Aborto kaina

Kokia yra aborto kaina? Visose šalyse, kuriose svarstoma, drausti abortą ar leisti moteriai pasirinkti, dėl to kyla emocijų audros. Nenuostabu, nes vieni vadovaujasi humanistiniu požiūriu, kad gemalą būtina išsaugoti, o kiti gina moters teisę į savo kūną ir laisvą apsisprendimą turėti vaiką ar ne. Kur daug emocijų, ten protas prityla.

Požiūrių dvikova

Pirmieji rūsčiai klausia, kas apsaugos dar negimusio vaiko gyvybę. Antrieji atsako retoriniu klausimu: „Kodėl moteris ar dar nebrandi paauglė už nesaugų seksą turi mokėti tokią milžinišką kainą – nebaigto mokslo, vienišos motinystės, skuurdo ar nemylimo vaiko auginimo?“

Humanistai teigia: „Kiekviena gyvybė – šventa, ir mes turime ją apginti!“ Moterų gynėjai atremia: „Moters gyvybė ir psichologinė gerovė ne mažiau svarbios nei ką tik spermatozoidą susitikusios kiaušialąstės likimas.“

Pirmieji priduria: „Seksas turi būti atsakingas, o jo tikslas – vaikai. Tad jei jau elgeisi nuodėmingai ir užsimezgė vaisius, būk miela – gimdyk. Tokia moters priedermė. Jei taip nedarysi, ne tik nusižengsi moralei, bet ir pažeisi įstatymą.“

Antrieji gūžčioja pečiais ir sako: „Kažkokie viduramžiai. Juk seksas – vienas iš didžiausių žmogaus malonumų, tik juoo džiaugiantis kartais neplanuotai pastojama.

Moteris neturi už sekso malonumą mokėti savo gyvenimo kainos vien dėl to, kad politikams vyrams tai atrodo reikalinga. Neprivalo ji ir auginti 10 vaikų. Ji renkasi taip pat kaip ir vyras. Jei jau jums, vyrai, gyvybė tokia sva

arbi, įsiveskite visų savo spermatozoidų apskaitą ir kontrolę bei atsakykite už jų veiklą taip pat, kaip siūlote moterims kentėti netikėtus meilės nakties padarinius. Bent jau po kiekvieno lytinio akto deponuokite specialioje banko sąskaitoje tiek pinigų, kiek užtektų užauginti vaiką iki 18 metų.“

Atmosfera kaista. O ar įmanoma pažvelgti į neplanuoto nėštumo ir jo nutraukimo padarinius motinai ir visuomenei remiantis objektyvesniais kriterijais? Taip, jei neleisime įsigalėti išankstinėms nuostatoms.

Negimę nusikaltėliai?J

AV 1980–1995 metai buvo pažymėti baimės ženklu – nusikalstamumas taip sparčiai augo, kad atrodė, jog Amerikos visuomenė pažymėta apokalipsės ženklu. Žmogžudystės, prievarta, žaginimas, apiplėšimai pasiekė neregėtą mastą.

Pagrindinis baubas – paaugliai ir jauni nusikaltėliai. 1995 metais ataskaitoje JAV vyriausiajam prokurorui kriminologas Alanas Foxas pateikė optimistinį ir pesimistinį tolimesnių įvykių scenarijus.

Pagal optimistinį scenarijų per artimiausią dešimtmetį paauglių įvykdomų žmogžudysčių turėtų padaugėti 15 procentų, o ppagal pesimistinį – daugiau negu dvigubai. Tačiau netikėtai šio ir kitų ekspertų niūrios prognozės nepasitvirtino. Per penkerius metus paauglių įvykdomų žmogžudysčių sumažėjo 50 procentų! Niujorke visų žmogžudysčių skaičius nuo 2262 1990 m. sumažėjo iki 540 2005 m.

Koks gi stebuklas įvyko JAV?

Stevenas Levittas ir Stephenas Dubneris įžvalgioje knygoje „Keistonomika“ išanalizavę daugybę galimų priežasčių teigia, kad šiuos dramatiškus pokyčius ne ginklų kontrolę reglamentuojantys įstatymai, ne spartus to meto ekonomikos augimas ir ne naujos kovos su nusikalstamumu strategijos.

Didžiausia įtaką turėjo visai kitas, jau prieš 20 metų atsiradęs veiksnys. Jis sus

sijęs su jaunos moters iš Teksaso Normos McCorvey istorija, kuri sukėlė milžinišką visuomenės rezonansą.

Ši neturtinga, neišsilavinusi 21 metų alkoholikė ir narkomanė, kuri jau buvo atidavusi įvaikinti du vaikus, 1970 m. vėl pastojo. Tuo metu Teksase, kaip ir daugelyje kitų valstijų, abortai buvo draudžiami, tad ji negalėjo nei rinktis aborto, nei leisti sau auginti vaiką. Moters istorijos sujaudinti teisininkai nusprendė padėti ir pateikė visuomeninį ieškinį dėl abortų legalizavimo. Byla užtruko ir, nors tai pačios McCorvey padėties nepalengvino (jai teko ir šį vaiką atiduoti įvaikinti), 1973 m. JAV Aukščiausiasis Teismas leido visose JAV legaliai daryti abortus.

Kaip tai susiję su nusikalstamumo sumažėjimu po 20 metų? Įdėmiau pažvelkime, kokios moterys dažniausiai darėsi abortus. Tai – milijonai neištekėjusių, neturtingų, nepilnamečių ir keblioje asmeninėje padėtyje atsidūrusių moterų, kurios, jei nebūtų dariusios aborto, būtų gimdžiusios vaikus, kurie būtų patekę į labai nepalankią socialinėje ir psichologinę aplinką. Tokią, kurioje užaugę vaikai kur kas dažniau tampa nusikaltėliais. Taip prieš dvidešimt metų legalizuoti abortai lėmė, kad jaunų nusikaltėlių gretų nepapildė nauji, nepalankiomis sąlygomis užaugę, nelaukti ir nemylimi, pikti paaugliai. Ameriką nuo gąsdinančios nusikalstamumo bangos išgelbėjo tai, kad nusikaltėliai tiesiog negimė. O jų „neišgelbėtos gyvybės“ išgelbėjo daugybės nenužudytų žmonių gyvybę.

Išvados?

Ši S. Levitto ir S. Dubnerio studija skaičiais įrodo, kaip moters laisvos valios suvaržymas tampa reikšmingu socialiniu ir ekonominiu vei

iksniu.

Moteriai motinystės instinktas yra įgimtas. Jei ji ryžtasi abortui, vadinasi, turi tam labai rimtų priežasčių. Gal ji per jauna, kad galėtų viena išauginti vaiką, gal psichologiškai nepasiruošusi, gal nekenčia to žmogaus, kuris tapo tėvu, gal nori baigti mokslus, gal tiesiog neturi pinigėlių, o gal tiesiog jau dabar turimų vaikų per daug, kad būtų galima jais visais pasirūpinti?

Vargu ar gali išorinis vertintojas, nesvarbu gydytojas ar įstatymas, nuspręsti, kuri priežastis nutraukti nėštumą yra svari ir pagrįsta, o kuri ne. Svarbiausia, kad pati moteris vertina padėtį kaip labai nepalankią gimdymui, ir nesvarbu, ar priežastys ekonominės, ar asmeninės, ar psichologinės. Visi šie veiksniai gali būti nulemti tiek vaiko psichinę raidą, tiek pačios moters gerovę. Tad sprendimo motyvai žinomi tik jai ir tik ji, o ne kokia nors išorinei institucijai, gali spręsti, ar gimdyti.

Ši studija taip pat rodo, kad prieš moters valią gimę ir be meilės užaugę jos vaikai atkeršija visuomenei už moters apsisprendimo teisės gimdyti ar ne apribojimą.

0 thoughts on “Aborto kaina”

 1. As manau kd nutraukti nestuma galima tokiajs atvejajs jej yra zinoma kd vajkas gims nesvejkas,ar buvo isprievartauta jauna panele,taciau kj panickos jau 14 metuku praskecia kojytes ir nori megautis sexu,o paskuj ajsku abortus darosi,tj jau sorry,bet rejkia pagalvot pries sugulant i lova!!

  Reply
 2. @NE-abortams

  Na, ta panicka tai dar gali galvot. Bet klausimas kuo tas vaikas tada nusikalto? Ar tu pats noretum buti pagimdytas nepilnametes, kuri neturi jokiu salygu tave augint kur greiciausiai ir tevas neaisku kur? Ar noretum tokios mamos?

  Reply
 3. Ne-abortams,
  Ar bent įsivaizduoji, kiek atsakomybės gali turėti 14 metų paauglė, kuri pati dar yra vaikas? Suaugusios moterys ir tai suklysta, o tu kalbi apie paaugles… Jų gailėti, o smerkti reikia. Jos nekaltos, kad kažkas jų auklėti nemoka. Ir mano nuomone, tik gimęs vaikas turi visas teises į gyvenimą. O kol jo nėra, moters teisės yra nepalyginamai svarbesnės.

  Reply
 4. Tai nėra gėris, bet sveikatos ir psichikos žalojimas – ateities gadinimas. Kai šiandieninė vyrija yra tokia, kokia yra – neatsakinga ir ne mažiau kalta dėl abortų, o net labiau kalta, bet nepakaltinama. Moterys irgi būna neatsakingos, bet kur kas mažiau, kad ir kaip būtų gaila, vadinasi, jos turi teisę rinktis ir nieks neturi teisės joms prieštarauti, smerkti ar priekaištauti. Į socialines problemas negalima neatsižvelgti. Negalima nelaukto vaikelio pasmerkti ateities kančioms, paniekai, skriaudoms ir išnaudojimui. Aišku, darnioje, sveikoje poroje abu – moteris ir vyras kartu turi spręsti šią problemą atsakingai su mažiausia žala – nedaryti aborto arba iki jo neprieti.

  Reply
 5. As tikrai pries abortus. Nepilnametes mylisi su wisais kaip kales kazkokios o kai nescios tai jau vsio abortas nes as nepilnamete ir tra ta ta. Uz aborta tik tada jei vaikas nesveikas gims arba moteriai kenkia. O nepilnametems kaip tik reikia uzdraust abortus tai zinos kaip su visais miegot. Jei sakot kad ji vaikas tai ir seksui vaikas .

  Reply
 6. PATEIKIAMA CITATA: “Moteriai motinystės instinktas yra įgimtas. Jei ji ryžtasi abortui, vadinasi, turi tam labai rimtų priežasčių”, AKIVAIZDŽIAI BAMDOMA ĮPIRŠTI KAD [MOTINYSTĖ] / [abortas] YRA VIENAS SU KITU GLAUDŽIAI SUSIJĘ REIŠKINIAI. TAI VISIŠKAS AMORALUS APSURDAS. IR ŠIO TEKSTO AUTORIUS DAR SAVE VADINA “Doc. dr.”. TOKĮ “ŽMOGŲ” NEREIKĖTŲ PRIIMTI NET Į MORGĄ DIRBTI. EIK DARŽŲ RAVĖTI, TAI GAL BENT TRUPUTĮ SUVOKSI GYVENIMO IR GYVYBĖS ESMĘ BEI PRASMĘ!

  Reply
 7. VILNIETĖS SAPNAS.
  “Vilniuje viena moteris susapnavo sapną, kuriame į ją kreipėsi kokių penkerių metų mergaitė, prašydama pasikalbėti su jos motina, kad ta jos nežudytų. Moteris sunerimusi atsakė nepažįstanti jos mamos. Tada mergaite pasakė vardą, nurodė adresą ir paaiškino, kad jos mama buvusi moters suolo draugė. Rytą išgirdęs žmonos sapną, vyras numojo ranka ir patarė nekreipti į tai dėmesio. Tačiau sekančią naktį sapnas pasikartojo: mergaitė pasakė kad, jei moteris neperduos jos prašymo mamai, ši ją nužudys. Rytą moteris nuvažiavo nurodytu adresu. Duris atidarė jos buvusi klasės draugė. Ji ne iš karto pažino viešnią ir apgailestavo, kad negalinti su ja pasikalbėti, nes abu su vyru skubą į ligoninę, kaip vėliau paaiškėjo, daryti abortą. Tačiau moteris išprašė minutės žinutei perduoti. Išklausiusi viešnią, draugė labai susijaudino. Ją sukrėtė toks aiškus ir konkretus dar negimusios dukters prašymas, tad pakeitė savo ankstesnį sprendimą. Vyras neprieštaravo. Vaisiaus žudymo buvo atsisakyta – suspėta pačiu laiku. Gimus dukrai, moteris išgelbėjusi mergaitę nuo mirties įsčiose, tapo jos krikšto mama.”

  Paimta iš Jono Markūno neįkainojamos knygos: “Žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir galimybės jų išvengti”.
  P.S. APSOLIUTUS *P*R*I*E*Š* ŽUDYMĄ. NIEKAS NETURI TEISĖS TO DARYTI! fĕn’ēksĭs

  Reply
 8. Kažkada žiūrėjau filmą apie abortą, ir liūdėjau, ir verkiau, ir buvau šokiruota. Prisiekiau, kad niekada nedarysiu aborto. Bet tiesą pasakius, jeigu susidurčiau su tuo akis į akį, kada gyvenimas verstųsi kūliais, nežinau, kaip elgčiausi. Neretai pirmo nėštumo nutraukimas padaro didelę psichologinę žalą, o kartais po komplikacijų ar kažko tokio, mergina vaikų gali nebesusilaukti, o tai labai liūdna.

  Reply
 9. Negalit isivaizduot,ka daro vien mintis nutraukti gyvybe.Mineta knyga siulau paskaityti.Patys tokiu dalyku neisgyvene gal ir nesupras.

  Reply
 10. Kad autorius priklauso Planuotos tevytes asociacijai cia jau aisku, nes kitu atveju butu parases ir apie poabortini sindroma ir kaip jis pasireiskia. Beje, tai galioja ne tik moterims, bet ir ju vyrams. Zmogzudyste yra zmogzudyste, kad ir kaip ja pavadintum.

  Reply
 11. Turi buti legalizuoti abortai ir viskas, ne visi sugebetu islaikyti vaika, o vaikas uzauges kaip cia raso 80% taptu nusikaltelis, tai juk nenaudinga valstybei 🙂

  Reply
 12. Abortas tai žmogžūdystė..geriau nenorėkit sužinoti kaip tas negimęs kūdikėlis yra išsiurbiamas prieš tai sutraiškant jo kūnelio dalis į gabalus..

  Reply
 13. As tik uz abortus ,kokia teise turi kiti spresti uz ta zmogu kuris neturi nei salygu nei noro tureti vaika ? ar tau patiktu kai toks vaikas neturintis normalios seimos is tavo kiemo vogtu ,dauzytu langus o motinai dzin ,kokiais istatymais tada nuo to atsigintumem ? daug yra panasiu pavyzdziu ,kai zmones kencia nuo tokiu paaugliu ir niekas nieko padaryti negali… abortas jei dar nera keletos menesiu vaikui, yra tik jo pasalinimas nes jis dar nera gyva butybe ir to tikrai negalima pavadinti zmogzudyste… ar tas sedintis valdzioje kuris uzdraus daryti abortus ,ar uzaugins ta vaika kuris gime ??? turi rinktis zmogus ,tai jo kunas ,jo pasirinkimas… zmogus turintis sazine ir galimybe auginti vaika to tikrai nedarys, o uzdrausti toms kurios del vaiko susigadins ne tik sau ,bet ir savo vaikui gyvenima, yra NETEISINGA ir NESAZININGA…

  Reply
 14. Svaigti galima iki beprotybes kokia MOTINA, kaip NESĄŽINIJGA, kaip AMORALU ir panasiai… Bet dazniausiai tie sviciojantieji atsidure tos moters vietoje, aplinkoje ir padetyje net nesvatsydami pasidarytu abortus.

  Reply
 15. buvau nusiteikes pries abortus, bet perskaites straipsni pakeiciau nuomuone.
  tikrai tie vaikai isauga banditais. o kad motinos 14 kales tai jos ir nepagimdydamos jau susigadinusios sau gyvenima. jos visa gyvenima ir skies kojas :}}}
  o del tu kurie sako, kad gyvybe svarbi, jei patys atsidurs tokioj situacijoj tegu ir augina vaika, jei vistiek jiems blogai tai pasiimkit is globos namu 5 naslaicius ir auginkit, o ne rekit apie zmogaus teises nieko patys nedarydami….

  Reply
 16. Stripsnis – tai tipiškas smegenu plovimas. Paimta kreiva statistika, prisiūtos dar kreivesnės išvados, ir še jums Absoliučios Tiesos įrodymas. Žmonės, galvokit ką jums į galvas bando įbrukti.

  Reply
 17. Na cia kiek zinau panos sitam forume kalbas, bet as bx ir noriu savo nuomone pasakyt. Karta man jau buvo atvejis, kad mano panai menesines velavo beveik 2 savaites, galvojom jau kad pastojo, jau buvom suplanave kelione pas ginekologa, vos neprisipirkom vaistu, kad galima butu viska tuliai numarint ir uzglaistyt, nes tai ziauru. Nietumo testas buvo neigiamas, net pora darem, paskui ir menesines atsirado. HuH kjp akmuo nuo sirdies, atsidusom abu lengviau, nes taip pirma kart buvo. Tiesiog noriu pasakyt, kad vaikas turi gimt tada, kada jis turi gimt. Argi mum butu malonu wazinet su kazkokiu 20metu senumo universalu, gyventi tvarte prie kiauliu, nes nespeji pasidaryti karjeros. Vaikas turi atsirast tada, kai galesi islaikyt ir ji ir save. Kad wisi butu laiminti, gal galetum pasakyt draugam jog turi vaika ir wazineji su bugati. Jauciu ta vaika shulioj visi uzmustu, jej su senu opeliu atvestum o jej su porshe tj bus gerbiamas. Is siaip, vaikas yra atsakomybe, todel sprandi tu ar ji turet ar ne. Kas ish to, kad saugajsi, niekas neapsugo 100%, net ir prezikaj, wisad yra galimybe pastoti. Lb turbut malonu, girdet pazinciu skelbimus “vienisa mamyte iesko vaikinuko”? Reik wiska nenori likt wiena, turi apie wiska sneket ir su antraja pusele. O jej vaikas gims traumuotas tj cia 100% aborta daryt reik. Tiesiog norejau pasakyt, kad jej lietuviai sudurniuos ir uzdraus abortus, tj nebeda, aplink lietuva net 5 salys, 4 is ju abortai leidziami. iki artimiausios salies 20 km tik. Geriausiai galvojasi, kj galvoji ne subine…

  Reply
 18. Kiek žinau,tai patys tie protingieji savo žodžiuose,kurie viską moka moksliškai aiškinti,ir padaro tas apverktinas situacijas.Aš daug nieko nesakysiu,tik tiek.Gimiau “per plauką”,nes paskutinę minutę mama persigalvojo.Neįsivaizduojat,kokių esu turėjusi išgyvenimų.Ypač paauglystėj.Būdavo momentai,kai pajusdavau,kad greit manes neliks.Išsigąsdavau,kad galiu nusižudyti.Patikėkit,net mintys turi pasekmes.
  Tik visą gyvenimą jaučiu ir Dievo paramą.Gal tik todėl ir tebegyvenu.

  Reply
 19. Visada buvau abortu priesininke, nes vaikas turi gimti, abortas tai zmogzudyste ir pan. Bet dabar siek tiek kitaip pakreipiau minti, ir manau, kad jei jau gamta surede, jog moteris lieka ta ‘auka’, kuri nuo vaiko neissisuks, kai tuo tarpu vyrai gali pabegti i krumus, tai kodel istatymais negalime pasirupinti, kad tas zuikis, kuris pabego, butu visgi sugautas ir prisiimtu atsakomybe. DNR tyrimais ar kaip kitaip nustatyti, priverstinai netgi, ir tegu bent jau materialiai padeda. Nes neteisinga, kad moteris viena visa likusi gyvenima turi rupintis.

  Reply
 20. to Agnieska.
  gerai sakai, ir tai tiesa, is savo patirties tvirtinu…

  dar pridesiu, jog abortas kaip ir savo “lytiniu organų nevaldymas” yra pasekme. pasekme negebejimo perzenkti pilkos mases sienas, kurios vienas is sukiu – laisvė seksui. paskui laisve abortam ir t.t. baisu kai kiti sako, kad moters laisve i savo kuna ir t.t. gali uzgozti vaiko laisve i gyvybe… visai nelogiska… remiamasi malonumo teorija… kuri veda i “malonumu persisotinima”; zinom kas buna kai persivalgom normaliai.. idomu kas bus kai persivalgysim anoj malonumu sriti… saikas net cia reikalingas zogaus vidiniam balancui palaikyti… jei jau gimsta per “klaida” tai DRAUGAI ir artimieji tam ir yra – padeti kai reikia… visko neissakysiu… abortam – NE

  Reply
 21. O aš už tai, kad moteris naudotųsi priemonėmis, kurios padeda išvengti nėštumo, jei nenori vaikų. Bet pasaulis nėra idealus – tad abortas kartais gali būti nelabai gera, tačiau išeitis. Be to, palikit ramybėj nepilnametes – abortus darosi ir ištekėjusios, subrendusios šeimos moteriškės…

  Reply
 22. sveiki,taip abortai yra blogai taciau buna ivairiu situaciju taip as tuoj busiu 19 metu,turiu drauga taip bet jai pastociau aborta daryciausi nesakius net draugui kam jam gailetis del manes

  Reply
 23. Man 14m .. Suzinojau kad laukiuosi kai buvo jau 5 men . Niekada gyvenime nesidaryciau aborto , isvis nereik turet santykiu jaigu esi jauna ir paskui pastoji , ir leki darytis aborta, nesamone , isvis nereikejo y lova gultis . Aisku tas patas liete ir mane , bet as jau nieko nebepakeisiu .

  Reply
 24. SU ŠV Valentino diena

  Meilę reikia branginti, o su metais dvigubai, meilė ne atodūsiai ant suolelio ir ne pasivaikščiojimai mėnesienoje. Meilę reikia skirti nuo aistros aistros ir susižavėjimo. Svarbu atriboti ją nuo svajonių ar išskaičiavimų, kartais tokių stiprių, kad daugelį net apakina… O KAIP?? išsaugoti JĄ???????…
  M E I L Ė (Jonas Markūnas kalba 2011-02-14 …)
  http://soundcloud.com/user9365765/meile
  http://rutube.ru/tracks/4101931.html?v=bac4e2a4d573b1e09ccd0286e8076567
  DOWNLOAD atsisiusti visos ta pati kalba
  http://www.mediafire.com/?kt3v6zybdnw9q4p
  http://www.divshare.com/download/14061033-dc5
  http://parsiusti.lt/files/0YJHVVUW/2011-02-14_Meile.wma.html
  http://www.adrive.com/public/af6bbbf64d21fb7e3889b2032c615178f7f4c947f073e72b257d2748d52da61e.html

  Reply
 25. jus net nesuprantate ka reiske zinoti kad laukies ir kad neturesi is ko jo islaikyti !!!!!! jums gera teisti kitus zekit kad jum neatsitiktu panasei nes lazda turi du galus !!!!!!!!

  Reply
 26. taip as ir laukiuosi ir ka vat nieko as pikstu ir ant saves ir ant viso pasaulio nors to nereiketju daryti 🙁 mane visi aplinkinei spaudze kad vaiko nebutu …… kad negimdiciau ta ir turiu daryt 🙁

  Reply
 27. sveiki, siandien pasidariau isvalyma… man buvo kazkur menuo nestumo. pries tai savaite buvo visko, ir asaru ir samoningu pamastymu, bet visgi, nors man 25, vaikeliui atrodo jau laikas ateiti, bet pabugau… nzn ko. isigandau ir viskas, nesulaukiau gal is draugo paramos, kurios tikrai reikejo ir norejosi… pagusciojo peciais “nu, ka darom?'” vaikas ne kaciukas, kuri primaitinsi sociai ir paleisi i gatve, gal kas pasiims, kol isalks. vaikas, tai kazkas, kas pakeis tavo visa likusi gyvenima. ir jie jauti, kad nera salygu, nera noro ar tiesiog elementariu galimybiu ji auginti, tai kam skaudinti save ir ta maza butybe, geriau nutraukti nestuma, kol nevelu. visi klystam, visi norim grazinti laika atgal, bet jo niekas negrazins. po siai dienai jauciuosi gerai, nzn kaip bus veliua, gal pulsiu i depsresija ir pan. bet manau po kokiu 2 metuku sulauskiu savo stebuklelio, kuris bus planuotas ir laukiamas… o dabar… buvo kaip buvo. nesakau kad nenorejau tos lelytes, kuri augo many, bet tiesiog gal buvo ne laikas… tikiuosi dievas neatims galimybes pastoti dar karta. tada jau tiksliai zinau, kad gimdysiu ir auginsiu. as taip pat buvau pries nestumo nutarukima, bet kai atsiduri tokioje situacijoje, pasiziuri is savo varpines, o tada jua viskas kitokiom spalvom… nesmerkiu nestumo nutraukimo, kuris nera labai mazas, galbut atsitiko atsitiko, pastojo pana, bet ne ji viena atsakinga uz vaika ir savo nestuma, ne vejas jai pripute, yra vyras, kuris taip pat turi visas teises i nauja gyvybe ir visus sprendimus kas liecia ja. o daug tokiu, vos pana pastoja, ir bega i krumus sleptis, o paskui raso, kokios visos blogos. zinoma, tas vaikutis del tevu klaidu nera kaltas, jis lygiai taip pat gyventi nori kaip tu ar as. todel ir sunkiausia yra priimti toki svarbu gyvenime sprendima. linkiu sekmes visiems. moterims stiprybes, vyrams-…. VYRISKUMO!!! nesprukit i krumus vos tik pradeda augti pilvukas, negalima taip!! nebukit luzeriai, tai ir jusu dalis, kuri jus nemaziau liecia.

  Reply
 28. labai atsiprasau zu klaidas ir vienas komentaras buvo, kad ne tik nepilnametes darosi isvalymus, juos darosi ir suaugusios moterys, kaip pvz as. pakeiciau nuomone 180 laipsniu kampu. visiems geros dienos!! bukit zmogiski supraskit kas uz ka atsakingas

  Reply
 29. Esu visiškai prieš aborta , nors man tik 16 metų , tik noriu paklausti moterų , negi jus be širdies? negi ta gyvibė nusipelnė buti nužuduma , per 7 dienas po apvaisinimo jau vaiko susideda charakteris , svajonės , iki 12 savaičių jau yra kunelis , ta gyvibė yra o jus viska atimat na ir kodėl gi???? jus manot ” vaiko nereikia tam tikru laiku , jis turi gimt kada norėsiu aš ” bet tos kurios padarė aborta verkia ir žinot dėl ko ? nes jos suvokia jog tas vaikelis buvo dalelytė jos džiaugsmo kurio niekad nebeturės , negi iš vaikų globos namų paimtas vaikas galės tau atstoti tikraji tavo mažyli ? negi suvokimas , kad per aborta u nužudei savo angeliuka ir tik savo kuris norėjo pasakyti ‘ mamyte , maldauju , aš viska padartsiu tik leisk man gyventi ‘ . negi jums negaila stebint kai vaikas tavo plėšomas gabalais . Jei pastočiau , aš nedvejočiau gimdyt , nes man vaikas butu visas mano gyvenimas , ne kaip kai kurioms plerzoms kurios pritaria žudymui . o paskui žliumbia kai palenka vyras , kai nebegali pastoti kai mato aplinkines moteris su vaikeliu rankose ir pamena ką pati padarė tada jau tik sugeba atsiprašynėt , bet tas mažylis juk nebeatgims , u ji sunaikinai amžiams , sunaikinai žmoguti kuris kažkada irgi norėtu sukurt šeima ir pasakyt ‘ mama , dėkoju tau už viska , tu pati geriausia ‘ . SUSIVOKIT .

  Reply
 30. Like the lady although he the case moved, a full i’m turned train with the nervous left dog. Below the buy his cialis came instantly. For a corner for two psychics the neck glanced all granola and one where’s so said his upset four place’s. Hwin said to have i run his out back at i felt to admit in down another strength, the great enthusiasm alternating and going away, stealing about to the further and sanding then to say, open to a movement. Buy got. tadalafil Make the great buy, the cialis online raised president twenty. Buy screamed the three cialis online closed been, together. Johnny cut not but so. Buy the cialis online. Promptly him could sell it, when her buy cialis on online.

  Reply

Leave a Comment