Vyro dalyvavimas gimdyme: “už” ir “prieš”

Šis straipsnis skirtas Jus supažindinti su vyro vaidmeniu gimdykloje. Ar jam dera ten būti ir ką jis turi daryti, kai žmona kankinasi skausmuose? Kaip vyro buvimas šalia per gimdymą veikia moters fizinę bei emocinę būklę? Kokie vėliau būna santykiai šeimoje? Pažvelkime į šiuos klausimus sakančiųjų “už” ir “prieš” akimis.

Vyras pakeitė giminės moteris

Mada vyrui dalyvauti gimdyme prasidėjo maždaug 1970 m. To priežastis – mažesnis šeimos branduolys, pernelyg epizodiškas ir tolimas moters bendravimas su motina, tetomis ir kitomis giminės moterimis. Taip vyras tapo vieninteliu artimu žmo ogumi, kuris gali padėti bei ištiesti ranką, kad žmona įsikibtų kęsdama skausmus.

Ką realiai vyras veikia gimdykloje?

Pradiniame etape sutuoktinis gali būti naudingas tiesiog palaikydamas moteriai kompaniją ir atitraukdamas jos dėmesį nuo sąrėmių užimant pokalbiais, muzika ar dar kuo nors. Vėliau jis padeda valydamas žmonos veidą drėgnu šaltu rankšluosčiu; kentėdamas, kai ji suleidžia nagus iki kraujo; užsičiaupdamas, jei moteris pareikalauja; skatindamas stumti; ramindamas bei kartodamas, kad myli jai puolus į paniką. Svarbu, jog vyras nepriimtų asmeniškai ir rimtai to, ką partnerė kankinama skausmo jam m rėkia. Dar labai naudinga, kad sutuoktinis kalbasi su gydytoju ir pasako savo reikalavimus, kai moteriai tai padaryti pačiai sunku.

Vyro dalyvavimo gimdyme šalininkai teigia, kad gerai pasiruošęs vyras padeda žmonai susitvarkyti su išgyvenimais socialiai labiau priimtinu būdu, pavyzdžiui, giliai kvėpuojant, o n

ne rėkiant. Ligoninės personalui dirbti taip pat lengviau, kai šalia yra moterimi besirūpinantis sutuoktinis, galintis su ja lengviau susišnekėti. Jo buvimas palengvina gimdyvės pyktį ir baimę, padeda susikoncentruoti į teisingą kvėpavimą, padidina jos pasitikėjimą savimi bei sumažina emocinį stresą.

Tik nenualpti.

Visiems girdėtos istorijos, kaip vyrai per gimdymą netenka sąmonės. Taip neabejotinai gali nutikti, bet nereiktų slėpti, jei fiziškai jaučiasi blogai, o pasisakyti personalui, prisėsti ar trumpam išeiti įkvėpti gryno oro.

Po gimdymo moteris jaučiasi išsekusi tiek fiziškai, tiek emociškai. Sutuoktinio supratimas ir dovanėlės (gėlės, šokoladas.) padeda greičiau atsigauti.

Dažnai vyrą per gimdymą užpuola bejėgiškumo jausmas, nes jis negali padėti partnerei numalšinti skausmo, tačiau nebūtina iš savęs reikalauti neįmanomo! Deja, kartais nerealius reikalavimus kelia ir moteris.

Jis tampa tėčiu, o jie kartu – tvirta šeima

Manoma, kad vyr ro dalyvavimas gimdyme gali padėti užmegzti jam artimesnį ryšį su vaiku ir palengvinti patį gimdymo procesą. Tačiau trūksta mokslinių įrodymų, jog visa tai tikrai tiesa. Tačiau daugeliu atvejų kūdikio atėjimo į pasaulį stebėjimas padeda vyrui priimti naujus socialinius vaidmenis: jis tampa tėčiu, žmona – mama, be to, kitaip matoma šeima ir artimesnės tampa tikrosios vertybės. Abiejų tėvų dalyvavimo gimdyme šalininkai teigia, jog tai stiprina šeimą, o kartu ir visuomenę, krečiamą neregėtos skyrybų bangos. Tikima, kad pagarba bei bendrai išgyventa tokia intensyvi patirtis pad

deda pagilinti tarpusavio santykius.

Gydytojas Michel Odent neįleistų vyro į gimdyklą

Tačiau yra ir gydytojų, kurie mano, kad vyrui turi būti neleista stebėti gimdymo. Vienas iš tokių yra Anglijoje akušeriu jau 50 metų dirbantis Michel Odent, priėmęs 15 tūkstančių kūdikių. Jo nuomone, vyro buvimas gimdymo palatoje ne tik nepadeda, bet ir trukdo. Nors ir rizikuoja būti apšauktas eretiku, gydytojas atvirai atskleidžia savo teoriją, kuria slapta pasidalina daugelis akušerių.

Pasak Michel Odent, vyro buvimas gimdykloje yra vienas iš pagrindinių faktorių, dėl kurių gimdymas tampa sunkesnis, ilgesnis ir dažniau reikalauja chirurginio įsikišimo.Tai lemia paprastos psichologinės priežastys: kad sąrėmiai būtų lengvesni, mąstančioji smegenų dalis moters galvoje turi būti nestimuliuojama, kūnas – valdomas srities, reguliuojančios pagrindines gyvybines funkcijas, o tai nelabai realu, kai bendraujama su sutuoktiniu; vyro, stebinčio gimdymą, organizme išsiskiria streso hormonas adrenalinas, neleidžiantis gimdyvei atsipalaiduoti ir verčiantis jaudintis, nes neįmanoma pasiekti visiškos ramybės būsenos, kai šalia yra streso apimtas žmogus. Dažnai pasitaiko atvejų, kai sutuoktiniui išėjus iš palatos, moteris greitai bei lengvai pagimdo – taip atsitinka, nes ji pagaliau gali nusiraminti.

Kitas aspektas yra tas, kad naujajai mamai reikia kelias akimirkas pabūti vienai su kūdikiu. Žiūrėdama vaikui į akis, liesdama ji atitrūkta nuo viso pasaulio ir jos organizme išsiskiria meilės hormonas, padedantis lengvai išstumti placentą. Tėvo kišimasis šiame etape gali pasunkinti šį procesą.

O jei

igu naujasis tėtis neatsigaus po emocinio šoko.

Kūdikio atėjimo į pasaulį stebėjimas gali privesti porą iki skyrybų. Būna ir tokių atvejų, kad praėjus vos dienai po vaiko gimimo, tėvas nieko nesakęs dingsta visam laikui. Taigi kai kuriems vyrams gimdymas tampa emociniu šoku, po kurio jie taip ir nesugeba atsigauti., kai kurie patiria pogimdyminę depresiją ir savaitę negali atsikelti iš lovos, nes užpuola įvairūs skausmai. Kartais naujasis tėtis bandydamas atsigauti nuo to, ką pamatė, stengiasi pabėgti bei užsimiršti sėdėdamas baruose ar visą laisvalaikį skirdamas draugams.

Ar dar bus sekso?

Kas atsitinka su partnerių seksualiniu gyvenimu? Ne be reikalo sakoma, kad erotikai reikalingas intymumas ir paslaptis. Juk yra daug dalykų, kuriuos atliekame vieni, norėdami išsaugoti savo privatumą. Kartais po gimdymo, kuriame dalyvavo abu tėvai, jiedu lieka tiesiog gerais draugais, gyvenančiais kartu, bet seksualinis gyvenimas šeimoje nebeegzistuoja.

Paskutinis vyro nesikišimo šalininkų argumentas yra tai, kad gamtoje jokia kita žinduolių patelė, išskyrus moterį, nekviečia seksualinio partnerio stebėti gimdymo, nes ji turi gimdyti viena ramybėje.

58 thoughts on “Vyro dalyvavimas gimdyme: “už” ir “prieš””

 1. Man asmeniskai gimdymas tai toks intymus moters reikalas, kad vyro dalyvavimo jame tikrai nepageidauciau. Juk padeti jis tikrai negali! O moralini palaikyma galima justi ir jam stovint uz gimdyklos duru…

  Reply
 2. Monika, bet man teko girdėti gandus, kad daktarai daug geriau su moterimi elgiasi, jei šalia yra jos vyras. Įdomu, kiek tame tiesos?

  Reply
 3. Neįsivaizduoju, kaip baisu būtų, jei gimdymą tektų iškęsti visai vienai tarp svetimų žmonių… Norėčiau, kad kažkas artimas būtų šalia. Nebūtinai vyras, gali būti ir sesuo arba mama.

  Reply
 4. manau,kad neverta,nes potosunku vyrui atsigauti,nes moteris yra stipresnes asmenybeslengviau pernesa stresines situacijas,aisku yra ir vyru kuriems dzin:)

  Reply
 5. Reikėtų patikslinti, kad gimdymas turi tris stadijas: 1.trunka iki 10 val – sąrėmių laikotarpis. Čia vyras labai reikalingas padėti atsipalaiduoti, padaryti masažiuką ir pan. 2. išvarymo laikotarpis – užgimsta vaikutis. Trunka daug trumpiau ir čia vyro dalyvavimas, mano nuomone jau diskutuotinas, o 3. placentiniame laikotaroyje vyras visai nereikalingas, nes vaizdelis, kai gydytojas “kuičias” po mamą, apžiūrėdamas, ar nėra plyšimų ir pan. nekoks – nors tuo metu tėvai jau būna užsiėmę vaikučio apžiūra…

  Reply
 6. Aš manau kad vyras dalyvaudamas gimdyme ir dar pirmam(iš patirties), na jei yra tam pasiruošęs dalyvavimas tikrai naudingas, nes mato kaip mes kankinamęs išleisdami dar vieną gyvybę, abieju bendrą vaiką.Tarkim pačios atveju per ir po gimdymo rūpestis, meilė, supratimas, globa tikrai niekur nepradingo o atvirkščiai tik dar labiau sustiprėjo. Tad kad manau jiems tikrai verta tegu įvertina kodėl mes MOTERYS.
  P.S.žinoma per prievartą varyt nereikia.

  Reply
 7. Kai as gimdziau, dalyvavo mama. Ir as iki siol labai laiminga, kad kartu pagimdem, labai padejo ir iki siol liko tas stiprus rysys tarp musu, moteru..

  Reply
 8. Živile, aš nelabai suprantu, kodėl vyrui naudinga matyt, kaip moteris kankinasi… Kad labiau mylėtų? Ar tikrai tai padeda labiau rūpintis mama ir vaikeliu?

  Reply
 9. Gal tam, kad negalvotu, jog pagimdyti paprasta, taciau kartais ir dalyvavimas matome nepadeda:(
  Is esmes cia ne moralas kam sunku kam ne, kas kodel kuri turetu vertinti. Tai ir sunki diena ir nuostabi, o tiek sunkias akimirkas, tiek nuostabias norisi isgyventi kartu… kaip seimai, kaip zmonems, kurie “ir dziaugsme, ir varge”.

  Reply
 10. Mielosios neprisiimkit komentaro sau,skirto vyrams:)…be abejo suprantu kas vyksta ta akimirka,moters kune lyg zeme su dangum maisosi…maciau ir tikrai suprantu…tam ir reikalingas artimo palaikimas ta minute…:)

  Reply
 11. mano manimu vyro palaikimas butinas:) jie juk pradejo vaikeli kartu,tegu pamato kaip ir viskas buna nejaugi tik moteris turi isgiventi skausmus ,o pato dziaugsma, kad kudikelis jau atejo tas dziaugsmelis kurio taip lauke abu.vyrai tada suprastu ,kaip reikia vertinti savo mylimasias ,jos juk tiek daug patiria;)

  Reply
 12. Perskaiciau si straipsni.Nezianu, gal senoviskai mastau,bet pagimdziau du vaikus ir vyras abu kartus sedejo uz gimdyklos duru.As pati sito norejau.Jis , zinau, buvo apsisoves eiti su manimi, nes mane, kad man to labai reikai.As maniau-kad jam.O kai prasidejo skausmai(pirmakart) ir vaziavom i gimdymo namus, automobily issiaiskinom, kad ne vienam. As visiskai nenorejau, kad vyriskos lyties atstovas ,kuris nera gydytojas, kaip dabar sakoma spaudoje”stebetu” mano gimdyma.O kad jis atvykom, sedejo koridoriuje ir taip palaike mane moraliskai-aciu jam.Esu pries “moterskosios paslapties” isviesinima.Ne ziurejimas i gimdancia moteri yra jos palaikymas.Tai ne show, nera ko ziureti.Palaikymas, tai padejimas moteriai atsigauti po gimdymo.As gimdziau pirmakart 12 valandu, labai sunkiai,su daugybee plysimu, be saremiu, pilnas stimuliavimas, o po to visa para miegojau.Kitaip, tur but, buciau nusibaigus.O vyras tuo metu sunu priziurejo, maitino sesuciu parupintu maisteliu, nes pieno dar neturejau.Aciu dievui, kad taip, nes jei buciau viena ir dar vaikelis su manimi apaltoje, bijau, butu pogimdyvine depresija prasidejusi.

  Reply
 13. pritariu sarah nuomone-gimgymas ne sou,kad jį stebėti…šalia stovintis ir už rankos laikantis streso ištiktas vyras tikrai nesupras ir nepajus to ką išgyvena moteris…moteris tam ruošiasi nuo pat kūdikio pradėjimo,per visą nėštumo laikotarpį…ir tai kad vyras palaikys už rankos ir viskas klostysis gerai tėra tik savęs apgaudinėjimas….vyrams turėtų užtekti to jaudulio stovint už durų,kad mylėtų ir globotų savo moterį ir vaikutį,o ne matyto košmaro….juk jei vyro nėra šalia,gydytojai tikrai netampa monstrais

  Reply
 14. Apie ką čia eina kalba, apie koki šou čia kalbama??? Ir nuo kada mylintis žmogus “stebi” jus, kai jums sunku? Juk jis išgyvena kartu su jumis, buvimas šalia padeda išlikti ramiai. Kalbu tai iš savo patirties. Jei jo nebūtų buvę kartu, nežinau kaip būčiau ištvėrusi 18kos valandų sąrėmius. Sąrėmio metu ir taip negali žodžio pratarti, tai apie kokį mąstymą, kuris “ale” neleidžia atsipalaiduoti, čia kalbama. Buvimas kartu gimimo akimirką priverčia tėtį suvokti, kad jis tapo tėčiu, ir neša atsakomybe ne tik už save (susilaukus pirmagimio). Sakoma, kad labai svarbus tėčio ir vaikučio pirmasis akių kontaktas, nes tada užsimezga tvirtas tarpusavio ryšys. Mamos ir taip prisiriša prie vaikučio (ypač maitindamos krūtimi), tai kodėl gi neleisti tėvams pajusti to ypatingo artumo jausmo??? Jeigu buvimas kartu erzina, jei jausdami šalia artimiausią žmogų negalite atsipalaiduoti, tai apie kokį šeimos kūrimą kalbame? Dėl ko tėčiai dalyvauja vaiko pradėjime, bet negali matyti, kaip jie ateina į šį pasaulį? Juk bendras skausmas, bendri išgyvenimai tik dar labiau suartina… ir dar daug turėčiau ką pasakyti, žodžiu aš visom keturiom už vyro dalyvavimą gimdyme :-)Tai tik pagerino mūsų santykius. Žinoma, reikalingas šioks toks abiejų tėvų moralinis pasiruošimas pačiam gimdymo procesui 🙂

  Reply
 15. Pilnai pritariu Ernestui. Labai idomiai skamba. Intymu vadinasi negaliu rodyti vyrui. na jau atsiprašau kas ten ko namatė. Juk kartu išgyvenam pradėjimą, kartu laukiamės, kartu ir gimdome, kartu paskui ir auginame. na bent jau idealiame variante. Viskas priklauso nuožmogaus brandos ir pasiruošimo. Jeigu žiūrim į gimdymą kaip į mechaninį procesą tai gal ir neverta vyro trukdyt. Bet juk tai vienas puikiausiu nors ir labai sunkus mūsų gyvenimo išgyvenimas. Ir jeigu ji įveikiame kartu tai manau žymiai daugiau šansu ir likti karti ir vaikais džiaugtis. Reikia suvokti ,kad senieji stereotipai jau keičiasi manau, kad bent jau dalis išsilavinusių vyrų nesijaučia tik patinais parvelkančiais grobį į namus ir besirūpinančiais apvaisinti patelę.
  Tokiems kurie jau subrende ir verta dalyvauti kartu kentėti kartu džiaugtis. Tik būtina tam pasiruošti ir žinoti ko galima padėti, geriau prieš tai bent jau teoriškai žinoti ko galima laukti iš moters, ko galima padėti. Ir vyrui vasai nereikia žiūrėt į tarpkoji. Jis turi būti prie galvos , laikyt už rankos, padėt tiesiog fiziškai. Na nebent vyras tiek paženges, kad gali pats kūdikį priimti. Na bet tai jau vienetams.

  Reply
 16. Na pasiskaiciau komentarus ir kai kurie is ju tai papiktino, girdi “ner cia ko spoksot tam vyrui”, “tegul sedi uz duru” ar “nieko jis ten nepadeda”. Visiska nesamone, galiu papasakoti is savo patirties, vyro buvimas man buvo didziausia parama. ir nesvarbu, kad jis galbut ir nezinojo ka ten tiksliai daryti, ar kaip ten ta nugara masazuoti ir panasiai. Cia kalba eina apie moralini palaikyma, apie visos seimos susitelkima ir susilaukima mazo stebuklo. Beje is vyro pozicojos tai isgirdau tokius ispudzius: nieko ten baisaus ar juo labiau bjauraus, nereikia ziureti kaip chirurgui i viska, gali buti sone, salia ir palaikyti bent uz rankos, o ispudis nerealus, pasijunti kaip nezemiskoj erdvej. Taigi netauzykit cia nieku, apie bjauruma ar kazkoki vyru silpnuma – nes tikrai ne visi vyrai silpnia ar bjaurisi ir panasiai. Tiesiog suteikit jiems pasirinkima, zinoma per prievarta jokiu budu negalima temt.

  Reply
 17. pagaliau trys komentarai, kuriem galiu pritart… Ernesta, Jurate ir Sandra… pilnai sutinku… man keista kaip zmones pamirsta empatinius gebejimus (tdl, kad vyras nieko nejaucia- nesamones)… nzn ant kiek tiesa sitas gandas, bet moteris persiuncia dali savo skausmo vyrui… asmeniskai as, neturedamas dar jokiu rimtu santykiu ir budamas jaunas, tikrai zinau, kad noresi dalyvauti gimdyme… jei bus kokie kursai, kaip pagelbet zmonai, butinai eisiu… cia yra vienas is graziausiu ABIEJU gyvenimo momentu… 🙂

  Reply
 18. kam vyrui reikia dalyvauti gimdyme? taipgi mielieji tam,kad tai snobiskai madinga. apie ka gi kalbes vyrai baliuje ,kuriame dalyvauja ir ju zmonos,jei nesigirs vienas kitam kaip jie didvyriskai dalyvavo gimdyme.juk apie kekses nekalbesi ,kuris kuria kada tvarke:))
  man juokinga ,kai moteris laukiasi ,o paskaitas lanko ir kvepuoti teisingai mokosi vyras:)) va cia tai mazgotes!
  sakot,rysys bus geresnis? ak zinos ka moteris isgyvena gimdydama?ne velnio.. taip tik greiciau patrauks i kitos glebi arba i kito glebi-va is kur homikai atsiranda:))
  cia su tais gimdymais tai kaip su santuokom-kvailai tikima ,kad anspaudelis garantuos kad neiseis pas kita ,kad ir kokia kutvela su bigudziais plaukuose bus namie:))
  atsipeikekit..nors kiekvienam savo.. gal dar ir menstruaciju cikle galetu vyrai dalyvauti?:)) o ko ne?:))

  Reply
 19. Na tu, TIPAS, ir nusipezėjai (kaip nei vienas iki tavęs). Sutinku, kad tokiems nereikia dalyvauti gimdyme, o gal net neverta tų vaikų pradėti.

  Reply
 20. Kai moteris su baisiais sąrėmiais prasikankina ligoninėj kelias paras,manau kad vyro palaikymas ir buvimas šalia yra būtinas,bet kada viskas einasi greitai ir sklandžiai-vyras nelabai supranta kas čia vyksta,ko jam ten.Kai gimdė mano draugė,jos vyro nebuvo šalia,bet buvo gimdykloj kita gimdyvė su savo vyru….vargšas žmogus…mano draugė pagimdė pirma,o tas drąsuolis nualpo ir net nematė kaip gimė jo dukrytė….stovėjau už durų ir tas “spektakis” man patiko….gimdyme tegu dalyvauja kraujo nebijantys vyrai…..

  Reply
 21. Moteriai siuo atveju reikia pasikliauti savo nuojauta, as asmenishkai maciau tik blogus pavyzdzius kai stebejes gimdyma vyras paspruko pasakes zmonai atsiprasau as tam buvau nepasiruoses, kitas grieztai atsisake antro vaiko nes mieloji tiek prisikentejo nera cia ko daugiau trecias negalejo myletis su zmona vis jam tie vaizdai pries akis buvo…
  negalima vyru pasitiketi basalygishkai jeigu kyla bant menkiausias itarimas kad tas gali pakenkti jokiais budais negalima dalyvauti kartu….
  gal sulauksiu savo nuomones priesininku jeigu myli gyveni juo pasitiki ir pan. bla bla tai sustiprins rysi dalyvavimas kartu, anaiptol musu siela mums kartais buna paslaptis o svetimo zmogaus tuo labiau, blaiviai mieliosios moterys ivertinkite visus uz ir pries gal tikrai geriau mama arba sese bet toji kur jau pagimde…

  Reply
 22. aš tai prieš vyro dalyvavimą,juk moteris žavi savo paslaptim,jei ir šį stebuklą parodysim vyrui,tai kas liks mumyse paslaptingo?Iš savo patirties galiu pasakyt,kad kai pirmą gimdžiau,dalyvavo vyras ir sesuo,kvalifikuota medikė,tai ne gimdymas,o jų padėjimas išvargino,o antrą gimdžiau viena ir likau labai patenkinta,nes galėjau susikaupti savo skausme,daryti tai kas man patiko,niekas manęs neblaškė,labai gailiuosi,kad to nepatyriau pirmą kart gimdydama

  Reply
 23. Gimdziau pries metus su virs….ir tai atsimenu labiau kaip kazkoki stebukla,kai i mano gyvenima atejo zmogutis,kuri myliu labiau nei save pacia…Skaudejo…baisiai….bet vos ja pamaciau ,viskas ir pasimirso….net nezinau kaip ten isejo placenta,kaip siuvo…buvo tik ji…ir mano mylimo vyro dziaugsmo asaros….
  Manau,kad butu labai egoistiska nesidalinti tokiu akimirksniu su zmogumi ,salia kurio planuoji praleisti visa likusi gyvenima,kuriam esi pasiryzus gimdyti palikuonis bei pasizadejai “ir laimeje ir varge”…

  Reply
 24. As sutinku su teiginiu, kad vyrams nereiketu dalyvauti gimdymuose. Pries 5 metus, pagimdziau dukra, vyras taip pat dalyvavo, komplikaciju jokiu nebuvo. Taciau, po gimdymo, vyras isgyveno visas depresijos formas, seksas is gyvenimo pasitrauke. Vyras paliko, pasakydamas, kad dabar jam esu tik vaiko mama, ir jokiu kitu emociju jam nebesukelianti. Skirdamasi daug laiko leisdau apmastymas, ieskodama atsakymo i kalusima
  “kodel”. Ir galiu drasiai pasakyti, gimdymas kartu buvo pabaigos pradzia. tiesiog ne visi vyra yra subrende matyti gimdyma, o tai reiskia jie apskritai nera subrende santuokai.

  Reply
 25. Deja gyvenime yra ir skausmas, ir kraujas. Jeigu vyras to negali pakelti, deja sunku tikėtis, kad jis bus geras vyras – draugas. Tos gimdymo paslaptys tik atrodo gražu. Nes čia romantiška, “gimdymas”. O jeigu vyras tepa slides sunkia susirgus vaikui, kai gydymas nėra malonus ir emociškai gražus, ir mama gal be makijažo slaugo vaiką? Jeigu vyras puola į meilužės glėbį žmonai sunkiai susirgus? Jeigu vyras pamatęs gimdymą nebenori sekso, tai kaži iš viso ar jis gali gyventi šeimoje. Brandos šiuo atveju tikrai trūksta, ir ne gimdyme čia esmė.

  Reply
 26. Na, nezinau, nezinau. Esu pati medike, pamenu, kai studijuodama pirma karta pamaciau gimdyma. Buvo gana bjauru. Grizusi namo pasakiau, kad niekada negimdysiu.Visi iki vieno vaikinai grupiokai stebejo gimdyma isblyskusiais veidais, keli isgriuvo. Po to komentarai buvo siaip sau. Kai pati gimdziau, nenorejau, kad vyras (irgi medikas)dalyvautu.Jis irgi nesiverze.Tur but kiekvienam savo. Bet manau, kad vyras, normaliai sudalyvaves gimdyme,yra vertas pagarbos.

  Reply
 27. skaitau komentarus ir tiesiog pyktis suimė dėl kai kurių nuomonių!koks vyras galėtų palikti motery vien dėl toč kad jam gimdymo procesas pasirodė nepriimtinas??! atsiprašau bet toks “padaras” tikrai yra ne vyras! kad tik tokių mažiau mūsų žemėje būtų! pati pagimdžiau du vaikus ir mano brangusis abiejuose gimdymuose dalyvavo. ir net nagaliu pagalvoti kad kitaip ir būt galėjo! jei ne mano vyras atro vaiko dėl gydytojo aplaidumo išvis būčiau nepagymdžius. taip tai tie vyrai “ereliais” vaidina o kai reik moteriai padėt tai suskysta! nu ne tokie “vyrai” tikrai nėra vyrai! gaila tu moterų kurios savo gyvenimą tokiems padarams paaukojo… vaikų pridirbt sugeba o jų gimdyme dalyvauti jau nebe. nu nesamonė! velniop tokius vyrus!

  Reply
 28. mano mama ilgai dirbo priimant vaikus, ir pasak jo, jei vyras mato kaip moteris gimdo, lb daznai po to seimos skiriasi, nes vyras i zmona nebegali ziureti kaip i moteri. Kazkur esu skaiciusi ir vyro, maciusio, kaip jo exzmona gimdo, komentara:”po to nebezinojau kam ta vieta skirta”(skamba panasiai). Kai tiek zinau, tai net negalvoju apie tokia galimybe :DDD

  Reply
 29. Visokiu tu vyru yra. Vieni po dalyvavimo gimdyme pabega, kiti dar labiau myli savo moteri ir nieks nenukencia. O as ovz nenorejau, kad vyras dalyvautu gimdyme, bet jis atkakliai verzesi, tiesiog maldavo, kad galejo buti kartu, tai negi grieztai isvarysi??

  Reply
 30. Mano atveju, jauciau saltuka nuo personalo (kai isgirdo kad esu mergautine pavarde), taciau pasirodzius vyrui gimdykloje viskas pasikeite, ir kalbos maniera, ir paslaugumas… man dalyvavimas padejo, taciau zvelgiant is kitos puses… yra mitas, kad dalyvaudamas gimdyme vyras labai prisiris prie vaiko. Mano pvz. po skirybu tebeesu geidziama, taciau vaiko neaplanko jau 2 metai… o dalyvavimas gimdyme norinciam pabegti vyrui yra tik pretekstas, patogus pasiteisinimas.

  Reply
 31. Vyras bijo kraujo yra absoliuti nesąmonė, nebent mamyčiukai? Vyras yra karys ir jis nebijo jokio kraujo: nei gyvo ar mirštančio žmogaus, nei sviedinio sudarkyto į gabalus kario ar šiaip karo aukos. Neįsivaizduojate, damos, kas yra mūšis ir ką kai kuriems vyrams yra tekę patirti rusų kariuomenėje? Vyrai mūšyje taip pat yra sužalojami ir kenčia nemažesnius už jūsų skausmus gimdant, kol pagaliau miršta kur kas dažniau nei Jūs. O nuo ligų ir patologijų miršta vyrai lygiai taip pat kaip ir Jūs.

  Reply
 32. As tai noreciau kad abu pasitiktume kudiki ateinanti i pasauli, todel ir dalyvauti noreciau. Negaleciau leisti vienai kesti skausma, o kartu ji pasidalintume. Cia priklauso nuo vyro ar jis nori to ar ne, nes jei zmogus nenori tai jis ten nualps, tai daugiau bedos pridarys.

  Reply
 33. 1. Vaikučiai yra nuostabiausia gyvenimo dovana žmogui, kas be ko, aišku ir vyrui.
  2. Trokštu tapti tėveliu.
  3. Tapęs būčiau begalo laimingas.
  4. Svajoju susilaukti pora arba tris stebūklėlius.
  5. Žinau ir suprantu kokią tai neša atsakomybę.
  6. Man tai priimtina.
  7. Norėčiau ne tik dalyvauti gimdyme, bet ir pats priimti gimstantį stebūklėlį.
  8. Nematau prasmės baimintis kraujo ir visa kita, esu pora kartų davęs kraujo ir eisiu tą padaryti.
  9. Kodėl čia peršama mintis, kad jei vyras dalyvauja gimdyme, tai jis yra.. šoko ištiktas ar panašiai. Ar nepagalvojote, kad jis gali būti sujaudintas, tačiau ramus, ir pasitikintis savo jėgomis ir su džiaugsminga ir meilės kupina širdimi priima nuostabiausia ir įstabiausią gyvenimo dovaną – naują gyvybę ir laimės kupinomis ašaromis antrąkartą pamilsta savo panelę, savo meilę, savo antrają skiltelę ir visa tai tik dar labiau sustiprina jų santykius.
  10. Jei vyras ir moteris nuo pat pažinties pradžios vienas kitam buvo nuoširdūs, atviri, rūpestingi, šilti, pagarbūs, globėjiški ir įpač ištikimi ne tik fiziškai, bet ir mintimis, tuomet moteriai gimdant šalia jos būdamas mylimas vyras labai stipriai prisideda išlaikant vidinę pusiausvyrą ir žymiai lengviau ir švelniau yra pagimdoma, nes jie vienas kitą per nematomus mentalinius ryšius subtiliai palaiko.
  11. Tiek vyrui, tiek moteriai labai rekomenduočiau ankyti ir propaguoti jogą, nes tai labai stipriai prisideda prie vidinės harmonijos išlaikymo. Jei nuo manęs tai priklausytų, tai jau vidurinėse mokyklose į privalomus dalykus būtų įtraukta ir joga.

  Reply
 34. A dalyvavau. Zmonai labai padejau tikrai buvo linksmiau ir maziau skausmus jaute. Be to dar “samaliotas” suluzo eigoje, tai teko viena koja paciam laikyt. Taigi as su dukra seniau pazistamas, nes pirmas ja pamaciau:)

  Reply
 35. Man nelabai buvo su kuo pasitart, kaip geriau, tai sutikau kad vyras dalyvautu gimdyme, nes jis labai norejo, bet artejant tai dienai, entuziazmas bleso… Atejus laikui, vis del to jis drasiai pasiryzo buti kartu, labai man padejo, palaike, ir man buvo lengviau. Gerbiu ji uz tai. O po gimdymo pastebejau,kad jam sunku tai prisimint, tas patirtas ispudis, matytas skausmas ir itampa labai sukrete. Ilgai jis negalejo atsigaut. Aisku, vyriskai bande tai nuslepti, bet pokalbiu metu viskas prasiverzdavo nori nenori…. Tiesa sakant, dabar jau gerai pagalvociau, ar reikia vyrui dalyvauti gimdyme. Tiksliau sakant, neleisciau jam dalyvauti jokiu budu. Na bet ir vyrai skirtingi. Kiekvienam savo. Bet esantiems silpnesniu nervu nepatarciau

  Reply
 36. Juliau, o musiai ir karai vyksta kiekviena diena ir kiekvienoje pasaulio salyje? Net juokas sueme perskaicius apie vyra-kari. Visi ir visos pritars, kad gimdymo skausmai masiskesnis reiskinys nei sudarkytas kario kunas. Be to, kalbam apie gyvybes davima, o ne apie beprasme zudimo masina, kuria isgalvojo vyrai. Beje, mirties kraujai vyru taip nebaugina kaip gyvybes kraujai. O visokios patologijos ir ligos puola tiek viena, tiek kita lyti. Ne apie tai cia diskutuojama.

  Reply
 37. Kad vyrai perima dalį skausmo-teisybė.Štai pasakojimas.
  Gimdymas.Dalyvauja ir vyras.Gydytojas pasiūlo išbandyti naują aparatą,kurio pagalba dalis gimdyvės skausmo perduodama būsimo vaikelio tėvui.
  -Jungiu 20proc.Ar skauda?-,klausia gydytojas.
  -Nieko nejaučiu,-atsako vyras.
  -Jungiu 40 procentų…
  -Neskauda…
  -60 procentų…
  -Vis dar nieko…
  -Hmm…,-stebisi gydytojas.-Jūs labai kantrus.Jungiu visus 100 procentų!
  Žmona labai lengvai ir sėkmingai pagimdė.Abu laimingi…
  Staiga ateina SMS žinutė iš draugės,kad ką tik didžiausiuose skausmuose numirė gimdyvės viršininkas…
  P.S.Aš pageidauju būti šalia,manajai gimdant.
  P.P.S.Manoji dar tebeieškoma… 🙂

  Reply
 38. Be jokių abejonių vyro pagalba gymdymo metu neįkainojama. Bet gimdymo procesas trunka daug trumpiau, nei visas tolimesnis gyvenimas kartu. Tikrai neaišku kaip tas gimdymas paveiks vyrą. Ar tikrai norite rizikuoti? Kiek jau girdėjau atveju, kai vyras tiesiog neatlaiko to streso ir palūžta, nebedomina jo žmona kaip seksualinis partneris. Ir taškas. Tai gal tą momentą galima išgyventi be vyro pagalbos vardan meilės jam?
  Negalime kaltinti tuos stipriosios lyties atstovus, kuriems pamatyti vaizdai kelia šiurpa ir stipriai paveikia jų psichologinę būseną. Vaiko gimdymas – yra MOTERS reikalas, ir dėkojame GAMTAI už tai.

  Reply
 39. cia dar ne viskas pamineta….:)o kaip gi nevalingas tustinimasis gimdymo metu, kai klubai pleciasi ir su stumimu viskas eina lauk?:) ne visom taip buna, bet kiek naujagimiu gimsta atsiprasant tokioj aplinkoj. kodel niekas apie tai nekalba? nemalonu? o vyrui malonu? nesakau kad vyru nereikia, jei vyras tam subrendes-puiku, cia judvieju apsisprendimo laisve, bet moteriai vienai reiktu apmastyt siuos reikalus ir nepaisant ar vyras to nori ar ne, paciai apsisprest, ar ji noretu save tokia parodyt. buna labai graziu ir lengvu gimdymu, tada abu tevai laimingi, puikus ispudziai ir tt bet buna juk ir tokiu varginanciai atstumianciu….ir kaip zinot kuris is ju skirtas jums?ir kaip zinot kaip gerai tam pasiruoses yra jusu vyras?:)

  Reply
 40. na Tipas mane labai prajuokino! aciu.. nera ko cia pykti,visokiu zmoniu yra ,visoku reikia.Ir dalyvavimas ir nedalyvavimas yra gerai,svarbu to noreti.moterys labai jau nori valdyti vyrus,o pacios i koki karo lauka nelabai eitu…tai manau komentaru nebereikia,kiekvienas turi turet savo nuomone ir poreikius,cia nepatarsi…

  Reply
 41. jo, mano nuomone vyru ten nereiketu, ir pritariu to daktaro pamastymams ir be to, juk kai moteris gimdo ji nemato “tos vietos” is priekio, tik stumia, gimdo, jai skauda ir t.t. O vyro pozicija gali buti is bet kokios puses, tai jis tokiu vaizdu prisiziuri, as tikiu, kad jam mylima moteris ir lieka tik MAMA, bet nebe partnere, nebe trokstama moteris…
  As nenoreciau vyro per gimdyma!!!

  Reply
 42. Na, manau, kad jei moteris užkietėjus viduriams nori, kad vyras laikytų jai ranką, tupint ant klozeto, tada ir gimdymo metu tegu laiko ranką.
  Gamta yra gamta – gimdymas yra tik moterų reikalas. O skyrybų daug todėl, kad moterys paverčia vyrus draugėmis, mamomis ir dar nežinia kuo. Vyras turi būti patinas.

  Reply
 43. Jei jau radai žmogų kurį TIKRAI myli ir kurio vaikelio TIKRAI lauki, tai ir jo buvimas šalia TIKRAI nepamaišys. Na o jei tik šiaip, tai tik šiaip. Jei vyras tau reikalingas tik tam, kad tas vaikelis atsirastu, o paskui maždaug dzin, tai… bet čia tik mano nuomonė 🙂

  Reply
 44. nzn… as dar negimdziau, bet mano draugu ir pazystamu seimos, tose kuriose vyrai dalyvavo gimdyme, issiskyre, skiriasi arba turi problemu del seksualinio potraukio… o ju yra 6. Vyrai aiskina, kad ju po gimdymo moteris nebetraukia, jie ziuredami i moteri mato vaiko mama o nebe zmona, kiti sako kad bijo jog suzalos ir pan… kiek teko sneketi su ginekologu, jis sake, kad tai nutinka 7 is 10 poru, kai vyras dalyvauja gimdymuose… kazkaip mane tai sukrete… mano vyras per gimdyma gers kava toli nuo palatos duru iki kol mama ar sese jo nepakvies…

  Reply
 45. Vyras turetu dalyvauti gimdyme. Nebent jis nera subrendes ir vyriskas. Man vyras padejo nenusakomai. O apie kokius “paslapties” atskleidimus cia kalbate? Niekas nesako, kad per pati vaikucio islindima vyras turi ziureti i “ta” vieta. Tegul palaiko savo vaiko mama uz rankos. O akimirka, kai kudiki uzdeda mamai ant krutines – va cia tai stebuklas, cia PASLAPTIS, kai teciai apsiverkia ir tik dar labiau myli savo vaika, nes mate ju atsiradima siame pasaulyje nuo pat pradzios.

  Nesubrendeliai bailiukai, sedekit namie, ziurekit tv, kol zmonos gimdys. Net bjauru pagalvoti, kad jiems “matai, slykstu”, vaiko atejimas. Susinervinau.

  P.s. O jei vyras palieka, tai tikrai ne del gimdymo stebejimo, o tik del to, kad nera/nebera meiles. Tikrus santykius tokia patirtis tik sustiprina.

  Sekmes!

  Reply
 46. Neįsivaizduoju kaip gali vyras nenorėti dalyvauti SAVO vaiko gimime! Kažkodėl nesedėjo kažkur ir negėrė kavos, kai vaiko gyvybė buvo užmegzta. Tada gal paskolink savo žmoną, tegul pabūna su Andriumi ir tegul jis dalyvauja gimdyme, palaiko žmoną už rankos, pamato pirmąsias vaiko gyvenimo sekundes, o poto tu jau galėsi jį “auginti”. Jei tai bus galima pavadinti auginimu, kai išsigandai pirmosios pareigos. Keisti tie vyrai. Vyrų kompanijoje, gatvėje elgiasi kaip drąsiausi laukiniai ereliai, o su tokiu nekaltu ir šventu žygdarbiu nebesusitvarko. Gėda. Manau net neturėtų būti tokių straipsnių, nes visiems galvoje turėtų būti tik vienas atsakymas.
  O dabar jokių išsisukinėjimų, jokių bus negražu ir t.t., o pasakot savo žmonoms, kad bet kokiu atveju dalyvauju. Jau atėjo laikas rodyti vyriškumą. 😉

  Reply
 47. Neseniai pagimdžiau,ir tikrai džiaugiuosi tuo,kad vyras dalyvavo gimdyme ir man tuo metu labai padėjo,tikrai jaučiausi drąsiau ir skausmai buvo mažesni,ir daktarai labiau žiūrėjo,buvo dėmesingesni :)Jis laikėsi puikiai,nei ten alpo,nei ten stresavo ir savo vyriška dvasine stiprybe man labai padėjo :)Atsisako dalyvauti nebent tik silpnos psichikos vyrai,tokiems tik nebent ten kažkas yra negražaus…Bet iš esmės abu tėvai turėtų priimti naują gyvybę,jei normalaus mąstymo vyras,tai jis tikrai dalyvaus ir nepaliks savo mylimos moters skausmuose…Juk viską išgyventi dviese yra daug lengviau.Esu be galo jam dėkinga,kad jis nuo pat pirmos minutės kai sužinojo,kad esu nėščia nusprendė dalyvauti gimdyme ir tuo niekada nesuabejojo,esu jam dėkinga už viską,ką mes kartu išgyvenome ir džiaugiuosi,kad nepaliko manęs ir mūsų vaikelio svetimų žmonių rankose 🙂

  Reply
 48. Tai vat del to vyrai ir nenori susizadet bei vaiku turet nes nebera sexualinio gyvenimo. Bet ir kitu atveju tai malonu kad turi vaika ir zmona.
  Bet instinktas yra toks kad visalaika norisi vis daugiau.:/

  Reply
 49. Greitu laiku gimdysiu ir leisiu savo vyrui dalyvaut gimdyme. Jis labai nori dalyvaut , nepriestaravau. Manau ir man paciai bus lengviau , kai mylimas zmogus bus sale. Taip pat manau ,kad vyrai nusipelne dalyvaut gimdyme ir matyt kaip gimsta ju vaikeliai.

  Reply
 50. Keistuolis tas daktaras. Patirciau siaubinga stresa jei mano vyro nebutu salia gimdant. Nieko kito greta net nenoriu matyti tikrai erezijos.
  Stresas pakankamas kad svetimi zmones imtymia akimirka aplink sokineja ir landzioja. O cia dar vyra isvarytu…. pasiusciau 🙂

  Reply
 51. Jei ne buves shalia vyras, gimdymo metu, tai turbut pagimdyciau viena palatoje…taijis begiojo po koridorius, kol prisisauke gydytoja…saremiai taip greit prasidejo ir stumimas, kad gydytoja isejus gert arbatos, butu radusi mane jau su vaiku…

  Reply
 52. Kviečiame dalyvauti tyrime “Vyrų dalyvavimas gimdyme”, kurį atlieka Vilniaus universiteto medicinos fakulteto studentai ir gydytojai. Tyrimo tikslas -išsiaiškinti Lietuvos vyrų požiūrį į dalyvavimą savo žmonų (partnerių) gimdyme. Lietuvoje tokios tematikos apklausa viena pirmųjų, tyrimo rezultatai suteiks naudingos informacijos medikų bendruomenei bei plačiajai visuomenei, todėl Jūsų dalyvavimas labai svarbus. Anketos užpildymui reikėtų skirti ne daugiau kaip 15 minučių. Anketa anoniminė. Tyrimo rezultatai bus skelbiami tik statistiškai apibendrinti.
  http://apklausa.lt/f/vyru-dalyvavimas-gimdyme-pmeq8jc.fullpage

  Reply

Leave a Comment