Vyrai ieško barbės, moterys – vyro su BMW (1 dalis)

Šiuolaikiniai evoliucinės psichologijos tyrimai atskleidžia du skirtingus vyro ir moters pasaulius, apie kuriuos anksčiau kalbėti būtų buvę labai netaktiška. Juk uoliai kovota už lyčių lygybę, kuri klaidingai sutapatinta su vienodumu. Šiandien galima pagrįstai teigti, kad „politiškai teisingas“ aklumas lyčių skirtumams yra atgyvena.

Nors eiliniam žmogui akivaizdu, kad vyro ir moters psichologija labai skirtinga, mokslinėje literatūroje vyravo nuomonė, kad skirtumai yra nežymūs, ir tie patys sąlygoti kultūrinių stereotipų ir auklėjimo, tad, kad būtų užtikrinta lyčių lygybė, juos būtina keisti. Šiandien vis dažniau nus statoma skirtumų, būdingų įvairių ir labai skirtingų kultūrų atstovams. Taigi tikėtina, kad jie atsirado ne dėl auklėjimo ypatybių ar „moters priespaudos“, bet dėl gilesnių priežasčių. Evoliucijos psichologai ir antropologai vis garsiau kalba apie tai, kad vyro ir moters psichologijos ir elgesio skirtumus lemia ne jų prigimtis, o už jos slypinti geležinė evoliucijos logika.

Sakome: „moterys – iš Veneros, vyrai – iš Marso“. Atrodo, tikrai taip, ypač jei analizuoji vyro ir moters patrauklumo priežastis ir seksualinį elgesį. R. Dunbar ištyrė, kas vyrams ir moterims pat trauklu skelbimuose „ieškau partnerio“. Rezultatai gerai iliustruoja skirtingas taisykles, pagal kurias vyras ir moteris renkasi sau draugą. Geriausia strategija moteriai parašyti „patraukli, figūringa blondinė“. Vyrui – „mielas, atletiškas milijonierius“. Kodėl atsiranda šių skirtumų?

Vyras, žavėdamasis moters grožiu, diagnozuoja jos sveikatą?

Antropologė H. Fisher, rem

mdamasi įvairių kultūrų tyrimais, teigia, kad vyrus universaliai traukia jaunesnės moterys, ypač tos, kurių išoriškai matomi vaisingumo ir geros sveikatos požymiai. Evoliuciškai tai puikiai suprantama, nes vyrams genetiškai svarbu turėti kuo daugiau sveikų palikuonių, o jaunesnė ir sveikesnė moteris turi didesnę galimybę pagimdyti sveiką atžalą. Tačiau kiekvienas vyras pasakys, kad jis palydi moterį akimis ne dėl to, kad ji sveika, bet dėl to, kad ji graži. Gamta pasirūpino, kad vyrui (ir moteriai.) būtų gražu tai, kas evoliuciškai teisinga. Nors vyrams atrodo, kad jie vertina moterį pagal savo estetinius kriterijus, tačiau kartu jie atlieka moters sveikatos ir vaisingumo diagnostiką.

Taigi, kas vyrui gražu? Ir kaip tos „grožybės“ susijusios su jos genetiniu patrauklumu?

Gamta pasirūpino, kad vyrui (ir moteriai.) būtų gražu tai, kas evoliuciškai tei isinga.

Gražūs, ilgi ir sveiki plaukai

Dažnai vyrai pirmiausia kreipia dėmesį į moters plaukus. Sveikų moterų vešlūs, blizgūs plaukus. Jei jie ne tik vešlūs, bet ir ilgi – dar geriau. Kadangi plaukai auga ilgai, ilgi plaukai yra geras rodiklis, kad bent keletą metų moters sveikata yra puiki. Moterys pačios puikiai jaučia savo plaukų svarbą – kiekvienoje rankinėje rasi šukas, o rytinis plaukų priežiūros ritualas, kartais užtrunkantis net valandą, yra kiekvienos dienotvarkėje. O kur dar garbanėlės, dažiukai, kondicionieriai, lakai ypatingesnei progai! Visi šie veiksmai sunkiai suprantami vyr

rui, tačiau skirti būtent jam – jo juslėms apgauti ir simpatijai laimėti.

Plonas liemuo, gražūs klubai

Atrodo, neatsitiktinai dvaro ponios taip stipriai veždavosi korsetais liemenį, kad net pritrūkusios oro alpdavo viduryje baliaus. Jos intuityviai žinojo tai, ką dabar galima patvirtinti tyrimais – plonas liemuo ir gražūs klubai vyrams gražu (aišku, jei tai ne vyro liemuo ir klubai.). Tokios figūros ypatybės, pasirodo yra būdingos moterims, kurios turi daugiau hormonų, užtikrinančių vaisingumą. Dar daugiau, S. Gaulinas ir W. Lassekas nustatė, kad užpakaliuke ir gražių formų šlaunyse (o ne pilvuke!) saugomos maistinės medžiagos (omega-3 riebiosios rūgštys), reikalingos vaisiaus smegenims formuotis.

Gražios formos, didelė krūtinė

Evoliuciniai psichologai ilgai suko galvą, kodėl vyrų akį traukia didelė krūtinė. Juk krūtinės dydis nėra susijęs tuo, kiek ji gali išskirti pieno vaikui maitinti. Atsakymas, atrodo, yra kitur. Harvardo antropologas F. Marlowe teigia, kad didesnės krūtys senstant greičiau praranda formą. O mažas krūtis amžius paliečia ne taip. Tad vyrų suvokimas remiamas maždaug tokia logika: Jei merginos didelė krūtinė ir ji geros formos, akivaizdu, kad ji jauna. Jei maža – nežinia. Atrodytų, šis paprastas „vidinis vertinimo kriterijus“ ir valdo vyrų simpatijas. Bet šią tiesą seniai žino plastinės chirurgijos specialistai ir siūlo moterims padidinti ir pagražinti krūtis mainais į pinigus ir vyrų dėmesį.

Kodėl blondinės patrauklesnės?

Nepaisant pašaipių anekdotų, blondinių teigiamas įva

aizdis gerokai stipresnis. Kažkodėl Džeimsą Bondą nuolat ketina apgauti ir nužudyti tamsiaplaukės, o blondinės jam padeda ir yra vertos meilės. Atsitiktinumas? Vargu, nes per dažnai blondinės ir „geros“ moters paralelės kartojasi realiose ir sukurtose istorijose. Juk Pelenė, Miegančioji gražuolė, vaidilutės vaizduojamos ir įsivaizduojamos šviesiaplaukės. Ir šiuolaikinės gražuolės linkusios tapti blondinėmis. Kodėl? Atrodo, didesnė vyrų simpatija šviesių plaukų savininkėms susijusi su panašia biologine logika, kaip ir dėmesys gražios formos krūtinei. Šviesūs plaukai su amžiumi tamsėja. Tad vyras pagal šviesius plaukus iš tolo gali nustatyti jaunesnę merginą. Jei remtumėmės prielaida, kad vyrus traukia jaunos (o su tuo sunku ginčytis), plaukų spalva – svarbus ir paprastas požymis. Tiksliau –buvo, kol šios vyrų evoliucijos įtvirtintos programos neperprato moterys ir kosmetikos pramonė.

Daugiau straipsnių

0 thoughts on “Vyrai ieško barbės, moterys – vyro su BMW (1 dalis)”

 1. Turiu BMW ir nemegstu blondiniu. Ir didele krutine nera privalumas. Mokslininkai yra nustate, kad kuo didesne krutine, tuo mazesnis intelektas. O be to su metais ji praranda forma. Tiesa, kad plaukai labai svarbu. Pirmoje vietoje vyras atkreipia demesi i plaukus.

  Reply
 2. idomu bus paskaityt apie vyru patrauklumo pozymius. O moterims tamsiaplaukems ir trumpaplaukems praktiskai sleptis reikia taip iseina . Keista teorija

  Reply
 3. o tai reiks man dabar vyro su bmv, kad turetu ka parduot mano plastinems operacijoms 🙂 dar ir kirpykla praverstu 🙂 tai as jau begu….

  Reply
 4. “Vyrui – „mielas, atletiškas milijonierius“.

  Ar tikrai tokie pažinčių skelbimai sulaukia daug dėmesio? Manęs jie visai nežavi. Neoriginalu, perdėta ir pasipūtėliška.

  Reply
 5. Petrai, tavo pana gali buti ir mazauge, kreivakoje, lasininga, ilganose bei kvaisa:) Bet taves matomai tas negasdina. Keistuolis:)))) Nieko, paaugsi, gal proto atsiras:))

  Reply
 6. Visiškai negąsdina, jei tokia bus ateisiu į darnipora.lt , čia visos gražios, protingos ir mielos 😀
  O dar toli augti nuo 27 metų?

  Reply
 7. Turiu x6, man patinka moterys vesliais plaukais ir didele krutine. Kodel kiekviena syki tai pateikiama kaip kazkoks iskrypimas ar patycia. Kodel pvz nerasomi straipsniai, kad zmones megsta skanu maista ir nemegsta neskanaus. Cia juk akivaizdu ir normalu.

  Reply
 8. esu pries mergas is silikoninio slenio ir seip daugiau demesio atitenka platiems klubams, plaukams ir mieliau renkuosi satenes/ brunetes nei blondines.. ) Virsuje parasyta teorija manau neatitinka musu (LT) poziurio, mes ne nutuke amerikonai gi )))

  Reply
 9. To Dominykas.

  Daznai BMW spaudoje eina kaip kazkoks sumazinto intelekto vyru automobilis. Ir as bandau atsakyti kodel. Kad naudoti BMW populiarus tarp buduliu cia faktas. Kaip ir Audi tarp kaimieciu. Bet tai nereiksminis faktorius. Visu pirma BMW yra puikus sportines pakraipos auto, ir nepatys pigiausi. Psixologiskai BMW yra vyriskas automobilis. BMW (ir Jaguar) is formos ir groteliu primena peni. Kadangi siuolaikiniai taip save vadinantys intelektualai, presos darbuotojai, dazniausiai vaidina, o daznai ir nevaidina, o yra gejai. Todel ju demesi pritraukia BMW ir ju savininkai. Aisku jie kaip gejai nevairuoja vyrisku auto, jie vairuoja visokius Fiat 500 ar mini. Tai is pavydo menkina BMW vairuotojus.
  ps: BMW X6. turiu pastebeti, kad sis modelis orientuotas i vis labiau homoseksualejancia rinka.
  pss: psixologiskai dideliu automobiliu vairuotojai turi mazus penius. visi psiaudo dzipai skirti mazu peniu savininkams, kad kompensuoti ju nepasitikejima.

  Reply
 10. 😀 Zygfrydai, vos nemiriau iš juoko:D

  BMW 3-čios klasės prailginą Jūsų pasididžiavimą 3-im cm. 5-tos klasės – 5-iais. BMW X5 – padidina jį 5-is kartus! O BMW X6 – net 6-is kartus…:D

  Reply
 11. 🙂 🙂 cha cha… Nu Zygfrido teorija nemirtinga. Vos ne kaip Froido…
  To Darius 🙂 nieko man pust nereikia, viskas vietoj

  Reply
 12. O velnias… Kur man dabar detis? plaukai rudi, ilgi, krutine normali, liemuo lieknas, klubai platus… Tai velnias… man dabar savo rudus zvilgancius plaukus i blondines dazyt ir krutine didintis? 😀 Ne ne… ir taip sulaukiu demesio 🙂 Myles – myles ir tokia. 😀
  O siaip del to “mielas, atletiskas milijonierius”, tai mane labiau sudomintu “ispruses, atletiskas linksmu plauciu vaikinas” 😀

  Reply
 13. O ka daryt, jei man nepatinka barbes-blondines ir nemegstu BMW? Turbut jau esu pasmerktas iki gyvenimo galo gyvent vienatveje.. 🙂

  Reply
 14. na nezinau, sukit Jus kaip norit…is principo nemegstu bmw ir mb del ta, tikru subjektyviu priezasciu. Rinkciausi miela, protinga, zodzio kiseneje neieskanti auksta berniuka kad ir su Mazda…o is esmes, automobilio marke itakos neturi…svarnu geras zmogus butu…

  Reply
 15. O as manau,kad nors vyrai ,ne paslaptis ir moterys, pastebi grazuoles,taciau gyvenimui renkasi tas,su kuriom jie jauciasi laimingi,beje, grozis greitai nusibos,ir tas,kuris iesko butent grazios,greitai ims ieskoti toliau,jei nesutaps gyvenimo supratimas ir budas.Taip pat ir moterims,vyras gali padaryti ispudi savo turtais,bet laikui begant prie turtu priprantama,o stai prie charakterio ne visada.

  Reply
 16. Tokia, aš manau, kad jei vyras ieško tiesiog gražios, tai visada vėliau ras dar gražesnę ir bus daug nelaimingų paliktų moterų.

  Reply
 17. Vyras iesko moters, kuri jam pati graziausia atrodo. Ne vien grozio reikia vyrams. Bet faktas, kad jei moteris nepatraukli vyrui, tai jokios jos vidines savybes negelbes.

  Reply
 18. Na manau navaitis kaip visada supaprastina ir atbukina. Pas Vyrus skoniai labai skirias kartais nesuvokiamai. Zinau tokiu kuriems patinka moterys mazom krutinem. Na as gal tradicinis pasirodysiu man patinka moterys su krutinemis, vidutinemis ar didelemis. Moteris su mazom krutinem tai kaip mazas sudziuves vyrukas. Aisku liemuo grazu ir patogu apkabinti. Riestas uzpakaliukas paglostyt. Plokscias tam visai netinkamas, be to moterys su ploksciais uzpakaliais kaip pasensta atrodo tiesiog tragiskai. Aisku vyrui svarbu kad moteris jam butu bent simpatiska. Jei negrazi tai nieko gero nebus. Moteris su mazom krutinem nieko gero. O su didelem krutinem labai patrauki, dideliu krutiniu negali atstoti nei jokie papuosalai, nei sluoksniai kosmetikos, tai naturalus papuosalas ir afrodiziakas. O plaukai irgi svabu, kad butu veslu tai irgi grazu. Tai mano nuomone, tik sakau kas man grazu.

  Reply
 19. Raste, kai kurie vyrai patraukia per dantį tuos, kuriems patinka liesos moterys be krūtinės ir kitų moteriškumo požymių, kad jiems patinka berniukai 🙂 Iš tiesų manau, kad plokščių moterų kultas – tai tik mada, o daugelis vyrų jos vaikosi 😉

  Reply
 20. Zygfridai,

  manau, kad jūsų nuomonė apie automobilius, jų dizainą, bei kūrimą yra visiškai nepagrįsta ir visiškai neadekvati.
  Reikia pabrėžti, jog tai vienas iš trijų gamintojų, kuris diktuoja madas, tendencijas bei inovacijas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.
  Kurti automobilį – tai ne tik gėjui jį nupiešti ir išleisti. Tai sunkus dabras, reikia nueiti kryžiaus kelius dizaineriams, inžinieriams, o šiaip, šiais laikais viską paskaičiuoja marketingo ekspertai. Būtent jie sprendžia apie dizainą – ar jis bus populiarus, sprendžia, netgi kokius variklius montuoti. Taip, kad….
  Beje, neturiu nei jaguar, nei BMW.

  Reply
 21. Sonder.

  Jeigu Jus manote, kad mano nuomone yra nepagrista,- pateikite faktus.

  As turiu BMW.

  Ir pakankamai ismanau apie automobiliu kuryba ir gamyba ir marketinga daugiau nei Jus. Ir jei reikia turiu universitetini diploma tos specialybes. Ir draugu kurie dirba toje sferoje (suprantama ne lietuvoje).

  Ir jeigu Jus paskaitytumete ne vien mergaiciu forumus ar Delfi, o bent pasinaudotumete google – nepultumete gincytis.
  😉

  Reply
 22. As pati vairuoju tik BMW. Daugelis sako, kad tai “pacanu” automobiliai, bet man jie labai patinka. Ir tikrai nezadu keisti savo pasirinkimo ar nuomones pagal kitus. Tikrai noreciau, kad mano vaikinas-vyras (kurio nera siuo metu mano fronte) vairuotu BMW ar MB automobili. Man jie patinka ir nematau tame nieko blogo. Man automobilis turi buti grazus ir patotus…ir jei tai tureti leidzia galimybes, tai kodel gi ne.

  Reply
 23. Daug tiesos apie dabarties vyro ir moters santykius pasakyta: vyrams barbės, o moterims babkės geriausi ir svarbiausi draugai. Na, gal per stipriai pasakiau, atsiprašau-būna ir kitaip, be abejo! Bet tokios tendencijos kol kas tebėra vyraujančios.

  Reply
 24. Esu tamsiplauke,ilgaplauke su normalia krutine,standziu uzpakaliuku,svelniais veido bruozais,ir man truksta intelekto?baikit juokus..Manu lemia zmogaus isprusimas,jo gyvenimo budas,ir visa kita..Jei darysim pagal ka mano mokslininkai tai tada absurdas visi be intelekto sokoladinis keksiukas,ir tas atrodytu protingesnis,nei mes visi.Bukit kokie esat,ir mylekit save.
  Jurgita,

  Reply
 25. mane nervina tokie straipsniai… Tai jai aš nesu labai graži ir neturiu idealios figūros tai gal man namuose užsidarius tupėt? kartais tikrai tai atsibosta kai eini su gražesne drauge kur nors ir visi vaikinai atkreipia dėmesį tik į ją … nors manau kad ne visi vaikinai žiūri tik į išorę,yra protingų kurie pamato ir merginos vidų.

  Reply
 26. Ir kam įdomu kad tu turi BMW? Aš irgi turiu, kas iš to? Žinai ką, dar mėgstu futbolą, argi ne smagu visiems apie tai pasakyti?. Ir pagal save viską apibendrinęs dar parašysiu, kad vyrai pirmoje vietoje atkreipia dėmesį į moters užpakalį.

  O jei rimtai, tai ko gero jau supratai, ką norėjau pasakyti. Vemt verčia kai kiekviename forume atsiranda bent keletas tokių susireikšminusių, atseit ciniškai intelektualių žmonių kaip tamsta, kurie bet kokioj diskusijoj savo subjektyvią nuomonę pateikia kaip faktą, provokuoja kvailus niekur nevedančius ginčus ir tiesiog teršia eterį.

  Reply
 27. pilnai sutynku kad moterys iesko su bmw ir stora pinigine 😀 bet as barbes neiekau man tiesiog tuscios tokios moterys kurioms pirma eile pinigine masina ir paveldimas blondinizmas manau kad jai sutiksi sau tinkama zmogu tau nereiks nei barbes su ilgais nagais o jai tavo bmw su sodyba prie baltijos juros

  Reply
 28. na Zigfrydas i “pievas” pavare:)pazystu vyruka kuris su porse kage turbo ir pasidiziavimas jo dar didesnis tikrai tris metus nesiskundziau:)o buvusi jo mergina net paklause manes kaip tu istveri “toky” didely

  Reply

Leave a Comment