pardavimu planas

AB ” ŠATRIJOS” CHARAKTERISTIKA
Įkūrimo metai – 1955.
Darbuotojų skaičius – 700.

AB ” Šatrija” yra gamybinė siuvimo įmonė, galinti paruošti produkto dizainą, konstrukciją, lekalų išdauginimą, išsiuvinėjimą, gaminių skalbimą įvairiais skalbimo būdais.

Klientui siūlo taip pat kitas įvairias paslaugas. Tai: specialių dydžių siuvimas, įvairių siuvinėjamų ir klijuojamų ženklų panaudojimas, pakavimas ir išsiuntimas į klientų nurodytas parduotuves ar šalis ir kt.
Gamybiniai visos bendrovės pajėgumai per metus sudaro- 378 000 vnt. kelnių ir sijonų, 530 000 vnt. darbo drabužių, 100 000 vnt.kolekcinių gaminių. Tame skaičiuje Raseinių – 446 000 vnt., dviejų cechų esančių Ariogaloje ir Šilalėje pajėgumai – 362 000 vnt. darbo drrabužių, subrangovai pasiuva ~ 200 000 vnt.

Eksportas – 89,1% (Didžioji Britanija – 75,9%, Švedija – 11,7%, Danija – 1,5%) kitos firmos – 10,9%.

Šatrija gaminių gamybai naudoja naujausių technologijų įrangą:
” Gaminių konstravimui – “Gerber AccuMark” sistemą
” Junginių sudarymui – “Gerber AccuPlanner” sistemą
” Lekalų išdėstymams – automatizuotą “Gerber Nester” programą
” Gaminių sukirpimui – 2 automatizuotas “Gerber” sukirpimo galvutes.
” Gaminių siuvinėjimui – 2 daugiagalves “Barudan” firmos siuvinėjimo mašinas.
” Įvairių ženklų užklijavimui – presus
” Gaminių siuvimui – be siuvimo įrengimų naudojami įvairūs “Diurkopp”, “Juki” firmų pusautomačiai: įleistinėms kišenėms, įsiuvimo bei siuvimo klosteliu, apmėtymo, šoninių siūlių siuvimo, smulkių detalių siuvimo pagal šablonus ir kt.
” Siūlių po siuvimo užžlydimui naudojamos “Gore-Tex” siūlių klijavimo mašinos.
” Termoapdailai – “Brisay” firmos lyginimo presai.
Kasmet bendrovė investuoja į naujus įrenginius ir technologijas, atnaujina kompiuterių įrangą.

PREKĖS PRISTATYMAS

Pusę šimtmečio drabužius siuvanti AB “Šatrija” šiandien savo klientams pristato modernia įranga pagamintus stilingus ir kokybiškus gaminius. Turėdami didelę pa

atirtį išplėtė specializuotų drabužių siuvimą įmonių darbuotojams, policijai, armijai, gaisrininkams, lakūnams ir kt. Tai standartinės ir specializuotos uniformos, ryškiai matomi darbo drabužiai, kurių audiniai gali būti impregnuoti ir padengti plėvele. Jie atsparūs cheminiams poveikiams, nepraleidžia vandens ir purvo, atitinka tarptautinius standartus.

Be darbo drabužių, savo klientams siūlo klasikinius ir laisvalaikio drabužius vyrams, moterims ir vaikams. Kelnių, sijonų, striukių, lengvų švarkelių ar palaidinių gamybai naudojame audinius ir jų priedus, kuriuos kruopščiai parenkame iš visos Europos tiekėjų
galime išskirti pagrindines prekių asortimento grupes kurias gamina AB “Šatrija”. Jas galime skirtyti pagal:

Pagal amžių:
” Vaikų prekės;
” Jaunimui;
” Gaminiai skirti vyrams;
” Gaminiai skirti moterims.
Pagal lygmenį (poreikio tenkinimo):
” Klasika;
” Laisvalaikio;
Pagal paskirtį:
” Kelnės;
” Palaidinės;
” Striukės;
” Bliuzonai;
” Šortai;
” Sijonai;
” Darbo drabužiai (spec.paskirties.)
Taip pat minėtų prekes galime skirtyti ir smulkiau: tai kelnės mergaitėms; kelnės berniukams; jaunimo kelnės; vyriškos kelnės; moteriškos kelnės; vyriškas blliuzonas; palaidinės moteriškos; vyriški džemperiai ir t.t..
Norėčiau dar išskirt ir tokią sąvoką kaip prekių linija – tai siūlomų giminingų prekių grupė kuri modifikuojama siekiant padidinti prekių pardavimus toje pačioje linijoje ar tame pačiame segmente. Tai prekių kokybės gerinimas, dizaino tobulinimas. Analizuojamose prekybos parduotuvėse tikrai didelis prekių linijos pasirinkimas. Yra išskirtos ir atskiros linijos skirtos:
” Linija vyrams;
” Linija moterims;
” Linija jaunimui;
” Vaikams.

PRODUKTO STRATEGIJA

Linijoje skirtoje jaunimui galime rasti plataus pasirinkimo asortimento iš skirtingų audinių bei modelių kurie yra skirti laisvalaikiui, sportui, pramogavimui ar kasdieniam naudojimui.
Gaminiai pasižymi konkurencinga ka

aina ir aukšta kokybe ir yra originalaus šiuolaikiško dizaino.Manau, kad net ir išrankiausias pirkėjas UAB “UT trikotažas” parduotuvėse ras sau tinkamą prekę ir neliks nuviltas.

PASKIRSTYMO STRATEGIJA

Linija jaunimui pirkėjus pasiekia per tarpininkus ar kitas firmas, tai UAB”UT trikotažas”, kuri įsigijusi prekes tik vėliau jas paskirto po vyraujantį savo parduotuvių tinklą. Tai vadinama antro lygio kanalu. Šiame kanale prekė vartotoją pasiekia per ilgesnį laiką. Šiam paskirstymo kanalui būdinga tai, kad kelyje nuo gamintojo iki vartotojo įsiterpusi prekybos įmonė. Kitų tarpininkų per kuriuos būtų pateikiama produkcija rinkai bendrovė neturi. Prekių paskirstymo kanalams nėra būdingo išskirtinio ar ribojančio paskirstymo būdo. Taip pat prekyba nevykdoma nei prekybos agentų, nei brokerių, nei maklerių pagalba.
UAB “UT trikotažas” Lietuvoje išvysčiusi gana didelį prekybos tinklą, daugiausia parduotuvių įsteigtų didesniuose mūsų respublikos miestuose, ypač sostinėje:

Parduotuvių tinklo pasiskirstymas Lietuvoje

Kaip matome bendrovės rinka respublikos mastu apima daugelį Lietuvos miestų. Produkcija gerai yra pažįstama daugeliui pirkėjų.

RĖMINO STRATEGIJA

AB ” Šatrija ” jaunimo liniją reklamuoja kaip ir kitą savo produkciją internete, paroduose ir spaudoje. Yra siekiama suteikti savo produkcijai teigiamą įvaizdį , kaip veržlios ekologiškos ir madingos produkcijos , kas jaunimui yra labai svarbu. Taip pat pirkėjus stengiamasi pritraukti nuolaidomis.

KAINODAROS STRATEGIJA

Akcinė bendrovė, rinkdamasi kainodaros metodą, orientuojasi ir į marketingo trumpalaikius bei ilgalaikius tikslus. Kainodara bendrovėje traktuojama kaip ta

am tikra įmonės filosofija.
Pagrindiniai kainodaros tikslai:
” Išlaikyti strateginius pirkėjus;
” Pritraukti naujus klientus.
Siekiant numatytų tikslų priemonės:
” Konkurencingos kainos – kelis kartus per metus aptariamos bei peržiūrimos vyraujančios kainos, analizuojami tiekėjai, konkurentai, analizuojami įmonės kaštai;
” Taikoma žemesnių tikslinių kainų strategija, atliekama kaštų analizė, pasirenkamas mažesnis pelningumas.
” Viešųjų pirkimų konkursuose Lietuvoje – taikoma mažiausios kainos strategija.
” Dalis kainų formuojama pagal vyraujančius pirkėjus.

PARDAVIMŲ APIMČIŲ PROGNOZĖ

Šiemet daugiau nei 10 proc. išaugo “Šatrijos” pardavimai. Per 6 mėnesius bendrovė pagamino produkcijos už 20 mln. 475 tūkst. litų. Birželio gale prie Raseinių bendrovės buvo prijungta Kauno “Justima”.”Šatrija”siekia tapti viena geriausių sudėtingų technologijų darbo drabužių gamintoja Europoje”,- sakė įmonės generalinė direktorė Aida Zigmantavičienė .
AB ” Šatrija “2007 metų pirma pusmetį planuoja pagaminti produkcijos už 25 mln. litų iš jų apie 3 mln. litų produkcijos tūrėtų užimti jaunimo linija.

PARDAVIMŲ BŪDAI

Linija jaunimui pirkėjus pasiekia per tarpininkus ar kitas firmas, tai UAB”UT trikotažas”, kuri įsigijusi prekes tik vėliau jas paskirto po vyraujantį savo parduotuvių tinklą. Prekyba nevykdoma nei prekybos agentų, nei brokerių, nei maklerių pagalba.
UAB “UT trikotažas” Lietuvoje išvysčiusi gana didelį prekybos tinklą, daugiausia parduotuvių įsteigtų didesniuose mūsų respublikos miestuose, ypač sostinėje:

PARDAVIMŲ PADALINIO VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJŲ NUSTATYMAS

Pardavimų padalinio svarbiausios veiklos kryptis AB ” Šatrija” yra šios:
” Naujų klientų paieška
” Ryšių su esamais klientais palaikymas
Pardavimų padalinys yra integruotas ir neatskirtas nuo kitų padalinių.
Jo veikla vertinama yra pagal šiuos kriterijus :
” Naujai pritrauktų klientų sk

kaičius
” Pardavimų apimtys

PARDAVIMO PADALINIO MOTYVAVIMO SISTEMA

Siekiant užtikrinti darbo motyvaciją darbui ir tobulėjimui darbuotojų ugdymas vykdomas palaipsniui didinant darbuotojų atsakomybę ir skiriant jiems sudėtingesnes užduotis, atsižvelgiant į darbuotojo sugebėjimus, žinias ir galimybes atlikti skiriamas užduotis.

Darbuotojai yra informuojami apie įmonės strategijas ir tikslus taip jiems lengviau yra suvokti būtinybę siekti bendrų tikslų.

Už labai gerą ir ilgalaikį darbą keletas įmonės darbuotojų kasmet apdovanojami kelione į Paryžių, Prancūzijoje.
Taip pat yra skiriamos įvairios premijos.

LITERATŪROS SĄRAŠAS:
1) E.Bagdonas, E.kazlauskiene “biznio ivadas” KTU,2000
2) Sūdžius ” Pardavimų valdymas ” , 2002
3) www.satrija.lt
4) www.biznews.lt

Leave a Comment