Kaip sužinoti, ar sako tiesą? || Melo požymiai

Jau rašiau apie intriguojančius vyrų ir moterų skirtumus, kuriuos sužinojau per seminarą. O ar minėjau, kad Gediminas mus taip pat mokė atpažinti meluojantį žmogų? Per pastarąją savaitę turėjau porą galimybių įsitikinti, kad šie požymiai tikrai veikia. Tad klausykit:

Melo požymiai:

 • Jei šiaip žmogus kalba taisyklingai, o netikėtai kažką pasakodamas ima daryti kalbos klaidas, yra pagrindo įtarti, kad jis sako ne visą tiesą. Toks netikėtas klaidų atsiradimas rodo žmogaus susinervinimą, sutrikimą.
 • Aiškindamasis pateikia per daug informacijos, per daug argumentų, kai realiai užtektų ir vieno. Vadinasi nepasitikima argumentų svarumu. O tai jau pagr rindas įtarti slapuką 😉
 • Aukštėjantis tembras irgi gali būti vienas melo požymių. Juk natūraliai tembras sakiniui baigiantis žemėja, tad aukštėjantis rodo lyg žmogus norėtų dar kažką pasakyti.
 • Kalbant apie nepatogias, nemalonias tempas žmogaus balso tembras paprastai pagreitėja, tarsi jis norėtų kuo greičiau prabėgti rizikingą informaciją. Pastebėjote, kad dažnai taip elgiasi politikai? Kai jiems užduodi nepatogų klausimą, jie greitakalbe į jį atsako, o po to ramiu balsu ima kažką toliau sau pasakoti.
 • Staigūs gestikuliacijos pasikeitimai irgi gali rodyti žmogaus susinervinimą, sutrikimą. Pvz. žmogus, su kuriuo kalb batės šiaip jau naudoja daug gestų, o staiga nustoja juos naudoti arba jų kiekis labai sumažėja. Ir atvirkščiai.
 • Gestai, atsirandantys už krūtinės ir pilvo ribų yra nesąmoningi, todėl į juos verta atkreipti dėmesį. Pvz. jūsų pašnekovo ranka staiga atsiduria jo kelnių kišenėje (tai
  ip tarsi stengiamasi kažką paslėpti).
 • Meluojant rankos dažnai būna arti burnos. Esat pastebėję, kad vaikai meluodami dažnai burną užsidengia ranka? Suaugusiems šis instinktas išlieka, tik jie būna subtilesni – netoli lūpų (ar šalia nosies, žando) atsiduria ne visas delnas, o pirštas ar keli pirštai.

Žinoma, nepriimkite šių požymių kategoriškai. Vieno punkto iš šio sąrašo pastebėjimas dar nebūtinai reiškia, kad tave apgaudinėja. Tačiau jei matote kelis jų, jau gali būti pagrindas įtarimui.

Tad šią savaitę galite drauge su manimi žaisti žaidimą “Pagaukime slapukus!”. Ir būtinai man papasakokite, kaip sekėsi 🙂

13 thoughts on “Kaip sužinoti, ar sako tiesą? || Melo požymiai”

 1. Butinai pameginsiu! Dirbu vadovaujanti darba, o vasarai atejus mano pavaldiniai pastebimai dazniau pradeda veluoti i darba. Keista – visada turi pasiaiskinimus. Dabar galesiu “tirti’, kurie is ju tikri 🙂 zinoma, ne piktybiskai! Del smalsumo ir smagumo.

  Reply
 2. Kūno kalba – pats geriausias melo detektorius. Na, nebent susiduriama su melavimo srities specu, bet tokių pasitaiko labai retai:)

  Reply
 3. Galima išmokti meluoti, kai žinai ko vengti.
  Dar nepasakei apie akių judesius. Žmogus kreipia akis į viršų, į apačią, į kairę, įdešinę priklausomai nuo to, ar žmogus prisimena, ar kuria, ar dar ką mąsto 🙂

  Reply
 4. Taip, nepasakiau 🙂 Į viršų dešinę – prisimena, į viršų dešinę – kuria. Vadinasi, jeigu klausi draugo, kur praleido vakar vakarą, ir atsakant jo akys krypsta dešinėn… gali įtarti kad girdi lakios vaizduotės vaisių 🙂

  O šiaip, scania, taip tikrai meluoti galima išmokti, bet į tai reikės investuoti labai daug laiko ir pastangų. Kaskart išgirdusi tokius patarimus ir technikas galvoju: va, dabar jau niekas manęs nepričiups. Bet nejučia imi ir vėl pagauni save elgiantis, gestikuliuojant ir kalbant panašiai. Tiesiog sudėtingose situacijose labai sunku nepasiduoti įtampos poveikiui bei galvoti ne tik apie tai ką sakai, bet ir apie kiekvieną neverbalinį ženklą, kai sakai. Žinoma, neteigiu, kad neįmanoma ar neverta išmokti. Bet tikrai didelių laiko ir valios investicijų reikalaujantis darbas.

  Reply
 5. Man tai, sakyčiau, net į jokius gestus nereikia žiūrėt. Iškart jaučiu, kada žmogus meluoja…

  Reply
 6. daznai sie pozymiai gali reiksti paprasta susinervinima del klausimo esmes, supratima kaip kisimasi, kompetencijos ribas etc. , nebutinai melavima. Kaip ir liaudyje sako, tikras melagis meluoja net nemirkteledamas, kadangi tiki melu ir savo melavimo sugebejimais, kuriuos daznai ivardija kaip sugebejimus valdyti situacija, zvitruma, ismanuma. Vienintelis budas pazinti “melagi” – 3-4 sekundes ziureti tiesiai ‘melagiui’ i akis. nemalonu beje, bet kokiu atveju.

  Reply
 7. Taip. Manau, kad tai intuityvu ir nė velnio tu skaitydamas blog’ą neišmoksi atpažint meluojantį…

  Reply
 8. Taip, Juozai, vien skaitydamas tikrai neišmoksi. Bet perskaitytos mintys gali užvesti ant kelio ir paskatinti labiau stebėti aplinką. O tada su stebėjimo praktika ateina ir įgūdžiai 😉

  Reply
 9. Abejojate, ar jūsų antroji pusė jums ištikima? Norite įsitikrinti, kad jūsų išrinktasis vis dar myli kaip ir pirmąją vestuvių dieną arba kai atsinešė savo šlepetes ir susidraugavo su jūsų katinu? “Adultery-info” = “Melo-detektorius”

  Reply
 10. As moku meluoti,labai gerai meluoju,nebijau buti itarta ir del to nedarau kvailu judesiu.Mano seima(Vyras,dukra,sunus)tiki,kad as einu i sporto kluba kai susitinku su meiluziu.Dukrai sesiolika.Sunus yra mano meiluzio vaikas :D.Netycia gavosi;D

  Reply

Leave a Comment