti darbo vietų skaičius: 12

Verslo finansavimo poreikiai: 125187 Lt

Nuosavas turtas ir lėšos: 96000 Lt
Kredito poreikis: 30000 Lt
Prognozuojamas įmonės grynasis pelnas:
a) per pirmus metus: 53705 Lt;
b) per antrus metus: 82770 Lt;
c) per trečius metus: 85143 Lt.

1. Verslo idėja
Pirmas žingsnis pradedant verslą yra idėja. Kiekvienas verslininkas prieš pradedant kurti savo verslą turi nuspręsti, kokią verslo ir įmonės rūšį pasirinkti bei atsakyti į daugybę klausimų, kurie iškyla kuriant naują verslą. Steigiant savo verslą reikia būtinai turėti pakankamai te

eorinių ir praktinių žinių bei kvalifikacijos. Kitaip yra didelė rizika, kad verslas žlugs, nors ir turint pakankamą kapitalą. Pinigai – tai tik dalis verslo sėkmės. Mano steigiama įmonė yra uždaroji akcinė bendrovė ,,Jūsų grožiui”. Tai yra specializuota parduotuvė, prekiaujanti kosmetikos ir higienos prekėmis. Tokią veiklos sritį pasirinkau todėl, kad apie šią prekių grupę turiu pakankamai žinių. Kaip ir kiekvienas žmogus su šiomis prekėmis susiduriu kasdien, nes tai yra kasdieninės paklausos prekės. Be to, dvejus metus buvau UAB ,,Avon Cosmetics” konsultante, turiu kosmetikos kursų sertifikatą. Ateityje noriu visą laiką tobulėti šioje srityje, kad galėčiau plėsti šį verslą, nes, mano nuomone, tobulėjimui nėra ribų. Manau, mano idėja yra perspektyvi, nes Lietuvos gyventojų pajamos didėja ir kosmetikos ir higienos prekėms jie skirs daugiau nei minimaliai. UAB ,,Jūsų grožiui” steigiama Vilniaus miesto Karoliniškių mikrorajone, Povilaičio gatvėje. Ši vieta buvo pasirinkta todėl, kad šalia nėra tokios specializuotos parduotuvės ir mes tikimės į savo įmonę pritraukti aplinkui gyvenančius bei pravažiuojančius žmones. Kadangi kuriamoje įmonėje bus pardavinėjamos kosmetikos ir higienos prekės įvairaus amžiaus klientams, tai mūsų pirkėju galės būti ne tik paaugliai ir vidutinio amžiaus žmonės, bet ir pagyvenę. Prekių asortimentas bus platus ir sau reikalingų bei pagal kainą prieinamų prekių galės išsirinkti tiek mažas ir vidutines, tiek dideles pajamas gaunantys žmonės. Parduotuvės steigimui reikalingas lėšas sudaro skolintas (24 proc.) ir nuosavas (76 proc.) kapitalas. Įmonę steigiame tryse, taigi ir akcininkai yra trys: Stanislava Lapuanitė (50 proc.), Rimantė Domeikaitė (25 proc.), Olia Kirdik (25 proc.). Įmonė yra jau įkūrimo stadijoje. Gavome leidimą verstis prekybos veikla ir pateikėme prašymą Vilniaus miesto savivaldybei dėl įmonės įregistravimo. Šiuo metu įmonės pavadinimas registruojamas patentų biure ir ruošiami visi dokumentai, reikalingi Lietuvos mokesčių inspekcijai bei SODRAI pateikti. Manau, kad ši idėja turės pasisekimą, ir pavyks pasiekti užsibrėžtų tikslų bei gauti nemažą pelną.

2. Misija
UAB ,,Jūsų grožiui” misija: patenkinti savo klientų poreikius, suteikti geriausią aptarnavimą, kokybiškiausius gaminius ir saviraiškos galimybę, kad jie jaustųsi sveiki ir gražūs, patenkinti savo išvaizda ir pasitikintys savimi.
Savo kūriamos įmonės misiją tikimės įgyvendinti pardavinėdami aukštos kokybės prekes, atitinkančias mūsų klientų poreikius ir galimybes.

3. Tikslai
Kiekviena įmonė turi turėti savo tikslus, kuriuos sieks įgyvendinti. Mūsų tikslai ir jų įgyvendinimo būdai yra išvardinti žemiau pateiktoje lentelėje:

UAB ,,Jūsų grožiui” verslo tikslai ir jų įgyvendinimo būdai
1 lentelė
VERSLO TIKSLAI MARKETINGO TIKSLAI ĮGYVENDINIMO BŪDAI
1. Ekonominiai tikslai:
• įsitvirtinimas rinkoje;
• pelno maksimizavimas;
• veiklos plėtra;
• stiprios materialinės bazės sukūrimas. 1. Ekonominiai tikslai:
• rinkos pozicijų konkurentų atžvilgiu stiprinimas;
• laipsniškas apyvartos didinimas;
• kaštų mažinimas. • pardavinėti naujas bei kokybiškas prekes;
• tobulinti prekių asortimentą;
• atlikti rinkos tyrimus;
• konkurentų veiklos stebėjimas;
• didinti skiriamas lėšas rėmimui;
• papildomų paslaugų teikimas ir pan.
2. Socialiniai tikslai:
• Lietuvos gyventojų užimtumo gerinimas;
• darbo vietų saugos užtikrinimas;
• darbuotojų skatinimas;
• kainų prieinamumas ir nuolaidų taikymas. 2. Socialiniai tikslai:
• naujų darbo vietų sukūrimas;
• nuolaidų taikymas;
• darbuotojų skatinimas įvairiomis motivacijos priemonėmis;
• kenksmingų darbo sąlygų šalinimas. • plėsti veiklą ir tuo pačiu kurti naujas darbo vietas;
• organizuoti akcijas per įvairiausias šventes;
• premijos už gerą darbą, pagyrimai, geri santykiai tarp vadovų ir darbuotojų ir pan.;
• skirti asmenį, atsakingą už darbuotojų saugą.
3. Egoistiniai tikslai:
• susikurto įvaizdžio bei įgyto prestižo gerinimas ir išsaugojimas;
• padidinti nuolatinių klientų skaičių;
• dalyvavimas labdaringose akcijose. 3. Egoistiniai tikslai:
• prestižo ir įvaizdžio gerinimas;

• sukurti malonią parduotuvės aplinką palaikant švarą ir tvarką;
• aptarnavimo tobulinimas;
• sudaryti sąlygas darbuotojų apmokymui.
Išvada. Kaip ir bet kuriai įmonei, taip ir UAB ,,Jūsų grožiui” – svarbiausi yra ekonominiai tikslai, kuriuos ji tikisi įgyvendinti pardavinėjant kokybiškas prekes, atitinkančias vartotojų poreikius. Iš socialinių tikslų galima būtų išskirti: gyventojų užimtumo gerinimą, sukuriant naujas darbo vietas ir akcijų bei nuolaidų taikymą. Nors prie pastarojo tikslo įgyvendinimo būdų ir nebuvo paminėtas įmonės dalyvavimas labdaringose akcijose, tačiau įmonė tikrai galėsianti nors kartą per metus dalyvauti tokiose paramos akcijose kaip, pavyzdžiui, šiemet organizuojamoje ,,Išsipildymo akcijoje” ir skirti nors po kelis centus nuo kiekvienos parduotos prekės.

4. Rizika
Kiekvienas verslas yra daugiau ar mažiau susijęs su nepasisekimu. Kuriama parduotuvė ,,Jūsų grožiui” irgi ne išimtis. Daugelis verslininkų skiria daug lėšų ir pastangų naujam verslui, tačiau tik nedaugeliui pavyksta pasiekti užsibrėžtų tikslų. Taip atsitinka dėl įvairių priežasčių: nepakankamų pradinių lėšų, vartotojų poreikių nežinojimas, nepakankamos konkurentų analizės, blogos prekių kokybės, įstatymų nežinojimas ir pan. Kuriamos įmonės rizikos elementas yra nemažas, todėl būtina įvertinti realias galimybes ir grėsmes. Steigdamos parduotuvę 2 lentelėje numatėme šiuos rizikos veiksnius:

Rizikos veiksniai ir jų neutralizavimo būdai
2 lentelė
Galimi rizikos veiksniai Neutralizavimo būdai
1. Stichinės ir kitos nelaimės:
• gaisras;
• nelaimingi atsitikimai;
• sprogimas;
• įsilaužimas;
• vagystė. • turto draudimas (sutartys su draudimo kompanija LINDRA);
• priešgaisrinė sistema;
• signalizacija ir tvarkingos durys bei užraktai.
2. Įstatymai:
• įmonės įstatai;
• mokesčių įstatymai;
• muitų įstatymai;
• nuosavybės įstatymai;
• draudimo įstatymai it t.t. • domėjimasis priimtais įstatymais bei nutarimais
3. Rizika, susijusi su prekių realizavimu:
• aštrėjanti konkurencinė kova;
• paklausos pardavinėjamoms prekėms sumažėjimas. • efektyvus rėmimas;
• nepaklausių prekių išėmimas iš siūlomo asortimento.

4.Finansinės veiklos rizika:
• apyvartinių lėšų stoka;
• valiutų kursų svyravimai;
• prekių kainų padidėjimas;
• palūkanų normos padidėjimas;
• infliacija;
• komunaliniai mokesčiai;
• finansinių įsipareigojimų nevykdymas kreditoriui. • įsteigtas specialus rezervas galimiems nuostoliams padengti
4. Rinkos rizika:
• rinkos nestabilumas • nuolatinė rinkos analizė, rinkos tyrimai
5. Bankrotas  nuolatinis rinkos tyrimas

Išvada. Steigiant bet kokią įmonę rizikos veiksnių visiškai išvengti neįmanoma, tačiau juos galima sumažinti. Todėl yra būtina numatyti rizikos veiksnių neutralizavimo būdus, kad galima būtų išvengti didelių sunkumų ir galimo bankroto.

5. Marketingas
Gera idėja ir liks tik idėja, jei įmonė neįvertins savo galimybių ją realizuoti. Kiekvienas verslininkas turi parengti kompleksą tarpusavyje susijusių sprendimų ir veiksmų, kurie būtini tenkinant konkrečius vartotojų poreikius ir siekiant pelno. Tam reikia išsiaiškinti, ko nori vartotojai, kas yra įmonės konkurentai, kaip bus tenkinami vartotojų poreikiai, kokia reklama bus naudojama ir pan. O visam tam reikalingas marketingo planas, kuris paprastai pradedamas situacijos analize ir marketingo tikslų iškėlimu. Tik tada galima pereiti prie marketingo strategijos kūrimo ir marketingo biudžeto sudarymo.
5.1 Situacijos analizė
Kiekviena įmonė veikia tam tikroje kintančioje aplinkoje. Šioje aplinkoje veikiančios jėgos visą laiką vienaip ar kitaip įtakoja įmonės veiklą bei jos sprendimus. Norėdama dirbti sėkmingai, įmonė turi siūlyti vartotojams tokias prekes ir paslaugas, kurios tenkintų jų poreikius. Įmonės vadovai ir marketingo specialistai turi nuolat stebėti aplinką ir joje vykstančius pokyčius ir kuo greičiau į juos reaguoti bei prie jų prisitaikyti. Kiekvieną įmonę veikia mikroaplinka ir makroaplinka.
Mikroaplinką sudaro:
• tiekėjai
• pardavimo tarpininkai ir pagalbininkai
• klientai (vartotojai)
• konkurentai
Makroaplinką sudaro:
• ekonominė aplinka
• socialinė-kultūrinė aplinka
• politinė-teisinė aplinka
• mokslinė-technologinė aplinka
• gamtinė aplinka

5.1.1 Mikroaplinka
Tiekėjai – tai didmeninės įmonės, iš kurių bus tiekiamos kosmetikos ir higienos prekės, reikalingos mūsų įmonės veiklai. Taigi priklausomybė nuo tiekėjų yra didelė. Tiekėjus mūsų įmonei rinkomės labai atidžiai. Visų pirma atsižvelgėme į prekių kokybę, kainą ir pristatymo sąlygas. Kaip ir kiekvienai įmonei mums būtina turėti patikimus ryšius su savo tiekėjais, nes nuo jų priklauso verslo sėkmė. Žemiau pateiktoje lentelėje išvardinau mūsų pasirinktus tiekėjus. Kaip matome jų yra nemažai, nes kuo mažiau tiekėjų, tuo įmonė daugiau priklausoma nuo tiekėjų. Norime, kad mūsų įmonė būtų kuo mažiau priklausoma nuo tiekėjų. Be to, yra gerai, kai vienoje parduotuvėje siūlomos įvairių įmonių prekės, nes didesnis pasirinkimas ir klientai galės palyginti įvairių prekių kokybę ir kainą.

Parduotuvės ,,Jūsų grožiui” pagrindiniai tiekėjai
3 lentelė
Įmonės pavadinimas Adresas
UAB ,,Darina” Vilkpėdės g. 6, Vilnius
UAB ,,Sarma” Linkmenų g. 17/ Žalgirio g. 114, Vilnius
UAB ,,Dioneda” Visorių g. 16, Vilnius
UAB ,,Adas” Pramonės pr. 16b, Kaunas
UAB ,,Angolita” Architektų g. 1a, Šiauliai
IĮ ,,Limera” K. Donelaičio g. 39, Šiauliai
UAB ,,Gamatera” Beržų g. 4, Panevėžys
UAB ,,Jovistė” Žemaitės g. 4, Jonava
UAB ,,Eugesta” Naujoji g. 5, Alytus

Tarpininkai ir pagalbininkai. UAB ,,Jūsų grožiui” pardavimo tarpininkų ir pagalbininkų paslaugomis nesinaudoja, nes tai yra mažmeninė prekybos įmonė ir tiesiogiai pardavinėja vartotojui.
Klientai (vartotojai). Kadangi UAB ,,Jūsų grožiui” yra mažmeninė prekybos įmonė, tai jos pagrindiniais klientais yra privatūs namų ūkiai t.y. pavieniai asmenys ar asmenų grupės, kurie įsigyja prekes asmeniniam vartojimui. Kuriamos įmonės vartotojais gali būti įvairaus amžiaus ir su įvairiomis pajamomis žmonės. Kiekvienas klientas galės išsirinkti prekių tiek pagal amžių ir poreikius, tiek pagal turimų pinigų kiekį. 4 lentelėje pateikta demografinė steigiamos parduotuvės segmentacija.

UAB ,,Jūsų grožiui” vartotojų demografinė segmentacija
4 lentelė
Nr. Požymis Segmentas
1. Geografinė sritis
Miestas, gyvenvietė 580000 gyventojų
2. Tankumas gyvenamasis rajonas
3. Klimatas vidutinis
4. Amžius nuo 12 iki 60 ir daugiau
5. Lytis vyrai, moterys
6. Šeimos dydis 2 ir daugiau
7. Šeimyniškumas įvairūs (susituokę, nesusituokę, jauni)
8. Pajamos nuo 400 iki 1500 Lt ir daugiau
9. Užsiėmimas moksleiviai, studentai, vadovai, pensininkai, namų šeimininkės, darbuotojai
10. Išsimokslinimas pagrindinis, vidurinis, aukštesnysis, aukštasis
11. Religija katalikai, provoslavai ir kt.

Konkurentai. Kiekviena įmonė savo pasirinktoje rinkoje retai yra vienintelė. Dažniausiai yra ir kitų rinkos dalyvių, kurie siūlo pirkėjams tuos pačius ar panašius poreikius tenkinančias prekes. Mūsų kuriama įmonė ne išimtis ir taip pat turi konkurentų. Juos mes nuolat stebime ir analizuojame, kad galėtume išvengti galimo klientų praradimo. Manau, kad konkurencija yra svarbus veiksnys, todėl steigiama įmonė skiria daug dėmesio konkurencinei analizei. Ji
reikalinga nustatant įmonės padėtį ir lyginant ją su konkurentais. Konkurencinė analizė leidžia nustatyti:
• pranašumų sritis, kurios praverstų konkurencijoje
• trūkumų sritis, kurios varžo konkurencingumą jų nepaisant
Konkurencinė analizė yra sunkus ir sudėtingas procesas, nes ne visą informaciją galima gauti. Tačiau ji gali padėti apsispręsti kurti įmonę ar pasirinkti kitą veiklos sritį, kad galima būtų išvengti galimų nuostolių. Daugelis verslininkų neįvertina savo konkurentų galimybių arba galvoja, kad jų prekės neturi konkurencijos ir dėl to dažnai žlunga. Reikėtų atsiminti, kad konkurencija yra visur ir visada. Dėl šios priežasties atlikome kuriamos įmonės konkurencinės aplinkos analizę.

UAB ,,Jūsų grožiui” konkurencinės aplinkos analizė”
5 lentelė
Požymiai RIMI LIETUVA NORFOS MAŽMENA VP MARKET DROGAS ,,Jūsų grožiui”
Įmonės tipas UAB UAB UAB UAB UAB
Asortimentas Siauras Platus Platus Labai platus Labai platus
Vieta Povilaičio g.20 L.Asanavičiūtės g. 29 Sausio 13 g.2 Justiniškių g.12 Povilaičio g.20
Dydis Plotas, skirtas kosmetikos ir higienos prekėms nedidelis Plotas, skirtas kosmetikos ir higienos prekėms didelis Plotas, skirtas kosmetikos ir higienos prekėms nemažas Pakankamai didelė Pakankamai didelė
Darbo laikas 8-22 8-22 8-24 9-21 9-21
Reklama Iškaba, televizija, radijas, laikraščiai, bukletai, lankstinukai, internetas Iškaba, radijas, laikraščiai, bukletai, lankstinukai, internetas Iškaba, televizija, radijas, laikraščiai, bukletai, lankstinukai, katalogai, internetas Iškaba, televizija, radijas, laikraščiai, bukletai, lankstinukai, katalogai, internetas Iškaba, katalogai, laikraščiai, bukletai, lankstinukai, internetas
Rėmimas Asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas (nuolaidos, kuponai, loterijos) Asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas (nuolaidos, kuponai, loterijos) Asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas (nuolaidos, kuponai, loterijos) Asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas (nuolaidos, kuponai, loterijos) Asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas (nuolaidos, kuponai, loterijos, prekių mėginėliai)
Paslaugos Dovanų įpakavimas Dovanų įpakavimas
Kainų lygis Vidutinis Žemas ir vidutinis Vidutinis ir aukštas Žemas, vidutinis ir aukštas Žemas, vidutinis ir aukštas

Išvada. Aukščiau pateiktoje lentelėje matome UAB ,,Jūsų grožiui” konkurentus. Jie yra įsikurę netolėse. Trys iš jų yra prekybos centrai ir juose kosmetikos ir higienos prekių asortimentas siauresnis. UAB ,,Drogas” labai panaši į kuriamą įmonę ir jos asortimentas irgi labai platus. Tačiau jinai yra įsikurusi toliau nuo steigiamos įmonės. Tai irgi specializuota kosmetikos ir higienos prekių parduotuvė. Dovanų pakavimo paslaugas teikia tiktai UAB ,,Drogas”. UAB ,,Jūsų grožiui” pranašumų sritys konkurencinėje kovoje yra šios:
• specializuota kosmetikos ir higienos prekių parduotuvė;
• labai platus asortimentas;
• orientuojasi į įvairius rinkos segmentus;
• gerai parinkta vieta;
• dovanų pakavimo paslaugos.

5.1.2 Makroaplinka
Ekonominė aplinka. Ekonominiai veiksniai tiek šalies, tiek tarptautiniu lygiu susiję su šalies ūkio raida ir kryptimi, kuriame veikia įmonė. todėl kiekvienai įmonei labai svarbu susipažinti su ekonominiais projektais arba prognozėmis, nes nuo šalies ekonominės būklės priklauso jos gyventojų ir organizacijų perkamoji galia, potencialių vartotojų kiekis. Ekonominę aplinką apibūdina šie svarbiausi rodikliai:
• Šalies bendrasis vidaus produktas (BVP);
• Pirkėjų perkamoji galia;
• Kaupimo lygis;
• Nedarbo lygis ir jo kitimas;
• Palūkanų norma;
• Prekių kainų lygis;
• Vidutinės vartojimo išlaidos;
• Kreditų gavimo galimybės;
• Infliacijos lygis;

• Mokesčių normos.
Steigiamai įmonei UAB ,,Jūsų grožiui” svarbiausi yra šie rodikliai: šalies bendrasis vidaus produktas (BVP), pirkėjų perkamoji galia, nedarbo lygis ir jo kitimas, vidutinės vartojimo išlaidos per mėnesį.

Pagrindiniai rodikliai apie šalies ekonominę raidą 1995-2003 m.

6 lentelė
Metai 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003
Bendrasis vidaus produktas veikusiomis kainomis, mln. Lt 25568

32290

39378

44377

43359

45526

48379

51643

56179

Bedarbiai, 109014 124534 104452 113688 148655 204908 223480 198350 167033
Nedarbo lygis, % 6,1 7,1 5,9 6,4 8,4 11,5 12,5 11,3 10,3

Vidutinis neto darbo užmokestis 361 467 577 684 722 692 699 728 786
Infliacija (palyginti su ankstesnių metų gruodžio mėn.), % 35,7 13,1 8,4 2,4 0,3 1,4 2,0 -1,0 -1,3
Šaltinis. Lietuvos statistikos departamento tinklalapis, adresas: www.std.lt

Išvada. . Įmonė analizuodama 6 lentelę pastebėjo, kad Lietuvos ekonominė būklė gerėja ir tai pastebima iš pastovaus BVP augimo ir infliacijos lygio mažėjimo, 2002 m. jau pastebima defliacija, todėl kainos šiais metais buvo šiek tiek kritusios. Tačiau taip pat derėtų pasakyti, kad nedarbo lygis taip pat auga, o jį sumažinti galėtų kuriantis naujas darbo vietas ir teikiantis papildomas pajamas į šalies biudžetą. Taip pat matome, kad vidutinis darbo užmokestis didėja, tai teigiamai veikia žmonių pajamas ir jie gali daugiau išleisti kosmetikos prekėms. Manau, kad tokioje ekonominėje aplinkoje kuriamas verslas turi perspektyvų.

Vidutinės vartojimo išlaidos vienam namų ūkio nariui per mėnesį, Lt
7 lentelė

2002** 2003

Lt % Lt %
Visos vartojimo išlaidos 440,4 100,0 487,2 100,0
Maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai 169,2 38,4 192,3 39,5
Alkoholiniai gėrimai 8,6 2,0 11,0 2,3
Tabako gaminiai 6,9 1,6 7,5 1,5
Drabužiai ir avalynė 35,0 7,9 38,3 7,9
Būstas, vanduo, elektra, dujos, kitas kuras 58,2 13,2 61,6 12,7
Būsto apstatymas, namų apyvokos įranga ir kasdienė būsto priežiūra 23,6 5,3 18,6 3,8
Sveikatos ir higienos priežiūra 23,3 5,3 24,1 4,9
Transportas 31,2 7,1 42,0 8,6
Ryšiai 21,8 5,0 25,5 5,2
Laisvalaikis ir kultūra 21,4 4,9 20,9 4,3
Švietimas 2,6 0,6 3,9 0,8
Viešbučiai, kavinės, restoranai 19,1 4,3 20,6 4.2
Įvairios prekės ir paslaugos 19,4 4,4 20,9 4,3
Šaltinis. Lietuvos statistikos departamento tinklalapis, adresas: www.std.lt

Išvada. 7 lentelėje matome, kad išlaidos sveikatos ir higienos priežiūrai kiekvienais metais didėja ir 2003 metais jau sudarė 24,1 Lt per mėnesį. Šio rodiklio didėjimas yra palankus mūsų veiklai. Žmonės sveikatos ir higienos priežiūrai išleidžia daugiau negu poilsiui ir kultūrai, švietimui. Tai reiškia, kad žmonės rūpinasi savo sveikata, higiena ir gera išvaizda.
Teisinė-politinė aplinka. Ši aplinka nubrėžia įmonių veiklos reguliavimo ribas ir pagrindžia teisinius pamatus. Kiekvienoje valstybėje veikiančios politinės jėgos (partijos) suformuoja valdžios ir valdymo struktūras (parlamentą, vyriausybę), kurios priima tam tikrus įstatymus ir teisės aktus, kuriais turi vadovautis kiekviena įmonė. Lietuvoje yra išleista daug teisės aktų ir įstatymų, kurie daro įtaką bet kokiai veiklai. Steigiant naują įmonę pirmiausia būtinai reikia susipažinti su šių įstatymų turiniu ir taikymu praktinėje veikloje, nes jų nežinojimas ir nepaisymas gali turėti neigiamų padarinių. Žemiau pateiktoje lentelėje išvardinti įstatymai, kurių žinojimas yra būtinas kuriant UAB ,,Jūsų grožiui”.

UAB ,,Jūsų grožiui” veiklą reglamentuojantys įstatymai
8 lentelė
Eil.
Nr. Įstatymo pavadinimas Patvirtinimo data Įstatymo Nr. Įstatymo Turinys
1. LR įmonių įstatymas 1990 05 08 I-196 Nustato subjektus, turinčius teisę savo įmonės vardu užsiimti nuolatine komercine veikla Lietuvos Respublikoje, jų steigimo ir veiklos teisinius pagrindus.
2. LR įmonių rejestro įstatymas 1991 07 31 I-440 Reglamentuoja Lietuvos Respublikos įmonių rejestro steigimą, tvarkymą, registravimui rejestre pateikiamus duomenis ir jų naudojimo tvarką.
3. LR akcinių bendrovių įstatymas 1994 07 05 I-528 Reglamentuoja akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių steigimą, reorganizavimą ir likvidavimą, valdymą ir veiklą, akcininkų teises ir pareigas.
4. LR buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas 1992 06 18 I-2654 Reglamentuoja įmonės turto, nuosavybės, ūkinių procesų ir veiklos rezultatų bendruosius apskaitos principus.
5. LR konkurencijos įstatymas 1992 09 15 I-2878 Reglamentuoja konkurenciją ribojančią ar galinčią riboti valstybės valdymo, savivaldos institucijų bei ūkio subjektų veiklą ir nesąžiningos konkurencijos veiksmus, nustato šių institucijų teises bei pareigas ir atsakomybę bei konkurencijos ribojimo ir nesąžiningos konkurencijos kontrolės Lietuvos Respublikos teisinius pagrindus.
6. LR įmonių bankroto įstatymas 1992 09 15 I-2880 Reglamentuoja įmonių bankroto procedūras ir yra taikomas visoms įmonėms ar organizacijoms, kurios įregistruotos Lietuvoje Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
7. LR socialinio draudimo įstatymas 1991 05 21 I-1337 34 įstatymo straipsnis nustato, kad visos įmonės ir organizacijos moka 31 % nuo išmokėjimų darbuotojams socialinio draudimo mokestį.
8. LR juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymas 1992 06 18 Juridinių asmenų pelno mokestis mokamas juridinio asmens turinčių įmonių, kurių veiklą reglamentuoja LR įmonių įstatymas. Šio mokesčio tarifas yra 15 %
9. LR pridėtinės vertės įstatymas I-2878 Pagal PVM įstatymą įmonei taikomas 18 % tarifas.

Mūsų steigiamos įmonės statusas bus uždaroji akcinė bendrovė. Mūsų nuomone tai yra geriausias variantas, nes:
• Tai yra ribotos turtinės atsakomybės įmonė.
• Įmonės įstatinis kapitalas yra padalytas į dalis – akcijas.
• Savininkai gali pasidalinti patirtimi ir sugebėjimais.
Pagal “Lietuvos Respublikos įmonių įstatymą” norint užsiimti ūkine veikla reikia gauti vietos savivaldybės leidimą ir įregistruoti įmonę Lietuvos Respublikos įmonių rejestre.
Labai svarbus įstatymas steigiant įmonę yra “Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas”. Pagal šį įstatymą:
• Bendrovė yra ribotos turtinės atsakomybės, pagal savo prievoles atsako tik savo turtu.
• Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 000 Lt. Negali būti daugiau kaip 100 akcininkų.
• Bendrovė gali būti įsteigta ribotam ir neribotam laikui.
Išvada .Labai svarbi yra politinė situacija, kuri šiuo metu Lietuvoje nėra labai stabili. Pastaruoju metu vyksta konfliktai, kurie nieko gero nežada, nors tikimės, kad greitu laiku viskas išsispręs. 2004m. gegužės 1 d. tapome teisėtais Europos sąjungos nariais. Tai skatina verslo plėtrą, nes norint pakelti Lietuvos ekonomikos lygį turi būti palankios sąlygos verslui.

Socialinė-kultūrinė aplinka. Ši aplinka keičiasi gana greitai. Galutinio gyventojų vartojimo augimas arba mažėjimas padidina arba sumažina prekių realizavimo galimybes jų pardavėjams. Šiuos vartojimo pokyčius lemia įvairūs veiksniai:
• demografiniai pokyčiai;
• gyventojų pajamų augimas ir paskirstymas;
• išsilavinimo lygis;
• žmonių požiūris į darbą ir laisvalaikį;
• gyvensenos pokyčiai;
• kultūrinių vertybių pokyčiai;
• visuotinių įsitikinimų pokyčiai;
• nuomonių ir skonio pokyčiai ir t.t.
Demografinės aplinkos tyrimas padeda mums ištirti ir nustatyti potencialių vartotojų skaičių, išsidėstymą bei judėjimą, kai kuriuos jų bruožus bei demografinio kitimo tendencijas. Pagrindiniai dabartinės demografinės aplinkos bruožai yra šie: spartus gyventojų skaičiaus mažėjimas ir gyventojų brandumas. Brandžiai grupei tampant dominuojančiu gyventojų segmentu, kuriamos įmonės vadovai turi būtinai atsižvelgti į pokyčius ir teikti daugiau kosmetikos ir higienos prekių suaugusiems ir pagyvenusiems žmonėms. Gyvensenos, skonio ir mados pokyčiai labai svarbūs steigiamai įmonei. Todėl įmonės vadovybė stengsis greitai reaguoti į šiuos pokyčius, kad parduotuvės asortimentas atitiktų juos.

Technologinė aplinka. Pasaulyje vyksta techninės revoliucijos procesas. Kompiuterizuotos informacijos šaltiniai ir automatizacija keičia įmonės darbo tvarką, veiklą ir ryšio priemones. Naujoms technologijoms tenka svarbus vaidmuo palaikant įmonės ilgalaikius konkurencinius pranašumus rinkoje. Jos keičia prekybos, gamybos, informacijos tvarkymo ir išlaidų mažinimo būdus. Technologinės naujovės gali sukurti naujas rinkas, naujas gamybos, prekybos ir marketingo metodus, naujus produktus, keičia verslo tvarkymo būdus. Platus mobiliojo ryšio ir interneto naudojimas paspartino verslininkų ir pirkėjų bendravimą. Šiandieninės ryšio priemonės spartina verslą visame pasaulyje. Pasitelkus naujas ryšio priemones verslas sukasi 24 valandas per parą. Šiuolaikiniam vadybininkui nebūtina sėdėti savo kabinete, kad galėtų bendrauti su savo bendradarbiais, klientais, tiekėjais bei darbuotojais.
Kuriamos įmonės vadovybė būtinai svarstys ir analizuos kiekvieną naujovę, apgalvos jos poveikį įmonei ir įvertins jos poreikį ir naudą įmonei ir nustatys, kurias naujas technologijas diegti. UAB ,,Jūsų grožiui” svarbu diegti naujoves ir jos vadovybė tai darys pagal visas įmanomas galimybes, nes tai yra pagrindinis kaštų mažinimo, konkurencinės kovos ir efektyvaus bendradarbiavimo būdas.

5.2 Marketingo strategija
Pagrindinės alternatyvos, kuriant nuoseklią marketingo strategiją, apima keturis marketingo komplekso elementus:
• Prekės (paslaugos)
• Kaina
• Pateikimas
• Rėmimas

5.2.1 Prekės (paslaugos)
Kuriamos parduotuvės siūlomos prekių grupės ir paslaugos yra šios:
• veido priežiūros priemonės;
• kūno priežiūros priemonės;
• kvepalai;
• dekoratyvinė kosmetika;
• higienos prekės;
• plaukų priežiūros priemonės;
• nagų priežiūros priemonės;
• gydomoji kosmetika;
• dovanų įpakavimas.
Ypatingą dėmesį skirsime veido ir kūno priežiūros priemonėms. Jų asortimentas bus vienas iš plačiausių. Bus siūlomos prekės, kurios maksimaliai tenkintų vartotojų poreikius ir norus. Be to mūsų kuriama įmonė teiks dovanų pakavimo paslaugas. Tai irgi turėti pritraukti klientus, nes jie nupirkus dovaną iš kosmetikos, galės iš karto ją supakuoti. Mūsų parduotuvė orientuojasi į įvairius rinkos segmentus, kurie buvo pasirinkti pagal šiuos požymius: amžius, užsiėmimas, pajamos ir kitus kriterijus. Iš siūlomų prekių gali išsirinkti tiek jauni, tiek pagyvenę žmonės. Toks platus prekių asortimentas, manau, turės paklausą, nes šalia panašių parduotuvių nėra.

5.2.2 Kaina
Paslaugos kaina yra vienas svarbiausių marketingo komplekso elementų ir turi didelę reikšmę didžiausiam įmonės tikslui – pelnui. Todėl kainos nustatymui skirsime ypač didelį dėmesį. Kainos nustatymo sprendimus veikia daugelis veiksnių ir vienas iš pagrindinių ir svarbiausių yra konkurencija. Prekių kainas nustatysime, remdamiesi konkurentų kainomis bei atsižvelgdami į vartotojus. Išlaidų minimizavimas bus pagrindinis veiksnys ir priemonė mažinant kainas. Mūsų nustatytos kainos turės padengti visas numatomas išlaidas ir duoti pelno. Parduotuvės prekių kainos
bus kiek įmanoma lanksčios, kad juos galima būtų mažinti ir didinti atsižvelgiant į įvairius veiksnius bei susidariusią tam tikrą situaciją. Kadangi UAB ,,Jūsų grožiui” orientuojasi į įvairius vartotojų segmentus su skirtingomis pajamomis, tai siūlomų prekių kainos turėtų atitikti kiekvieno kliento poreikius ir galimybes. Nors kai kurių siūlomų prekių kainos gali būti ir kiek aukštesnės negu konkurentų, manau, kad šį kainų skirtumą turi kompensuoti aukšta prekių kokybė, aptarnavimas ir geriau patenkinti poreikiai. Parduotuvės lankomumą skatinsime taikydami įvairias nuolaidas ir loterijas. Steigiamos parduotuvės politika bus derinama su reklamos ir skatinimo programomis. Aktyvesnio reklamavimo ir skatinimo laikotarpiu kainos bus mažinamos. Manau, kad tokia kainodaros strategija bus efektyvi ir sulauksime gerų rezultatų.

5.2.3 Pateikimas (vieta)
UAB ,,Jūsų grožiui” kuriasi Vilniaus miesto Karoliniškių mikrorajone, Povilaičio g. 20. Įėjimas iš gatvės pusės. Pastatas yra dviejų aukštų, didelis, vadinamas ,,Saturnas”. Jame taip pat įsikūrusi RIMI parduotuvė bei įvairios kitos įmonės (vaistinė, virtuvės baldų salonas, Karoliniškių biblioteka, buitinės technikos salonas, kirpykla, fotografijos paslaugų įmonė). Manau, kad mūsų kuriamai įmonei yra naudingas toks didelis įvairiausių įmonių susibūrimas. Žmonės eidami, pavyzdžiui, į kirpykla ar vaistinę, gali užsukti ir į mūsų parduotuvę. Be to, čia atvažiuoja žmonės ir iš kitų mikrorajonų, nes yra nemažas buitinės technikos ir virtuvės baldų salonas. Kitos įmonės pritrauks klientus ir į mūsų parduotuvę. Pasirinkta vieta yra labai gerai pasiekiama tiek nuosavu, tiek viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šalia parduotuvės nemaža automobilių stovėjimo aikštelė. Dėl visų aukščiau išvardintų priežasčių, manau, kad įmonės vieta buvo labai gerai parinkta.

5.2.4 Rėmimas
Potencialus vartotojas gali nuspręsti pirkti prekę ar jos nepirkti tik tada, kai turi apie ją pakankamai informacijos. Vartotojui būtina suteikti informacijos apie parduodamą prekę ar paslaugą, jos kainą, pateikimo vietą ir laiką, paskatinti ją pirkti. Tam ir yra reikalingas rėmimas. Pagrindiniai rėmimo veiksmai, kuriuos vykdo UAB ,,Jūsų grožiui” yra asmeninis pardavimas, pardavimo skatinimas ir reklama. Asmeninis pardavimas apima tiesioginį pardavėjo ir kliento bendravimą, kurio metu pardavėjas gali daryti įtaką pirkėjo sprendimams. Kadangi pardavėjo veiksmai gali paskatinti arba atvirkščiai – priversti atsisakyti prekės pirkimo ir vartojimo, įmonė ,,Jūsų grožiui” kelia didelius reikalavimus parduotuvės darbuotojams ir jų kvalifikacijai. Pardavėjos-konsultantės turės gerai žinoti pirkėjų psichologiją ir mokėti profesionaliai patarti ir pasiūlyti jų poreikius atitinkančias prekes bei suteikti visą reikiamą informaciją. Be to, turėsime savo parduotuvės interneto puslapį, kuriame galima bus rasti visą reikalingą informaciją. Taip pat įmonė naudos ir reklamą. Periodiškai bus spausdinami skelbimai laikraščiuose, spausdinami lankstinukai ir bukletai, katalogai. Pirkėjų lankomumą skatinsime įvairiomis akcijomis ir nuolaidomis, bus rengiamos loterijos ir žaidimai. Reklamos ir skatinimo kampanijos bus organizuojamos atsižvelgiant į finansinę padėtį ir kitus veiksnius.

5.3 Marketingo biudžetas
Parengus marketingo strategiją reikia sudaryti marketingo biudžetą, kuris parodo, kiek reikės lėšų tam tikriems marketingo tikslams įgyvendinti. Marketingo biudžetą sudaro: išlaidos rinkos tyrimui, pardavimo skatinimui, išlaidos reklamai ir t.t.

Marketingo biudžeto projektas
9 lentelė
Nr. Biudžeto straipsniai Reikalingos lėšos per metus, Lt Išlaidos, %
1. Rinkos tyrimas:
• vartotojų anketavimas
2000
5
2. Reklama:
• iškaba
• bukletai
• katalogai
• skelbimai laikraštyje
• maišeliai
3000
2500
5000
10000
3500
8
6,5
13
26
9
3. Pardavimo skatinimas:
• reklaminės dovanėlės
• nuolaidos
• loterijos
• mėginėliai
2500
4500
2000
3500
6,5
12
5
9

Iš viso: 38500 100

Išvada: UAB ,,Jūsų grožiui” marketingo biudžetą sudaro 38500 Lt per metus ir 3208 Lt per mėnesį. Rinkos tyrimams įmonė skirs 2000 Lt per metus. Šių tyrimų pagrindą sudaro anketos, kurias klientams dalins pardavėjos-konsultantės. Tyrimų tikslas: išaiškinti klientų poreikius, nuomonę apie siūlomas prekes ir paslaugas, siūlymus, kuriais remiantis bus gerinamas aptarnavimas, prekių asortimentas. Reklamai parduotuvė skirs 24000 Lt per metus, tai sudaro 2000 Lt per mėnesį, o pardavimo skatinimui skirsime 12500 Lt. Iš 9 lentelės matome, kad daigiausiai lėšų bus skiriama reklamai, 62 % viso marketingo biudžeto. Tai išlaidos parduotuvės iškabai, bukletams, katalogams ir skelbimams laikraštyje. Reklamos išlaidos yra nemažos, tačiau dėl jos poveikio tikimės susigrąžinti lėšas ir užsidirbti pelno.

5.4 Funkcijos (operacijos)
5.4.1 Patalpos ir įrengimai
Patalpos kuriamai įmonei bus nuomojamos dviejų aukštų pastate, kuriame yra įsikurusių daug kitų įvairiausių įmonių. Mūsų nuomojamos patalpos yra pirmame aukšte. Nuomos sutartis pasirašyta penkeriems metams su galimybe nutraukti sutartį anksčiau laiko arba ją pratęsti. Nuomojamų patalpų plotas 95 m2 ir jos susideda iš prekybinės salės, direktoriaus kabineto, darbuotojų kambario, buhalterės ir sekretorės kabineto, direktoriaus pavaduotojo kabineto sanitarinio mazgo, atsargų sandėlio ir kitų tarnybinių patalpų.
Prekybinė salė. Šioje patalpoje yra dvi kasos ir lentynos prekėms išdėstyti.
Direktoriaus ir jo pavaduotojo kabinetai. Jose yra rašomasis stalas, kėdės, keletas lentynų, spinta, sofa-lova, staliukas, telefono aparatas, kompiuteris. Direktoriaus kabinete taip pat yra įrengtas seifas, kuriame saugomi visi svarbūs dokumentai.
Buhalterės kabinetas. Šiame kabinete bus du rašomieji stalai, jiems kėdės, spinta, lentynos, du kompiuteriai, telefono ir fakso aparatas.
Darbuotojų kambarys. Jame yra spinta ir keletą kėdžių, kad darbuotojai galėtų pasiruošti darbui bei palikti savo daiktus.
Atsargų sandėlys. Šioje patalpoje yra lentynų, kuriose sudėtos prekių atsargos.
Kitos patalpos. Tai tualetas ir koridorius, kuriame yra keletas kėdžių darbuotojams prisėsti.
Turto įsigijimo projektas
10 lentelė
Turto pavadinimas Kiekis (vnt) Tiekėjas Tiekimo sąlygos Pastabos
Kasos aparatas 2 Tiekėjas pristatys kompiuterius į įmonę savo transportu Tiekėjas atliks montavimo ir garantinius priežiūros darbus
Kompiuteris 3 UAB ,,Kibernetikos pasaulis” Tiekėjas pristatys kompiuterius į įmonę savo transportu Tiekėjas atliks montavimo ir garantinius priežiūros darbus
Telefono aparatas 4 SSS ,,Senukai” Parduotuvės transportas Tiekėjas atliks garantinius priežiūros darbus
Fakso aparatas 2 SSS ,,Senukai” Parduotuvės transportas Tiekėjas atliks garantinius priežiūros darbus
Rašomasis stalas 4 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka surinkimo ir garantinius priežiūros darbus
Kėdė 10 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu
Kėdė rašomajam stalui 4 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka surinkimo ir garantinius priežiūros darbus
Lentynos 20 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka surinkimo ir garantinius priežiūros darbus
Staliukas 3 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka surinkimo ir garantinius priežiūros darbus
Seifas 1 SSS ,,Senukai” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka montavimo ir garantinius priežiūros darbus darbus

Sofa-lova 2 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka surinkimo ir garantinius priežiūros darbus
Spinta 4 UAB ,,Baldų rojus” Pristato tiekėjas savo transportu Tiekėjas atlieka surinkimo ir garantinius priežiūros darbus

5.4.2 Atsargos
Atsargas papildysime ne labai dažnai, nes tai nėra greitai gendančios prekės. Joms bus atskiros patalpos, pritaikytos kosmetikos ir higienos prekėms laikyti bei saugios, kuriose bus tvarkingai sudėtos prekės ant lentynų. Mūsų įmonei naudinga pirkti dideles partijas ir gauti nuolaidas. Naudosimės kompiuterine atsargų apskaita. Atsargų sandėlyje paskirtas specialus darbuotojas, kuris jas priima, prižiūri, kontroliuoja pardavimo terminus bei kokybę. Atsargų dydis bus nei per didelis, nei per mažas. Kadangi didelės atsargos įšaldo lėšas, užima patalpas, sulėtina kapitalo apyvartumą, o mažos – neigiamai veikia asortimentą, didina prekių užsakymo ir pristatymo išlaidas, tai parduotuvės atsargos bus tokio dydžio, kad įmonės veiklą neveiktų neigiamai. Stengsimės, kad neliktų prekių su pasibaigusiu galiojimo terminu, nes taip prarandamos investuotos lėšos. Tam organizuosime išpardavimus ir taikysime nuolaidas, kad atsipirktų nors prekių savikaina ir nebūtų nuostolių.
5.4.3 Pirkėjų aptarnavimas
Steigiamoje parduotuvėje savitarnos klientų aptarnavimo būdą. Prekės bus išdėstytos ant lentynų taip, kad būtų patogiai juos rinktis, matytųsi kainos. Pigesnes prekes dėsime apačioj, o brangesnes – akių linijoje ir aukščiau. Prekybos salėje visada bus pardavėjos-konsultantės, kurios atsakinės į klientų klausimus, patars, padės išsirinkti. Pirkėjus aptarnaus dvi pardavėjos-kasininkės. Už prekes galima bus atsiskaityti tiek grynais pinigais tiek kortele. Savo parduotuvės pirkėjams garantuosime nekokybiškų prekių grąžinimą arba pakeitimą į kokybiškas. Tačiau tikimės, kad tokių atveju bus nedaug, nes stengsimės, kad nekokybiškų prekių prekybos salėje nebūtų. Kiekvienam klientui bus duodami nemokamai firminiai maišeliai prekėms įdėti. Jeigu klientas norės įpakuoti prekę kaip dovaną, tai mūsų parduotuvėje teiksime dovanų pakavimo paslaugas. Stengsimės parduotuvės aptarnavimą tobulinti pagal pirkėjų poreikius ir norus anketuojant juos.

5.5 Personalas
UAB ,,Jūsų grožiui” personalas
11 lentelė
Pareigos Kiekis Išsilavinimas Darbo patirtis (m) Užsienio kalbos Asmeninės savybės Atlyginimas
Direktorius 1 Aukštas, aukštas neuniversitetinis 5 Anglų arba vokiečių, rusų (pageidautina) Profesionalumas, paslaugumas, komunikabilumas, sąžiningumas 800
Pavaduotojas 1 Aukštas, aukštas neuniversitetinis 3 Anglų arba vokiečių, rusų (pageidautina) Profesionalumas, paslaugumas, komunikabilumas, sąžiningumas
Buhalterė 1 Aukštas, aukštas neuniversitetinis 2 Anglų arba vokiečių, rusų (pageidautina) Profesionalumas, paslaugumas, komunikabilumas, sąžiningumas, atsakingumas
Pardavimų vadybininkė 1 Aukštas, aukštas neuniversitetinis 4 Anglų arba vokiečių, rusų (pageidautina) Profesionalumas, paslaugumas, komunikabilumas, sąžiningumas
Salės darbuotoja 2 Profesinis 0,5 Rusų, lenkų (pageidautina)

Savarankiškumas, sąžiningumas, atsakingumas
Pardavėja-konsultantė 2 Profesinis, aukštesnysis 1 Anglų arba vokiečių, rusų, lenkų (pageidautina) Profesionalumas, paslaugumas, komunikabilumas, sąžiningumas
Pardavėja-kasininkė 2 Profesinis 0,5 Anglų arba vokiečių, rusų, lenkų (pageidautina) Savarankiškumas, sąžiningumas, atsakingumas, komunikabilumas
Parduotuvės vedėja 1 Aukštas, aukštas neuniversitetinis 2 Anglų arba vokiečių, rusų (pageidautina) Savarankiškumas, sąžiningumas, atsakingumas, profesionalumas, komunikabilumas
Vairuotojas 1 Pagrindinis, vidurinis 4 Rusų pageidautina Atsakingumas, sąžiningumas, savarankiškumas
Valytoja 1 Pagrindinis, vidurinis Nebūtina Nebūtina Atsakingumas, tvarkingumas
Iš viso: 12

Išvada. Šioje lentelėje matome UAB ,,Jūsų grožiui” personalo poreikis. Įmonėje dirbs 12 darbuotojų. Steigiamos įmonės darbo kolektyvas pakankamai jaunas, tačiau kvalifikuotas. Visi parduotuvės darbuotojai yra pavaldūs direktoriui. Juo yra įmonės akcininkas, turintis daugiausia akcijų (50 proc.). Direktoriaus pagalbininku yra jo pavaduotojas. Darbuotojų kvalifikacija bus keliama. Pagal galimybę jie bus siunčiami į įvairiausius kursus, bus sudarytos sąlygos studijoms.

UAB ,,Jūsų grožiui” organizacinės struktūros schema

LITERATŪRA

1. E. Bagdanas, E. Kazlauskienė. Verslo pradmenys. Kaunas Technologija – 2002.
2. Garškienė, Verslo planavimas
3. Jasiunienė, Įmonės steigimas – 1999.
4. A. Jovaiša, Kaip parengti verslo planą.
5. L. Juozaitienė, J. Staponkienė, Verslo ir vadybos įvadas. Šiaulių universiteto leidykla, 2002.
6. Pajolis, Mažmeninės prekybos marketingas. 1995.
7. www.std.lt 2004 12 22

Leave a Comment