Kaip sužinoti, ar sako tiesą? || Melo požymiai

Jau rašiau apie intriguojančius vyrų ir moterų skirtumus, kuriuos sužinojau per seminarą. O ar minėjau, kad Gediminas mus taip pat mokė atpažinti meluojantį žmogų? Per pastarąją savaitę turėjau porą galimybių įsitikinti, kad šie požymiai tikrai veikia. Tad klausykit:

Melo požymiai:

  • Jei šiaip žmogus kalba taisyklingai, o netikėtai kažką pasakodamas ima daryti kalbos klaidas, yra pagrindo įtarti, kad jis sako ne visą tiesą. Toks netikėtas klaidų atsiradimas rodo žmogaus susinervinimą, sutrikimą.
  • Aiškindamasis pateikia per daug informacijos, per daug argumentų, kai realiai užtektų ir vieno. Vadinasi nepasitikima argumentų svarumu. O tai jau pagrindas įtarti slapuką 😉
  • Aukštėjantis tembras irgi gali būti vienas melo požymių. Juk natūraliai tembras sakiniui baigiantis žemėja, tad aukštėjantis rodo lyg žmogus norėtų dar kažką pasakyti…
  • Kalbant apie nepatogias, nemalonias tempas žmogaus balso tembras paprastai pagreitėja, tarsi jis norėtų kuo greičiau prabėgti rizikingą informaciją. Pastebėjote, kad dažnai taip elgiasi politikai? Kai jiems užduodi nepatogų klausimą, jie greitakalbe į jį atsako, o po to ramiu balsu ima kažką toliau sau pasakoti.
  • Staigūs gestikuliacijos pasikeitimai irgi gali rodyti žmogaus susinervinimą, sutrikimą. Pvz. žmogus, su kuriuo kalbatės šiaip jau naudoja daug gestų, o staiga nustoja juos naudoti arba jų kiekis labai sumažėja. Ir atvirkščiai.
  • Gestai, atsirandantys už krūtinės ir pilvo ribų yra nesąmoningi, todėl į juos verta atkreipti dėmesį. Pvz. jūsų pašnekovo ranka staiga atsiduria jo kelnių kišenėje (taip tarsi stengiamasi kažką paslėpti).
  • Meluojant rankos dažnai būna arti burnos. Esat pastebėję, kad vaikai meluodami dažnai burną užsidengia ranka? Suaugusiems šis instinktas išlieka, tik jie būna subtilesni – netoli lūpų (ar šalia nosies, žando) atsiduria ne visas delnas, o pirštas ar keli pirštai.

Žinoma, nepriimkite šių požymių kategoriškai. Vieno punkto iš šio sąrašo pastebėjimas dar nebūtinai reiškia, kad tave apgaudinėja. Tačiau jei matote kelis jų, jau gali būti pagrindas įtarimui.

Tad šią savaitę galite drauge su manimi žaisti žaidimą “Pagaukime slapukus!”. Ir būtinai man papasakokite, kaip sekėsi 🙂

Comments are closed.