Kaip nelikti senmerge

Užkietėjusios vienišės pačios apsunkina sau partnerių paiešką. Jos per greitai nuvertina kandidatus, ieško pernelyg įnirtingai ir per menkai įsigilina į kitą žmogų.

Tokią išvadą padarė vokiečių porų konsultantas ir daugybės psichologinių knygų autorius Michaelas Mary. Jis atskleidė, kokias klaidas dažniausiai daro gyvenimo draugo ieškančios vienišos moterys, ir pataria, kaip jų išvengti.

Aistra nebūtinai turi įsižiebti iš karto

Įsimylėjau, susižadėjau, ištekėjau – taip lengvai niekas nevyksta! Psichologas išskiria tris pradines užsimezgančių santykių fazes. Pirmoje fazėje du žmonės išsiaiškina, ar jie vienas kitam atrodo simpatiški.

Antroje fazėje abu partnerio ieškantys vienišiai pereina prie „tu“. Šiuo momentu kiekvienas sau nustato, ar kitas tinka jam ir ar jis yra patrauklus. Tada ir padaromos esminės klaidos.

Dauguma vienišių tikisi, kad potraukis atsiras iškart ir partneris pasirodys besąs tinkamas visais atžvilgiais. Sau ir pretendentui į partnerius jos beveik nesuteikia jokios galimybės, kad tarp jų susiklostytų normalūs dviejų žmonių santykiai O tam paprastai reikia laiko.

Ar partneris tinka santuokai, žmonės paprastai išsiaiškina gerokai vėliau, praėjus nemažam laikotarpiui po erotinės įtampos fazės.

Meilė iš pirmo žvilgsnio – per daug išpūstas lūkestis. Jį mes perėmėme iš kino filmų. Tikrovėje meilė iš pirmo žvilgsnio pasitaiko labai retai.

Vienišės pačios pasistato sau spąstus

Dauguma vienišių po pirmosios ir antrosios pažinties fazių nesąmoningai testuoja potencialų partnerį.

Psichologas Michaelas Mary šiuos nesąmoningus testus vadina spąstais, kuriuos vieniša moteris pasistato sau. Ji iškelia potencialiam partneriui didelius reikalavimus, kuriuos jis privalo atitikti, ir būtinas sąlygas, kurias turi įvykdyti, kad pateiktų įrodymus, jog yra seniai lauktas vienintelis tikrasis. Tai reiškia, kad vieniša moteris pasirengusi palaikyti ryšius su potencialiu partneriu tik tuo atveju, jeigu jis atitiks visus jos reikalavimus.

Toks elgesys iš anksto pasmerktas nesėkmei. Moteris šiuos vyrui keliamus reikalavimus dažniausiai nutyli arba puoselėja nesąmoningai. Galimam partneriui ji apie juos nepraneša, todėl jis negali jų įvykdyti.

Rezultatas: vienatvė

Bet koks potencialus partneris dažniausiai būna atstumiamas kaip netinkamas, nes negali atitikti daugybės (kartais net visai prieštaringų) reikalavimų. Psichologas Michaelas Mary pastebėjo, kad ilgai gyvenusios vienos linkusios greičiau išpeikti ir atstumti galimą kandidatą už tas, kurios neseniai išsiskyrė. Kai kada joms užtenka trumpo susitikimo ar telefoninio pokalbio, kad galėtų įsitikinusios pasakyti: „Tas irgi nėra tikrasis“. Ne vienerius metus partnerio ieškančios moterys nori gauti viską ir iškart. Jos per greitai priima nuosprendį potencialiam partneriui ir vėl lieka vienišos.

Išeitis: dėmesys kitam žmogui

Kaip išsiveržti iš šių savo elgesio spąstų? Psichologas Michaelas Mary pataria: susipažinę su potencialiu partneriu pamirškite save! Mažiau gilinkitės į savo jausmus ir neskubėkite ieškoti kito klaidų ir trūkumų. Išgyvenkite susitikimą kaip įdomų nepaprastą gyvenimo įvykį. Priimkite kitą žmogų be išankstinio nusistatymo, nekritikuokite mintyse ir įsijauskite į jį. Jei potencialus partneris į pirmąjį pasimatymą atėjo su keistomis kojinėmis ir basutėmis, neskubėkite jo pasmerkti ir atstumti. Galbūt jis jaudinosi, vėlavo ir nespėjo persirengti. Užmegzti santykiai atveria galimybę geriau pažinti kitą žmogų. Visada skirkite tam daugiau laiko.