Kur geriau dirbti – vyrų ar moterų komandoje?

Dirbant veikia daugybė pašalinių, bet neišvengiamų veiksnių – tironas arba šaunus darbdavys, malonūs arba nesugyvenami bendradarbiai, patogus arba nemielas darbo kabinetas. Visa tai kartu turi didelę įtaką darbo kokybei. Psichologai teigia, kad geriausia dirbti ten, kur patinka ir darbas, ir atlyginimas, ir viršininkai, ir bendradarbiai. O šie dalijasi į vyrus ir moteris. Kadangi daug žmonių kita lytimi domisi labiau nei savo darbu, tai ir darbe nepamirštama koketuoti bei sakyti komplimentus. Protingi vadybininkai žino tai, ką nustatė tyrinėjęs žiurkes biologas Garry Vunderis — žiurkių pattelės bręsta sparčiau, jei šalia yra jau subrendęs patinas. Čia dar galima prisiminti ir seksologijos žinynuose aprašomą faktą — jeigu po lytinio akto pasirodo nauja patelė, patino gebėjimas poruotis atsikuria sparčiau. Taigi paslaptinga organizmo chemija, jame esantys hormonai žino, kada suteikti daugiau energijos.

Šie neromantiški, perdėm biologiniai faktai sako, jog, norime to ar nenorime, vis vien reaguojame į kitos lyties žmogų. Kartais tai būna bendradarbis ar bendradarbė. Jeigu kurioje nors Lietuvos firmoje įsidarbintų Arnoldas Schwarzeneggeris, galima neabejoti, kad ten dirbančios merginos ir moterys į ddarbą ateitų anksčiau, skirtų daugiau dėmesio savo išvaizdai ir būtų energingesnės. Tai teigiamai paveiktų jų darbo rezultatus. Jų vadovas, o ir pačios moterys, būtų patenkintos. Suprantama, tarp jų galėtų atsirasti viena dvi, kurios beviltiškai įsimylėtų naująjį bendradarbį ir išvis nieko neb

besugebėtų dirbti. Šią problemą galėtų išspręsti psichologas.

Kadangi priprantama ir prie stipriausių įspūdžių, po kelerių metų įžymiuoju kultūristu ir aktoriumi būtų domimasi daug mažiau. Bet visgi jo buvimas dar teigiamai veiktų moteriškąją bendriją, kliudytų tuščioms apkalboms ir beprasmėms intrigoms. Praėjus dar kuriam laikui, moterys, nekreipdamos dėmesio į seniau buvusį dėmesio centre gražuolį, kuris taptų joms tik nebeaiškios lyties bendradarbiu, jo nesivaržydamos aptarinėtų intymesnes savo gyvenimo detales. Kadangi plepalai gaišina brangų darbo laiką, vadovybei tokie pokyčiai nepatiktų.

Norėdamas to išvengti, sumanus vadybininkas stengiasi, kad jo vadovaujamoje grupėje dirbtų ir vyrai, ir moterys. Tam, kad kuri nors lytis neprimestų visai organizacijai savo privalumų ir trūkumų, pageidautina, jog vyrų ir moterų santykis būtų 1:1. Neretai tokio santykio palaikyti nepavyksta. Didesnių sunkumų nekils, jei santykis bus 1:3. Santykiui toliau bloogėjant, teks daugiau dėmesio skirti menkiems, bet galintiems tapti reikšmingais, konfliktams tarp bendradarbių nagrinėti, geriantiems vyrams drausminti ir skriaudžiamoms šeimoje moterims guosti. Taigi mažiau laiko liks darbui. Paradoksas, bet šiek tiek užuominų apie seksą darbe daro gyvenimą spalvingesnį ir įdomesnį, padeda darbui, o ne seksui.

16 thoughts on “Kur geriau dirbti – vyrų ar moterų komandoje?”

 1. Kad ir kaip nesolidariai nuskambetu, as tikrai nenoreciau dirbti kolektyve, kur moteru daugiau, nei vyru. Nu turgus kazkoks! Sunkiau susikaupti ir isvengti asmeniskumu.

  Reply
 2. Na, man taip jau susiklosto, kad nuolat tenka dirbti merginu kolektyve. Ir tikrai nesiskundziu! Kazkaip paprasciau susitarti, vienos kitas geriau suprantame. Nekyla flirto klausimu ir pan..

  Reply
 3. Nemėgstu bobiškų kolektyvų. Per daug pletkų ir intrigų. Ir viršininkai tikrai geriau vyrai nei moterys: konkrečiai pasako užduotis, objektyviau vertina. Moterys viršininkės tikra bėda su savo moteriškais kaprizais, emocijom ir nuotaikų kaitom. O apie romanus darbe kažkaip negalvoju 😉

  Reply
 4. Tikra tiesa. Esu labai laiminga, jog dirbu dideliam mišriam kolektytve. Tai įpareigoja tiek vyrus , tiek moteris pasitempti. Bet yra padalinių kur dirba vien vyrai. Patikėkit – ten barniai, piktumai, apkalbos tikrai ne mažesni nei vien tik moterų kolektyve. Todėl sveikai atmosferai darbe labai svrbus mišrus kolektyvas 🙂

  Reply
 5. Bet misriame kolektyve kyla tokiu problemu, kaip tarnybiniai romanai.. O tai jau tikrai neprisideda prie gero darbo. Nes neduokdie ta nauja pora issiskiria – kencia ir zino apie tai visi. O padeti kuo nors neimanoma.

  Reply
 6. Kai kuriose įmonėse draudžiama vienam skyriuj dirbantiems žmonėms užmegzti romaną, jei jau įsimylėjo, kuris nors turi pereiti dirbti kitur.

  Reply
 7. Dirbu grynai vyriskam kolektyve. Esu viena mot. lyties. Ir nuostabu ! Demesys , pagalba ..Isvis su vyrais daug idomiau bendrauti , jie konkretesni ..Nera bobisku tusciu plepalu , apkalbu , pavydo..

  Reply
 8. Nors esu vyras ir kaip keistai beskambetu negaliu pakest dirbti kur daug moteru.Kazkoks kosmaras,tiek daug laiko ir jegu isnaudojama plepalams,apkalbinejimams ir visokiems barniams.Moterys atrodo malonus sutverimai ale suleisk kelias i viena vieta ir beprotnamis prasideda 😀

  Reply
 9. geriausia dirbti vienam.
  kai valdzia,bendradarbiai kazkur toli,o tu pats sau seimininkas.sakysit ,taip nebuna? buna ir dar kaip buna.. velniam tie kolektyvai??

  Reply
 10. pritariu ir Vaidui,ir Tipui…moteriškam kolektyve dirbant turi būti akla,kurčia ir nebylė…dirbau moteriškam-ačiū nebereikia,dirbti vienam gerai,ypač kai valdžia toli,bet geriau poroje-ir pasitarti ir šiaip kartais norisi išsišnekėti,pasiguosti ar pagalbos paprašyti…vyriškam kolektyve moterims dirbti irgi neblogai,bet ir ten gali susilaukti priekaištų jog vienam ar kitam tenka padėti moteriškei,nukenčia jų darbo kokybė…o šiaip dirbti dideliam kolektyve nėra blogai,jei pats esi kolektyvo žmogus ir tau ten gera dirbti.

  Reply
 11. Geriausiai dirbti su moterimis. Savo kolektyva formuoju pasirinkdamas protingas moteris nes:
  Greitai igyja nauju igudziu, yra pareigingesnes negu dauguma vyru. Tiesa, moterims gal truksta kartais efektyvumo, bet tai pateisina savo kropstumu ir sunkiu darbu. Vyrai yra efektyvesnes pinigu kalimo mašinos, bet jos nusidevi arba prigamina daug broko. Moteru tempai leti, bet rezultatas dažniausiai užtikrintas (kartais ir jos liapsusu prigamina). Tiesa, vadovauti moteriai sunkiau negu vyrui(nes ilgiau daeina ka reikia padaryti kalba tik apie moksline veikla), bet pavestas konkrecias instrukcijas atlieka gerai ir greičiau negu vyrai. Tai net nežinau, formuoju moteriška kolektyvą.

  Reply
 12. Pati dirbu misriame kolektyve ir dziaugiausi, kad jame vienodai yra ir moteru, ir vyru. Visai kitokia atmosfera, galima ir paflirtuoti, ir pasijuokti. Nesu pries tarnybinius romanus, jei abudu dirba skirtinguose skyriuose 😉 Nemanau, kad flirtas darbe kenkia 🙂 Tikrai maloniau eiti i darba, kai zinai, kad ten sutiksi simpatisku zmoniu, pertraukeliu metu galesi pajuokauti ir pan. 🙂
  Gera atmosfera darbe – puikus darbo rezultatai. Subjektyvi nuomone, bet is mano puses teisinga 🙂

  Reply
 13. Su vyrais dirbti yra daug lengviau nei su moterimis , jie nera tokie emocionalus kaip moterys, todel ir darbas (bent mano srityje) einasi kur kas lengviau.

  Reply
 14. :d na jo seip esu dirbes kur daugiau moteru bet sugyvenau nors negaliu pakest turgaus bobuciu ypac kaimieciu akcento 😀 bet kartais per danti galima patraukt ir smagu darbe

  Reply

Leave a Comment