Visa tiesa apie neištikimybę

Kas dažniau sulaužo ištikimybę – vyrai ar moterys? Ar verta prisipažinti, jei nuklydai į šoną? Kodėl vyrai užmezga romaną greta normalios šeimos? Pamėginkime išsklaidyti kai kuriuos mitus apie neištikimybę.

Mitas: Žmonės būna neištikimi todėl, kad jaučiasi nelaimingi santuokoje.

Šis teiginys teisingas tik iš dalies – paprastai dėl šios priežasties ištikimybę sulaužo moterys. Su vyrais viskas kiek kitaip. 56 proc. apklaustų neištikimųjų teigė, jog jų santuoka – absoliučiai laiminga. Tuo tarpu 66 proc. neištikimų moterų savo santuoką pavadino nelaiminga.

Mitas: Vyrai dažniau sulaužo ištikimybę nei moterys.

Galbūt kadaise tai buvo tiesa. Bet ilgainiui toks teiginys prarado savo aktualumą. Tik vyrai dažniau linkę ieškoti romanų ne šeimoje vaikydamiesi naujų pojūčių, o moterys – mėgindamos atkeršyti sutuoktiniui už kokias nors nuoskaudas.

Beje, vyrų intuicija išvystyta silpniau, todėl neištikima žmona mažiau baiminasi būti „pričiupta“. Be to, moterys labiau linkusios draugiškus santykius paversti meile ir dažnai ryžtasi neištikimybei dar ir dėl to.

Mitas: Visų nuėjimų į kairę tikslas – seksas.

Netiesa. Santykiuose už šeimos ribų žmonės ieško ko nors naujo – ir tai nebūtinai seksas. Kartais romanai užmezgami netgi dėl to, kad tikrasis sutuoktinis atrodo pernelyg geras ir idealus.

Mitas: Eina į kairę – vadinasi, nemyli.

Teiginys atrodo visai logiškas. Bet kai kurie „ėjikai į kairę“ atskiria seksą nuo meilės ir apskritai savo lovos žygių nelaiko neištikimybe.

Mitas: Neištikimybei galima užbėgti už akių.

Ne visai tiesa. Galima sumažinti neištikimybės tikimybę, ypač jei pavyks šeimoje išlaikyti sveiką atmosferą ir nuoširdžius santykius su partneriu. Galima savo gyvenimą susieti su žmogumi, kuris vadovaujasi aukštomis moralinėmis vertybėmis. Tačiau vis dėlto 100 procentų garantuoti ištikimybės negali niekas.

Mitas: Apie savo neištikimybę geriau prisipažinti.

Prisipažinti geriau tada, kai dar įmanoma išsaugoti santykius po atskleistos arba beveik atskleistos neištikimybės. Svarbiausia – neprisipažinti vien dėl to, kad palengvėtų pačiam.

Mitas: Nepagautas – ne vagis.

Be komentarų. Neištikimybė, apie kurią niekas nežino – vis dėlto taip ir lieka neištikimybe, akmeniu prislegiančia širdį tam, kuris žengė šį žingsnį.

Mitas: Nėra sekso – nėra ir neištikimybės.

Daugiau nei 80 proc. nesąžiningų sutuoktinių pirmuosius žingsnius neištikimybės link žengė be sekso – viskas prasidėdavo nuo paprasčiausios draugystės, neretai – su priešingos lyties bendradarbiu. Žmogus, kuris flirtuoja su pažįstamais, slepia nuo jų savo šeimyninę padėtį, susitinka su jais paslapčia nuo partnerio, jau yra emociškai neištikimas.

Mitas: Fantazija apie seksą su kitu – kelias į neištikimybę.

Seksualinės fantazijos, kurios įgyvendinamos su partneriu – tai ne neištikimybė, o normalus būdas paįvairinti santuokinį gyvenimą.

Mitas: Neištikimybė gali išgelbėti santykius.

Tiesa: Neištikimybė santykius tik griauna. Net jei sutuoktiniai ir neišsiskiria, bet kartkartėmis būna neištikimi vienas kitam, – vargu ar tokią santuoką galima pavadinti vykusia. Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais (Happywoman.com.ua)

Comments are closed.