Šiukšlės

Buityje, prekyboje, gatvėse, įstaigose, gamyklose susidaro daug kietų atliekų, kurios paprastai vadinamos šiukšlėmis. Prie jų priskiriamos ir vandens valymo įrengimų dumblas, seni tepalai, tirpikliai, dažai, ligoninių, fermų, skerdyklų atliekos.
Netvarkingas sąvartynas yra pavojingas žmonių sveikatai. Jis skleidžia dulkes, smarvę dūmus, jame veisiasi pavojingų ligų platintojai – žiurkės, pelės, musės. Jam pūvant išsiskiria metano, etano, propano, butano ir anglies dioksido mišinys. Panevėžio sąvartynas ne išimtis nuo jo sklinda nemalonus kvapas, jis yra netvarkingas, neatitinka Europos standartų, jame gyvena benamiai (bondžai). Panevėžio sąvartyną reikėtų toobulinti, arba vietoj jo įrengti kitą.
Šiukšlių deginimas sukelia didelius pavojus. Deginimo metu nesuirusias medžiagos gali sudaryti naujus kenksmingus junginius teršiančius orą.
Geras yra organinių šiukšlių naikinimas iš jų darant kompostą arba pūdymą. Dauguma Panevėžio žmonių turi daržus ar sodus kuriuose taip ir daro iš organinių medžiagų kompostą.
Panevėžyje stengiamasi šiukšles rūšiuoti: vieni konteineriai yra skirti organinėms šiukšlėms, kiti stiklui.Stiklas yra išlydomas ir naudojamas iš naujo, metalo laužas taip pat yra išlydomas ir naudojamas iš naujo, iš jo gaminami nauji metalo gaminiai.

Leave a Comment