Galvos svaigimas

Galvos svaigimas – tai nemalonus erdvės ir judėjimo suvokimo sutrikimas. Jį galima suskirstyti į 4 pagrindines grupes: periferinio tipo galvos svaigimą (vertigo), pusiausvyros sutrikimą, alpimo jausmą ir psichogeninį galvos svaigimą.

Galvos svaigimas yra tik ligos simptomas, bet ne pati liga. Vertigo (sisteminis galvos svaigimas) vadinamas toks galvos svaigimas, kai pacientas sako, kad visi daiktai sukasi aplink jį arba kad jis pats sukasi.

Pusiausvyros sutrikimas (nesisteminis galvos svaigimas) yra toks galvos svaigimas, kurį žmogus apibūdina kaip “netvirtumo” jausmą. Dalis ligonių galvos svaigimu vadina jausmą, kuris atsiranda priieš alpimą. Jiems būna silpna, aptemsta akyse. Psichogeniniam galvos svaigimui būdinga, kad žmogus nurodo neaiškų, miglotą svaigulį, dažnai akcentuoja baimę nukristi.

Galvos svaigimas gali būti šių ligų simptomas:

 • Menjero liga
 • Gerybinis paroksizminis pozicinis svaigimas (GPPS)
 • Vestibulinis neuronitas

Epidemiologija

Vestibulopatijų dažnis – 13,7 iš 10 000 gyventojų. Menjero ligos dažnis – 10 iš 10 000 gyventojų.

Etiologija ir patogenezė

 • Vertigo atsiranda sergant GPPS, Menjero liga, vestibuliniu neuritu (neuronitu).
 • Menjero ligos metu išsivysto endolimfos perteklius, kuris sukelia labirinto membraninės dalies ištempimą. Atsiranda labirinto sienelės trofikos pakitimų, kuriems turi reikšmės neuropeptidai: endotelinas, medžiaga “P” ir kiti. Jie plečia kraujagysles ir skatina uždegimo reakcijas.
 • GPPS atsiranda dėl endolimfos cirkuliacijos sutrikimų labirinte, dėl ko joje susidaro laisvi otolitai arba laisvi kalcifikatai – vadinamoji kupololitiazė.

Klinika

GPPS. Vertigo, sukeltas tam tikro galvos judesio, trunka iki 30 s. Atsiranda 30-60 m. amžiuje, dažniau serga moterys. Tarp priepuolių nenustatoma jok

kių sutrikimų, tačiau galvos svaigimą gali išprovokuoti tam tikras galvos judesys.

Menjero liga. Dažniausiai prasideda 25-30 m. amžiuje. Būdingi vertigo priepuoliai, sukeliantys pykinimą, vėmimą, vegetacinių reakcijų sustiprėjimą; ūžimo, pablogėjusios klausos ir pilnumo jausmo pažeistoje ausyje priepuoliai. Priepuolių dažnis yra skirtingas ir galimos ilgos (iki 2-3 m.) remisijos (ligos simptomų išnykimas). Klausos sutrikimas dažniausiai yra vienpusis, bet gali būti ir abipusis. Ligos eiga progresuojanti.

Vestibulinis neuronitas. Dažniausiai atsiranda jauname ir vidutiniame amžiuje, pasireiškus virusinei infekcijai. Būdingas stiprus, kelias dienas trunkantis vertigo. Klausa išlieka nesutrikusi, galimas spengimas ar ūžimas ausyje, nėra kitų neurologinių simptomų.

Diagnostika

 • Klinikinis tyrimas: anamnezė, objektyvūs duomenys, neurologinis ištyrimas, otolaringologo ištyrimas, akių dugno tyrimas.
 • Tyrimai: bendras kraujo tyrimas ir eritrocitų nusėdimo greičio nustatymas, bendras šlapimo tyrimas, esant reikalui – galvos smegenų kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tomografija, juosmeninė punnkcija.

Diferencinė diagnostika

Reikia atskirti nuo:

 • Somatinių ligų, pasireiškiančių galvos svaigimu (anemija, arterinė hipotonija ir kt.)
 • Neurologinių ligų, kurių metu būna galvos svaigimas (galvos smegenų kraujotakos sutrikimas, išsėtinė sklerozė, smegenėlių degeneracinės ligos ir kt.)
 • Nerimo sutrikimų
 • Širdies ligų (sinusinio mazgo silpnumas, laidumo bei ritmo sutrikimai ir kt.)
 • Klausos nervo neurinomos
 • Su migrena susijusio galvos svaigimo
 • Otito
 • Ototoksinių vaistų šalutinio poveikio (streptomicino, gentamicino)

Gydymas

GPPS. Ligoniai per kelis mėnesius pasveiksta savaime, tačiau kartais svaigimas gali trukti ir keletą metų. Svarbu vengti provokuojančių galvos judesių. Skiriami specialūs pratimai, kurių tikslas yra kontroliuoti vertigo. Medikamentinis gydymas: ank

ksiolitikai (diazepamas ir kt.) – padeda ligoniui iškęsti nemalonius pojūčius, bet nepašalina ligos priežasties; kai kuriais atvejais gali būti skiriama betahistino (Betaserc).

Menjero liga. Betahistinas (Betaserc) – pirmos eilės vaistas – išplečia vidinės ausies kraujagysles ir blokuoja vestibulinius branduolius. Vaistas yra saugus, gerai toleruojamas ir turi mažai šalutinių poveikių. Dozavimas – 24-48 mg/p. per 2 ar 3 kartus. Kartais gali būti skiriama cinarizino, 25 mg 3 kartus per parą arba 75 mg 1 kartą per parą. Vyresniame amžiuje jo turėtų būti skiriama atsargiai dėl galimo negatyvaus poveikio ekstrapiramidinei sistemai. Neuroleptikų (droperidolio, sulpirido) geriausia skirti stacionaro sąlygomis, prižiūrint gydytojui. Anksiolitikų (diazepamo ir kt.) turėtų būti vartojama tik trumpą laiką priepuoliui nutraukti. Jie gali sukelti slopinimą, mieguistumą, o ilgalaikis vartojimas sukelia pripratimą. Diuretikai taip pat veiksmingi vartojant trumpą laiką – ilgiau pavartojus jų poveikis sumažėja.

Vestibulinis neuronitas. Ūminėje fazėje liga gydoma kaip ir Menjero liga – skiriama betahistino (Betaserc), mažiausiai 16 mg 3 kartus per parą. Galima skirti naujos vaisto formos – 24 mg tabletę 2 kartus per parą. Skirtingai nuo Menjero ligos, gydymas yra trumpalaikis (kelios dienos).

Siuntimai konsultuotis

 • Neaiški diagnozė
 • Naujų simptomų atsiradimas gydymo metu
 • Židininė neurologinė simptomatika
 • Rezistentiškumas gydymui

Komentarai

Galvos svaigimas gali būti sergant neurologinėmis, kardiologinėmis ligomis bei esant psichikos sutrikimams. Tada dažnai būna ne vertigo, o kito tipo galvos svaigimas. Tokiais atvejais reikėtų nusiųsti ligonį pas kitus specialistus, prieš tai atlikus bendrus tyrimus.

50 thoughts on “Galvos svaigimas”

 1. nuo visu ligu bataserc mikrosec,serc,ar nejuokinga,BET juk nepadeda.gydytojai nelinke gydyti pusiausvyros sutrikimu jiems tai neatrodo liga.as jau 11 metu kankinuos,vaikstau kaip girta bet niekas nieko,net tyrimu nera padare,juokinga ta medicina,tik bizniui skirta.

  Reply
 2. man taip pat buvo uzejas galvos svaigimas, uzimas irgi niekas nieko netyre. Pati savo nuoziura, nusipirkau paprasciausiai vitaminu kompleksa is ginkmedzio, vitaminu B 2,3,6,12,gamaamino rugsties, folio rugsties. “Brain Booster” vadinas Latviu gamybos man atrodo, bet tikrai superiniai, nes po pirmos bonkutes jau pajutau poveiki, nustojo galva svaigti, ir uzesiai reciau pasitaiko.Taip kad nereikia jokio stipraus gydymo ir stipriu medikamentu.

  Reply
 3. Na man buvo pries kokius 5 metus vos ne kasdien susvaigdavo galva kokioms 5 sekundems ir jau vos negriudavau be jegu. Zodziu labai nemalonus reikalas. Tai gydytoja apziurejo profilaktiskai ka ir visad daro ir pasake gerti plecianciuosius, na kazkiek pageriau praejo tas reikalas. Sia ziema uzeidavo siaip toks lengvas pasvaigimas, taciau nieko nedariau jis praejo. O vat siandien sedejau darbe, kalbejau telefonu ir taip staiga pradejau nejusti kokioj padetyj esu ir taip lyg horizontaliai galva vartyciau tokia keista busena, taip pat kunas visas pasidare lengvas ir lengvai aptirpo. Net nesuvokiau kai atsistojau ir isejau i lauka. Taciau jau pamaniau kad ir susmuksiu… Tai va ir mastau, kreiptis verta i ka nors ar vel tik plecianciuosius gerti ir galvoti jog jie padeda bei skrandi gadinti…

  Reply
 4. Man irgi tas pats buvo, vakar vakare ir siandien, baisus jausmas, jau galvojau, kad atejo mirties valanda 😀 per smegenis duoda ir vaizdas i sonus sukiojasi, tada vos paeit galejau, ir poto kokia valanda laiko jauciuosi lengvai pagiriota.. Toks jausmas, kad galvos svaigima isprovokuoja vaizdas, bet ne kaip raso galvos pasukimas.

  Reply
 5. Kazkoks siaubas:((( As jau kankinuosi 6 savaites.Per viena diena apsiverte visas pasaulis. Nuo darbingos, retai sergancios, pasidariau tikras ligonis, beviltiskai bandantis gryzti i savo normalia busena.
  Prasidejo viskas nuo staiga uzejusio burzgejimo kairej ausy, po savaites bum… Pakilau is lovos, ir vaizdas susisuko, staiga komoda pakibo ant lubu o lempa kabejusi lubose, atsidure ant zemes. Vos ne vos nuejau iki vonios, viskas sukosi aplinkui, buvo beprotiskai bloga. Pragulejau visa diena lovoj, tik pakeldavau galva iskart vemdavau. Norejosi valgyti, bet tik bandydavau kilstelt galva, pykinimas ir vemimas. Ta diena nieko negalejau valgyt, tik pagriauziau duona guledama:) Galvojau,kad numirsiu…Kita diena istorija kartojasi, bet jau jauciausi truputi geriau…Kitas dienas kilau is lovos, vaiksciojau,kaip gerai prigerusi, pametydavo i sonus,galva sukosi,akys kaip ne mano, pykino, bet jau nebevemiau. Stengiausi nedaryti staigiu judesiu, nes rizika buvo nukristi. Ismokau viska daryti letu tempu. Tiesa, trecia ligos diena neiskentusi ir pilna baimes nuvykau pas gydytoja,kuris nusprende,kad sergu Vestibuliniu Neuronitu. Nusiunte pas spec. ausu gydytoja, kuris atliko ivairius tyrimus: apziurejo ausis (nieko nerado), istyre klausa (puiki) ir liepe ateiti dar po 10 dienu specialiems tyrimams. Po 10 d. atejau,padare tyrima, kur ipucia spec. aparatu i viena ausi, paskui i kita silto oro ir liepia ziuret i taska lubose, kuris pradeda beprotiskai judeti, nors tikrovej tas taskelis stovi vietoj:)Tada aparatas matuoja kazka ir gydytojas stebi tavo akiu judesius. Is to gydytojas sprendzia kaip tavo psiausvyros nervas funkcionuoja. Deja ta kaire ausis, kuri burzgia, faktiskai nelabai sureagavo, nes taskelis pajudejo tik truputi. Tyrimas nera skausmingas, bet gana nemalonus, nes po visko labai sukasi galva. Gydytojas atliko ir kitus testus (kiek supratau jau neurologinius) Turejau eiti tiesiai uzsimerkus, bet nugrybavau visai i pievas, paliesti savo nosi su pirstu ir .t.t. Galutine diagnoze- Vestibulinis Neuritonas. Pasake nuo ligos vaistu nera, turi viskas savaime praeiti.Tipo liga gali uztrukti net kelis menesiu, priklauso nuo kiekvieno individualiai, kiti serga ir metus:( Idave lapa su galvos sukinejimo pratimais ir atia..
  Gerai ,dariau as tuos pratimus,kuriuos darant taip pasidaro negera, nes tu darai tai,ko stengies isvengti:)
  Del visa ko mano gydytojas nusiunte mane pasidaryti kraujo tyrimu ir sirdies kardiogramos-atsakymai tyrimu puikus. Taip pat nusiunte pas akiu gydytoja, kuri konstatuoja,kad mano akys/rega- be problemu. Darbas niekaip neleidzia ramiai sveikti, vis skambineja ir skubina i darba, kas labai mane suerzina… ir svaigulys tarsi vel sustipreja.Galu gale darbas neapsikentes paparaso is daktaro mano ligos israso, kad butu tikri, kad as nesimuliuoju. Po penkiu svaiciu sirgimo,jau jauciuosi,kaip ir normaliai, tik silpnas svaigulys telikes. Pradejau dirbti, susitariau su darbu,kad dirbsiu tik puse dienos, nes noriu paziureti,ar pajegsiu aplamai dirbti. Viena yra sirgti namie, nieko neveikiant, visai kitaip gali buti, kai jaupradedi dirbti. Nes namie bunant yra sunku spresti, ar aplamai tu esi pajegus dirbti. Mano darbas gana hektiskas,dirbu su ligoniais… Jau pacia pirma diena jauciau,kad vel pradeda suktis galva, darosi negera, po darbo jauciuosi issunkta ir jauciu vidini nerima. Parejus namo tik i lova. Antra darbo diena dar labiau sukasi galva, pradedu nerimauti, kad nesu dar pakankamai pasveikus. Kita diena atsikelus ruosiausi i darba, kai staiga labai supykino ir pradejau vemti.Teko vel atgulti i lova. Dar kita nakti jau versdamasi lovoj jauciau,kad kazkas ne taip. Ryte atsikeliau BUM… istorija kartojasi, vel komoda pakibo palubej,o lempa ant zemes… Pasijauciau bejege, ir jau jauciuosi taip, tarsi niekada is to uzburto rato neisikabarosiu. Vel 2 dienas pragulejau lovoj. Trecia jau verciau save is lovos, vaikstau vel keip gerai pakalus. Tik tiek si karta, kaip nekeista pykina, bet nei karto nevemiau. Uztat kai atsiguliu vakare i lova, viskas sukasi gal kokias 5 minutes.Pasikonsultavau su savo gydytoju,kuris patare, kad vel eiciau pas ausu specialista, tipo jis kazka ten turi atitaisyti. Tai va tokia mano istorija, dar be pabaigos. Kai truputi pageres, ir jau saugiau vaiksciosiu uzsisakysiu laika pas ausu gydytoja. Kadangi ta liga labai jau mistine, narsiau labai daug internete, pasiskaiciau kitu zmoniu sios ligos istorijas, ir nuramino,kad as ne viena tokia siame pasauly, ir nesu jau visai kvankstelejusi. Pastebejau,kad zmones labai sunkiai supranta,kad tu sergi,nes atrodai tai normalus,nors jie net neisivaizduoja,kas tavo galvoj ten darosi… Zmones kurie sergat sia liga linkiu jums stiprybes!
  Su pagarba Renata is Danijos:)

  Reply
 6. man galva skauda ir svaigsta. lyg tai pripazino,kad nuo isvarzu.jos yra tarp 4/5 ir 5/6 slanksteliu.isbandziauivairiausius vaistus. buvau sanatorijose.po proceduru buna lengviau.bet gi zmogus negali buti istisai sanatorijose. dar ir uz savo pinigus. gal ka patarsyte.

  Reply
 7. Sveika, Renata,

  Mano diagnoze tokia pati kaip ir tavo – vestibulinio aparato neuritas, dariausi tokius pacius tyrimus pas otoneurologa Kaune. Sergu sia liga jau 5 savaite, daktarai sako, kad po 3-4 men, o gal net ir po metu viskas turi praeiti:( Labai daznai apima nevilties jasmas, nes si liga pas mane atsirado, kai pradejau gydytis nuo gyvybei pavojingos ligos – tuberkuliozes, man 1,5 menesio leido labai toksiskus vaistus, kuriu pasekoje ivyko intoksikacija, vestibulinio aparato sutrikimas, neuritas. Labai sunki situacija, is tikruju, bet ka padarysi. Nuo tuberkuliozes dar reikes gydytis 6 menesius maziausiai, tad nezinau kaip visa tai iskesiu, nes antiiotikai neleidzia ramiai pagydyti vestibulini neurita. Bet, kaip sakant, nereikia prarasti vilties. Jau 3 menesius gydausi nuo tuberkuliozes, bet siandien eisiu pas savo gydytoja, prasysiuos, kad uzdarytu biliuteni, prasysiuos iseiti i darba, nors pusei dienos, nes kitaip – depresija apima ir nevilties jausmas. Geriau su besisukancia galva darbe, negu depresuojant namuose.

  Linkiu visiems stiprybes ir sveikatos iveikiant sita liga!

  Pagarbiai,
  Olga

  Reply
 8. Na ką, prisidedu prie visų tų, kam “sukasi galva”.. viskas prasidėjo prieš 3 dienas, kai namie pajutusi,kad man kažkas labai negerai( bet nesuvokusi,kas) išėjau į vaistinę, o pakeliui suvokiau,kad griūsiu. Ištempiau iki vaistinės, užėjo kažkoks panikos priepolis,ėmė tirpti galūnės, viskas ėmė tolti ir suktis, kol atsigavau jau ligoninėje. Aišku spaudimas didžiulis ir širdies ritmas 135, prirašė visokių vaisų, nuo spaudimo, širdies ir išleido. Sekmadienis. Nubudus iškarto supratau,kad negaliu atsikelti, viskas taip sukais ir važiuoja- lyg girta ar dar nežinia po kokių narkotikų,pirmadienis- tas pats,tik supratau iš baimės,kad virsiu ima “kati” širdis ir tada jau kyla spaudimas. Šiandien šiaip ne taip nuėjus pas neurologą, išvada viena- kažkas su nervais, išrašė raminamųjų ir to betaserc. Guliu lovoj, suku pajudėti, ir net nenoriu pradėti jokių raminamųjų, nes manau ne čia esmė. Ryt pas kardiologą, kaži kokią ten dainelę padainuos. Taip IR eisiu matyt per kabinetus, o būsena ta pati-sukasi debesys. Laukite tęsinio

  Reply
 9. na stoju ir as i jusu bureli.. sia liga sergu jau turbut 6 metelius, o esu tik 30ties… kaip viskas prasidejo net nepamenu. pamenu tik kruva tyrimu kaip ir jums, man netgi kaklo nervus tyre, vazinejau kasdien i poliklinika, kad vaistus i vena suleistu… niekas nepadejo.
  pries pusantru metu, kai jau gydytojas nerado jokiu nauju gydymo priemoniu,nusiunte mane pas psichiatra.. papasakojau as jam apie savo beda,pripaise depresija, paskyre antidepresiniu vaistu..
  geriau as juos metus laiko. ir isivaizduokit. stebuklas! buvau pamirsus ka reiskia puikiai jaustis! jokio svaigulio, jokio sukimosi, jokios panikos, pakilusio spaudimo, pirstu salimo ir tt.! bet…
  po metu as nustojau juos vartoti, maniau jau gana, na juk negyvensiu visa gyvenima “valgydama” antidepresantus.po nustojimo vartoti juos praejo 10men, ir stai man vel tas pats… tik dabar + akiu nezmoniskas skausmas, kuris persiduoda i smilkinius ir pakausi… jausmas klaikus… sia savaite pradejau dirbti naujam darbe, atidirbau tik 4 dienas, ir siandien teko palikt darbo vieta del tos siaubingos busenos…
  siuo metu esu uzsienyje, viskas atrodo daug sudetingiau ir beviltiskiau, nei takart bunant Lt… rytoj manes laukia kelione pas gydytoja, matysim ka jis pasakys…
  uzsuksiu, pasipasakosiu 🙂

  Reply
 10. sveiki visi!ačiū visagaliam internetui! patikėkit kaip aš jus visus suprantu.labai apsidžiaugiau,radusi jus.man 35m.,rodos jauna,sveika kaip ridikėlis…man tai atsitiko šiais metais,birželio 5d.,naktį.nubudau,nes pajutau pykinimą,pramerkiau akis ir matau…viskas plaukia aplink.užsimerkiau. atsimerkiau-tas pats šlykštus jausmas.siaubas ima prisiminus! atsisėdau,tas jausmas vis stiprėjo,galvoju ,dieve brangus ,kas gi čia daros? pamėginau eiti iki wc, ir, o siaube,sukosi kaip ant karuselių,pasidarė labai silpna,vos pastovėjau ant kojų,visą kūną krėtė drebulys,išpylė šaltas prakaitas…pamaniau-viskas…šiaip ne taip išsikviečiau greitąją,negaliu pasakyt kiek tai tęsėsi,kelias ar keliolika min.,košmaras,didžiausias košmaras mano gyvenime. daktarai ,tyrimai,vaistai,diagnozė-vestibuliarinio aparato sutrikimas. 1,5mėn prabuvau ant biletenio,priepuoliai kartojosi 4k.paskui aprimo,bet kad visai pasveikau negaliu pasakyt,pasvaigsta galva,ypač vakarais,atsigulus į lovą,tik ne taip stipriai,ūžia ausyse,nei iš šio ,nei iš to apima nerimas,gėriau raminamų,bet taip nesinori…šiandien kreipiausi į kitą gydytoją,labai tikiuosi pagalbos,nes tai pradėjo trukdyt gyvent,o gal reikia susitaikyt ,kad kitaip jau nebus. nežinau. o buvo taip gera…kažkada…gera žinoti,kad esi ne viena!sėkmės jums visiems,oi kaip aš jus suprantu…gal dar susirašysim.

  Reply
 11. Sveiki visi ir visos,

  Pasirodo ir as ne vienas su panasiu dalyku… Man tik 36 ir nebesuprantu kas darosi. Viskas prasidejo siu metu geguzes men. – buvo toks jausmas kad galva kaip po geru isgertuviu, einu viskas sukasi, bet kaip ir priezasties jokios nebuvo. Tuo pat metu pradejo skaudeti nugaros apacia, bet pagalvojau gal perpute ar ka sunkaus keliau ir nekreipiau demesio, o skausmas vis didejo kaip ir pastovus nuovargio jausmas. Aptirpo desne ranka ir koja. Prabundi ryte jau buni pavarges.

  Rugpjucio men pakliuvau i Lazdynu ligonine, kur atliko galvos, kaklo, stuburo, akiu tyrimus. Jie mane pribloske – osteochondriniai pakitimai nugaros apacioje, stuburo kaklines dalies isvarza (C4/C5 r C5/C6), silpnesne kaire koja ir desine ranka, galvoje 3×5 glioependimine cista, siaura priekine komunikante. Taciau optinio neurito pozymiu nematyti, kraujas, spaudimas, akys – viskas gerai.

  Paskyre reabilitacija – pratimai, elektra, magnetas, masazas. Po pratimu iskart buvo paumejimas – galva vaziavo i kita puse nei as, stiprus skausmai nugaros apacioje tesesi, tada paskyre ultragarsa su vaistais. Tai padejo sumazinti skausmus nugaros apacioje.

  Kazkur rugsejo viduryje pradejo atsirasti skausmai galvos apacioje, kakle, i rankas. Taip pat (tikriausiai del nugaros) skausmai nuejo i sedmenis, blauzdas. Jie nepastovus, bet dazni – tarsi ten butu dantu, kurie karts nuo karto suskausta. Galvos svaigimas isliko toks pat tiek ryte, tiek dienos begyje.

  Spalio men kreipiausi i poliklinika – vel paskyre reabilitacija, tiksliau pratimus ir ultragarsa. Paaiskejo, kad ultragarsa galima tik 2 kart i metus, nes kazkaip tos proceduros “tirpdo” kaulus. Po pirmu pratimu kaklinei daliai nukritau du kartus, tad daugiau neeksperimentavau. (tiesa, masazas irgi nepadejo, o kaklinei daliai jis beveik aplamai nerekomenduotinas). Uztat nutirpo ir kaire ranka nuo alkunes iki pirstu, ir koja zemiau kelio.

  Reabilitologas daugiau nieko pasiulyti negali, ir aplamai visos papildomos proceduros (kaip akupunktura) yra mokamos, o siai dienai nelabai tai galiu sau leisti.

  Neurologas nieko naujo nenustate, tik patvirtino tai, kas buvo ir taip aisku is diagnoziu. Tik nelabai galejo susieti toki galvos svaigima ir galima nervu uzspaudima del isvarzu kakle. Dar sake kad kiek pastebeje mane, duos nukreipima del invalidumo.

  Is vaistu buvo skyre Tanakan ir Trental, pirmieji kraujotakai galvoje pagerinti, o Trental irgi kazkas panasaus. Nei nuo vienu, nei nuo kitu jokio poveikio nepajauciau. Net bunant ligonineje 2 savaites man lasino pleciancius, taciau galvos svaigimas liko be pakitimu.

  Dar gal reiketu pamineti, kad einant meto i sonus, na tarsi sutrikusi koordinacija. Plius kaip jau kazkas minejo, uzeina uzesys/svilpimas ausyse, o kartais ir galvoje kazkoks keistas jausmas, tarsi juros osimas. Reciau – pykinimas, ir gan silpnas.

  Tiek ligonineje, tiek poliklinikoje daktarai sake, kad turiu su tuom susitaikyti ir gyventi visiskos reabilitacijos busenoje, jokiu stresu, nervu, atsargesnis judejimas, vengti sunkumu kilnojimo, staigiu temperaturu pokyciu ir ttt.

  Jokiu traumu neturejau ir aplamai pirma karta kreipiausi i medikus, neskaitant rankos luzio ir plauciu uzdegimo vaikysteje.

  Ai, dar gan keistas pastebejimas – jau kokias tris savaites norisi valgyti vis suriau, o po to kazka saldaus. Nescias tikrai negaliu buti, bet sitie dalykai akcentuojami esant Menjero ligai.

  Ligtai aprasiau viska, kas mane kamuoja jau kelis menesius. Nuosirdziai linkiu visiems geros savijautos, nors pamirsau kas tai yra 🙁

  Tomas

  Reply
 12. labas,Tomai,skaičiau tavo pasakojimą ir galvojau,na negi nėra išeities?gal mankštos,pratimai, nežinau…kažkas turi būti.mano istorija prieš tavąją,bandau mankštintis,šaltą karštą dušą,smulkmenos, bet kartais padeda.norėjau paklausti ,rašai,kad kaklo masažas nerekomenduojamas,kodėl? ar prie tavo problemų,ar prie galvos svaigimo?mat nuo antradienio prirašė kaklo masažų.suprantu tave,bet vis gi,nenuleisk rankų,sakoma:jeigu yra taip blogai ,kad blogiau būt nebegali,guoskis tuo ,kad blogiau jau nebebus! sėkmės, optimizmo,ir žinok tu tikrai ne vienas!

  Reply
 13. Labas Jurgita, rasiau rasiau ir saitas parase “bad gettaway” ir viskas dingo velniop.

  Pabandysiu trumpiau. kas liecia kaklo masazus, tai tiek mediku, tiek pacientu nuomones pasiskirsto 50/50. Ieskojau pats literaturos tiek rusu tiek anglu kalba. Rimti angliski str dazniausiai mokami. Bendra info radau cia:

  yoursurgery.com/ProcedureDetails.cfm?BR=6&Proc=13

  bet labiau patiko rusu esantis cia:

  clinica-voita.ru/diagtics/osteohondr134.shtml

  (jame ir yra pamineta, kad masazas ir silumos proceduros negerai)

  O problemos kakle yra labai individualios, tad ir gydymas vienam tiks, o kitam gali pakenkti.

  Iki susirasymo,

  Tomas

  Reply
 14. Aptikau dar pora straipsniu rusu kalba. Vienas apie stuburo problemas (nors snekame apie galvos svaigima, bet manau, kad tai gali buti labai susije) ir gydyma, o kitas apie musu galveles 🙂 Nespejau ju perskaityti tad kolkas ir nekomentuosiu.

  osteohandroz.ru/node/129

  o cia apie galvos sveigima:

  polismed.ru/vertigo-post001.html

  Lauksiu jusu komentu, atsiliepimu ir ttt.

  Tomas

  Reply
 15. sergu mazdaug 5 metai .svaigulis .vaikstau su baime nesinori net eiti is namu.pasiziuriu per langa taip faina lauke o bijau tiesiog karsta darosi kai pradedu rengtis i lauka ir dainuoju ir geriu raminancius bet vidinis nerimas yra kadangi nezinau kokiu momentu uzeis einu einu tik staigiai tokia banga pereina nuo virsaus iki apacios /toks jausmas kaip lektuve leidziantis/ ir viskas negaliu paeiti lyg svaigsta lyg visai neturiu jegu. vakare kai tamsu visai negaliu patamsi vakscioti /akys tvarkoj/ man gyd pasake kad tai vertigo geriu Betaserc16 2-3 kartus .ir vinpocetin 10mg 2 kartus /arba sermion 10mg/ truputi lengviau gyventi buna dienu kad visai nesvaigsta arba svaigulis tik kai arteja juodi debesis as pradejau reaguoti i meteosalygas.naudoju rusiska Kapilara. vitaminus kur ieina PP irgi padeda .sekmes jums ir kantrybes kurie svaigsta

  Reply
 16. Labas, Tomai,

  perskaiciau tavo komentara, turiu panasiu problemu (man 30 metu):
  – vestibulinio aparato sutrikimas: galvos svaigimas; pusiausvyros sutrikimas; uzesys ausyse, bei desinei ausy nuolat cypia;
  – 2 stuburo isvarzos;
  – kaklo slanksteliu sukalkejimas, kuris sukelia stiprius galvos skausmus;
  – vakar man padare galvos smegenu magnetini rezonansa ir rado cista – 6 mm x 7 mm;
  – be to, gydausi atsparia plauciu tuberkulioze, geriu 5 skirtingus antibiotikus tuos paciu metu, kiekviena diena, per viena karta isgeriu 18 tableciu, gydytis – 9 menesius;

  Tokie mano reikalai…

  Taigi, noreciau si bei ta pasakyti apie vestibulinio aparato sutrikima, nes nemazai teko apeiti gydytoju siuo klausimu.
  Kaip supratau, tau dar nera dare tyrimu del vest. aparato sutrikimo, tad noreciau parekomenduoti juos pasidaryti. Vilniuje tokius tyrimus daro tik Santariskese vaiku poliklinikoje, vaiku klausos tyrimu poskyryje (8 5 249 2454), 4 aukste, 421 kab., gyd. Violeta Vaivockaitė – otoriolaringologė – labai faina gydytoja, viska graziai paaiskina ir papasakoja. Tik tam, kad pas ja patekti, reikia tureti siuntima is seimos gydytojo. As tik neseniai suzinojau, kad ir Vilniuje galima pasidaryti si tyrima, pries tai teko vaziuoti i Kauna, bet ten vaziuoti nesiulyciau…

  Del cistos galvos smegenyse: pas mane yra cistinis zidinys kuris bus stebimas dinamikoje (kas pusmeti reikes darytis magnetinio rezonanso). Dariausi MRT Medicinos Diagnostikos ir Gydymo centre, ten pat konsultavausi, bet kadangi megstu isklausyti bent dvieju gydytoju nuomones, nuvaziavau dar pas viena specialista ir labai esu tuo patekinta, nes patekau pas tikra profesionala, pas superini neurochirurga, kuris dirba Greitosios pagalbos ligonineje Lazdynuose, prof. Gytis Šustickas (www.pincetas.lt). Tad, jei netingi, gali pas ji pasikonsultuoti del isvarzu bei cistos. Tiesa, jis dirba ne tik Greit. pag. ligonineje, bet ir konsultuoja privaciai uz simboline kaina (69 lt uz konsultacija), tel. 8 5 215 9080.

  Tai tiek informacijos.

  Linkiu sekmes! Nepasiduok! 😉

  Olia

  Reply
 17. sveiki visi ! kaip laikotės ? jau rašiau apie save. liūdna, vėl rašau.saldu daros prisiminus tuos laikus,kai…nesvaigo galva. taip kaip dabar jaučiuos .o sv,gyvent galima, bet tai trukdo,vargina,nepalieka baimės- o jei vėl… žinau ,reikia mest iš galvos tas mintis ,tikrai stengiuos ,bet nelabai sekas. prašau padėkit,gal žinot kokį gerą specialistą-neurologą.pas vietinius jau buvau(panevėžio r.,ne mieste),norint ką nors sužinot reikia žodį po žodžio traukt…parašykit,gal kas susidūrėt su tuo,ir jums padėjo.daryti visi tyrimai-patologijos nerasta,įtaria vestibuliarinio aparato sutrikimą.nei kas ,nei nuo ko,nei kiek gali tęstis ir panašiai…nieko,o kai nieko nežinai,tai labai daug prisigalvoji. o svarbiausia tai,kad tai tęsiasi.vartoju betahistiną. viskas prasidėjo birželį…ačiū jums.labai lauksiu …ko nors…labai…

  Reply
 18. Labas Jurgita,
  Laikas greitai eina kaip visada, o naujienu kaip ir nera jokiu… Jau trecia karta einu pas neurologus savo poliklinikoje (Vilniaus Centro). Vakar tik iejus i jos kabineta susiko viskas aplink ir vos neigriuvau i spinta, bet tai jokio ispudzio daktarei nepaliko. Pagal tyrimus jokiu patologiju kaip ir nera. Vienu zodziu ji priejo isvados kad sutrikusi CNS, o nuo to ir galvos svaigimas ir i sonus meto. Israse vaistu ir dave nukreipima konsultacijai i Santariskes pas III lygio neurologe. Tai kazkur ant Kovo antros puses tureciau pakliuti.

  Irgi truksta informacijos, neramina nutirpusios galunes, bet zinok irgi atsakymu negaunu, o vakar kaip tycia net pamirsau apie tai paklausti, o dar ir daktare kazkur skubejo… O galva kaip svaigo, taip ir svaigsta.

  Si karta israse man Bromazepama ir Betahistina, siu vaistu niekada nesu vartojes. Po kiek laiko parasysiu ar buvo koks efektas.

  Laikykis Jurgita, kaip nors issikapstysim 🙂 O del daktaru, tai kolkas nieko negaliu parekomenduoti, nes kiek su jais bendravau, tai pas visus skirtingos nuomones.

  Reply
 19. Labas, Tomai.Kaip smagu skaityti tavo laišką ! Taip,laikas tikrai greit bėga.Aš tebegeriu betahistiną,jau antrą kursą.Pirmą kartą gėriau birželį 3mėn.,lyg ir buvo pagerėję.Tada vėl nekaip pasijutau,nebuvo stipraus galvos svaigimo,bet savijauta buvo nekokia.Nuėjau pas savo naują gydytoją(pakeičiau),šiek tiek daugiau paaiškino,išrašė betahistino,pasakė jog jų turėčiau namuose,ir kai pasijusiu nekaip,pagerti 1-2mėn. Tai vaistai nuo galvos svaigimo,spengimo ausyse.
  Karts nuo karto reiks plečiančių Šakės,35m. o vaistai bobučių !nieko nedarysi,yra taip kaip yra.Būna ir blogiau! Šiandien jaučiuosi pakankamai gerai ir tuo džiaugiuosi(kol galiu 🙂 ).Supratau viena:reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka,gyventi čia ir dabar!!! Linkiu ir tau,Tomai,sėkmės,stiprybės,vidinės ramybės.Ačiū už palaikymą,nes žodžio galia yra didelė! Gera žinoti jog esi ne vienas. Lauksiu tavo laiško! Iki

  Reply
 20. Sveiki ” kolegos ” ,
  sakot gera nuotaika irgi vaistas , tad nesistebekit jei nusišnekėsiu .
  pirmą kartą kreipiaus i interneta ir suradau sita puslapi .stebiuosi kad tokie jauni zmones jau turi bedu kurias as pajutau nesenai . o man 68 m. kaip matau su daktarais visur tas pats , nebenori dirbti ir tobuleti . jie tik svajoja kad uzsieny uzdirba l. gerai o patys nerizikuoja isvykti , nes zino su tokiom ziniom uzsieny geru pinigu nemokes .
  turejau as extra atveji ir kaip pamaciau kas gero is ju pagalbos emiau pats su savim experimentuot (nes amzius toks savo atgyvenau)ir pasigydziau . zinoma vaistais , ligom domiuosi senai o ir pats save stebiu pastoviai ir darau isvadas logines klausydamasi savo kuno .gal kada parasysiu sita atveji .
  O kas su galvos svaigimu , tai nesikreipiau dar niekur .kai kreipsiuos prasysiu konkreciai kad siustu tyrimams kuriu pats paprasysiu .pradzia buvo tai kad palindus po apacia masinos kazka ten pasiziuret apsvaigo galva ir pasijutau bjauriai kad teko greit lyst lauk.(masina buvo truputi pakelta savom priemonem vos uzteko vietos palyst).
  po to prasidejo pojuciai einant (stumde) ,staiga pasukus galva i kuria tai puse irgi apsvaigstu , o i virsu atsivertes tai visai nepastoveciau . ausyse tai zvimbia senokai , keli metai . vaikstau nestabiliai jau kokie metai ir pats ieskau kokia liga prisiskirt .venti nesu vemes , isvirtes taip pat , bet savijauta lyg tai eina blogyn . kr.spaudima kontroliuoju pastoviai ir palaikau normoj savo vaistais (rusiskais kuriu Lietuva neinportuoja)tokia savjauta su svaigimais galima tik prie mazo spaudimo pas mane truputi padidintas .
  na cia butu gerai kad kas parasytu kas pasigyde sitas ligas , bet matomai kam jau viskas gerai nebeuzeina i tokius puslapius .

  Reply
 21. Sveiki,

  aš taip pat sergu vestibiuliniu neuritu.. bet truputuką žiūriu iš kitos pusės. pats esu medicinos studentas ir neblogai išmanau visus šiuos dalykus.
  Mano anamnezėje yra tai kad turiu vieną pažeistą nuo gimimo ausį..
  Prasidėjo vertigo paauglystėje būdavo kartą/ du metuose..
  Pirmą kartą diagnozavo apsinuodyjimą maistu… Na simptomai iš dalies gal ir galėtų atitikti apsinuodyjimą…
  tai va toliau vystėsi mano vertigo.. darė tyrimus, įtarė išsėtinę sklerozę, pora MRI padarė, kartą Kompiuterinę tomografiją su kontrastu.. galiausiai nuėjau pas savę dėstytoją profesorę Vilniaus Greitosios pagalbos ligoninėje.. ji gana kruopščiai susirinko anamnezę, atliko neurologinį ištyrimą, nukreipė į Vaikų ligoninę otoneurologoniam tyrimui(nistagmografijai). Ten buvo nustatytas periferinis vertigo, su vienpusiu pakenkimu.. Na žinoma gydymo nėra, gėriau betahistiną, truputį net perdidelėm dozėm ir dariau vertigo pratimus ir po truputį dingo mano vertigo 🙂
  kartais pasikartoja.. va neseniai, vieną rytą pradėjau jausti vėl tą nemalonų jausmą.. kaip pastebėjau vertigo išprovokuoja tam tikri stresai, dienos rėžimo nesilaikymas, peršalimas 🙂 turbūt teks susitaikyti su tuo..
  o ūmiam epizodui rekomenduočiau nedidelę dozę diazepamo(benzodiazepinu).. truputį apramina vestibuliarinį aparatą. Pykinimui sloptinti galima naudoti cinariziną. Na o ilgalaikiam gydymui be betaserko, ginkmedžio ekstrakto, b grupės vitaminų turbūt nieko kito ir nėra..

  Reply
 22. man prasidejo svaigimas galvos pries savaite toks jaumas kad buciau girtas pirmadieni buvau po baliuko savaitgalinio galvojau gal dar neisiblaives normalei bet jau antrdieni kai atsikeliau ir pradejo suktis galva belekaip ta upratau kad cia jau ne pagirios db geriu betaserka biski padejo bet lngvas sukimasis yra ejsiu pas neurologe nezinau ka daugiau daryt

  Reply
 23. atsiprasau kad dar syki rasau, bet ar jum buna tas svaigimas kokiose nors padetyse labiausei? man labiausei uzsuka galva kai ja atlosiu atgal ir pasukus i desine puse bet seip tai mazai labai jauciu svaigima vakarais biski daugiau ir toks jausmas kad noreciau miegot pastoviai jauciuosi suletejas toks.

  Reply
 24. Aš tris mėn. jau svaigtu. Po 10 dienų vartojimo betaserk ir Lexotanil buvo praėję, bet kai nustojau gerti lexotanilį – svaigtau lengvai beveik pastoviai, nors betaserką dar geriu.Būsena tokia kaip nuolat pagiringa. Bjauru. Alkoholio nevartoju jau kokia 10 metų, o savijauta tokia š…Niekas nepadeda. Reabilitaciją santariškėse pasidariau, bet tiek iš jos naudos. Akupunktūros 6 sensus pasidariau. Lygtai buvo pagerėjimas po pirmų dviejų kartų, bet bpaskui vėl tas pats. Aišku problemos visokios nesibaigia, o jų pasekmė turbūt ir yra tas svaigimas. Šiltnamyje negali gyventi….Dar kąpastebėjau, kad sėdint darbe prie kompiuterio labai būna bloga, o kai vairuoju automobilį ir žiūriu į tolį – viskas praeina. Sėkmės visiems. Man 42 metai. Paguoda viena, kad aš ne viena tokia.
  Rasa

  Reply
 25. Dar karteli sveiki kolegos 🙂
  Paulius klause ar svaigimmas buna kazkokiose padetyse, tai vat pas mane jis plius minus vienodas, bet viens prie vieno kaip ir pas tave – kuomet atlosi galva, tada tik prisesti norisi… o einant dazniau uzmeta i desine puse.

  Vartojau vaistus, bet pokyciu nepastebejau. Eilini karta buvau pas daktare, tai ta diena taip gerai jauciausi (turbut pirma karta siais metais) ir jai taip pasakiau, o ji sako, tai reiskias jokiu problemu daugiau nera ??? :)))

  Tai ant to nuotaika ir baigesi, sakau gi daktare, tai ka man daryti – juk visos galunes nutirpusios, tas pats svaigimas, tik Bromazepamas pirmom 5 ar 6 dienom miegui padejo, toliau vel nemiga kankina. Sakau, jei aktyviau diena praleidziu, tai paskui 2-3 reikia vos ne istisai lovoj prabuti (ir skausmai, ir svaigimas, ir visiskas silpnumas). Ji man atsako – tai nera ko latsto…

  Tiesa, tik dabar dave nukreipima pas III lygio neurologus. Tai vat planuosiu gal koki Balandi i Lazdynus pakliuti kad mane istirtu, bet tiesa sakant jau uzkniso pas juos vaikscioti, nes uzdaras ratas gaunasi ir jokiu rezultatu… Gal jau koks invalidumas priklauso esant tokiom problemom, jau net ir nebezinau nei pas klausti ir kur pasiteirauti.

  Tai vat tokios tokeles 🙂

  Iki kito karto. Visiems sekmes.

  Reply
 26. Labas visiems, as ta problema turiu jau 3m. Isbandziau viska ir man atrodo kad radau kas man padejo o gal tik sutapimas. As pradejau gerti antioksidantus is agel produkcijos ir po 4d. sumazejo svaigimas o po 2 savaiciu pasijauciau sveika, as geriau antioksidantus visa menesi. Jau greit 4men. ir kol kas jauciuosi normaliai, bet vis dar bijau kad nepasikartotu ta nesamone. Visiems linkiu stiprybes.

  Reply
 27. sveiki visi,perskaiciau visu jusu straipsnius apie bedas ,pas mane tokia pati beda.galva svaigsta jau tuojau bus metai,kaip pradejo svaigti dirbau ir gyvenau uzsienyje,ten praktiskai gydymo nera jokio,skraidziojau i lietuva pas gydytojus konsultuotis.pradzioje sake galvos smegenu kraujotakos sutrikimas,geriau ir pleciancius vaistus ir ginkmecio preparatus truputi lyg ir geriau buvo bet tik trumpa laika ir vel tas pats.buvau ilga laika ant biuletenio nes negalejau dirbti,nes darbas buvo su judanciais mechanizmais.galiausiai turejau gryzti i lietuva.dare galvos magnetini rezonansa ten viskas tvarkoje su kraujagyslemis.dare stuburo kaklines dalies taip pat mag.rezonansa ten viena kaklo arteja suletejus gali buti ir nuo to,nes blogas aprupinimas krauju smegenims.dariausi masazus truputi pagereja,bet neilga laiko tarpa ir vel ta pati situacija.6 seansus dariausi manualine terapija.3 savaites dingo visiskai svaigimas taip dziaugiausi kad jau baigsis mano bedos ir vel tas pats.kaip vaikinas cia rase jai viena diena truputi daugiau fizines veiklos tai po tp 2d.lovoj.dabar laukiu visu tyrimu pas lor,ka ten pasakys gal jie ka nors pades.

  Reply
 28. sveiki,man suejo 6o,vargstu su svaigimu nuo 25m.viska ismeginau ka rasot,dabar isgeriu,kai uzeinakuno tokia kosmine busena,raminanciu ir nuo svaigimo cheomop.vertigoheelp.sekmes

  Reply
 29. Sveiki, jau 12 metu sergu pusiausviros sutrikimu. Visokius vaistus ir proceduras isbandziau bet padedavo tik laikinai. Nekusi vilties kreipiausi pas gydytoja hemoapata Panevezyje ir esu be galo jam dekinga. Jau daugiau nei dveji metai gyvenu be betaserko ir jauciuosi gana neblogai.

  Reply
 30. Miela Nijole, gal galėtumėt parašyti pas kokį homeopatą lankėtės.Tuoj bus trys metai ,kaip svaigsta galva.Nesinori būti bandomam triušiui,vartojant cheminius preparatus.Norėčiau patekti pas protingą homeopatą. Man 47 metai.

  Reply
 31. Sveiki,man 39m. Jau senai jauciu pusiausviros sutrikimus. toks vaizdas, kad tuoj nukrisiu vaikstau alia girtas, nebuna boga nevemiu, ausyse nespenge, bet atsiranda baime ir nerimas tada dar labiau plaka sirdis isitempiu. pastebejau ,kad sportuojant (taip bandau isisvaduoti nors trumpam, bet tas pats) kaireje ausyje jauciu tvinkciojima plakima. Turiu paveldita kraujospudi (geriu vaistus),padidinta jautruma nerima, kartais net negaliu issedeti ramai kipykloje, kine, teatre to laiko atrodo issijungsiu.Pas gydytoja dar nesikreipiau, bet matau,kad reikes jau uzknyso tas jausmas.

  Reply
 32. Sveiki,
  Džiaugiuosi esanti ne viena. Su svaigimu susidūriau 2010 m. Kažkaip sėkmingai praėjo per mėnesį. Dabar jau trys mėnesiai kankinuosi. Tyrimai visi padaryti. Diagnozė “vestibiulinis sindromas”. Mediciniškai, tai tik simptomas. Taigi, galvos svaigimas negydomas Lietuvoje (kažkas jau minėjo tai). Priežastys netiriamos. Baisu, viskas išbandyta: tradicinė ir netradicinė medicina, o pagerėjimas tik laikinas. Nuo judesių sutrinka pusiausvyra, pykina, skauda galvą, paeiti negaliu… Ir ką daryt? Belieka, Dievo pagalbos prašyti. Sėkmės visiems!

  Reply
 33. labas visiems,
  man jau 50 metų.1975 metais teko daryti galvos operaciją, tipo pulinys. Bet taip niekas rimtai ligos ir nenustatė – svaigsta galva atsigulus, užtemsta akyse, pusiausvira sutrikus. Tik atsiradus internetui pradėjau daryti eksperimentus pats su savimi.Ir man labiausiai padėjo Jadvygos Balvočiutės tinklapyje ęsantis žolelių mišinys Nr.12(taip ir vadinasi) – gerybiniams augliams šalinti. Pagėrus tos arbatos, net keista pasidarė, taip tvirtai stovėjau ant kojų, kaip niekad per 40 metų. Drasiai gali eiti į priekį dairydamasis į visas puses. Anksčiau einant baisu ir galvą pasukti budavo, atrodo tuoj griūsiu.Šitą pastebėjau neseniai, todėl eksperimentas dar nebaigtas.Pasirodo, galvoje susikaupia kažkokie skysčiai, kurie užspaudžia klausos, pusiausvyros ar dar kokius nervus. Dar pagelbėjo toks būdas – į stiklinę įberiu šaukštą druskos ir tuo tirpalu plaunu nosį. Paskui įtraukiu praskiestus skreplius ir įšspjaunu.Tas pusiausvyrai irgi padeda. Dar eksperimentų pradžia todėl nepastebėjau ar tai padėjo akių užtemimui. Manau, kad turi padėti, nes pusiausvyros sutrikimas ir yra nedidelis galvos svaigimas.

  Reply
 34. dar pamiršau pridurti tokį simptomą – kairė ausis lyg vandens pripilta. Pagėrus tų žolelių kaip tik dėl darbo teko eiti komisiją. Viską girdėjau puikiausiai. Vandens ausyje nebeliko. Mano darbas susijęs su komandiruotėm užsienyje, todėl tą žolelių gerimą teko nutraukti. Ir vėl viskas atsistatė. Todėl grįžęs gersiu toliau. Dar pas Jadvygą yra tokia arbata, Nr. 34 vadinasi. Jinai skystina gleives. Reikės ir tą išbandyti. Tikslas – iš galvos pašalinti ten susikaupiančius skysčius, kad atsilaisvintų užspausti nervai.Cheminių vaistų nepripažystų, nes jie vieną galą gydo, o kitą gadina. Ypač dabar, kai farmacijos pramonė bruka žmogui visokį sūdą vos ne per prievartą.

  Reply
 35. Iki operacijos buvo vis stiprėjantys tokie simptomai – krito svoris, kairė ausis lyg vandens pripilta, rinkdavosi šiltos seilė, vos spėdavau ryti, atsirūgus iš burnos eidavo supuvusio kiaušinio kvapas, einant gatve, nei iš šio, nei iš to pasidarydavo bloga ir tekdavo vemti. Negalėdavau žiūrėti į kažkokį tai tašką – žvilgsnis pamažu krypdavo į šoną. Vėliau kairio smilkinio srityje ėmė rytais skaudėti galvą, ant veido ir pečių atsirado išbėrimų, ėmė traukti į dešinę pusę, be priežasties užpuliuodavo dantis. Sukiojant galvą ar sukandant dantis, jausdavosi kažkoks skysčio persipilimas. Visi tyrimai buvo geri. Į ausį kišdavo kažkokį vamzdelį, žiūrėdavo, leido garsą, plovė. Į skrandį ne kartą kišo šlangą, bet viskas buvo tvarkoje. Anksčiau nebuvo tokių diagnostikos aparatų, kaip dabar. Tik kai visai išsekau, nebegalėjau paeiti, nebagalėjau gulėti ant kairiojo šono, nes tuoj vemdavau, o gulėti galėdavau tik susirietęs ir atlošęs galvą, padarė stuburo punkciją. Iš ten pasipylė pūliai. Taip buvo nustatytas ir pašalintas kaklo srityje ęsantis 4 cm diametro auglys. Ištyrė – nepiktybinis. Po operacijos visi buvę simptomai dingo, pradėjo augti svoris. Gal po dviejų mėn. Pajutau, kad vėl kažkas atsitiko, atsinaujino kai kurie simptomai, tik žymiai mažesniu masteliu. Jie yra iki šiol. Todėl įsitikinau, kad galvoje augliukų pavidalu kaupiasi skysčiai, kurie užspaudžia kai kuriuos nervus, kontroliuojančius vienokio ar kitokio organo veiklą. Tie skysčiai patys nepasišalina, greičiausiai, dėl perdidelio trištumo. Todėl juos reikia skystinti ir padėti jiems pasišalinti atsikosint, atsikrenkščiant, spjaudant, pučiant nosį ir panašiai. Žodžiu, visais įmanomais būdais. Kaip jau sakiau, man labai padėjo Jadvygos žolelių rinkinys Nr. 12, kuris varinėja visokius nepiktybinius auglius. Dar toks geras būdas yra prausiantsi duše, ant veido leisti karštą vandenį. Garai, patekę pro nosį, skystina tuos skysčius ir belieka jais atsikratyti. Dingsta ausies užgulimas. Jei problema dešinėje kūno pusėje, pvz. traukia į dešinę, tai skysčiai būna susikaupę kairėje galvos pusėje ir atvirkščiai. Manau, kad tas skysčių atsiradimas glaudžiai susijęs su sinusitu. Reikia gydyti ir jį. Nors dabar yra visokiausių diagnostikos aparatų, bet daktarai dažnai, kažkodėl, nieko neranda, kol liga pati neišlenda į paviršių. Daktarai žiūri tik galutinį rezultatą, pvz. kodėl žmogus vemia. Kiša į skrandį visokias šlangas ir nieko ten neranda. O kad galvoje yra augliukas, spaudžiantis nervą, kuris kontroliuoją to skrandžio darbą, jiems nedaeina. Teko skaityti, kad visokie augliai(piktybiniai ir ne) pradeda formuotis, kai išsibalansuoja organizmo ph – šarmų ir rūgščių pusiausvyra. Jinai išsibalansuoja dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo – stresas, mikrobangos, radijo bangos, maisto papildai, konservantai, chemijos pramonės gaminiai ir kt. Organizmas niekada neužsišarmina, tik užsirūgština. Todėl šarmo profilaktiškai reikia dadėti iš šalies. Tam tinkamiausia yra geriamoji soda. Jos šarmingumas yra aukščiausias. Aukščiau tik skalbimo milteliai. Reikia profilaktiškai gerti pusę šaukštelio sodos ištirpinus stiklinėje šilto vandens. Taip pat valgyti reikia tik gerą maistą – lašiniai, vištiena, daržovės ir jokių pusfabrikačių, dešrų ir kitokių pusgaminių. Ypač pavojingas maistas, įpakuotas vakuume – to net šuo neėda. Vengti parduotuvėje pirktų, chemikalais apdorotų daržovių. Gerti daug vandens. Aš jau keli metai nenaudojų cukraus ir kitokių saldumynų. Tai pagrindinis grybelinių(vėžinių) lastelių maitinimo šaltinis. Taip pat reikia vengti pieno produktų, kurie skatina gleivių susidarymą. Tokie gydymo būdai yra pigūs – žolelių rinkiniai kainuoja +/- 10 Lt, soda – irgi kapeikom. Tuo tarpu cheminiai vaistai brangūs, dažnai neduoda reikiamo efekto, be to turi nemažą šalutinį poveikį. Tarp kitko turiu pasakyti, kad su Jadvygos žolelėm išsigydžiau inkstų akmenligę. Tik nepamenu kokiu Nr. Tą arbatą reikia gerti per šiaudelį, nes jinai ėda ne tik akmenis, bet ir dantis. Taigi, pasitvirtina senas posakis – visos ligos prasideda nuo nervų.

  Reply
 36. sveiki man 22m. sis simtomas kaip ir jums man jau slenka 2 metus. tai zinau, koks jausmas, pabandysiu gerti tas zoleles,gal pades kazkiek:) dziaugiosi nors tiek kad as ne vienas toks 🙂

  Reply
 37. Siandien ejau is parduotuves ir staiga pokst, kazkoks lyg suvis pasijaute galvoje. Pradejo viskas lietis, uzgule ausis. Maciau, kad pradejau eiti nebe tiesiai, bet kojos neklause, visas kunas uztirpo ir buvo jausmas lyg skrendu. paejau kelis metrus ir baigesi sis jausmas, po to pradejo labai skaudeti galva ir pykinti. Niekada nebuvau nualpus, bet si kart maniau, kad jau griusiu. Nezinau dabar ka daryti, nes tai atsitiko pirma karta..

  Reply
 38. Man jau 64 metai ir sumąsčiau mesti svorį pradėjau vartoti CARALLUM po savaitės pradėjo svaigti galva. Gal kas esate vartoję šį preparatą.

  Reply
 39. Sveikuciai:)Perskaiciau Jusu ligos istorijas ir radau daug ka bendro.Viskas prasidejo nuo to,kad buvo gripas.Jau praejo metai,bet gerkle tebera raudona ir niekas nepadeda.Negana to,skaudejo ir tebeskauda krutine,sirdies plota,daznai skauda galva.Bet tas skausmas,kaip pas Jusu dauguma,na tiesiog toks apsvaigimas aptemsta akyse ir jausmas toks tarsi kokiam kosmose butum.Kiek ejau pas gydytojus,tai nieko gero.Nieko neranda,reikia eiti pas kitus tirtis ir panasiai,o as nesu gydytoju megeja ir tam laiko perdaug irgi neturiu.Kaip cia kazkas kalbejo apie masaza kaklo…ir as liepiau vyrui,kad man masazuotu kakla,tai tam kartui lyg ir nieko,bet ziuriu,kad rankos pradejo tirpti,sirdi smarkiai musti nu net nezinau…Atsikeli ryte ir jei jautiesi normaliai,tai jau-svente.Linkiu visiems daug sveikatos ir nepasiduokite,eikite i prieki,uzsiimkite kokiais nors darbais,nes kazkaip tada uzsimirsta ta liga.Bukite sveiki,brangieji:)

  Reply
 40. Aš vis grįžtu į šį puslapį, bet nedrįstu komentuoti… . Na, ryžausi… . Mano liga prasidėjo 2012-06 po virusinės ligos. Liga nebuvo niekuo ypatinga: skaudėjo gerklę, buvo staigus kosulio atsiradimas, plėšė krūtinę, bet temp. neturėjau. Buvo didelė sloga,net vieną dieną 4-5 val. buvo dingęs skonio jausmas. Tai tokie simptomai. Kaip ir nieko tragiško, kad lėkti pas gydytojus, o reikėjo…. . Žinau, kad tai virusinės kilmės, nes užsikrėčiau nuo vieno asmens. Per 3-4 d. nepagerėjo, sukilo spaudimas ir jautėsi, kad lyg mėto į šonus, bet aš nesupratau, kad tai koordinacinio pobūdžio svaigimas,kreipiausi į gydytoją ir akcentavau spaudimą, o ne svaigulį ir savo kosulį ir užgultą nosį. Spaudimas buvo 165/ 100. Mane puolė gydyti nuo spaudimo, magneziją 5d. leido. Lyg geriau pasidarė, bet… svaigulys nedingo, ėmė pyktis, kodėl nesibaigia tas jausmas, lyg blogavimas nedidelis. Kai įsiklausiau į savo organizmą, supratau, kad koordinacija sutrikusi, kodėl????????? Puoliau prie kompo ir visus variantus prisitaikiau, pasidarė baisoka, vėl kreipiausi į gydytoją, ji nusiuntė pas neurologą ( lankiausi pirmą kartą). Jis nustatė, bet dar ne galutiniai, kad tai koordinacinis sutrikimas po virusinės ligos. Dariausi galvos magnetinį rezonansą, lyg yra keli židinėliai, bet klinikinės reikšmės nėra. Geriu Betaserc 24 mg., ir sermion. tuoj už kelių dienų bus 3mėn., bet negaliu pasakyti, kad dingo simptomai, jau savaitę džiaugiausi ir vėl grįžta tas svaigulys, mažesnis, bet jis manęs nepalieka… .Gydausi pas Šiaulietį neurologą privačiai, jei visai pasveiksiu, tai parašysiu jo pavardę ir pasidžiaugsiu šauniu gydytoju. Man 40m., nesirgau jokiom ligom, na tik slogos, angina. Kai radau tiek žmonių su mano ligos simptomais, tai kiek atlėgo, nes galvojau, kad ” išprotėsiu”, klaiki savijauta, nes nežinai ko laukti, aplinkiniams atrodo, kad simuliuoji, bet man tai blogai. Rašiau l. smulkiai tam, kad jei kas užklys į šį puslapį , žinotų, kad paprasta virusinė liga, gali turėtil. blogas pasekmes. Sveikite brangieji!!!!!!!!!!!

  Reply
 41. Jau pusmetis, kai sergu Vertigo, galvos svaigimu. Galva svaigsta tik tada, kai einant miegoti ja dedu ant pagalves. Tuomet apie 30 sekundziu sukuosi lygtai karuseleje.Sutrikimas desineje galvos puseje, ta pajutau as pati.Seimos gydytojas pradejo mane siuntineti pas specialistus.Neurologe israse man Dogmatil- 1 savaite(2 kart dienoje gerti) ir 1 savaite gerti tik vakare 1 tablete.Pajauciau pagerejima. Padare tyrimus, geri. Dabar (Otorrinolaringologia)dave lapa, kuriame nurodytas pratimas ir as pati savarankiskai ji atlieku 3 kart dienoje po 10 minuciu. Reikia daryti 2 savaites, kitoje savaiteje baigsiu. As gyvenu, dirbu ir gydausi Ispanijoje. Niekur nereikia moketi.
  Dar noriu pridurti, kad vaistai Letaxin yra raminantys ir ji skiria neurologas. Nuo galvos svaigimo jisai netinka. Pradzioje skaiciau komentaruose, kad moteris gere ir blogai jautesi nuo ju.
  Kitoje savaiteje parasysiu koki poveiki man dave sis pratimas.

  Reply
 42. Sveiki,
  ir aš turiu tą vestibulopatiją, vienoje ausyje užia nuolat (panašiai, kaip Frekenbok iš filmo “Mažylis ir Karlsonas”). Viskas pradėjo nuo to, kad kambarys pradėjo suktis, sąmonės nebuvau praradusi, tik negalėjau visiškai paeiti ir beprotiškai pykino, namiškiai iškvietė greitąją pagalbą, išvežė į miesto ligoninę, ir pirmoji diagnozė, kurią nustatė buvo išsėtinė sklerozė. Deja po visų ausų, akių ir dar neaišku kokių tyrimų grįžau namo (jau vienu metu pagalvojau, kad numirsiu, kaip buvo baisu), nustatė tą vestibulopatiją ir nuolat turiu gerti betaserc. Pagal visus tyrimus esu sveika, bet kartais sumėto ant posūkių ir rodosi kitiems, kad apsimetu ar esu prikalusi. Aš jau su tuo kankinuosi, bemaž 3 metyus. Kartais būna geriau, kartais prasčiau. Be vaistų niekur ir negaliu visiškai jaudintis, tik daugiau pasinervinu ir viskas vėl viskas prasideda iš naujo. Pagal savo prigimtį esu ūmus žmogus, o dabar turiu sulėtinti gyvenimo tempą, viską daryti lėčiau, kaip sako gydytojai, daugiau ilsėtis ir t.t. geras pasakymas, daugiau ilsėtis. O už ką pirkti vaistus, jeigu betaserc dėžutė (50 vnt. tablečių), kainuoja 60 Lt. ir mėn nepakanka? Tai taip, bet aš su ta liga jau susitaikiau, iš tiesų po truputį keičiu savo gyvenimo tempą, kartais man pavyksta, bet dažniau ji mane nugali… bet nenoriu pasiduoti, jeigu tokį “džiaugsmą” turiu tenka susitaikyti su ja ir susdraugauti.
  Linkiu visiems stiprybės ir kitų palaikymo… Sėkmės

  Reply
 43. Sveiki man taip pat kaip ir pauliui prasidejo galvos svaigimas po baliuko,galvojau kad pagires uzsitese,bet tai jau tesesi savaite,gal kokiu nuomoniu turit kas ce gali but,beto svaigsta pastoviai toks nestiprus svaigimas

  Reply
 44. sveiki visi, youtube yra daug pratimų, kaip atstatyti sutrikusią pusiausvyrą. Įrašykite “vertigo” ar “vestibular”. Man padėjo elipsinis treniruoklis, nors dar jaučiasi skysčių perteklius galvoje.

  Reply

Leave a Comment