Vyro kvapas (II)

KAIP PASIRINKTI SAVO KVEPALUS

Nors jau nuo pat vaikystės mes buvome mokomi, kaip susilaikyti nuo masturbacijos, vairuoti automobilį ar kapoti vištoms galvas, tačiau, matyt, dar nesame pakankamai subrendę, kad mokėtumėme išsirinkti tinkamus kvepalus. O juk tai sprendimas tokio pat kruopštumo, kaip renkantis merginą, kostiumą ar Jūsų interesus ginančią partiją. Nes pasirinktas kvapas tampa Jūsų asmens ženklu – moterims ir aplinkiniams jis visada primins tik Jus.

Pradžiai – svarbu suvokti, kad kvepalai vis dėlto yra reikalingi. Moterys dažniausiai niekaip nereaguoja, jei nejaučia šalia esančio asmens kvapo, tačiau privalu atminti, kad Jūsų kūnas bet kuriuo atveju nepaliaujamai gamina kvapus, ir, jei šis procesas nėra slopinamas, kontroliuojamas ar pagerinamas, turite daug galimybių moterį nuteikti prieš save.

Taip pat visada žinokite, nė vienas kvepalų gamintojas, kad ir ką beteigtų savo gaminių reklamose, dar nėra sukūręs kvepalų aromato, tiesiogiai veikiančio moteriškąjį hormoną, atsakingą už aistrą (lytinį susijaudinimą) (jį sujaudinti Jums tereikia gero jumoro jausmo, išminties, pinigų ir prašmatnaus automobilio).

Taip pat susivokite, kam kvepalai yra reikalingi. Jei norite kažką sužavėti savo kvapu, išsiaiškinkite, koks jos (jo) skonis. Skirtingi kvapai yra skirti atskiroms progoms, pvz., vestuvėms ar laidotuvėms (ne savo), vakarėliams, susitikimui su vienu ar daugiau žmonių. Atskiri kvepalai yra skirti žiemai ir vasarai. Kvepalai gali atspindėti Jūsų charakterį – minkštos natūros vyrai renkasi lengvus ir švelnius kvapus (tokius kažkodėl priimta vartoti elito tarpe), stipresni vyrai renkasi aštresnius kvapus, payzdžiui, muskusą (dažniausiai tai būna džentelmenai, daug laiko praleidžiantys atvirame ore). Jaunimas renkasi tai, kas yra madinga, jaunatviška ir gaivinančio, jam skirti ir sportiniai kvepalai.

Atminkite, tai, kas gerai kvepia ant kitų, nebūtinai taip pat gerai kvepės ir ant Jūsų. Kvepalai gali reaguoti su Jūsų oda kitaip, tai priklauso nuo jo PH, ar Jūsų oda yra riebi, ar sausa. Jūs patys turite surasti tai, kas tinka tik Jums.

Geri kvepalai, be abejo, turi būti brangūs (argi įmanoma patikėti kvepalais „iššūkius mėgstantiems vyrams“, jei jų flakonas kainuoja vos aštuonis litus, ar ne per pigu?).

Prieš pirkdamas kvepalus, išbandykite juos namuose – tie patys kvepalai dvelkia skirtingu aromatu užpurškus juos iškart, ir po kelių valandų.

Stenkitės pirkti kvepalus su natūraliais, o ne sintetiniais ingredientais.

Turėkite ne vieną, bet kelis variantus. Jūs galite būti įpratęs prie savo kvepalų aromato ir jo tiesiog nebejusti, tačiau aplinkiniams jis bus gerai užuodžiamas.

Ir tai, kas gerai kvepia dieną, nebūtinai gerai kvepės ir vakare, vasaros atostogų metu ar biure…

Tačiau ir čia egzistuoja „auksinė“ taisyklė – klausykite savo instinkto, ir jam pakluskite. Naudokite tai, kas Jums patinka, nekreipiant dėmesio į prekės ženklo pozicionavimą.

MAŽIAU YRA DAUGIAU

Santykiuose su kvepalais vyrai turi laikytis tos pačios taisyklės, kuri taikoma visiems alkoholio turintiems skysčiams – turėti saiko jausmą.

Atminkite – per daug kvepalų kvapo yra taip pat agresyvu, kaip ir jokio kvepalų kvapo (pavyzdžiui, amerikiečiai išvis nepripažįsta jokių natūralių kūno kvapų).

Kai kurie nūdienos Amerikos liberalai nuėjo taip toli, jog pernelyg stiprų kvepalų kvapą paskelbė “politiškai nekorektišku”, atseit, smarkiai kvepiantys asmenys pernelyg kišasi į “asmeninę kitų asmenų erdvę” (kalbant apie erdves, skubu priminti, kad grožio konkurso “Mis Visata” pavadinimas irgi buvo paskelbtas „politiškai nekorektišku“, nes jo laimėtoja kažkodėl visada yra tik iš planetos, pavadinimu Žemė. Labai nekorektiška). Manau, tai vienas iš retų atvejų, kai „politinio korektiškumo“ apologetai yra teisūs.

Pagrindinė kvepalų naudojimo schema – purkškite juos ant kūno pulso taškų – paausiuose, vidinėje riešo pusėje, alkūnės viduje, virš Adomo obuolio ir po keliais. Kūno šiluma sušildys ir skystį, o ritmingas pulsavimas jį geriausiai paskleis aplinkai.

Nors turbūt esate matęs kinofilmuose ar moteris tai darant, tačiau jokiu būdu netrinkite riešų vieno į kitą, nes tai sumažins kvepalų efektą. Purkškite trumpu spūstelėjimu po vieną kartą, jei to nepakanka – apeikite dar kartą, tačiau ne daugiau.

Naudodamas kvepalus atminkite „vieno metro taisyklę“ – Jūsų kvapas neturi įžengti į patalpą anksčiau, nei Jūs pats. Ir nebūtinai kvepalų kiekis turi būti proporcingas kūno dalies dydžiui.

Niekada nepilkite kvepalų ant drabužių. Losjonu tepkitės ir purkškite prieš užsivilkdamas viršutinius rūbus. Buvo laikas, kai džentelmenai purkšdavo kvepalais ir savo batus, tačiau toks entuziazmas išblėso jau XX amžiaus pradžioje.

Kai kur esu matęs pamokymų išpurkšti didelį debesį kvepalų ir tada per jį pereiti, tačiau, jei taip darote, turbūt esate nelegalus imigrantas – tai afrikiečių ir azijatų tradicija.

SEKSUALAUS AROMATO TEORIJA

Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad gyvūnijos pasaulyje patino kvapas, bent jau tarp pelių, gali patelei parodyti jo sveikatos būklę ir vaisingumą. Savo giminės pratęsimui gyvūnai renkasi vienas kitą pagal imunitetinės organizmo sistemos stiprumą. Aukščiau minėtosios pelės atsiduoda tik patinams su stipriais genais, atsparesniais organizamą puolančioms bakterijoms. Toks išrankus poravimasis veda prie geresnių palikuonių.

Kaip gyvūnai tai pajaučia? Žinoma, užuodžia. Ką? Feromoną – molėkules, saugančias informaciją apie patino seksualinį ir socialinį statusą. Feromonai buvo atrasti praeito amžiaus penktajame dešimtmetyje, kaip vabzdžių seksualinio patrauklumo veiksnys, ir nuo to laiko tapo aršiu diskusijų objektu.

Matyt, savo laiku mes, hm, žmonės, irgi tokius turėjome, bet per evoliuciją jie turbūt išnyko. Tačiau ginčas dėl to, ar vyro skleidžiamas kvapas gali sugundyti moterį, yra svarstomas jau kelias dešimtis metų.

Kvepalų gamybos kompanijos tai nusprendė jau seniai ir nuolat pristato rinkai gaminius, anot jų, savo ypatinga kvapo konstrukcija apeliuojančių į moterų lytinį susijaudinimą. Bėda tik ta, kad moksliškai tokia galimybė nėra ir niekada nebuvo įrodyta. Ir taisyklės, apsprendžiančios gyvūnų ar vabzdžių elgesį, ne visada tinka ir mums, net ir kitiems žinduoliams. Vabzdžiai ir dauguma gyvūnų yra labai stereotipinio ir nuspėjamo elgesio sutvėrimai – mes gi esame nepalyginamai sudėtingesni ir mūsų elgesio motyvai yra sunkiau nusakomi.

Siekdamas išsiaiškinti, kaip moterys suvokia „vyro kvapą“, 1996 metais šveicarų zoologas Clausas Wedekindas atliko seriją tyrimų su „dvokiančiais marškinėliais“ – 44 bandymuose dalyvavusių vyrų nesiprausdami vilkėjo tuos pačius marškinėlius kelias dienas, po to mokslininkas pabandė išsiaiškinti kuris iš jų prakaito kvapų moterims atrodė patraukliausias.

Kaip ir pelės, moterys teikė pirmenybę prakaito kvapams tų vyrų, kurių imuninė sistema buvo nepanaši į jų pačių. Panašios imuninės sistemos vyriškiai moterims kvepėjo, kaip jų tėvas ar brolis, o tai savo ruožtu nevertė moterų apie juos galvoti, kaip seksualinius partnerius. Toks faktas pagrindė „priešingybių teorijos“ teiginį, sakantį, jog pasąmonės lygmenyje tamsias moteris traukia šviesaus gymio vyrai, aukštus traukia žemi, lieknus – stori ir t.t.

Tyrimai nustatė, kad iš pirmo žvilgsnio labai nemalonus tik ką daug sportavusio vyro prakaito kvapas marškinėliuose daugelį moterų veikė skirtingai – jis gali veikti kaip lytinio susijaudinimo žadintojas, kitoms jis bus atgrasus. Nes vyro prakaite randamas vienas iš seksualinį susijaudinimą kontroliuojančių hormonų – androstenonas. Kai kurios moterys jį mėgsta, kitos jo neapkenčia, kitos jo prakaite išvis neužuodžia (jei hormoną išvis galima užuosti…) – ir viskas priklauso nuo genų, kuriuos turi moterys atskirai kiekviena (beje, kiaulių patelės taip pat palankiai reaguoja į vyrų prakaito kvapą).

Teigiama, kad androstenonas yra „žmogiškasis feromonas“, ir šis teiginys yra dalinai pagrįstas moksliniais tyrimais, tačiau negalutiniais. Androstenonas yra gerai žinomas kiaulininkystėje, ir taip pat yra randamas kuilių seilėse: jų kvapas verčia kiaulių pateles stoti į „sekso poziciją“. Vienos kompanijos kiaulių augintojams gamina androstenono pripildytų skysčių skardines. Kitos kompanijos gamina androstenono pripildytus kvepalus vyrams, teigdamos, kad tai traukia moteris.

Tačiau mokslininkai su tokiu skubota kvepalų kompanijų entuziazmu nesutinka. Anot jų, tokiam įsitikinimui pagrįsti reikia atlikti daugiau tyrimų, ir kol kas nėra aiškių įrodymų, kaip ir kokiu būdu moters nosis skatina ją lytiniams santykiams, ir kaip jos nosis padeda pasirinkti sveiką ir tinkamą partnerį.

Mokslininkai vis dar nežino, kaip žmogaus organizmas gamina peptidus – molėkules, lemiančias mūsų imuninės sistemos stiprumą, ir ar juos gali užuosti žmogaus nosis, ir jei taip, ar jie gali įtakoti mūsų elgesį…

Bet kuriuo atveju, cheminiai signalai tarp žmonių tebelieka pasąmoniniame lygmenyje. Amerikiečių mokslininkė Rachelė Herz nusprendė tiesiog apklausti 166 moterų, kas labiausiai jas traukia prie vyrų (arba atstumia) ir daro juos patraukliais lytininiams santykiams. Po išvaizdos, balso tembro ir odos švelnumo moterys nurodė kūno kvapą, kaip vieną svarbiausių veiksnių, apsprendžiančių lytinį patrauklumą. Tačiau tuo pačiu, netinkamas kūno kvapas buvo svarbiausias veiksnys atmetant galimą partnerį…

Todėl nebūtina visko statyti ant adrostenono, kaip afrodiziako – tiesiog nusiprauskite. Ir naudokite daugiau muilo…

Straipsnis spausdintas žurnale “Verslo klasė”. Giedrius Drukteinis