Batakiu miskas

Turinys

1. Įvadas……………………………………………………….32. Darbo tikslas ir uždaviniai…………………………..4 3. Tyrimo objektas, medžiaga ir metodika………..54. Tyrimo rezultatai……………………………………….6 4.1. Vietovės geografinė padėtis………………….6 4.2. Ekosistema – Batakių miškas………………..8 4.3. Išvados………………………………………………12 4.4. Literatūra…………………………………………..13

Įvadas

Miškas sudėtingas ir paslaptingas gamtos tvarinys. Jame nuolatos verda gyvybė: auga žolės ir medžiai, slapstosi įvairiausi žvėreliai, paukščiai peri vaikus. Viskas čia turi savo prasmę. Gyventojai nuo seno neišsivertė be miško. Miškas juos slėpdavo nuo darganų, priešų, maitindavo grybais, uogomis, žvėriena, rengdavo kailiais. Prieš daugelį milijonų metų Lietuvos teritoriją yra dengę šiandien tik įsivaizduojami miškai, miškeliai, miškynai, tai išnykdami, nuskursdami, tai vėl išplisdami. Miškai nuolat keitė savo ribas. Tai juose kūrėsi kaimai, sodžiai, tai po maro epidemijų ištisų kaimų žemės, kadaise atkovotos iš miško, vėl užželdavo medžiais ir krūmais. Buvo pradėti kirsti miškai, juose didėjo miesteliai, plėtėsi kaimai, kuriems reikėjo dirbamų laukų, pievų, ganyklų, trobesių, kuro. Dabar Lietuvos miškingumas 30,3 proc. Tema aktuali, nes tyrinėjamame Batakių miške daug augalų ir gyvūnų rūšių, kurias reikia ištirti ir pažinti, o taip pat įvertinti miško būklę.

Darbo tikslas ir uždaviniai

Tikslas. Atlikti Batakių miško floristinius tyrimus, susipažinti su jame gyvenančiais gyvūnais.Uždaviniai. 1. Atlikti miško rūšių inventorizaciją. 2. Aprašyti miške sutinkamus gyvūnus.

Tyrimo objektas, medžiaga ir metodika

Tyrimo objektu pasirinktas Batakių miškas, esantis Tauragės rajone.Jis priklauso Tauragės miškų ūkio Skaudvilės ir Pužiškės urėdijoms. Apžvalginiai botaniniai tyrimai Batakių miške atlikti 2006 m. birželio mėnesį. Lauko darbų metu inventorizuota spontaninė flora, stebėtos ir aprašytos pastebėtos gyvūnų rūšys.

Atlikti augalų bendrijų geobotaniniai aprašymai. Neatpažintų augalų paimtas herbaras ir apibūdinta vėliau.