Neištikimybės loterijoje ne visi bilietai laimingi

Į neištikimybę net ir mūsų šiuolaikiškoje, kosmopolitiškoje visuomenėje reaguojama labai skirtingai. Vieniems tai pasipiktinimą ir kitas blogas asociacijas sukelianti sąvoka, kiti – saldžiai nusišypso, lyg mastytų apie uždraustą (o gal jau kažkada sėkmingai ragautą), todėl trokštamą, vaisių.
 
Pribloškianti neištikimybės statistika
 
Į klausimą, kas yra tikroji neištikimybė, atsakyti nėra lengva. Neištikimybė sutuoktiniui, neištikimybė nesusituokus (vis dar yra manačių, kad tai mažesnis „nusikaltimas“), dvasinė ar fizinė neištikimybė – kalba sukasi apie tą patį faktą, tik pateikiamą skirtingoje šviesoje.
 
Neištikimybės statistika susituokusioms poroms negailestinga: net 70-90 procentų apklaustųjų vyrų, teigia buvę (ar r siekę būti) neištikimi savo partnerėms. Moterys šiuo atžvilgiu yra kur kas „sąžiningesnės“, nes, pagal apklausos duomenis, neištikimos sutuoktiniui yra buvusios yra apie 40-50 procentų apklaustųjų.
 
Kaip pagrindinę savo „sukimo į kairę“ priežastį, respondentai vyrai dažnai nurodo seksualinių poreikių nesutapimą poroje ir naujų patirčių siekimą. Įdomu tai, kad šiuos stipriosios lyties argumentus moterys tarsi paremia, kaip pagrindines neištikimybės priežastis nurodydamos šeimynines krizes, romantikos stoką ir pan.
 
Dvasinė neištikimybė: nuteisti ar išteisinti?
 
Be fizinės neištikimybės, egzistuoja ir dvasinė. Psichologai tai apibūdina kaip dviejų žmonių ryšį, kuris rem miasi abipusiu artimu dvasiniu bendravimu, tačiau tokio bendravimo metu nėra realizuojamas sekso poreikis.
 
Atrodytų, viskas gana paprasta: jei tarp žmonių nėra jokio sekso, tai kur čia slypi neištikimybė? Tačiau artimas dvasinis partnerio bendravimas su priešinga lytimi sukelia pavydo, nesaugumo, dvasinio diskomforto jausmus „ap
pgaudinėjamam“ partneriui.
 
Mintis, kad artimas žmogus savo paslaptimis, norais ar lūkesčiais pasidalija su kažkuo kitu, skatina pasąmonėje nepilnavertiškumo ir savigraužos emocijas. Dvasinė neištikimybė, kitaip negu fizinė, gali trukti gana ilgai ir būti pagrindine nesutarimų poroje priežastimi, tačiau ir čia daug kas priklauso nuo žmonių bendravimo ir tarpusavio supratimo bei tolerancijos.
 
Ar tikrai neištikimybės faktas linkęs kartotis?
 
Išminčiai yra pasakę, kad nereikia bristi į tą pačią upę du kartus. Kad ir kokia vertinga būtų ši mintis, čia vėl ima viršų statistika: 2/3 respondentų pripažinusių neištikimybės faktą, nurodė jį kaip nevienkartinį.
 
Žinia apie vieno iš partnerių „suklupimą“ poroje sukelia tam tikrą stresinę situaciją. Daug kas priklauso ir nuo kito partnerio reakcijos į neištikimybę. Kad ir kaip bebūtų sunku atsiriboti nuo emocinių veiksnių, porai tenka priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Svarbu, kad d tarp žmonių neliktų nepasitikėjimo vienas kitu ir graužiančios minties: „Jei kartą taip įvyko, gali nutikti vėl“.
 
Nereikėtų pamiršti, kad kartais mintis gali materializuotis, o nuolatinė itampa, įtarinėjimas, pavydo jausmas tikrai nėra tai, ko reikia darniems santykiams. Nėra vienareikšmiško atsakymo, ar pirmas „suklupimas“ ir liks tuo vieninteliu, viskas prikauso nuo daugybės gyvenimiškų aplikybių, o labiausiai nuo paties žmogaus.  
 
Vienos nakties nuotykis – „už“ ir „prieš“
 
Neištikimybė gali būti ilgalaikė ir trumpalaikė, kitaip tariant „vienos nakties nuotykis“ arba ilgą laiką trunkantis ryšys. Toks „vienos nakties“ nuo
otykis gali būti vertinamas dvejopai. Jis gali būti tiesiog išgyventa nauja patirtis, patenkintas smalsumas ir fantazija, ar net mažytė žarija, „pakurstanti“ santykius su nuolatiniu partneriu ar partnere.
 
Tačiau yra ir kita medalio pusė: ar tikrai nutikęs „vieną naktį“ jis ir liks tik vienos nakties nuotykiu, ir kas, jeigu tai atneš santykių krizę poroje. Apie vienos nakties nuotykius dažnai pasakojamos pikantiškos istorijos, tačiau kur kas rečiau atvirai kalbama apie tai, ką tai davė santykiams su antrąja puse. Nors „vienos nakties“ nuotykis gali atrodyti tikrai puikus obuolys kasdienybės vaisių pintinėje, niekas nežino ar jo vidus toks pat puikus kaip išorė ir ar paragavus nesinorės spjauti.
 
Prisipažinti ar nutylėti
 
Ar prisipažinti partneriui apie neištikimybę? – šis klausimas neduoda ramybės ne vienam, turinčiam, ką prisipažinti. Tie, kurie nėra linkę kelti vėjo savo miegamajame, vadovaujasi principu: „Nežino ir širdies neskauda“. Deja, ne visada tai pasiteisina, nes įvairūs „darbeliai“ turi vieną blogą savybę – lindimą į dienos šviesą. Mažų mažiausiai juokingas atrodo vyras, beteisinantis žmonai, kad tarp jo ir jos draugės nieko neįvyko, nors moterys apie šį „meilės trikampį“jau seniai tarpusavyje išsiaiškino.
 
Yra žmonių kategorija, kurie savo mažo „nusikaltimo“ niekaip neišgali nuslėpti – jiems patiems tai sunku išgyventi viduje, jaučia įtampą ir savigraužą. Tokie žmonės yra labiausiai linkę pripažinti savo „kaltę“ ir siekti kompromiso poros santykiuose.
 
Na, pri
isipažinti ar nutylėti, tegul nusprendžia kiekvienas pats, kuris „turi ką prisipažinti“. Svarbu, kad prisipažinimas ar nutylėjimas būtų optimaliausiais iš visų įmanonų problemos sprendimo būdų, nes tai sprendimas turintis įtakos abiems partneriams, kaip ir sprendimas keliauti į „kairę“.
Kiek bebūtų aptarinėjama neištikimybės tema, aišku viena – tai savotiška loterija. Visi nori laimėti aukso puodą, bet juk tenka išpirkti ir nelaimingus bilietus. O lošti ar nelošti, kiekvienas renkasi pats.

92 thoughts on “Neištikimybės loterijoje ne visi bilietai laimingi”

 1. Sunku būti su vyru, kai jis neištikimas dvasiškai… Žinau, kad kitą moterį myli. Bet ji toli, o aš šalia. Baisu net pagalvoti, kas būtų jei ji grįžtu į Lietuvą…

  Reply
 2. Aš nesakiau, kad jis nemyli manęs. Aišku, kad myli. Tik kitaip. Aš ta, kuri šalia kasdienybėhe, ji – kažkoks nepasiekiamas idealas. Aš negaliu pasisavinti visų jo minčių. Jis nėra mano nuosavybė. Ir žinau, kad būdamas su manimi galvoja apie mane, o ne kitą. Jaučiu. Santykiai būna sudėtingi. Mylėti skirtingai galima ne vieną žmogų…

  Reply
 3. Meilės protu tikrai nesuvaldysiu 🙂 Aš žinau, kokią kainą moku už savo meilę dabar ir kokią manau turėsiu sumokėti ateityje…
  Kaip išvengti santykių, kurie suteikia daug skausmo? Mano patarimas būtų – bėkite, kol nevėlu, kol dar galite, bėgant metams darosi sunkiau 😉

  Reply
 4. Neneigiu savo silpnybių. Nesu super moteris. Tu stipri – mėgaukis tuo 😉 O aš labai jautri ir nesavarankiška. Norėčiau šalia vyro, kuris mane saugotų ir globotų savo stiprumu..
  Pas mus visuomenėje dabar yra toks idealios drąsios moters kultas, bet ne visos telpam į tuos rėmus. Kai nustojau plėšytis, kad tapčiau tuo, kuo nesu, gyvenimas pasikeitė į gerąją pusę 😉

  Reply
 5. Asss, norėčiau pasakyti, kad mesk jį ir bėk kuo toliau. Taip ir reikia daryti! Kitų variantų nėra…
  Bet įsivaizduoju kiek tau reikės stiprybės… Jos ir linkiu.

  Reply
 6. Jeigu santykiai puikūs vadinasi kažkas negerai… Natūralūs žmogiški santykiai susideda iš pakilimų ir nuosmūkių. Jei viskas puiku, greičiausiai abu turi purvinų paslapčių ir rodo tik savo fasadinę pusę.

  Reply
 7. Ar aš kažko nesuprantu, ar tikrai yra taip, kad kuo labiau stengiamės vyrą išlaikyti ir į jį kabinamės, tuo labiau jis stengiasi pabėgti?

  Reply
 8. Turėjo būti labai sunku 🙁 Žinau, kad vienas skaudžiausių dalykų gyvenime yra klausytis mylimo žmogaus, kalbančio apie meilę kitai moteriai… Aš verkiau gatvėje.

  Reply
 9. Man neistikimybe atrodo toks zaidimas. Su savim, su diviem kitais zmonemis. Ir sis zaidimas bent is pradziu traukia savo pavojingumu.

  Reply
 10. Neblogas zaidimas jausmais. Butent per toki ir issiskyriau su zmona. Kad ir ka kalbetume, bet neistikimybe yra slykstus reikalas.

  Reply
 11. Tenka pritarti Dariui. Neistikimybe vertinu kaip zmogaus orumo paniekinima. Ir be jokiu kompromisu.

  Reply
 12. Man neištikimybė pirmiausiai asocijuojasi su nepagarba kitam žmogui. Žinoma, negaliu atmesti situacijos, kad gali sutikti kitą žmogų, dėl kurio protas ir jausmai susijaukia. Bet tokios situacijos nėra dažnos. Tada kažkaip problemą reikia spręsti. Jei tai vyksta reguliariai…. Kyla asociacijos su prastu skoniu ir visaėdžiu žmogumi. Čia panašiai, kaip valgyti MAXIMA -os mišraines arba Kalėdų kalakutą keptą mikrobangėje. Komponentai lyg ir geri, bet vis tiek prastas "otaskonis" lieka.

  Reply
 13. Dazniausiai iki neistikimybes daveda antra puse, nors buna ir taip kad tiesiog nuo prigimties esi poligaminis.

  Reply
 14. O man sio straipsnio nuotrauka patinka – tokia linksma, net atrodo ir pacia tema praskaidrina. Bet jeigu rimtai, tai as panasiai kaip Dovile manau, kad istikimybe neegzistuoja. Vis tiek anksciau ar veliau paslysti – jei ne darbais, tai bent mintimis.

  Reply
 15. Sudėtinga tema. Tikrai sunku būtų patikėti, kad nors viena pora išgyveno, budama ištikima nė mintimis nenusižengdama…O gal…Nera nieko bjauriau už dvasinę neištikimybę, kada ardoma artimo žmogaus siela, o lyg tai viskas vyksta po senovei, tvarkingai…

  Reply
 16. Kai įsimyliu, negaliu būti neištikima, nes nei vieno kito nenoriu. Linkiu visiems kitiems ir sau įsimylėti taip stipriai 🙂

  Reply
 17. Neistikimybe neisgydoma, toks nuvo mano vyras, nors myletis megau, mokejau ir norejau visada ir visaip. Tas negelbejo, isvykes i komandiruotes permiegodavo su kuo papuola, tas teses 25 metus. Padejau taska ,kai man stuktelejo 47. Tai genai, exvyro giminej 4 broliai ir visi taip pat dare ir daro toliau.

  Reply
 18. Nezinau , net kodel , bet man niekad net mintis nekildavo ar mano vyras mylisi su kokia kita.Gal pasamonej kartais net noredavau , jog jis turetu kokia meiluze ir bent kelias naktis savaitej galeciau issimiegoti be sekso. Atsimenu jo zodzius ,, kita moteris tik dziaugtus , kad vyras jos istisai nori".Mane vemt verte nuo jo kasdienio noro myletis , nors tikrai ji mylejau.

  Reply
 19. Dovilė – netiki? Dabar aš taip pat nebetikiu, nors išgyvenau santuokuoje, ir visada išlikau ištikimas, nors progų tikrai buvo. Ištikimybė visada man buvo šventas dalykas. Ir ką? Kaip čia švelniai išsireikšti… čia kaip armijoje- jei ne tu, tai tave. Grubus palyginimas? Bet taip yra. Todėl dabar tikrai nebetikiu. Tai jokiu būdu nereiškia, kad noriu būti neištikimas, ar visada galvosiu apie tai, kad partnerė gali būti neištikima. Apskritai, čia begalinė tema. Mielai ta tema padiskutuočiau prie arbatos puodelio 😀

  oversa- taip, kol esi įsimylėjuti, taip. TIk neužmiršk, kad ta pirmoji begalinė aistra, įsimylėjimas praeina. Anksčiau ar vėliau. Po mėnesio, metų, penkių. Ir tada pasirodo tikrosios vertybės, kas jus siejo. Jei nėra elementarios pagarbos vienas kitam, abipusio pasitikėjimo, bendrų tikslų, jei abu nenorite siekti kompromisų- tokia sąjunga pasmerkta žlugti.

  Aida- mylintis vyras tikrai supras, kad moteris nenori sekso savatę, dvi ar pan. Jis tikrai pakentės, palauks ir į šalį neis. Persisotinimas niekada nėra gerai. Nes…… jei negali suprasti tokio tavo noro… beje, ar kalbėjai apie tai su juo? ar ieškojot kompromisų? Netgi tokioje situacijoje galima be ėjimo iš šono rasti bent kelis sprendimus, mano nuomone 😀

  Nemumas- manau tu esi teisus, tai dažniausiai įvyksta dėl antrosios pusės. Yra tik vienas niuansas, kad tas as nueina į šoną, nepasakoja savo poreikių, norų ir troškimų partneriui.

  Reply
 20. bjauru, kai mylimas žmogus išduoda, ypač jau sukūrus šeimą. Gal ir nepatikėsit, bet net ir sunkiausiomis akimirkomis, kai labai pasiilgdavau švelnumo ir… net jei ir kildavo mintis, tuoj vydavau šalin- net ir sapne- jei ne su savu, tai -ne… o jam visai paprasta- 'suklydo'- tepasakė, kai išaiškėjo.. Galbūt iš tikrųjų vyrai iš kito molio drėbti, o gal tik man pasitaikė nemokantis vertinti. Ir nereikia tik sakyti, kad abu kalti- manau, čia kaip su ta kiaule: įleisk į bažnyčią – ir ant altoriaus užlips(ir dar pasakys- kiti kalti)

  Reply
 21. niekada negalvojau, jog galiu atsidurti tokioje situacijoje – vyras zinojo, jog tikiu juo labiau nei savim 🙁 Cia ir beda – kai tiki kazkuo kitu, bet ne savimi ir atsiduodi aklai, besalygiskai pasitikedamas. O kai zmogus uzsidaro, nepalieka keliu tau – ir nesi toks, koki tave isivaizduoja – juk mes esam tik tokie, kokie esam – lieki su savo netobulumais, nepasakes, nemokejes, gal ir nenorejes. Nera tobulu zmoniu.

  Reply
 22. Agnei: Niekaip nesuvokiu , kaip galima buti su vyru , zinant ,kad jis myli kita moteri ,nors ji ir labai toli…Nesvarbu , kad pati ji myli, bet jei zinai , jog jis myli kita , apie ja galvoja , galbut net myledamasis isivaizduoja JA tavo vietoje …Tai kosmaras, baisi kancia..Nejau nekyla klausimas kodel jis su tavim ?? del sekso ar kazkokio pripratimo ..Aisku , lengva komentuoti.., bet pati myliu zmogu ,ir jis toli ir jausdama , kad jo jausmai ne tokie stiprus man nesiryztu buti su juo , nenoriu buti jam daiktu ar sekso objektu.. per daug ji myliu …Jau geriau buti su vyru , kuris tave myli , nei kuri myli pati…

  Reply
 23. Agnei: Neisizeisk Agne , bet tu pati priestarauji sau ..sakai ,, Baisu net pagalvoti kas butu , jei JI griztu i Lietuva ," …O kas butu ? Tu bijai , jog jis pasirinktu JA ?..Galbut myleti galima skirtingai kelis zmones , vienam jauciant prisirisima , gailesti .., ar dar ka nors….kitam – tikra Meile. Man tavo situacija pasirode panasi i manaja.Tik atvirksciai , as bunu su zmogumi , kuris myli mane , su juo jauciuos saugesne , jis rupinasi manim, bet jam jauciu tik pagarba, kazkoki gailesti ..tai turbut tai , ka tu ivardini kaip ,,skirtinga meile keliems zmonems"…, o pati Myliu ta , kuris toli..,ir nuolat galvoju apie ji , laukiu jo , myledamasi galvoju tik apie ji…jis man tikrai kaip koks nepasiekiamas idealas …, bet vis delto samoningai ar ne ,as galvoju ji pasiekti.Nes nera nieko Nepasiekiamo .Todel , ir pagalvojau ,ar tu nesijauti kazkiek pazeminta ir ar nerizikuoji likti iskaudinta , jei kartais tavo mylimo zmogaus ,,Nepasiekiamas idealas " taptu pasiekiamu…Bet aisku , meileje taisykliu nera ir protas mazai cia ka gali patarti.Sekmes tau

  Reply
 24. …žiauriausias variantas yra būti šalia vyro ir žinoti, kad jis myli kitą – dvasiškai. Juk dvasinio komponento labiausiai ir pasigendame tarpusavio santykiuose… tiek meilėje, tiek draugystėje… Būtent jis ir suteikia tą nepakartojamą artumo ir pilnatvės jausmą. O kūnas… kūnas gali ir dažnai funkcionuoja atskirai, kaip jam patogiau. Prie dvasinio pridėti kūnišką meilės komponentą labai paprasta ir nesvarbu, kiek metų žmonės vienas kito nematę. Ar verta tokiems santykiams eikvoti savo laiką? Net, jei labai myli? Ar galima mylėti iš gailesčio? Man atrodo, kad tai savęs apgaudinėjimas.

  Reply
 25. As galvoju , kad egzistuoja tik viena tikra meile.Ir nesuprantu kaip galima buti su zmogum zinant , kad jis myli kita .Reiskia su tavim jis buna tik del kazkokios tai naudos sau ar is gailescio .Tai baisu . ir taipogi kam naudotis zmogum jei pati jo nemyli , o jis myli.Tai savanaudiska.Jau geriau buti vienai.

  Reply
 26. Net nera ka pridurt.Kaip galima buti su vyru , kuris isdavineja dvasiskai…..Cia jau moteris turi visai saves negerbti.

  Reply
 27. Nedaug tera dalyku,kurie taip puikiai pataiso zmonems nuotaika,kaip ,kad toks,jei papasakotum jiems apie neseniai mus istikusia nelaime arba nesigedydamas atskleidi kokia nors savo silpnybe.

  Reply
 28. Ir dar ….prikisiu as savo trigrasi, siai neissprendziamai neistikmybes dilemai,zmones imanoma mandagumu ir grazumu palenkti i savo puse,padaryti paslaugius …Taigi mandagumas zmogui yra tas pats ,kas siluma vaskui.

  Reply
 29. Rasa417, kaip tu isivaizduoji vyra mylinti dvasiskai? Nera pasaulyje nei vieno vyro, kuris myletu tik dvasiskai ir negeistu moters kuno!

  Reply
 30. Sara, sutinku, turbūt nėra pasaulyje vyriškio, kuris mylėtų moterį tik dvasiškai ir negeistų jos kūno. Tai harmonija. Šiais laikais dažnesnė fizinė meilė be dvasinio ryšio, kai moteris yra tik kūnas. Kaip kam tai prizas, kaip kam tai prestižas, kaip kam tai pabėgimas nuo vienatvės nors vienai nakčiai….kaip kas nesuka galvos, tiesiog turi su kuo miegoti ir to užtenka.

  Reply
 31. Agne, mylėti vyrą nepaisant nieko, žinant šio pasirinkimo kainą, tai taip moteriška….ir… stipru. Tai ne prėskas buvimas šalia dėl naudos ar leidžiant save mylėti, bet pačiai nemylint. Kad ir kaip susiklostytų tarpusavio santykiai, linkiu nesigailėti…

  Reply
 32. As manau , jau geriau tas ,,preskas buvimas salia "pasak Rasos …, nei buvimas vienai. O del naudos , nepasakyciau , kad as juo naudojuos.Leisti zmogui save myleti , buti salia saves jokia nauda , greiciau atvirksciai…yra labai sunku buti su zmogumi , kurio nemyli , bet kada matai jo maldaujancias nepalikti akis , kazkaip prabunda gailestis ..ir lieki…

  Reply
 33. Greta gyvenimo meiles seksas iskyla kaip stipriausias ir veiksmingiausias gyvenimo motyvas,uzvaldantis puse jaunosios zmonijos jegu ir minciu.Tai galutinis beveik visu zmogaus pastangu tikslas.Jis neigiamai veikia dauguma svarbiu reikalu kas valanda trikdo rimciausius uzsiemimus ir kartais supainioja net didziausius protus….

  Reply
 34. Man taip pat lengviau būti su kažkuo nei vienai. Jei šalia nėra vyro, prasideda desperatiškas ieškojimas, kuris gali baigtis nesmagiai…
  Aš labai norėčiau turėti kantrybės išlaukti savo princo. Bet baimė, jog jie niekada taip ir nepasirodys stipri…

  Reply
 35. Tik silpnos , nestabilios , nesavarankiskos tiek materialiai , tiek moraliai moterys bijo buti be vyro.As gyvenu viena su vaikais ir jauciuos laiminga.

  Reply
 36. o as gyvenu su vyru, kuris pastovei kaska ysimyli, kaskur nuklysta, tai skausmas, o negyvenimas, bet negaliu visko nutraukt, nes tuoj prasideda grasinimai, ir musimas

  Reply
 37. … pagalvojau, kad kaip kurios moterys gali b??ti stiprios savo silpnumu, o stipriosios silpnos b??tent d??l per didelio stiprumo…kietumo…

  Reply
 38. Buna gyvenime turbut viena tokia nepamirstama amziams diena, kai du subrende kaip asmenybes zmones stojasi pries altoriu ir pasizada vienas kitam "ir laimeje, ir nelaimeje kol mirtis isskirs"… (nors pakanka tai pasizadeti ir gatveje, miegamajame, prie pietu stalo, kt .- svarbu, jog jie laisva valia tai susitaria).
  Neistikimybe – tikrai didziule nelaime, tik jeigu "neistikimasis" pats tai suvokia…

  Reply
 39. Ar tikrai moterys, svarstančios apie priesaikų svarbą, yra tikros, kad pačios jos jokiomis aplinkybėmis nesulaužytų..?

  Reply
 40. Mano nuomone,jeigu poroje santykiai puikus,isti
  kimybe bus branginama.Jei vyksta neistikimybe,nera ko ir skaudinti savo zmogu.Tokiu atveju arba lygu,arba taskas.

  Reply
 41. Ka reiskia santykiai ,,puikus"? Abejoju ar tokie santykiai ilgam islieka..Neistikimybe – yra tiesiog neisvengiamas dalykas. Gal vienetai tik poru , kur to nera.

  Reply
 42. seimoje isgyvenau su vyru 20m.Rysys tiek dvasinis tiek kuniskas buvo labai stiprus….Zinau ,kad visus 20 m.buvome vienas kitam istikimi…..iki vienos nelemtos dienos,kuri aukstyn kojom apverte visa musu gyvenima….iki jo isejimo is namu.As jam,tai atleidau,taciau jam to atleidimo visiskai nereikejo…man buvo 44m.,jam 40m…su manimi liko 11m.dukra,kuriai tai buvo baisus gyvenimo smugis…..,nes beprotiskai teveli mylejo.As susirgau depresija….turejau baigti austaji moksla,kuri buvau pradejusi….buvo like dar 3m.Slydo zeme is po koju,viskas krito is ranku.Iki to buvau veikli ,savimi pasitikinti moteris….pasikeite viskas…..naktimis kaukdavau…..taip tesese apie 2m.Buvau kartu stipri ir silpna….stojausi ir vel puoliau…..maciau visa dukros kancia….Oficialios skyrybos ivyko po 4m….jau penkti metai,kaip buves vyras visiskai nebendrauja nei su manimi,nei su vaikais.Su visuo tuo pradejau tik dabar susitaikyti….tiek laiko praejo "isilaizant zaizdas".Pakeiciau gyvenima is esmes.Isvaziavau is Lietuvos……nors ,kaip sako nuo minciu niekur nepabegsi.Istikruju….man fizine neistikimyme buvo lengviau istverti ,negu dvasine…….

  Reply
 43. Skaudi istorija. Po tokios i??davyst??s tur b??t sunku kalb??ti apie stipr?? dvasin?? ry????. Skaud??iausia, kad vyras nebendrauja su vaikais. Jei a?? (kaip antroji moteris) gyven??iau su tokiu vyri??kiu, vertin??iau tai kaip didel?? jo kaip asmenyb??s tr??kum??. Ir ka??in ar gyven??iau.

  Reply
 44. nezinau kodel jis isejo…..atseit be tos kitos negalejo gyventi nei minutes…..guodesi taip man.Konkreciai nepaaiskino.Sake,kad as ir valgyti skaniai gaminu..oji isviso nemoka…net sekse as aukstumoj ,o ji ne…as ir grazesne….bet ta jo meile jai…virs jo..taip man buvo paaiskinta….siaip tai buvo,kaip pamises…ir tai tesiasi iki siol…..daug ,kas bande man ipirsti minti ,kad "uzvarazytas"…..bet…as manau,kad vyriskas klimaksas…

  Reply
 45. as jam atleidau….ir buvo bandes sugrizti…..3dienoms ir vel viskas pasikartojo..Dabar jau nebenoreciau susigrazinti…..Aisku dar skauda,bet kazkaip sleiksciai….buvau sutikusi atsitiktinai…atrode baisiai……geria su ja kartu…

  Reply
 46. zinote,o as su vyru nugyvenau 25 metus ir visa ta laika jis tai su viena tai su kita budavo neistikimas,lyg 9 metus buvo aprimes,as taip galvojau,na o pries metus jis pazinciu saite susirado moteri..man buvo sokas cia visko neaprasysiu ka tuo metu jauciau.Del visko kaltinau save-mazai demesio skyriau,daug dirbau,nes norejau kuo greiciau gryzti i Lietuva.Zodziu,jis gryzo,kai suprato ,kad juo tik naudojamasi..Bet dabar galvoju,kad geriau butu negrizes,nebutume vel kartu ,nes visko pamirsti negaliu,o ir pagarbos is jo puses nera,nora dabar kai viska prisimenu ,jos niekada ir nebuvo.Suprantu,kad turiu iseiti,bet negaliu prisiversti,nors materialiai esu visiskai nepriklausoma ,vis uzduodu sau klausima -kas mane laiko prie sio zmogaus,juk nieko nebeliko…kaip man ji palikti????

  Reply
 47. tai nenusakomas skausmas……skaudejo ne tik uz save,…..bet isgyvenau ir del dukros ,kuri klyke ir rovesi plaukus…kai jis isejo pro duris…..ir abi raudojom apsikabinusios…musu mylima albinose boksere…..bet tai buvo tik pradzia…..dar ir dabar…..nera lengva…Dukryte patyre labai skaudzia trauma…nes beprotiskai teveli mylejo…aisku isgyveno ir sunus,kuriam tada buvo 19m…..gyvenimas ….subyrejo i sipulius….noriu vel pamilti ir susitvarkyti gyvenima….,taciau nera taip paprasta…tai jau vistiek nebebus tikra seima….Viskas pasikeite..ir dar keiciasi….manau,kad jau suradau SAVO ZMOGU…..bandysiu tiketi ir gyventi is naujo….

  Reply
 48. Nezinau , gal atrodysiu feministe , bet negaliu isgyventi su vyru ilgiau kaip kelis menesius. Man pradeda ,,trukti oro" , tiesiog noris begti . Su pirmu vyru isgyvenau apie 10 metu ir kiek prisikankinau , nuolatiniai konfliktai, ju aiskinimaisi ir.t…Nesuprantu , kur slypi tas gyvenimo kartu zavesys ?Ar , kartu vakarelyje pasirodyti su tuo paciu ,,vieni nteliu ", pries gimines?..Gyvenimas kartu vienaip ar kitaip ipareigoja .Daug maloniau ir paprasciau susitikineti gyvenant atskirai ..tuomet ir kivircu nera .. O kankintis del vyro neverta , jie tikrai nera to verti.., tegul jie del musu kankinasi.

  Reply
 49. Manau, kad gyvenime nieko n??ra am??ino…., tod??l visada reikia tur??ti vien?? mint??…,o jeigu……., k?? tada darysiu . A?? ne??sivaizduoju tokios aklos meil??s net savo vyrui……. , juk matom , kas darosi aplink…..Mielai i??klausom drauges , kai jos pasigiria apie savo nuotykius, bet su kitu , nepa????stamu vyru… … O kai palie??ia asmenin?? gyvenim?? -jau tragedija . ??inoma , kad nemalonu … , bet matyt to nori likimas… Kartais posakis (n??ra to blogo, kas nei??eit?? ?? ger??) tikrai pasiteisina…. Nesigrau??kit, nesigadinkit sveikatos , neli??d??kit ir ??i??r??kit su optimizmu ?? priek?? ir bus viskas gerai…, o gal dar geriau , nei buvo……

  Reply
 50. Lengva sakyt.nzn kaip but istikimai,,man nereik sexo,,o reik meiles,jausmu..zinot,kad esu mylima,geidziama..saugi..bet meile be sexo neisivaizduojama.,kas salygoja ieskot kito,o ne tenkintis tuo ka turiu? rodos vyras geras,rupinasi..tik,kad vyresnis 16m..istisai darbe..ir taip 4metai..darbas num 1.visko yra..bet vis kazko truksta..kas ta meile galu gale.kas gali apibudinti?

  Reply
 51. Egle, visiškai sutinku, kad silpnos yra tos moterys, kurioms šalia labai reikia vyro. Bet kas pasakė, kad negalima būti silpna? Kodėl visos turim per gyvenimą eiti kaip tankai, užuot retkarčiais suklupdamos ir paprašydamos pagalbos, paramos?
  Man tenka daug bendrauti su žmonėmis, kurie gyvenime patyrė daug nelaimių, susirgo depresijomis, palūžo ir pan. Paprastai tokie žmonės yra moterys, kurios slėpdamos savo jautrumą, nepaisydamos savo jausmų ir nuovargio, jautė, kad pačios turi ne tik savo gyvenimą tvarkyti, bet dar ir kitiems padėti.

  Reply
 52. Edita, pažįstamas jausmas. Ne tiek iš savo, kiek iš kitų moterų patirties. Palikti labai sunku, nors protas ir sako, kad reikia bėgti iš tokių sekinančių santykių. Širdis vis tiek lieka prisirišusi, meilė taip staiga neišgaruoja… Bet dažniausiai moterys vis tik apsisprendžia ir išeina. Abejonių metas iki sprendimo dažnai trunka metų metus… Gal ir skyryboms reikis pribręsti. Arba sulaukti gyvenime kokio nors įvykio, po kurio nėra kitos išeities – tik skirtis.

  Reply
 53. Aiva, neįsižeisk, bet sukritikuosiu. Tavo žodžiai nuskambėjo kaip bejausmės feministės… Gal nuolatiniai konfliktai kyla dėl tavo pačios konfliktiško ir nesugyvenamo charakterio? Spėju vyrams su tavimi nelengva, jei sakai, kad jie neverti, o tik pati esi verta… Apskritai gyvenant kartu šeimoje neįmanoma, kad konfliktų nebūtų. Bet tame ir yra gėris, kad kai susirandi savo žmogų, sunkumus bandote įveikti kartu ir neišvengiamai tenka šiek tiek taikytis vienam prie kito. Atsiranda visiškai nauja erdvė bendravimui ir galimybė savo gyvenimą pakreipti geresne kryptimi.

  Reply
 54. ….suprantu, kai esi buvusi neištikima, o jei niekada nesi net pasibučiavusi su kitu žmogumi. Tačiau teve kaltina šia nuodėme. Kai tuo tarpu jis nebuvo niekada šventasis – net man matant nesijautė darąs kažką blogo(turiu galvoje bučiuoja, glamonėja).Nežinau gal klystu, bet manau, jei žmogus mane myli, jam niekada nekiltų tokių net minčių….

  Reply
 55. Manau neistikimi buna ir vyrai, ir moterys. Cia temperamentas ir charakteris lemia:) Yra tokiu kaip aiva (zmoniu), kurie nesugeba ilgai buti su vienu zmogumi-jiems pradeda trukti oro.

  Reply
 56. Gamtos suredyta, kad turi buti pora. Manau, kad moterys, kurios sakosi norincios buti vienos, meluoja. Tik nuo budo priklauso ir saves apdirbimo: rausiesi del to , kad viena, plaukus ar ramiai lauksi, o gal aktyviai bandysi rasti. Vyras salia yra geris. Tai galiu sakyti po to, kai po 6 metu bendro gyvenimo jis pamilo kita. Ne, tai buvo ne tik dvasiska ar kuniska neistikimybe, tai buvo viskas kartu. Brrr…kapsciausi is to ilgai. Geriau, zinokit, paciai mylet, nors aisku del ko negera 🙂

  Reply
 57. As nesupratu tu zmoniu, kurie savo drauges (-us), sutuoktines (-ius) palieka del vadinamosios neistikimybes.

  Nu ir kas, kad pasimylejo su kitu ar kita. Ar gaila?

  Del tos “neistikimybes” yra ardomos seimos, kencia patys, vaikai ir aplinkiniai. O kam to reikia? Leiskite myletis su kuo nori (su apsauga), ko neleidziate? Bijote, kad paliks? Tai kas jus sieja, tik seksas vienas kitam? Nu zinote, tada nei draugauti, nei teketi nereikia.

  Egoizmo pilni matyt esate, jei del “neitikimybiu” skirinejates.

  Reply
 58. o as pilnai pritariu Ritai – per daug skyrybu del neistikimybes. kai suvoki, jog ji paprasciausiai neegzistuoja – gyventi daug lengviau… tik vyras turi buti pakankamai protingas ir akivaizdziai fakto, jog nuklysta i kaire, nedemonstruoti. nera istikimybes. nebuvo turbut. ir kazi ar kazkada bus. toks yra faktas, kuris, dekui dievui, turi isimciu

  Reply
 59. ir as maniau, kad isikapstysim is viso to meslo, kai maniskiam “stoga nukele” jo geriausio draugo zmona… Buvom isgyvene 24 metus ir tikrai zinau, kad abu buvom istikimi. Ja po to reikejo is sirdies ir minciu istumti dar kita, o su sita nepabaigiamos peripetijos… Ir tokia meile, kad net nieko nebesuprantu? Siulau eiti su ja gyventi, bet jis zino, kad jinai niekada neissiskirs del jo. O mano finansines galimybes siuo metu neleidzia iseiti ir viska palikti… Nors as einu prie to, brestu. Nors tuo paciu jauciu, kad esu sirdim priaugus prie to zmogaus, bet deja, nebejauciu to paties is jo puses. tada jau tikrai reikia rimtai galvoti. Ir oi, kaip sunku…

  Reply
 60. Man paliko įspūdį per pažinties vedlį į atsakinėjamą klausimą apie neištikimybę… Realiai iš kokių 20-ies merginų gal tik viena ar antra nurodė, kad negalėtų pakesti neištikimybės. Vadinasi, visos kitos merginos/moterys linkę nuleisti per niek neištikimybės pasireiškimą draugystėje/šeimoje.

  Viena aišku, kad mes vyrai (o turbūt ir jūs moterys) jei tik norėsime nueiti “į kairę” tai būtinai nueisime. Svarbu nebūtų durno pavydo, ką aš jaučiau iš poros mano gyvenime sutiktų merginų, kas ir buvo draugystės pabaigos priežastis… Ir nesvarbu buvo, ar eisi tu į kairę ar ne, vistiek liksi kaltas… Manau tai taip pat dažna nutrūkusių santykių priežastis…

  Reply
 61. na mano draugo mama panaudojo tokia fraze: vyrai gali buti neistikimi ir jie gali eiti i kaire, o moterims tai draudziama. sito niekaip nesuprantu, ar tikrai vyrams galima tai, o mums ne? manau kad zmones visi nesvarbu jis vyras ar moteris, turi jausmus ir neistikimybe sugriauna pasitikejima butent jausmu tvbirtumu. o kaip pamatyti tuos pirmuosius zinksnius i sona? ir kaip jiems uzkirsti kelia? nes isduoto zmogaus vidinis pasaulis susijaukia ir praranda ramybe.

  Reply
 62. “…70-90 procentų apklaustųjų vyrų, teigia buvę (ar siekę būti) neištikimi savo partnerėms. Moterys šiuo atžvilgiu „sąžiningesnės“, nes, pagal apklausos duomenis, neištikimos sutuoktiniui yra buvusios apie 40-50 procentų apklaustųjų” – bet palaukit, ar Jums neatrodo, kad kažkas čia su logika ar aritmetika netvarkoje? Ir šiaip vyrų yra mažiau, o neištikimų, pasirodo, daugiau. Kas čia per triukas, gal galit kas paaiškinti?

  Reply
 63. JULIUI:
  respondentai teigia…t.y. pagal tam tikrus atrankos kriterijus buvo atrinta tiek pat vyru ir tiek pat moteru…apklausti ir gauti rezultatai… juk ne visus pasaulio zmones apklause…

  Reply
 64. 70-90% ir 40-50% reiskia kad jei jau moteris pasuko i kaire tai ji suka du kartus dazniau 🙂 Viena moteris – du vyrai 🙂 vat ir visa matematika. Gyvenau su tokia kuri norejo su visais kaimynais ir draugais isbandyti 🙂

  Reply
 65. Buvau atsidaves savo antrajai pusei 100%. Turejau ir progu nueiti na leva, bet susilaikydavau, nes mylejau savo antra puse besalygiskai. Kad ir kas buvo, kad ir santykiai buvo paslije, vis tiek niekada nepasidaviau silpnumui.
  Taciau, isdave mane. Nuo to karto, as priemiau naujas gyvenimo taisykles – jokiu taisykliu.

  Kadangi mane isdave vienintele kada nors gyvenime myleta moteris (nors moteru TURETU buvo daug), nuo to momento kai yra galimybe eiti na leva, ta ir darau, nevarzydamas saves. Zinoma, ivertines, kad budamas suciuptas santykius prarasiu… bet todel niekada nesirenku prastesnes partneres, su kuria einu na leva – bent jau kad butu verta 🙂

  Pacios moterys sukuriat tokius antzmogius, kaip as. Sorry, gyvenimas ziaurus ir neteisingas. Bet gerai, kad jau nebe tik man.

  As ziaurus zmogus 🙂

  Reply
 66. sunku susitaikyt as niekaip neqaliu su tuo susitaikyt nors vyras qailis,bet man sunku nes kur pradinqo musu abieju isitikinimai jai jau i kaire tai skyrybos neqaliu turim du berniukus.kaip qalima eiti i sona ne atsizvelqus i vaiku asaras o potop qailetis kad taip padariau tai reikejo qalvot kai moves kelnes bet…..jis tuo monemtu nk neqalvojo,sunku man ir nezinau ar atleisti ir su siqyventi su jo neistykimybe ar palikti ji?tik tiek zinau kad ta merqa labai prasta ir saudauti vyrus be le kur.bet kai yra sakoma lazda turi du qalus qal kada qyvenime atsitiks taip kad vyras pajaus ka reiskia buti apqautam.qal ta merqina taip ir blaskysis nerasdama zmoqaus kuris istikruju ja myles o ne naudosis tam tik.

  Reply
 67. as ir laiminqa buvau 7m.o va is niekur nieko mes ir nesipykom su vyru nieko ir stai bumt sirdis mano jaute tik nieko jam as nesakiau kol jie abu nesuk rito i lova is kart pajutau ir kita diena jam viska pasakiau puole ant keliu atsiprasinejo bet as neqaliu jam atleist nors ir qyvenam kartu bet tarpt musu neberiso koks buvo.ar ateis rokia diena kad vel mums kartu bus labai qera kaip ir anksciau .ta merqina paqarsejus kaip seksomane ir isprotejus tarpt vyru ko man tiketis tolemesniam qyvenime but ar ne su vyru kuris tik karta mane apqavo

  Reply
 68. Seksas mums yra giminės pratęsimui, tai pat tai yra biologinis poreikis, ištikimam būti įmanoma, tačiau dvasinis ryšys turi būti labai stiprus. Būti su žmogumi, kuris myli ir galvoja apie kitą žmogų, tiesiog nelogiška, nebent patiktų jaustis daiktu arba atsarginiu variantu…

  Reply
 69. Jeigu is tarpusavio santykiu gauni viska ir sekse ir bendravime,tai neistikimybei nelieka jokio tikslo..

  Reply
 70. Antžmogi, negi gera keršto kamuojamam gyventi…Panašu, kad anksčiau ar vėliau būtum pradėjęs tokį gyvenimą gyvent, tik niekaip negali atleisti, kad moteris tave aplenkė :))) Užgautos berniuko ambicijos :))

  Reply
 71. Zmones. As gal senamadis, bet nelabai suprantu, kam samoningai reikia siekti neishtikimybes? Suprnatu kai tai yvyksta del tam tikru priezasciu, problemu santykiuose. Bet specialiai to siekti nes tai – faina…??? Ar su tokiu poziuriu ymanoma tureti stipria, sveika sheima? Ir netgi tuo atveju kai partneriai oficialiai deklaruoja kad yra seksualiai laisvi ir vienas kito nukrypimam y shonus neprieshtarauja… tai tik saves apgaudinejimas, nes prigimtyje yrasyta visai kitaip. Moterims gal ir ymanoma susitaikyt kad ju vyras gali kazka dar tureti, bet tikram vyrui su tuo susitaikyt neymanoma. Nesakau, kad vyras negali atleisti neistikimybes. Bet toleruoti neistikimybe turetu buti laaaaaabai sunku.

  Paaiskinimas. Tyrimais nustatyta, kad moterys linke geriau tureti 1/2 ar 1/3 gero vyro, nei visa netikusy. Be to, manoma kad senoveje (akmens amziuje) stipriausias patinas turedavo visas moteris, kai silpniems neatitekdavo nieko. Taip pat, viskas abejose lytyse sukasi apie vaikus, viskas ka mes darom pasamoningai yra tik del ju. Todel, logishka kad moteris taikstysis su vyro neistikimybem jei zinos kad vyras uztikrins jai stiprius, konkurencingus vaikus. Taip pat, daznai moteru neistikimybe yra aiskinama tuo, kad ju esami vyrai yra rupestingi bet moteriski. Todel jos nueina y kaire tam kad vaikai butu nuo stipriu vyru, o auginti juos palieka esamiems rupestingiems vyrams.

  Atsiprashau uz toky stiliu, tingiu redaguoti.

  Reply
 72. Pritariu tau, Tomai. Tik kaip ta biologine puse pritaikyti praktiskai siame beprotiskame pasaulyje? Kad ir konkurencingu 🙂 vaiku butu, ir moterys ne vienos juos augintu, ir vyrai nenusigertu, o padetu tuos vaikus augint? O kur dar krikscioniskos gyvenimo normos?

  Reply
 73. Labai patiko “dainiuxus” komerntaras. Vertinu jo dvasia, vertinu jo zmogiskam, o ne gyvuliskam mastymui. Man tiek daug progu buvo per vedybini gyuvenima bet visada tas progas atstumiau, nes esu istekejusi ir negaliu taip elgtis ir skaudinti savo vyra ir vaikus. O ka man padare vyras, taip iskaudino, jog jau daug menesiu negaliu atsigauti. Noreciau pamatyti ir pabendrauti su dainiux :):):)

  Reply
 74. nepateisinu isvis neistikimybes,jei tau atrodo kad tau su savo partneriu blogai tai skirkis,rasi geresne ar geresni su kuriuo bus gerai o ne gultis i lova su kuo papuola o paskui sakyt o atleisk brangusis daugiau to nebus…mane isduotu isspirciau lauk..sunku butu bet as nesiruosiu buti antra po kazkurios kitos. o tuo labiau jeipotovelreikia gultis i lova su vyru kuris buvo su kita,juk tai siaubinga.

  Reply
 75. perskaiciau visu nuomones,yra uz ir pries,vieniems galiu pritart kitiems ne,neistikimybe gali labai iskaudinti zmogu,kartu ir suteikti jegu kazka keisti savo santykiuose,ivertinti viska kitaip,apsvarstyti bandyti ieskoti priezasties,patarimas issiverkt issirekt,bet su antraja puse stengtis pasikalbet ramiai nors ir kaip bus sunku.kai man vyras prisipazino jog buvo neistikimas norejosi ji “prispardit” kad pajaustu ta skausma kuri as jauciau savy.kai lagaminai jau buvo jo sukrauti,tada pradejau blaivei mastyt gal mums dar yra sansas?gal reikia pabandyt,ar jis tikrai nori iseit ar eina, nes isvarau?

  Reply
 76. Sveikos.turiu dukryte.kai buvau nescia mano vyras pradejo lakstyti,negrysti naktimis namo,kol galiausiai suzinojau kad jis bendrauja su kita.sakydavo kad su dragais visada buna.bet as tuo netikejau ir netikiu.tiesa ta kad as su dukryte isejau is namu palikau ji.jis po savaites ja pasikviete i musu buvusius namus,kartu gere sampana,visa nakty kartu leido musu namuose.tada as isitikinau kad kazkas tarp ju yra nors jis tai neige.praejo keli menesiai jis atseit buvo kvailas kad taip elgesi,tuo tarpu atseit narkotikus vartojo ir nesuvoke kad blogai elgesi.bet jis su ja visur budavo,meluodavo belenkiek man.nesu as kvaile kad nesuprasciau kad tarp ju buvo kazkas daugiau nei seip tik pajuokauti ir pasisneketi.naktis kazkur leisdavo,net nebande manes sulaikyti ka is namu iseidinejau.db nori jis buti kartu bet as bijau kad vel taip nebutu.turim dukryte norisi kartu ja auginti,bet as negaliu to pamirsti o atleisti isvis negaliu.pripazysta kad suklydo bet man to neuztenka,nzn ka turetu man padaryti kad vel juo patikeciau.ka jus manot?cia nedaug parasiau jo nieksybiu,bet jis gailisi.kaip manot ar galima tiketi tokiu nieksu?

  Reply
 77. Na zinai, tau dar klausimu kyla? Nesuprato ka daro, nes narkotikus naudojo?!!!!! Ir tu dar klausima keli priimti ar ne? Ar tu savo mergytei tokio gyvenimo linketum? Jeigu ne tai kodel klausi? Jokios pagarbos is to zmogaus nera. Na kiek dar tempsi? Iki kito karto, ir dar iki kito karto ir dar….nori kankintis kankinkis

  Reply
 78. Bet matau jis stengesi.verke sako kad jam mes svarbios.galvoju kad gal pasimoke jis.bet vel abejones man kyka prisiminus ka bloga padare jis mums.man gaila jo..sako kad nori kitokio gyvenimo negu buvo..nereikia jam kitu ir t.t.bet jis bd nieko neturi nei masinos nei darbo ir as manau kad tik db taip kalba kai viska ka nores tures tai vel taip elgsis.jis kai turejo pries mane panele ,ta pana pavede tuo kad su kita pradejo vos ne prue jos akiu sex uzsiimti.o db man taip padare.padekit moterys man akis atmerkti ir priimti tinkama sprendima.prasau ir laukiu jusu nuomoniu ir nuosirdziu patarimu.

  Reply

Leave a Comment